Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2017/I Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie I dywizji 2017 odbędą się w dwóch państwach: w Niemczech (Bremerhaven) oraz na Węgrzech (Budapeszt). Zarówno zawody grupy A jak i grupy B rozgrywane będą w dniach 11–17 grudnia 2016 roku.
W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Pierwsza oraz druga drużyna turnieju grupy A awansowały do mistrzostw świata elity w 2018 roku, ostatni zespół grupy A w 2018 roku zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do drugiej dywizji.
Hale, w których odbyły się zawody to:
- Arena BHV (Bremerhaven)
- Icecenter Rink 1 (Budapeszt)
Wyniki
11 grudnia 2016 | Francja | 3:6 | Białoruś | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | G. Ville (EQ) 07:40 B. Maia (EQ) 20:27 G. Ville (PP) 59:12 |
(1:2, 1:3, 1:1) | 06:19 (EQ) A. Bełewicz 07:16 (EQ) M. Suszko 22:20 (EQ) A. Bełewicz 35:57 (EQ) A. Bełewicz 39:05 (EQ) K. Kutsyr 52:40 (PP) W. Martyniuk |
Widzów: 1 742 Sędzia główny: Oliver Gouin Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński Tobias Nordlander |
18 min. kar | 30 min. kar |
11 grudnia 2016 | Niemcy | 5:3 | Kazachstan | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | J. Napravnik (PP) 01:50 J. Napravnik (EQ) 18:05 V. Kopp (PP) 32:24 N. Mannes (EQ) 37:52 J. Mayenschein (ENG) 59:11 |
(2:0, 2:2, 1:1) | 21:46 (PP) D. Gabdullin 26:13 (PS) D. Demjanow 52:18 (PP) K. Panjukow |
Widzów: 1 829 Sędzia główny: Rasmus Toppel Sędziowie liniowi: Nicola Basso Marc-Henri Progin |
16 min. kar | 14 min. kar |
11 grudnia 2016 | Norwegia | 3:6 | Austria | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | T.A. Christensen (PP) 02:40 S. Johansen (PP) 32:05 E. Kjellesvik (EQ) 47:49 |
(1:2, 1:2, 1:2) | 04:29 (EQ) F. Maxa 19:23 (EQ) Ch. Wappis 35:09 (EQ) L. Haudum 39:28 (EQ) D. Wachter 46:51 (PP) Ch. Kromp 56:23 (PP2) G. Kragl |
Widzów: 1 838 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Thorsten Lajoie Jan-Christian Muller |
14 min. kar | 12 min. kar |
12 grudnia 2016 | Kazachstan | 1:3 | Francja | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | D. Bykow (EQ) 23:11 | (0:0, 1:1, 0:2) | 33:54 (EQ) B. Maia 59:15 (EQ) A. Pascal 59:35 (EQ) G. Ville |
Widzów: 1 609 Sędzia główny: Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Thorsten Lajoie Wojciech Moszczyński |
6 min. kar | 8 min. kar |
12 grudnia 2016 | Białoruś | 4:2 | Norwegia | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | R. Wasilczuk (PP) 15:48 A. Bełewicz (PP) 45:10 W. Jerjomenko (PP) 47:21 R. Wasilczuk (ENG) 59:54 |
(1:1, 0:1, 3:0) | 13:36 (EQ) S. Johansen 21:55 (PP) Ch. Karlsen |
Widzów: 1 637 Sędzia główny: Rasmus Toppel Sędziowie liniowi: Jan-Christian Muller Stef Oosterling |
14 min. kar | 16 min. kar |
12 grudnia 2016 | Austria | 3:0 | Niemcy | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | L. Birnbaum (EQ) 09:11 D. Wachter (EQ) 27:09 L. Haudum (PP) 28:37 |
(1:0, 2:0, 0:0) | Widzów: 1 714 Sędzia główny: Oliver Gouin Sędziowie liniowi: Tobias Nordlander Marc-Henri Progin | |
10 min. kar | 18 min. kar |
14 grudnia 2016 | Austria | 3:6 | Kazachstan | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | M. Kernberger (EQ) 04:59 P. Poschmann (EQ) 14:42 Ch. Kromp (PP) 32:39 |
(2:2, 1:1, 0:3) | 15:57 (EQ) Z. Parkhomenko 17:34 (EQ) A. Melikhow 26:19 (EQ) A. Khrestjanoski 50:49 (PP) K. Panjukow 53:26 (PP) A. Borisewicz 58:08 (EQ) A. Khrestjanoski |
Widzów: 1 590 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Nicola Basso Tobias Norlander |
18 min. kar | 30 min. kar |
14 grudnia 2016 | Francja | 2:3 | Norwegia | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | B. Maia (EQ) 00:20 H. Gallet (PP) 59:48 |
(1:2, 0:0, 1:1) | 01:30 (EQ) S. Johansen 19:58 (EQ) M. Ellingsen 52:51 (EQ) A. Marthinsen |
Widzów: 1 666 Sędzia główny: Oliver Gouin Sędziowie liniowi: Thorsten Lajoie Wojciech Moszczyński |
10 min. kar | 6 min. kar |
14 grudnia 2016 | Białoruś | 3:4 pk. | Niemcy | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | A. Bełewicz (EQ) 05:08 I. Suszko (PP2) 18:57 R. Wasilczuk (EQ) 50:08 |
(2:2, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) | 13:13 (EQ) J. Mayenschein 16:11 (EQ) Dumont 54:02 (PP) T. Eder 65:00 (SO) J. Mayenschein |
Widzów: 1 792 Sędzia główny: Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Stef Oosterling Marc-Henri Progin |
8 min. kar | 22 min. kar |
15 grudnia 2016 | Austria | 3:4 | Francja | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Ch. Wappis (EQ) 43:53 D. Winkler (EQ) 45:23 B. Nissner (EQ) 48:12 |
(0:1, 0:2, 3:1) | 13:53 (PP) A. Texier 29:14 (EQ) E. Guebey 39:38 (EQ) G. Ville 54:29 (PP) B. Maia |
Widzów: 471 Sędzia główny: Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Thorston Lajoie Stef Oosterling |
42 min. kar | 16 min. kar |
15 grudnia 2016 | Kazachstan | 1:3 | Białoruś | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Chrestianoski (PP) 54:38 | (0:2, 0:1, 1:0) | 04:51 (EQ) D. Bujnicki 12:03 (EQ) J. Farafontow 36:25 (PP) S. Piszuk |
Widzów: 518 Sędzia główny: Rasmus Toppel Sędziowie liniowi: Nicola Basso Jens-Christian Muller |
30 min. kar | 14 min. kar |
15 grudnia 2016 | Norwegia | 0:2 | Niemcy | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (0:0, 0:0, 0:2) | 51:42 (PP) Ch. Korner 59:59 (ENG) Y. Drews |
Widzów: 609 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński Tobias Norlander | |
10 min. kar | 2 min. kar |
17 grudnia 2016 | Kazachstan | 3:2 | Norwegia | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | S. Danijar (PP) 23:21 W. Orechow (PP) 27:04 A. Chrestianoski (EQ) 41:35 |
(0:0, 2:0, 1:2) | 45:44 (EQ) M. Homdrom 58:43 (EA) Ch. Karlsen |
Widzów: 1 766 Sędzia główny: Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński Tobias Nordlander |
12 min. kar | 22 min. kar |
17 grudnia 2016 | Białoruś | 4:0 | Austria | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Bełewicz (EQ) 15:41 P. Warabiej (PP) 31:46 R. Wasilczuk (PP) 34:20 J. Astankow (PP) 49:19 |
(1:0, 2:0, 1:0) | Widzów: 1 804 Sędzia główny: Oliver Gouin Sędziowie liniowi: Nicola Basso Jan-Christian Muller | |
6 min. kar | 12 min. kar |
17 grudnia 2016 | Francja | 6:4 | Niemcy | Arena BHV, Bremerhaven |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Ch. Korner (EQ) 04:51 V. Busch (EQ) 12:15 / V. Busch (EQ) 26:36 Y. Drews (EQ) 35:59 T. Eder (PP) 47:35 L. Kalble (EQ) 48:11 |
(2:0, 2:2, 2:2) | 24:58 (PP) B. Maia 32:58 (EQ) R. Matima 41:24 (PP) H. Gallet 51:09 (EQ) A. Torres |
Widzów: 1 902 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Stef Oosterling Marc-Henri Progin |
10 min. kar | 6 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Białoruś | 5 | 13 | 4 | 0 | 1 | 0 | 20 | 10 | +10 |
2. | Niemcy | 5 | 11 | 3 | 1 | 0 | 1 | 17 | 13 | +4 |
3. | Francja | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 16 | 19 | -3 |
4. | Kazachstan | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 14 | 16 | -2 |
5. | Austria | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 15 | 17 | -2 |
6. | Norwegia | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 10 | 17 | -7 |
= awans do Elity = spadek do dywizji I, grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Andrei Bełewicz
- Klasyfikacja asystentów: Gabin Ville
- Klasyfikacja kanadyjska: Gabin Ville
- Klasyfikacja +/−: Rusłan Wasilczuk
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Jens Kristian Lillegrend
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Mirko Pantkowski
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:
- Bramkarz: Mirko Pantkowski
- Obrońca: Pawieł Warabiej
- Napastnik: Andrei Bełewicz