Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie 2018/I Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie I dywizji 2018 odbędą się w dwóch państwach: we Francji (Courchevel oraz Meribel) oraz w Słowenii (Bled). Zawody grupy A odbędą się w dniach 10-16 grudnia 2017, natomiast grupy B rozgrywane będą w dniach 9–15 grudnia 2017 roku.
W mistrzostwach drugiej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Pierwsza drużyna turnieju grupy A awansuje do mistrzostw świata elity w 2019 roku, ostatni zespół grupy A w 2019 roku zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do drugiej dywizji.
Hale, w których odbyły się zawody to:
- Courchevel Arena (Courchevel)
- Meribel Arena (Meribel)
- Ice Arena Bled (Bled)
Wyniki
10 grudnia 2017 | Kazachstan | 3:2 pd. | Niemcy | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:30 | S. Danijar (PP) 42:43 S. Danijar (PP2) 45:11 A. Gatijatow (EQ) 63:57 |
(0:0, 0:1, 2:1, 1:0) | 20:58 (EQ) C. Jahnke 58:43 (EQ) L. Gawanke |
Widzów: 103 Sędzia główny: Miroslav Štefík Sędziowie liniowi: Frédéric Monnaie Mariusz Smura |
8 min. | 22 min. |
10 grudnia 2017 | Austria | 1:6 | Francja | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | M. Rossi (EQ) 21:13 | (0:2, 1:1, 0:3) | 02:40 (PP) H. Sarlin 19:54 (PP) L. Boudon 37:24 (EQ) L. Olive 43:16 (EQ) T. Sarlieve-Fonfraid 46:16 (PP) L. Boudon 53:55 (EQ) J. Bougro |
Widzów: 695 Sędzia główny: Roy Stian Hansen Sędziowie liniowi: David Obwegeser Wiktor Zinczenko |
24 min. | 8 min. |
10 grudnia 2017 | Węgry | 1:4 | Łotwa | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | Z. Szalma (EQ) 48:13 | (0:0, 0:2, 1:2) | 20:58 (EQ) R. Krastenbergs 28:10 (EQ) E. Gegeris 50:13 (EQ) D. Berzins 54:09 (PP) E. Gegeris |
Widzów: 150 Sędzia główny: Michael Weber Sędziowie liniowi: Joris Barcelo Nicolas Constantineau |
10 min. | 8 min. |
11 grudnia 2017 | Łotwa | 2:3 pk. | Kazachstan | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | R. Krastenbergs (EQ) 12:48 D. Berzins (EQ) 59:48 |
(1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1) | 27:04 (PP) I. Ryżi 36:51 (SH) A. Gatijatow 65:00 (GWG) A. Gatijatow |
Widzów: 600 Sędzia główny: Roy Stian Hansen Sędziowie liniowi: Nicolas Constantineau Park Jun-soo |
12 min. | 18 min. |
11 grudnia 2017 | Francja | 4:3 pd. | Węgry | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | L. Olive (PP) 14:26 B. Berard (EQ) 18:12 B. Berard (EQ) 55:43 E. Guebey (PP) 61:23 |
(2:2, 0:1, 1:0, 1:0) | 02:39 (EQ) N. Fejes 19:27 (EQ) Z. Szalma 26:19 (EQ) Z. Szalma |
Widzów: 600 Sędzia główny: Scott Ferguson Sędziowie liniowi: Frédéric Monnaie Wiktor Zinczenko |
4 min. | 10 min. |
12 grudnia 2017 | Niemcy | 4:1 | Austria | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | V. Busch (EQ) 04:19 T. Walther (EQ) 28:15 J. Huß (PP) 29:06 T. Eder (EQ) 51:05 |
(1:1, 2:0, 1:0) | 15:31 (EQ) B. Baumgartner | Sędzia główny: Michael Weber Sędziowie liniowi: David Obwegeser Mariusz Smura |
12 min. kar | 12 min. kar |
13 grudnia 2017 | Węgry | 3:5 | Kazachstan | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | K. Papp (PP) 07:39 D. Molnár (EQ) 46:13 N. Vértes (EQ) 51:18 |
(1:2, 0:1, 2:2) | 09:54 (PP) S. Danijar 17:31 (EQ) A. Gatijatow 26:41 (PP) W. Orechow 55:17 (EQ) A. Beketajew 57:42 (EQ) N. Nazarienko |
Widzów: 91 Sędzia główny: Roy Stian Hansen Sędziowie liniowi: Joris Barcelo Park Jun-soo |
20 min. | 10 min. |
13 grudnia 2017 | Niemcy | 4:0 | Francja | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | D. Bokk (PP) 04:17 M. Seider (PP) 06:46 S. Soramies (EQ) 07:05 Ch. Jahnke (EQ) 59:16 |
(3:0, 0:0, 1:0) | Widzów: 817 Sędzia główny: Miroslav Štefík Sędziowie liniowi: David Obwegeser Wiktor Zinczenko | |
10 min. | 10 min. |
13 grudnia 2017 | Łotwa | 5:1 | Austria | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | E. Ģēģeris (PP) 09:13 D. Smirnovs (PP) 09:50 R. Bļugers (PP) 47:18 R. Kārkls (PP) 49:20 R. Krastenbergs (EQ) 51:24 |
(2:0, 0:0, 3:1) | 57:16 (EQ) N. Feldner | Widzów: 132 Sędzia główny: Scott Ferguson Sędziowie liniowi: Nicolas Constantineau Mariusz Smura |
8 min. | 24 min. |
14 grudnia 2017 | Francja | 0:1 pd. | Łotwa | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) | 60:06 (EQ) D. Smirnovs | Widzów: 533 Sędzia główny: Michael Weber Sędziowie liniowi: Frédéric Monnaie Park Jun-soo | |
28 min. | 22 min. |
15 grudnia 2017 | Niemcy | 7:2 | Węgry | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | L. Gawanke (EQ) 11:58 V. Busch (PP) 29:15 Ch. Jahnke (EQ) 36:45 T. Eder (EQ) 40:43 V. Busch (PP) 43:56 D. Bindels (EQ) 57:10 T. Walther (EQ) 59:46 |
(1:0, 2:1, 4:1) | 22:53 (EQ) B. Majoross 55:54 (EQ) B. Horvath |
Widzów: 482 Sędzia główny: Miroslav Štefík Sędziowie liniowi: Joris Barcelo Frédéric Monnaie |
10 min. | 12 min. |
15 grudnia 2017 | Kazachstan | 3:2 | Austria | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | N. Pismarkin (EQ) 01:52 M. Gussejnow (EQ) 06:28 N. Nazarienko (EQ) 06:51 |
(3:1, 0:1, 0:0) | 01:23 (EQ) B. Baumgartner 22:30 (PP) B. Baumgartner |
Widzów: 152 Sędzia główny: Scott Ferguson Sędziowie liniowi: Mariusz Smura Wiktor Zinczenko |
10 min. | 14 min. |
16 grudnia 2017 | Łotwa | 1:0 | Niemcy | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:30 | R. Krastenbergs (PP) 26:06 | (0:0, 1:0, 0:0) | Widzów: 187 Sędzia główny: Miroslav Štefík Sędziowie liniowi: Joris Barcelo Frédéric Monnaie | |
10 min. | 12 min. |
16 grudnia 2017 | Austria | 5:2 | Węgry | Méribel Arena, Méribel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | M. Rossi (EQ) 07:00 N. Feldner (EQ) 13:15 B. Baumgartner (EQ) 27:30 M. Rossi (EQ) 29:36 N. Feldner (EQ) 57:21 |
(2:1, 2:1, 1:0) | 12:16 (EQ) N. Vertes 39:02 (PP) N. Fejes |
Widzów: 250 Sędzia główny: Roy Stian Hansen Sędziowie liniowi: Nicolas Constantineau David Obwegeser |
8 min. | 10 min. |
16 grudnia 2017 | Francja | 1:6 | Kazachstan | Courchevel Arena, Courchevel |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | J. Munoz (PP) 34:58 | (0:1, 1:2, 0:3) | 05:49 (PP) S. Danijar 27:29 (PS) A. Mielichow 31:33 (PP) N. Nazarienko 55:10 (PP2) M. Gussejnow 57:56 (PP2) A. Beketajew 59:44 (PP) N. Nazarienko |
Widzów: 1010 Sędzia główny: Scott Ferguson Sędziowie liniowi: Park Jun-soo Mariusz Smura |
96 min. | 51 min. |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kazachstan | 5 | 13 | 3 | 2 | 0 | 0 | 20 | 10 | +10 |
2. | Łotwa | 5 | 12 | 3 | 1 | 1 | 0 | 13 | 5 | +8 |
3. | Niemcy | 5 | 10 | 3 | 0 | 1 | 1 | 17 | 7 | +10 |
4. | Francja | 5 | 6 | 1 | 1 | 1 | 2 | 11 | 15 | -4 |
5. | Austria | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 10 | 20 | -10 |
6. | Węgry | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 11 | 25 | -14 |
= awans do Elity = spadek do dywizji I, grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Benjamin Baumgartner / Artur Gatijatow / Renārs Krastenbergs / Nikita Nazarienko
- Klasyfikacja asystentów: Walerij Oriechow
- Klasyfikacja kanadyjska: Artur Gatijatow
- Klasyfikacja +/−: Artur Gatijatow
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Gustavs Grigals
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Gustavs Grigals
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:
- Najlepsi zawodnicy każdej reprezentacji wybrani przez szkoleniowców ekip
Benjamin Baumgartner, Enzo Guebey, Samat Danijar, Gustavs Grigals, Mirko Pantkowski, Zsolt Szalma