Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019
2018 2020
Data 18 – 27 lutego 2019
Gospodarz Włochy Val di Fassa, Włochy
Organizator FIS
Liczba konkurencji 11

38. Mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie alpejskim – zawody w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w dniach 18 – 27 lutego 2019 roku na trasach we włoskiej miejscowości Val di Fassa. Rozegranych zostało po 5 konkurencji dla kobiet i mężczyzn, a także zawody drużynowe. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła reprezentacja Szwajcarii, której zawodnicy zdobyli siedem medali: 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Były to siódme zawody tego cyklu organizowane we Włoszech ale pierwsze, które odbyły się w Val di Fassa.

Wyniki

Zjazd mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Lars Rösti  Szwajcaria 1:20,21
Julian Schütter  Austria 1:20,33
Manuel Traninger  Austria 1:20,66
4. Atle Lie McGrath  Norwegia 1:20,67
5. Josua Mettler  Włochy 1:20,84
6. Kyle Negomir  Stany Zjednoczone 1:20,91

Zjazd kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Juliana Suter  Szwajcaria 1:23,91
Noemie Kolly  Szwajcaria 1:24,06
Lisa Grill  Austria 1:24,57
4. Stephanie Jenal  Szwajcaria 1:24,67
5. Julia Scheib  Austria 1:24,74
5. Sofia Pizzato  Włochy 1:24,74

Supergigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
River Radamus  Stany Zjednoczone 1:09,29
Lucas Braathen  Norwegia 1:09,63
Florian Loriot  Francja 1:09,77
4. Manuel Traninger  Austria 1:09,84
5. Lars Rösti  Szwajcaria 1:10,09
6. Julian Schütter  Austria 1:10,36

Supergigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Hannah Sæthereng  Norwegia 1:14,54
Julia Scheib  Austria 1:14,68
Lindy Etzensperger  Szwajcaria 1:14,74
4. Noémie Kolly  Szwajcaria 1:14,77
5. Keely Cashman  Stany Zjednoczone 1:14,92
6. Madeleine Chirat  Francja 1:15,01

Gigant mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
River Radamus  Stany Zjednoczone 1:57,96
Tobias Kastlunger  Włochy 1:58,80
Sam Maes  Belgia 1:58,89
4. Halvor Hilde Gunleiksrud  Norwegia 1:59,14
5. Leo Anguenot  Francja 1:59,46
6. Florian Loriot  Francja 1:59,70

Gigant kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Alice Robinson  Nowa Zelandia 1:54,99
Camille Rast  Szwajcaria 1:56,05
Kaja Norbye  Norwegia 1:56,15
4. Neja Dvornik  Słowenia 1:56,22
5. Julia Scheib  Austria 1:56,46
6. Riikka Honkanen  Finlandia 1:56,62

Slalom mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Alex Vinatzer  Włochy 1:46,52
Benjamin Ritchie  Stany Zjednoczone 1:47,90
Sam Maes  Belgia 1:47,98
4. Joshua Sturm  Austria 1:48,29
5. Andreas Strand  Norwegia 1:48,40
6. Jimmy Krupka  Stany Zjednoczone 1:48,42
6. Samuel Kolega  Chorwacja 1:48,42

Slalom kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Meta Hrovat  Słowenia 1:47,70
Aline Danioth  Szwajcaria 1:48,59
Elsa Fermbäck  Szwecja 1:48,98
4. Neja Dvornik  Słowenia 1:49,03
5. Lara Della Mea  Włochy 1:49,55
6. Camille Rast  Szwajcaria 1:49,68

Superkombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Tobias Hedström  Szwecja 2:04,03
Atle Lie McGrath  Norwegia 2:04,45
Lucas Braathen  Norwegia 2:04,48
4. River Radamus  Stany Zjednoczone 2:04,55
5. Louis Muhlen-Schulte  Australia 2:04,87
6. Kaspar Kindem  Norwegia 2:04,93

Superkombinacja kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Nicole Good  Szwajcaria 2:03,77
Kaja Norbye  Norwegia 2:04,27
Ida Dannewitz  Szwecja 2:04,28
4. Keely Cashman  Stany Zjednoczone 2:04,54
5. Martina Willibald  Niemcy 2:04,60
6. Hannah Sæthereng  Norwegia 2:04,65

Drużynowo

Konkurencja Data Złoto Srebro Brąz
Rywalizacja drużynowa 12 lutego  Francja
Marie Lamure
Jérémie Lagier
Doriane Escané
Augustin Bianchini
 Stany Zjednoczone
Katie Hensien
River Radamus
AJ Hurt
Benjamin Ritchie
 Niemcy
Martina Willibald
Nikolaus Pföderl
Martina Ostler
Fabian Himmelsbach

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
1.  Szwajcaria 3 3 1 7
2.  Stany Zjednoczone 2 2 0 4
3.  Norwegia 1 3 2 6
4.  Włochy 1 1 0 2
5.  Szwecja 1 0 2 3
6.  Francja 1 0 1 2
7.  Nowa Zelandia 1 0 0 1
 Słowenia 1 0 0 1
9.  Austria 0 2 2 4
10.  Belgia 0 0 2 2
11.  Niemcy 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019
Listen to this article