Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2009.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2009
2008 2010
Data 27 stycznia - 3 lutego 2009
Gospodarz Kanada Canmore
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Nicole Wötzel

Włochy Lukas Hofer
Bieg indywidualny Niemcy Nicole Wötzel

Niemcy Manuel Müller
Bieg na dochodzenie Niemcy Miriam Gössner

Włochy Lukas Hofer
Sztafeta
Sztafeta  Czechy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2009 odbyły się w dniach 27 stycznia - 3 lutego 2009 w kanadyjskim Canmore. Podczas mistrzostw rozegrano osiem konkurencji wśród juniorów (po cztery u kobiet i mężczyzn) oraz osiem wśród juniorów młodszych.

Juniorzy

15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Manuel Müller  Niemcy 0+1+0+0 41:18,8
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+0+0+2 41:46,3 +27,5
Erik Lesser  Niemcy 0+0+0+2 41:48,0 +29,2
4 Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+0+0+2 42:02,0 +43,2
5 Simon Schempp  Niemcy 2+0+0+2 42:10,7 +51,9
6 Daniel Salvenmoser  Austria 0+1+1+1 42:22,0 +1:03,2
7 Serhij Semenow  Ukraina 1+1+1+1 42:25,4 +1:06,6
8 Ted Armgren  Szwecja 0+1+0+1 42:25,6 +1:06,8
9 Mathieu Souchal  Francja 1+0+0+1 43:04,0 +1:45,2
10 Eppu Väänänen  Finlandia 0+1+0+1 43:05,7 +1:46,9
... ... ... ... ... ...
15 Łukasz Szczurek  Polska 1+1+1+0 43:43,5 +2:24,7
53 Łukasz Słonina  Polska 0+2+1+3 48:56,7 +7:37,9
61 Wojciech Maryniarczyk  Polska 4+1+0+1 51:16,9 +10:27,9

12,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nicole Wötzel  Niemcy 0+0+0+2 42:15,4
Anastasija Romanowa  Rosja 0+1+0+0 42:21,1 +5,7
Elisabeth Voigt  Niemcy 1+1+1+0 42:39,8 +24,4
4 Miriam Gössner  Niemcy 2+2+2+0 43:21,3 +1:05,9
5 Laure Bosc  Francja 0+2+1+0 44:15,6 +2:00,2
6 Marine Bolliet  Francja 1+2+0+1 44:28,6 +2:13,2
7 Veronika Vítková  Czechy 0+0+2+3 45:30,6 +3:15,2
8 Gabriela Soukalová  Czechy 2+0+2+1 45:39,6 +3:24,2
9 Synnøve Solemdal  Norwegia 1+2+1+2 46:04,1 +3:48,7
10 Elise Ringen  Norwegia 1+3+0+2 46:52,4 +4:37,0
... ... ... ... ... ...
38 Magdalena Kępka  Polska 1+2+3+1 53:26,1 +11:10,7

Sprint 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Lukas Hofer  Włochy 2+0 27:39,3
Benjamin Weger  Szwajcaria 1+0 27:58,7 +19,4
Tarjei Bøe  Norwegia 0+0 28:08,2 +28,9
4 Florian Graf  Niemcy 0+0 28:11,4 +32,1
5 Benedikt Doll  Niemcy 2+0 28:16,4 +37,1
6 Simon Schempp  Niemcy 0+1 28:26,1 +46,8
7 Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+1 28:29,2 +49,9
8 Wital Cwetau  Białoruś 0+0 28:33,0 +53,7
9 Uładzimir Alaniszka  Białoruś 0+2 28:40,9 +1:01,6
10 Paweł Magaziejew  Rosja 1+1 28:48,6 +1:09,3
... ... ... ... ... ...
43 Łukasz Szczurek  Polska 1+2 31:07,1 +3:27,8
46 Łukasz Słonina  Polska 2+2 32:38,9 +4:59,6
58 Wojciech Maryniarczyk  Polska 1+1 32:40,3 +5:01,0

Sprint 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nicole Wötzel  Niemcy 1+0 23:28,8
Miriam Gössner  Niemcy 2+3 23:37,5 +8,7
Sophie Boilley  Francja 1+0 23:38,1 +9,3
4 Réka Ferencz  Rumunia 0+0 23:48,0 +19,2
5 Veronika Vítková  Czechy 2+1 24:01,2 +32,4
6 Olga Wiłuchina  Rosja 1+2 24:06,4 +37,6
7 Maren Hammerschmidt  Niemcy 1+2 24:33,2 +1:04,4
8 Anastasija Kalina  Rosja 0+2 24:42,8 +1:14,0
9 Xu Yinghui  Chiny 0+1 24:44,8 +1:16,0
10 Anastasija Romanowa  Rosja 1+2 24:52,6 +1:23,8
... ... ... ... ... ...
45 Magdalena Kępka  Polska 0+4 28:16,4 +4:47,6

Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Lukas Hofer  Włochy 0+1+3+2 34:20,3
Simon Schempp  Niemcy 1+0+0+1 34:37,3 +17,0
Tarjei Bøe  Norwegia 3+0+0+0 34:48,7 +28,4
4 Benedikt Doll  Niemcy 1+1+1+2 35:36,2 +1:15,9
5 Serhij Semenow  Ukraina 0+0+1+2 35:36,9 +1:16,6
6 Fredrik Lindström  Szwecja 1+0+0+2 35:37,1 +1:16,8
7 Jean-Guillaume Béatrix  Francja 1+1+0+0 35:37,3 +1:17,0
8 Florian Graf  Niemcy 2+0+2+0 35:44,5 +1:24,2
9 Benjamin Weger  Szwajcaria 2+1+2+1 36:10,4 +1:50,1
10 Uładzimir Alaniszka  Białoruś 0+1+1+1 36:10,6 +1:50,3
... ... ... ... ... ...
37 Łukasz Szczurek  Polska 2+1+1+1 40:20,2 +5:59,6
53 Łukasz Słonina  Polska 1+1+0+1 43:41,2 +9:20,9
58 Wojciech Maryniarczyk  Polska 1+1+2+1 44:43,4 +10:23,1

Bieg pościgowy 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Miriam Gössner  Niemcy 0+1+4+3 33:56,9
Veronika Vítková  Czechy 1+2+0+1 34:08,0 +11,1
Nicole Wötzel  Niemcy 2+0+0+1 34:15,5 +18,6
4 Olga Wiłuchina  Rosja 2+2+0+0 34:35,8 +38,9
5 Synnøve Solemdal  Norwegia 1+0+1+2 34:56,9 +1:00,0
6 Anastasija Kalina  Rosja 0+0+1+2 35:12,3 +1:15,4
7 Sophie Boilley  Francja 1+2+1+1 35:59,5 +2:02,6
8 Xu Yinghui  Chiny 1+1+1+1 36:00,0 +2:03,1
9 Elisabeth Voigt  Niemcy 1+1+2+1 36:15,0 +2:18,1
10 Maren Hammerschmidt  Niemcy 2+3+1+2 36:26,7 +2:29,8
... ... ... ... ... ...
44 Magdalena Kępka  Polska 1+3+2+0 43:57,8 +10:00,9

Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Reprezentacja Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy 0+13 1:23:39,8
 Rosja 2+15 1:26:44,7 +3:04,9
 Białoruś 2+6 1:27:00,7 +3:20,9
4  Ukraina 3+14 1:27:55,2 +4:15,4
5  Francja 1+16 1:27:56,2 +4:16,4
6  Norwegia 8+11 1:28:29,4 +4:49,6
7  Włochy 5+21 1:30:11,9 +6:32,1
8  Szwecja 3+16 1:30:36,2 +6:56,4
9  Rumunia 3+15 1:31:43,9 +8:04,1
10  Austria 5+17 1:32:23,8 +8:44,0
... ... ... ... ...
14  Polska 5+20 1:37:31,8 +13:52,0

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Reprezentacja Strzelanie Wynik Strata
 Czechy 0+6 58:00,3
 Rosja 0+6 58:12,6 +12,3
 Niemcy 1+10 58:23,0 +22,7
4  Francja 1+11 1:00:35,4 +2:35,1
5  Norwegia 1+16 1:01:47,2 +3:46,9
6  Białoruś 4+9 1:03:26,9 +5:26,6
7  Kanada 2+10 1:03:30,9 +5:30,6
8  Kazachstan 2+11 1:04:38,9 +6:38,6
9  Rumunia 5+14 1:04:46,0 +6:45,7
10  Chiny 2+10 1:05:47,6 +7:47,3

Juniorzy młodsi

12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ludwig Ehrhart  Francja 0+0+0+1 37:10,9
Antti Raatikaainen  Finlandia 0+0+0+1 38:18,6 +1:07,7
Alaksiej Abromczyk  Białoruś 1+1+0+0 38:33,2 +1:22,3
4 Nikołaj Jakuszow  Rosja 1+1+1+0 38:44,4 +1:33,5
5 Kurtis Wenzel  Kanada 2+0+0+1 39:05,2 +1:54,3
6 Alaksandr Mingalew  Białoruś 0+1+1+1 39:10,9 +2:00,0
7 Henrik Forsberg  Szwecja 2+0+0+1 39:16,1 +2:05,2
8 Mikko Repo  Finlandia 0+2+0+2 39:41,6 +2:30,7
9 Iwan Piczużkin  Rosja 1+0+2+1 39:49,6 +2:38,7
10 Scott Gow  Kanada 1+1+1+1 39:52,4 +2:41,5
... ... ... ... ... ...
36 Rafał Lepel  Polska 2+2+2+1 44:09,9 +6:59,0

10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Zhang Yan  Chiny 0+0+0+1 35:13,7
Grace Boutot  Stany Zjednoczone 1+0+0+0 36:17,6 +1:03,9
Yolaine Oddou  Kanada 1+1+0+0 36:49,6 +1:35,9
4 Iryna Kryuko  Białoruś 1+1+0+1 36:59,3 +1:45,6
5 Olga Galicz  Rosja 0+1+2+1 37:05,4 +1:51,7
6 Stephanie Schnydrig  Szwajcaria 0+1+1+1 37:48,6 +2:34,9
7 Dorothea Wierer  Włochy 2+1+1+2 38:06,0 +2:52,3
8 Tiril Eckhoff  Norwegia 1+2+0+2 39:22,6 +4:08,9
9 Audrey Vaillancourt  Kanada 0+1+3+1 39:29,8 +4:16,1
10 Łarisa Kuzniecowa  Rosja 1+2+1+2 39:47,5 +4:33,8
... ... ... ... ... ...
27 Maria Bukowska  Polska 4+2+1+0 42:47,0 +7:33,3
34 Monika Hojnisz  Polska 1+3+2+3 44:16,6 +9:02,9

Sprint 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kurtis Wenzel  Kanada 0+1 21:10,2
Erlend Bjøntegaard  Norwegia 0+2 21:14,2 +4,0
Mario Dolder  Szwajcaria 1+1 21:26,5 +16,3
4 Albert Herzog  Austria 0+1 21:46,2 +36,0
5 Witalij Kozłowskyj  Ukraina 0+1 21:46,3 +36,1
6 Iwan Piczużkin  Rosja 1+1 21:51,2 +41,0
7 Florent Claude  Francja 1+2 21:58,7 +48,5
8 Tomas Kaukėnas  Litwa 1+2 21:59,9 +49,7
9 Alaksiej Abromczyk  Białoruś 2+0 22:02,6 +52,4
10 Scott Gow  Kanada 1+2 22:10,9 +1:00,7
... ... ... ... ... ...
45 Rafał Lepel  Polska 3+2 24:18,2 +3:08,0

Sprint 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Galicz  Rosja 0+1 19:31,4
Zhang Yan  Chiny 0+0 19:31,4
Audrey Vaillancourt  Kanada 0+1 19:44,6 +13,2
4 Dorothea Wierer  Włochy 3+0 19:49,8 +18,4
5 Marion Charles  Francja 1+1 19:52,6 +21,2
6 Addie Byrne  Stany Zjednoczone 1+0 20:01,2 +29,8
7 Marie-Christin Kloss  Niemcy 1+1 20:04,7 +33,3
8 Stephanie Schnydrig  Szwajcaria 0+0 20:05,9 +34,5
9 Grace Boutot  Stany Zjednoczone 0+1 20:12,0 +40,6
10 Łarisa Kuzniecowa  Rosja 0+2 20:16,1 +44,7
... ... ... ... ... ...
17 Monika Hojnisz  Polska 3+0 20:56,9 +1:25,5
28 Katarzyna Leja  Polska 1+2 22:13,5 +2:24,1
30 Maria Bukowska  Polska 3+1 22:26,1 +2:54,7

Bieg pościgowy 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Erlend Bjøntegaard  Norwegia 0+0+1+1 29:03,98
Ludwig Ehrhart  Francja 0+0+1+0 29:29,01 +25,1
Kurtis Wenzel  Kanada 0+1+1+1 29:32:90 +29,0
4 Tomas Kaukėnas  Litwa 0+1+0+2 29:46,21 +42,3
5 Mario Dolder  Szwajcaria 1+1+3+1 30:16,50 +1:12,6
6 Albert Herzog  Austria 0+1+1+2 30:25,38 +1:21,4
7 Mikko Repo  Finlandia 0+0+1+1 30:38,89 +1:34,9
8 Vlastimil Vávra  Czechy 1+1+0+2 30:49,05 +1:45,1
9 Witalij Kozłowskyj  Ukraina 0+3+1+0 30:55,90 +1:52,0
10 Alaksandr Mingalew  Białoruś 0+0+1+1 30:56,73 +1:52,8
... ... ... ... ... ...
41 Rafał Lepel  Polska 2+1+3+2 35:52,33 +6:48,4

Bieg pościgowy 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dorothea Wierer  Włochy 1+3+0+0 27:07,92
Marion Charles  Francja 1+0+2+1 27:36,30 +28,4
Marie-Christin Kloss  Niemcy 1+1+2+1 27:38,76 +30,8
4 Zhang Yan  Chiny 1+2+0+1 27:58,09 +50,1
5 Audrey Vaillancourt  Kanada 0+2+2+0 28:22,84 +1:14,9
6 Yolaine Oddou  Kanada 1+1+0+1 28:32,03 +1:24,1
7 Olga Galicz  Rosja 0+3+1+1 28:43,63 +1:35,7
8 Iryna Kryuko  Białoruś 0+2+0+1 28:52,36 +1:44,4
9 Łarisa Kuzniecowa  Rosja 1+3+1+0 29:00,67 +1:52,7
10 Addie Byrne  Stany Zjednoczone 1+2+0+1 29:14,67 +2:06,7
... ... ... ... ... ...
25 Monika Hojnisz  Polska 2+2+2+1 31:58,99 +4:51,0
30 Maria Bukowska  Polska 2+1+2+2 33:46,71 +6:38,8
34 Katarzyna Leja  Polska 3+3+2+2 35:28,30 +8:20,4

Sztafeta 3 × 7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Medal Reprezentacja Strzelanie Wynik Strata
 Francja 0+6 1:06:18,87
 Kanada 2+13 1:08:17,46 +1:58,6
 Rosja 4+10 1:08:56,27 +2:37,4
4  Białoruś 5+9 1:09:13,64 +2:54,8
5  Finlandia 1+13 1:10:01,64 +3:42,8
6  Litwa 0+9 1:11:34,29 +5:15,4
7  Austria 3+12 1:13:31,62 +7:12,8
8  Stany Zjednoczone 6+13 1:14:21,14 +8:02,3

Sztafeta 3 × 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Medal Reprezentacja Strzelanie Wynik Strata
 Rosja 0+7 1:00:46,47
 Białoruś 0+12 1:01:36,87 +50,4
 Włochy 3+11 1:02:34,96 +1:48,5
4  Ukraina 0+3 1:03:17,61 +2:31,2
5  Stany Zjednoczone 1+7 1:04:18,72 +3:32,3
6  Kanada 0+9 1:05:13,01 +4:26,6
7  Polska 3+11 1:05:39,46 +4:53,0
8  Chiny 1+10 1:07:02,21 +6:15,8
9  Szwecja 1+6 1:07:15,12 +6:28,7

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 5 2 5 12
2.  Włochy 3 1 4
3.  Rosja 2 4 1 7
4.  Francja 2 2 1 5
5.  Chiny 2 2
6.  Kanada 1 1 3 5
7.  Norwegia 1 1 2 4
8.  Czechy 1 1 2
9.  Białoruś 1 2 3
10.  Szwajcaria 1 1 2
=11.  Finlandia 1 1
=11.  Stany Zjednoczone 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2009
Listen to this article