Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2016/II Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie II dywizji 2016 odbyły się w dwóch państwach: na Litwie (Elektranai) oraz w Serbii (Nowy Sad). Zawody grupy A rozgrywano w dniach 13–19 grudnia 2015 roku, a grupy B 17-23 stycznia 2016 roku.
W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Pierwsza drużyna turnieju grupy A awansowały do mistrzostw świata dywizji IB w 2016 roku, ostatni zespół grupy A w 2016 roku zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do trzeciej dywizji.
Hale, w których odbyły się zawody to:
- Elektrenai Arena (Elektranai)
- SPENS (Nowy Sad)
Wyniki
13 grudnia 2015 | Chorwacja | 5:2 | Holandia | Elektrenai Arena Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Mak Pavicević (PP) 08:44 Luka Jarčov (SH) 26:26 Kristian Krnić (EQ) 28:42 Toni Borić (PP) 38:28 Luka Jarčov (SH) 50:48 |
(1:0, 3:0, 1:2) | 49:39 (PP) Luuk Lambregts 55:30 (PP) J. Nordemann |
Widzów: 304 Sędzia główny: Chris Deweerdt Sędziowie liniowi: Deividas Kuneikis Adrian Kosmin Toparceanu |
22 min. kar | 10 min. kar |
13 grudnia 2015 | Korea Południowa | 2:8 | Węgry | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | Lee Chong-hyun (PP) 38:08 Kim Byung-gun (PP) 55:47 |
(0:2, 1:2, 1:4) | 12:45 (EQ) Zsombor Kiss 13:23 (EQ) Vilmos Gallo 33:06 (PP) Csanad Erdely 39:43 (EQ) Csanad Erdely 42:10 (EQ) Vilmos Gallo 45:06 (EQ) Erik Keresztury 45:14 (EQ) Mark Szaller 49:44 (EQ) Bence Bodok |
Widzów: 1001 Sędzia główny: Andrej Szrubok Sędziowie liniowi: Benas Jaksys Ludvig Lundgren |
14 min. kar | 20 min. kar |
13 grudnia 2015 | Litwa | 6:5 | Estonia | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Edgar Protcenko (PP) 03:17 Donatas Vitte (PP) 16:07 Mark Kaleinikovas (EQ) 20:58 Ilja Cetvertak (SH) 39:54 Emilijus Krakauskas (EQ) 48:27 Ilja Cetvertak (EQ) 54:56 |
(2:1, 2:1, 2:3) | 09:50 (PP2) Daniil Fursa 22:24 (EQ) Maksim Simonov 49:51 (PP) Robert Arrak 51:10 (PP) Jegor Petrov 59:52 (PP) Vadim Vasjonkin |
Widzów: 1816 Sędzia główny: Milan Zrnić Sędziowie liniowi: Frederic Monnaie Roman Voronin |
45 min. kar | 62 min. kar |
14 grudnia 2015 | Węgry | 7:5 | Holandia | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Csanad Erdely (EQ) 15:14 Donat Szita (EQ) 22:36 Istvan Terbocs (EQ) 23:49 Istvan Terbocs (EQ) 28:35 Vilmos Gallo (EQ) 37:53 Bence Bodok (EQ) 40:52 Csanad Erdely (EQ) 42:04 |
(1:2, 4:3, 2:0) | 01:29 (EQ) Jord Smit 11:03 (EQ) Guus van Nes 22:09 (EQ) Jord Smit 26:55 (PP) Jasper Nordemann 38:52 (EQ) Jordy Verkiel |
Widzów: 317 Sędzia główny: Shinichi Takizawa Sędziowie liniowi: Liu Ren Frederic Monnaie |
12 min. kar | 12 min. kar |
14 grudnia 2015 | Estonia | 6:3 | Chorwacja | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | Maksim Simonov (EQ) 23:10 Vladimir Nestertsuk (PP) 35:17 Vadim Vasjonkin (EQ) 38:33 Vladimir Nestertsuk (EQ) 38:46 Vadim Vasjonkin (PP) 45:03 Nikita Minin (EQ) 53:47 |
(0:0, 4:1, 2:2) | 24:14 (EQ) Jan Smolec 40:09 (EQ) Luka Jarčov 58:23 (EQ) Renato Platuzić |
Widzów: 253 Sędzia główny: Andrej Szrubok Sędziowie liniowi: Benas Jaksys Deividas Kuneikis |
10 min. kar | 32 min. kar |
14 grudnia 2015 | Litwa | 2:1 pk. | Korea Południowa | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Mark Kaleinikovas (PP) 45:10 | (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) | 16:45 (PP) Cho Ji-hyun | Widzów: 1795 Sędzia główny: Chris Deweerdt Sędziowie liniowi: Ludvig Lundgren Adrian Kosmin Toparceanu |
10 min. kar | 12 min. kar |
16 grudnia 2015 | Węgry | 6:0 | Estonia | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Bence Stipsicz (SH) 07:22 Bence Bodok (EQ) 10:20 Bence Bodok (PP) 19:05 Erik Keresztury (EQ) 21:08 Csanad Erdely (EQ) 40:32 Zsombor Kiss (PP) 45:26 |
(3:0, 1:0, 2:0) | Widzów: 271 Sędzia główny: Chris Deweerdt Sędziowie liniowi: Deividas Kuneikis Adrian Kosmin Toparceanu | |
8 min. kar | 12 min. kar |
16 grudnia 2015 | Korea Południowa | 2:3 pk. | Holandia | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | Kim Yea-jun (PP) 14:11 Kim Yea-jun (PP) 36:33 |
(1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1) | 27:21 (EQ) Niels Lemans 52:03 (EQ) Giovanni Vogelaar |
Widzów: 361 Sędzia główny: Milan Zrnić Sędziowie liniowi: Ludvig Lundgren Roman Voronin |
2 min. kar | 14 min. kar |
16 grudnia 2015 | Litwa | 4:1 | Chorwacja | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Emilijus Krakauskas (EQ) 27:46 Ilja Cetvertak (EQ) 28:48 Deivid Cetvertak (EQ) 45:17 Jaunius Jasinevicius (PP) 57:57 |
(0:0, 2:1, 2:0) | 39:44 (EQ) Bruno Kegalj | Widzów: 1922 Sędzia główny: Shinichi Takizawa Sędziowie liniowi: Liu Ren Frederic Monnaie |
8 min. kar | 8 min. kar |
18 grudnia 2015 | Estonia | 11:8 | Korea Południowa | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Dmitri Vinogradov (PP) 07:37 Nikita Kozorev (EQ) 07:52 Ilja Andrejev (EQ) 08:54 Robert Arrak (EQ) 16:51 Vadim Vasjonkin (EQ) 17:53 Vadim Vasjonkin (EQ) 20:38 Nikita Kozorev (EQ) 26:42 Dmitri Vinogradov (EQ) 36:14 Nikita Kozorev (EQ) 40:19 Vadim Vasjonkin (EQ) 50:05 Nikita Kozorev (EQ) 59:01 |
(5:3, 3:4, 3:1) | 05:47 (PP2) Song Hyeong-cheol 09:40 (EQ) Lee Chong-hyun 16:31 (EQ) Ahn Jae-in 24:58 (EQ) Cho Ji-hyun 37:38 (EQ) Ahn Jae-in 38:12 (EQ) Kim Yea-jun 39:54 (EQ) Nam Hee-doo 43:39 (EQ) Kim Yea-jun |
Widzów: 189 Sędzia główny: Shinichi Takizawa Sędziowie liniowi: Deividas Kuneikis Ludvig Lundgren |
8 min. kar | 8 min. kar |
18 grudnia 2015 | Chorwacja | 0:7 | Węgry | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (0:3, 0:2, 0:2) | 07:36 (EQ) Mark Szaller 11:00 (PP2) Csanad Erdely 17:22 (EQ) Donat Szita 31:24 (PP) Erik Keresztury 32:37 (EQ) Zsombor Kiss 46:23 (EQ) Vilmos Gallo 50:50 (EQ) Vilmos Gallo |
Widzów: 561 Sędzia główny: Milan Zrnić Sędziowie liniowi: Benas Jaksys Liu Ren | |
16 min. kar | 8 min. kar |
18 grudnia 2015 | Holandia | 1:4 | Litwa | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Guus van Nes (PP) 47:29 | (0:1, 0:1, 1:2) | 15:04 (PP) Mark Kaleinikovas 22:55 (EQ) Deivid Cetvertak 46:44 (EQ) Edvinas Boroska 49:15 (PP) Edgar Protcenko |
Widzów: 2103 Sędzia główny: Andrej Szrubok Sędziowie liniowi: Frederic Monnaie Roman Voronin |
38 min. kar | 12 min. kar |
19 grudnia 2015 | Korea Południowa | 2:4 | Chorwacja | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Kim Byung-gun (EQ) 07:41 Song Hyeong-cheol (EQ) 39:03 |
(1:3, 1:0, 0:1) | 09:03 (EQ) Fran Gjoni 12:53 (PP) Luka Jarčov 13:30 (EQ) Fran Gjoni 59:56 (EQ) Luka Jarčov |
Widzów: 226 Sędzia główny: Andrej Szrubok Sędziowie liniowi: Benas Jaksys Roman Voronin |
10 min. kar | 24 min. kar |
19 grudnia 2015 | Holandia | 3:5 | Estonia | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | Giovanni Vogelaar (PP) 10:35 Jasper Nordemann (PP) 33:22 Justin Evers (EQ) 46:47 |
(1:1, 1:2, 1:2) | 17:08 (EQ) Daniil Fursa 25:55 (EQ) Vladimir Nestertsuk 34:51 (PP) Daniil Fursa 50:20 (EQ) Nikita Minin 69:58 (EQ) Dmitri Vinogradov |
Widzów: 721 Sędzia główny: Shinichi Takizawa Sędziowie liniowi: Liu Ren Adrian Kosmin Toparceanu |
2 min. kar | 8 min. kar |
19 grudnia 2015 | Węgry | 8:2 | Litwa | Elektrenai Arena, Elektranai |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Erik Keresztury (EQ) 12:31 Csanad Erdely (EQ) 20:30 Csanad Erdely (EQ) 26:20 Istvan Terbocs (PP) 32:51 Istvan Terbocs (EQ) 36:20 Vilmos Gallo (EQ) 45:03 Zsombor Kiss (EQ) 48:50 Martin Sagi (EQ) 59:30 |
(1:1, 4:0, 3:1) | 14:57 (EQ) Vilius Krakauskas 44:12 (PP) Deivid Cetvertak |
Widzów: 2461 Sędzia główny: Chris Deweerdt Sędziowie liniowi: Ludvig Lundgren Frederic Monnaie |
4 min. kar | 4 min. kar |
Tabela
Lp | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 36 | 9 | +27 |
2 | Litwa | 5 | 11 | 3 | 1 | 0 | 1 | 18 | 16 | +2 |
3 | Estonia | 5 | 9 | 3 | 0 | 0 | 2 | 27 | 26 | +1 |
4 | Chorwacja | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 13 | 21 | -8 |
5 | Holandia | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 14 | 23 | -9 |
6 | Korea Południowa | 5 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 15 | 28 | -13 |
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Csanad Erdely
- Klasyfikacja asystentów: David Jaszai
- Klasyfikacja kanadyjska: Vilmos Gallo / Vadim Vasjonkin
- Klasyfikacja +/−: Csanad Erdely
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Gergely Arany
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Gergely Arany
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji: