Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2007.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2007
2006 2008
Data 24 - 31 stycznia 2007
Gospodarz Włochy Martell
Zwycięzcy
Sprint Rosja Swietłana Slepcowa

Niemcy Christoph Stephan
Bieg indywidualny Rosja Swietłana Slepcowa

Białoruś Jauhienij Abramienka
Bieg na dochodzenie Rosja Swietłana Slepcowa

Niemcy Christoph Stephan
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2007 odbyły się w włoskiej miejscowości Martell-Val Martello, w dniach 24 stycznia - 31 stycznia 2007 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jewgienija Siedowa  Rosja 0+0+0+0 45:04,2
Carolin Hennecke  Niemcy 0+0+0+2 45:40,8 +36,6
Anaïs Bescond  Francja 0+0+0+0 45:58,1 +53,9
... ... ... ... ... ...
18. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+2+1+0 50:22,1 +5:17,9
41. Kamila Czerniak  Polska 2+3+0+0 54:41,7 +9:37,5
51. Karolina Pitoń  Polska 1+2+1+2 57:07,5 +12:03,3

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Slepcowa  Rosja 2+1 25:44,4
Darja Domraczawa  Białoruś 4+0 26:05,3 +20,9
Anaïs Bescond  Francja 0+1 26:26,8 +42,4
... ... ... ... ... ...
19. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+2 28:40,1 +2:55,7
52. Kamila Czerniak  Polska 2+3 31:33,6 +5:49,2
54. Karolina Pitoń  Polska 3+1 31:38,8 +5:54,4

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Slepcowa  Rosja 0+1+1+2 35:22,9
Darja Domraczawa  Białoruś 2+1+1+1 35:41,2 +18,3
Juliane Döll  Niemcy 0+0+1+1 35:52,3 +29,4
... ... ... ... ... ...
25. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 2+0+2+3 42:36,9 +7:14,0
40. Karolina Pitoń  Polska 0+2+0+0 45:13,1 +9:50,2
50. Kamila Czerniak  Polska 3+1+1+1 47:37,9 +12:15,0

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Franziska Hildebrand
Juliane Döll
Carolin Hennecke
0+3 0+5
0+1 0+2
0+1 0+1
0+1 0+2
1:00:19,44
 Francja
Anaïs Bescond
Marion Blondeau
Pauline Macabies
0+3 0+3
0+0 0+3
0+2 0+0
0+1 0+0
1:01:16,62 +57,2
 Norwegia
Vilde Ravnsborg Gurigard
Kjersti Isaksen
Julie Bonnevie-Svendsen
0+0 1+4
0+0 0+1
0+0 0+0
0+0 1+3
1:02:44,99 +2:25,5
... ... ... ... ...
14.  Polska
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Kamila Czerniak
Karolina Pitoń
1+4 1+7
1+3 0+2
0+1 0+2
0+0 1+3
1:10:14,03 +9:54,6

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Laure Bosc  Francja 0+0+0+0 38:13,1
Ksienija Kulikowa  Rosja 0+0+0+1 38:57,6 +44,5
Marie-Laure Brunet  Francja 1+2+1+0 40:04,5 +1:51,4
... ... ... ... ... ...
29. Monika Guła  Polska 1+1+1+0 45:27,6 +7:14,5
47. Jadwiga Galica  Polska 0+2+1+3 47:46,9 +9:33,8
50. Monika Hojnisz  Polska 1+5+0+3 48:23,0 +10:09,9
66. Katarzyna Gąsienica  Polska 1+2+2+3 52:05,9 +13:52,8

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Laure Bosc  Francja 0+2 22:46,4
Ksienija Kulikowa  Rosja 1+1 23:01,2 +14,8
Pinja Piira  Finlandia 1+1 23:09,0 +22,6
... ... ... ... ... ...
43. Monika Guła  Polska 2+1 26:25,3 +3:38,9
45. Jadwiga Galica  Polska 1+5 26:55,2 +4:08,8
56. Monika Hojnisz  Polska 4+3 27:30,0 +4:43,6
63. Katarzyna Leja  Polska 4+2 28:03,2 +5:16,8

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marie-Laure Brunet  Francja 0+1+0+1 27:04,7
Ksienija Kulikowa  Rosja 0+1+0+2 27:51,1 +46,4
Laure Bosc  Francja 0+1+2+0 28:24,1 +1:19,4
... ... ... ... ... ...
35. Monika Hojnisz  Polska 1+0+2+2 34:48,7 +7:44,0
37. Monika Guła  Polska 0+0+3+0 35:08,5 +8:03,8
48. Jadwiga Galica  Polska 1+0+3+3 36:49,6 +9:44,9

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Laure Bosc
Marine Bolliet
Marie-Laure Brunet
0+1 0+4
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+2
1:02:46,39
 Rosja
Olga Wiłuchina
Ksienija Kulikowa
Nadieżda Griebniewa
0+2 0+5
0+0 0+0
0+1 0+3
0+1 0+2
1:04:45,25 +1:58,9
 Norwegia
Ada Ringen
Karianne Grue Tufte
Frida Schneider
0+2 0+7
0+1 0+2
0+0 0+3
0+1 0+2
1:05:46,30 +3:00,0
... ... ... ... ...
9.  Polska
Monika Guła
Monika Hojnisz
Jadwiga Galica
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+3
0+2 0+2
1:10:36,12 +7:49,8

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jauhienij Abramienka  Białoruś 0+0+0+0 46:29,0
Anton Szypulin  Rosja 1+0+0+0 47:57,7 +1:28,7
Klemen Bauer  Słowenia 0+2+0+1 48:17,0 +1:48,0
... ... ... ... ... ...
19. Adam Kwak  Polska 2+2+0+0 51:26,3 +4:57,3
48. Adrian Maciulewicz  Polska 1+2+0+1 55:25,6 +8:56,6
52. Tomasz Puda  Polska 1+1+1+1 56:05,9 +9:36,9
54. Sebastian Witek  Polska 1+2+2+2 56:34,0 +10:05,0

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Christoph Stephan  Niemcy 3+2 28:06,4
Daniel Böhm  Niemcy 1+3 28:19,3 +12,9
Henrik L'Abée-Lund  Norwegia 1+3 28:25,5 +19,1
... ... ... ... ... ...
17. Adam Kwak  Polska 1+1 29:31,3 +1:24,9
37. Sebastian Witek  Polska 2+2 30:42,7 +2:36,3
40. Tomasz Puda  Polska 1+0 30:55,7 +2:49,3
42. Adrian Maciulewicz  Polska 1+2 31:00,6 +2:54,2

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Christoph Stephan  Niemcy 0+0+1+0 36:58,8
Daniel Böhm  Niemcy 1+0+1+0 37:34,5 +35,7
Simon Schempp  Niemcy 1+1+0+0 38:19,1 +1:20,3
... ... ... ... ... ...
19. Adam Kwak  Polska 1+1+1+2 42:16,1 +5:17,3
37. Sebastian Witek  Polska 2+1+2+2 44:48,5 +7:49,7
41. Adrian Maciulewicz  Polska 0+1+3+2 45:38,2 +8:39,4
47. Tomasz Puda  Polska 2+1+0+1 45:54,4 +8:55,6

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Daniel Böhm
Simon Schempp
Sebastian Berthold
Christoph Stephan
0+5 0+2
0+3 0+2
0+1 0+0
0+1 0+0
0+0 0+0
1:27:08,95
 Norwegia
Magnus Hals
Henrik L'Abée-Lund
Arild Askestad
Martin Eng
0+4 1+4
0+2 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
0+1 1+3
1:30:13,66 +3:04,7
 Kanada
Marc-Andre Bedard
Yannick Letailleur
Maxime Leboeuf
Brendan Green
0+6 0+7
0+3 0+1
0+0 0+3
0+1 0+1
0+2 0+2
1:30:14,37 +3:05,4
... ... ... ... ...
8.  Polska
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Sebastian Witek
Adrian Maciulewicz
0+5 0+8
0+2 0+1
0+0 0+3
0+0 0+1
0+3 0+3
1:32:02,38 +4:53,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Łukasz Szczurek  Polska 0+1+0+0 44:18,1
Pawieł Magaziejew  Rosja 2+0+0+2 45:07,8 +49,7
Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+0+0+3 45:12,8 +54,7
... ... ... ... ... ...
48. Wojciech Maryniarczyk  Polska 1+0+1+2 53:35,8 +9:17,7
67. Grzegorz Penar  Polska 3+1+4+3 57:18,5 +13:00,4
73. Andrzej Białkowski  Polska 2+1+2+1 59:26,1 +15:08,0

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tałgat Golaszow  Rosja 0+0 22:41,0
Dominik Landertinger  Austria 1+2 22:42,8 +1,8
Florian Graf  Niemcy 1+2 22:57,6 +16,6
... ... ... ... ... ...
25. Łukasz Szczurek  Polska 1+2 24:45,9 +2:04,9
58. Wojciech Maryniarczyk  Polska 2+1 27:06,9 +4:25,9
61. Rafał Potrząsaj  Polska 4+1 27:12,6 +4:31,6
64. Grzegorz Penar  Polska 4+2 27:24,9 +4:43,9

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Florian Graf  Niemcy 0+0+1+3 31:09,9
Tarjei Bø  Norwegia 0+1+1+1 31:26,4 +16,5
Tałgat Golaszow  Rosja 0+0+0+0 31:44,2 +34,3
... ... ... ... ... ...
18. Łukasz Szczurek  Polska 3+0+1+0 35:09,9 +4:00,0

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Austria
Daniel Salvenmoser
Benjamin Riedlsperger
Dominik Landertinger
2+5 1+6
0+1 0+0
2+3 1+3
0+1 0+3
1:08:57,36
 Norwegia
Espen Aarvag
Magnus L'Abeé-Lund
Tarjei Bø
3+9 0+4
1+3 0+1
1+3 0+2
1+3 0+1
1:09:03,88 +6,5
 Francja
Jean-Guillaume Béatrix
Yann Guigonnet
Martin Fourcade
0+3 0+5
0+2 0+0
0+0 0+3
0+1 0+2
1:10:13,57 +1:16,2
... ... ... ... ...
15.  Polska
Wojciech Maryniarczyk
Grzegorz Penar
Rafał Potrząsaj
3+8 2+8
0+2 0+3
1+3 2+3
2+3 0+2
1:18:10,70 +9:13,4

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 5 3 3 11
2.  Rosja 4 6 1 11
3.  Francja 4 1 6 11
4.  Białoruś 1 2 3
5.  Austria 1 1 2
6.  Polska 1 1
7.  Norwegia 3 3 6
=8.  Finlandia 1 1
=8.  Kanada 1 1
=8.  Słowenia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  2. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  3. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  6. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  7. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  10. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  11. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  14. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  15. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 5 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2007
Listen to this article