Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2006.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2006
2005 2007
Data 28 stycznia - 3 lutego 2006
Gospodarz Stany Zjednoczone Presque Isle
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Carolin Hennecke

Czechy Petr Hradecký
Bieg indywidualny Francja Marion Blondeau

Rosja Jewgienij Ustiugow
Bieg na dochodzenie Niemcy Magdalena Neuner

Rosja Jewgienij Ustiugow
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Francja (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2006 odbyły się w amerykańskiej miejscowości Presque Isle, w dniach 28 stycznia - 3 lutego 2006 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Carolin Hennecke  Niemcy 1+0 22:13,1
Magdalena Neuner  Niemcy 1+3 22:17,9 +4,8
Marion Blondeau  Francja 1+1 22:28,9 +15,8
... ... ... ... ... ...
34. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 2+3 26:05,7 +3:52,6

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magdalena Neuner  Niemcy 0+1+0+1 31:30,2
Marion Blondeau  Francja 1+0+2+2 34:09,0 +2:38,8
Darja Domraczawa  Białoruś 2+1+2+1 35:36,9 +4:06,7
... ... ... ... ... ...
35. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 4+1+3+4 42:36,6 +11:06,4

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marion Blondeau  Francja 0+1+0+2 41:40,1
Pauline Macabies  Francja 0+1+2+0 42:04,4 +24,3
Carolin Hennecke  Niemcy 1+1+1+0 42:42,1 +1:02,0
... ... ... ... ... ...
22. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+2+3+3 49:50,9 +8:10,8

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Stephanie Müller
Magdalena Neuner
Carolin Hennecke
0+4 2+8
0+2 0+3
0+2 2+3
0+0 0+2
1:01:39,83
 Francja
Pauline Macabies
Marie Dorin
Marion Blondeau
0+1 1+6
0+0 1+3
0+1 0+2
0+0 0+1
1:02:09,50 +29,7
 Rosja
Swietłana Slepcowa
Anna Kunajewa
Jekatierina Szumiłowa
0+1 0+8
0+0 0+2
0+1 0+3
0+0 0+3
1:02:40,23 +1:00,4

Polki nie startowały.

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Wiłuchina  Rosja 1+0 19:42,0
Irina Maksimowa  Rosja 0+1 20:14,6 +32,6
Tamara Barič  Słowenia 1+2 20:26,3 +44,3
... ... ... ... ... ...
16. Katarzyna Jakiela  Polska 0+1 22:02,8 +2:20,8
23. Karolina Pitoń  Polska 1+2 22:40,8 +2:58,8
43. Ewa Wronecka  Polska 1+4 25:38,6 +5:56,6

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tamara Barič  Słowenia 2+0+1+0 23:18,5
Iris Schwabl  Austria 1+1+0+2 24:03,9 +45,4
Olga Wiłuchina  Rosja 1+0+2+2 24:13,7 +55,2
... ... ... ... ... ...
16. Karolina Pitoń  Polska 2+1+2+0 27:42,6 +4:24,1
22. Katarzyna Jakiela  Polska 2+1+3+3 28:52,5 +5:34,0
41. Ewa Wronecka  Polska 0+1+2+2 32:17,9 +8:59,4

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Veronika Vítková  Czechy 2+2+0+1 39:12,5
Irina Maksimowa  Rosja 0+2+0+2 39:29,0 +16,5
Ołena Pidhruszna  Ukraina 2+1+1+0 39:52,5 +40,0
... ... ... ... ... ...
29. Katarzyna Jakiela  Polska 2+3+1+3 47:39,1 +8:26,6
34. Karolina Pitoń  Polska 2+5+2+1 48:34,3 +9:21,8
38. Ewa Wronecka  Polska 1+5+2+2 51:39,6 +12:27,1

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Austria
Iris Schwabl
Anna Hufnagl
Elisabeth Mayer
0+1 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
59:13,14
 Rosja
Olga Wiłuchina
Jewgienija Sieledcowa
Irina Maksimowa
0+3 2+9
0+0 0+3
0+2 2+3
0+1 0+3
59:53,52 +40,4
 Francja
Marine Dusser
Marine Bolliet
Laure Soulié
1+4 0+6
1+3 0+1
0+0 0+3
0+1 0+2
1:00:15,66 +1:02,5
... ... ... ... ...
11.  Polska
Katarzyna Jakiela
Ewa Wronecka
Karolina Pitoń
1+4 3+8
1+3 3+3
0+1 0+2
0+0 0+3
1:06:52,51 +7:39,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Petr Hradecký  Czechy 0+1 26:48,1
Vincent Jay  Francja 1+1 27:06,9 +18,8
Jean-Philippe Leguellec  Kanada 1+0 27:10,5 +22,4
... ... ... ... ... ...
35. Adam Kwak  Polska 2+3 29:35,3 +2:47,2

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jewgienij Ustiugow  Rosja 1+2+0+1 33:18,1
Kiriłł Wasiliew  Bułgaria 0+0+0+1 33:24,6 +6,5
Petr Hradecký  Czechy 1+2+0+1 33:46,8 +28,7
... ... ... ... ... ...
26. Adam Kwak  Polska 1+2+1+0 36:45,6 +3:27,5

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jewgienij Ustiugow  Rosja 0+1+0+1 43:14,1
Kiriłł Wasiliew  Bułgaria 0+0+0+1 44:07,1 +53,0
Petr Hradecký  Czechy 0+1+0+3 44:47,5 +1:33,4
... ... ... ... ... ...
=17. Adam Kwak  Polska 2+1+1+1 48:12,1 +4:58,0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Alexis Bœuf
Damien Gehin
Arnaud Langel
Vincent Jay
0+6 0+7
0+1 0+2
0+0 0+1
0+2 0+2
0+3 0+2
1:25:20,42
 Rosja
Kiriłł Szczerbakow
Aleksandr Kopytow
Aleksiej Czudow
Jewgienij Ustiugow
0+3 2+7
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 2+3
0+0 0+2
1:25:29,72 +9,3
 Niemcy
Norman Jahn
Daniel Böhm
Jens Zimmer
Christoph Stephan
0+5 2+11
0+1 1+3
0+1 1+3
0+0 0+2
0+3 0+3
1:25:55,09 +34,6

Polacy nie startowali.

Wyniki mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Arild Askestad  Norwegia 1+1 19:45,9
Florian Graf  Niemcy 2+1 20:01,7 +15,8
Aleksander Ogarkow  Rosja 1+0 20:05,7 +19,8
... ... ... ... ... ...
12. Łukasz Szczurek  Polska 1+2 20:43,0 +57,1

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Arild Askestad  Norwegia 1+1+0+1 29:24,6
Tarjei Bøe  Norwegia 2+1+2+1 30:06,4 +41,8
Aleksander Ogarkow  Rosja 0+1+2+1 30:08,3 +43,7
... ... ... ... ... ...
8. Łukasz Szczurek  Polska 0+1+3+2 31:34,6 +2:10,0

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tarjei Bøe  Norwegia 0+0+0+1 33:37,1
Łukasz Szczurek  Polska 1+0+0+1 35:29,6 +1:52,5
Dominik Landertinger  Austria 0+1+1+0 36:00,3 +2:23,2

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Anton Szypulin
Aleksandr Starych
Aleksandr Ogarkow
0+3 0+5
0+1 0+2
0+1 0+2
0+1 0+1
59:14,54
 Austria
Sven Grossegger
Daniel Salvenmoser
Dominik Landertinger
0+4 0+3
0+2 0+1
0+1 0+2
0+1 0+0
59:33,24 +18,7
 Białoruś
Juryj Ladau
Igor Tabola
Jauhienij Abramienka
0+4 2+6
0+1 0+0
0+2 1+3
0+1 1+3
1:02:23,31 +3:08,8

Polacy nie startowali.

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 4 4 4 12
2.  Niemcy 3 2 2 7
3.  Norwegia 3 1 4
4.  Francja 2 4 2 8
5.  Czechy 2 2 4
6.  Austria 1 2 1 4
7.  Słowenia 1 1 2
8.  Bułgaria 2 2
9.  Polska 1 1
10.  Białoruś 2 2
=11.  Ukraina 1 1
=11.  Kanada 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  9. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2006
Listen to this article