Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2019
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2019 – turniej, który odbył się w dniach 16 - 23 lutego 2019 w kanadyjskim Liverpoolu. Mistrzami świata juniorów zostali Kanadyjczycy, a mistrzyniami świata juniorów Rosjanki.
| |||
Data |
16 - 23 lutego 2019 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Mężczyźni | |||
1. miejsce | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce | |||
Kobiety | |||
1. miejsce | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce | |||
Strona internetowa |
W turnieju wzięło udział po 10 drużyn męskich i żeńskich reprezentujących 13 państw.
Kanada gościła mistrzostwa świata juniorów w curlingu po raz siedemnasty (ostatni raz w 2009).
Do turnieju zakwalifikowało się 6 najlepszych reprezentacji z ubiegłorocznych mistrzostw oraz 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2019. Reprezentacje Kanady otrzymały miejsce jako gospodarze.
Kobiety
- gospodarz: Kanada
- 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2018: Szwecja, Chiny, Norwegia, Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Szwajcaria
- 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2019: Szkocja, Rosja, Japonia
Mężczyźni
- gospodarz: Kanada
- 6 najlepszych reprezentacji z Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu 2018: Szkocja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Niemcy, Norwegia, Szwecja
- 3 najlepsze drużyny Mistrzostwa Świata Juniorów Dywizji B w Curlingu 2019: Nowa Zelandia, Włochy, Chiny
Reprezentacje
Państwo | Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
---|---|---|---|---|---|
Chiny | Han Yu | Jiang Jiayi | Zhao Ruiyi | Shang Yining | Ding Yuexin |
Kanada | Selena Sturmay | Abby Marks | Kate Goodhelpsen | Paige Papley | Karlee Burgess |
Japonia | Ami Enami | Minori Suzuki | Sae Yamamoto | Mone Ryokawa | Asuka Kanai |
Korea Południowa | Kim Min-ji | Kim Hyerin | Yang Taei | Kim Su-jin | - |
Norwegia | Maia Ramsfjell | Martine Rønning | Mille Haslev Nordby | Astri Forbregd | Eirin Mesloe |
Rosja | Włada Rumiancewa | Darja Morozowa | Irina Riazanowa | Wiera Tiulakowa | Anastasija Miszczenko |
Stany Zjednoczone | Cait Flannery | Leah Yavarow | Lexi Lanigan | Rebecca Miles | Abigail Marquardt |
Szkocja | Lisa Davie | Kirsty Barr | Annabel Skuse | Emma Barr | Beth Farmer |
Szwajcaria | Selina Witschonke | Raphaela Keiser | Laura Engler | Vanessa Tonoli | Nehia Meier |
Szwecja | Almida De Val | Tova Sundberg | Jennie Wåhlin | Maria Larsson | Fanny Sjöberg |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
Państwo | W | P |
---|---|---|
Chiny | 8 | 1 |
Kanada | 6 | 3 |
Szwajcaria | 6 | 3 |
Rosja | 6 | 3 |
Korea Południowa | 6 | 3 |
Szwecja | 5 | 4 |
Norwegia | 3 | 6 |
Stany Zjednoczone | 2 | 7 |
Japonia | 2 | 7 |
Szkocja | 1 | 8 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Chiny | 6 | ||||||
4 | Rosja | 8 | ||||||
Rosja | 8 | |||||||
Kanada | 7 | |||||||
2 | Kanada | 8 | ||||||
3 | Szwajcaria | 2 |
Mecz o 3. miejsce | ||||
Chiny | 4 | |||
Szwajcaria | 6 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
Rosja | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Kanada | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 8 | |
Szwajcaria | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 6 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Ogółem | |
Rosja | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 8 | |
Kanada | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzynie świata juniorów | |||
Wicemistrzynie świata juniorów | |||
3 miejsce | |||
Spadek do dywizji B |
Państwo | Skip |
---|---|
Rosja | Włada Rumiancewa |
Kanada | Selena Sturmay |
Szwajcaria | Raphaela Keiser |
Chiny | Jiang Jiayi |
Korea Południowa | Kim Min-ji |
Szwecja | Tova Sundberg |
Norwegia | Maia Ramsfjell |
Stany Zjednoczone | Cait Flannery |
Japonia | Ami Enami |
Szkocja | Lisa Davie |
Reprezentacje
Państwo | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|
Chiny | Wang Weihaoping | Nan Jiawen | Qiao Bozong | Jiang Hanpu | Zhang Yansong |
Kanada | Tyler Tardi | Sterling Middleton | Matthew Hall | Alex Horvath | Rylan Kleiter |
Niemcy | Sixten Totzek | Klaudius Harsch | Joshua Sutor | Magnus Sutor | Jan Luca Haag |
Nowa Zelandia | Anton Hood | Ben Smith | Matthew Neilson | Hunter Walker | Jayden Bishop |
Norwegia | Magnus Ramsfjell | Michael Mellemseter | Jørgen Myran | Andreas Hårstad | Ingebrigt Bjørnestad |
Stany Zjednoczone | Andrew Stopera | Luc Violette | Ben Richardson | Graem Fenson | Riley Fenson |
Szkocja | Ross Whyte | Duncan McFadzean | James Craik | Euan Kyle | Ryan McCormack |
Szwajcaria | Marco Hösli | Philipp Hösli | Marco Hefti | Jannis Spiess | Yves Stocker |
Szwecja | Daniel Berggren | Johan Järvenson | Emil Hermansson | Albert Berglund | Johan Nygren |
Włochy | Luca Rizzolli | Mattia Giovanella | Alessandro Odorizzi | Giovanni Gottardi | - |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
Państwo | W | P |
---|---|---|
Szkocja | 9 | 0 |
Kanada | 7 | 2 |
Norwegia | 6 | 3 |
Szwajcaria | 6 | 3 |
Stany Zjednoczone | 5 | 4 |
Nowa Zelandia | 4 | 5 |
Niemcy | 3 | 6 |
Szwecja | 2 | 7 |
Chiny | 2 | 7 |
Włochy | 1 | 8 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Szkocja | 9 | ||||||
4 | Szwajcaria | 10 | ||||||
1 | Szwajcaria | 4 | ||||||
2 | Kanada | 9 | ||||||
2 | Kanada | 7 | ||||||
3 | Norwegia | 5 |
Mecz o 3. miejsce | ||||
4 | Szkocja | 8 | ||
3 | Norwegia | 5 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Szkocja | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 9 | |
Szwajcaria | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 10 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Kanada | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | |
Norwegia | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Szkocja | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 8 | |
Norwegia | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 5 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Szwajcaria | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | X | 4 | |
Kanada | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | X | 9 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzowie świata juniorów | |||
Wicemistrzowie świata juniorów | |||
3 miejsce | |||
Spadek do dywizji B |
Państwo | Skip |
---|---|
Kanada | Tyler Tardi |
Szwajcaria | Marco Hösli |
Szkocja | Ross Whyte |
Norwegia | Magnus Ramsfjell |
Stany Zjednoczone | Andrew Stopera |
Nowa Zelandia | Matthew Neilson |
Niemcy | Klaudius Harsch |
Szwecja | Daniel Berggren |
Chiny | Wang Weihaoping |
Włochy | Luca Rizzolli |
- Sezon 2018/2019 w curlingu
- World Junior Curling Championships 2019 Men. World Curling Federation. [dostęp 2021-05-03]. (ang.).
- World Junior Curling Championships 2019 Women. World Curling Federation. [dostęp 2021-05-03]. (ang.).