Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016
2015 2017
Data 22 – 26 lutego 2016
Gospodarz Rumunia Râșnov
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016 – zawody sportowe, które zostały rozegrane pomiędzy 22–26 lutego 2016 roku w rumuńskim Râșnovie. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 21 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Program

22 lutego

23 lutego

24 lutego

25 lutego

26 lutego

Medaliści

Biegi narciarskie – juniorzy

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem dowolnym 22 lutego 2016 Norwegia Johannes Høsflot Klæbo Korea Południowa Magnus Kim Włochy Giacomo Gabrielli
10 km stylem klasycznym 23 lutego 2016[a] Norwegia Johannes Høsflot Klæbo Korea Południowa Magnus Kim Finlandia Lauri Lepistö
15 km stylem dowolnym[f] 25 lutego 2016[c] Rosja Iwan Jakimuszkin Norwegia Mattis Stenshagen Rosja Dienis Spicow
Bieg sztafetowy 4×5 km 26 lutego 2016[d]  Norwegia
1. Mattis Stenshagen
2. Vebjørn Hegdal
3. Jan Thomas Jenssen
4. Johannes Høsflot Klæbo
 Rosja
1. Aleksandr Bolszunow
2. Iwan Kiriłłow
3. Dienis Spicow
4. Iwan Jakimuszkin
 Francja
1. Jules Lapierre
2. Martin Collet
3. Hugo Lapalus
4. Camille Laude

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem dowolnym 22 lutego 2016 Norwegia Amalie Håkonsen Ous Norwegia Lotta Udnes Weng Szwecja Jenny Solin
5 km stylem klasycznym 23 lutego 2016[a] Norwegia Marte Mæhlum Johansen Norwegia Lotta Udnes Weng Niemcy Antonia Fräbel
10 km stylem dowolnym[f] 25 lutego 2016[c] Szwecja Ebba Andersson Niemcy Katharina Hennig Norwegia Tiril Udnes Weng
Bieg sztafetowy 4×2,5 km[g] 26 lutego 2016[d]  Szwecja
1. Emma Ribom
2. Elina Rönnlund
3. Ebba Andersson
4. Jenny Solin
 Norwegia
1. Amalie Håkonsen Ous
2. Marte Mæhlum Johansen
3. Tiril Udnes Weng
4. Lotta Udnes Weng
 Rosja
1. Polina Niekrasowa
2. Aleksandra Gołubicka
3. Jana Kirpiczenko
4. Olga Kuczeruk

Biegi narciarskie – U 23

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem dowolnym 22 lutego 2016 Francja Lucas Chanavat Szwecja Karl-Johan Dyvik Francja Jean Tiberghien
15 km stylem klasycznym 23 lutego 2016 Szwecja Jens Burman Rosja Aleksiej Czerwotkin Norwegia Mikael Gunnulfsen
15 km stylem dowolnym[f] 25 lutego 2016 Norwegia Simen Hegstad Krüger Francja Clément Parisse Francja Alexandre Pouyé

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem dowolnym 22 lutego 2016 Szwecja Jonna Sundling Szwajcaria Nadine Fähndrich Szwecja Maja Dahlqvist
10 km stylem klasycznym 23 lutego 2016 Rosja Anastasija Siedowa Niemcy Victoria Carl Czechy Petra Nováková
10 km stylem dowolnym[f] 25 lutego 2016 Niemcy Victoria Carl Słowenia Lea Einfalt Rosja Anastasija Siedowa

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 23 lutego 2016[b] Niemcy David Siegel Słowenia Domen Prevc Japonia Ryōyū Kobayashi
Skocznia normalna – drużynowo 24 lutego 2016[e]  Niemcy
1. Jonathan Siegel
2. Adrian Sell
3. Tim Fuchs
4. David Siegel
 Norwegia
1. Marius Lindvik
2. Are Sumstad
3. Robin Pedersen
4. Halvor Egner Granerud
 Japonia
1. Masamitsu Itō
2. Yūken Iwasa
3. Naoki Nakamura
4. Ryōyū Kobayashi

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 23 lutego 2016[b] Austria Chiara Hölzl Niemcy Katharina Althaus Rosja Sofja Tichonowa

Mieszane

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – drużynowo 24 lutego 2016[d]  Słowenia
1. Nika Križnar
2. Bor Pavlovčič
3. Ema Klinec
4. Domen Prevc
 Austria
1. Claudia Purker
2. Maximilian Steiner
3. Chiara Hölzl
4. Janni Reisenauer
 Niemcy
1. Katharina Althaus
2. Tim Fuchs
3. Anna Rupprecht
4. David Siegel

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km – indywidualnie 22/23 lutego 2016[a] Austria Bernhard Flaschberger Niemcy Vinzenz Geiger Niemcy Terence Weber
Skocznia normalna, bieg na 4×5 km – drużynowo 24/26 lutego 2016[c]  Austria
1. Florian Dagn
2. Noa Ian Mraz
3. Samuel Mraz
4. Bernhard Flaschberger
 Niemcy
1. Martin Hahn
2. Tim Kopp
3. Terence Weber
4. Vinzenz Geiger
 Finlandia
1. Wille Karhumaa
2. Atte Korhonen
3. Mikko Hulkko
4. Eero Hirvonen
Skocznia normalna, bieg na 5 km – indywidualnie 25 lutego 2016[d] Czechy Tomáš Portyk Niemcy Terence Weber Estonia Kristjan Ilves

Tabela medalowa

Miejsce Państwo

złoto

srebro

brąz

razem
1.  Norwegia 6 5 2 13
2.  Szwecja 4 1 2 7
3.  Niemcy 3 6 3 12
4.  Austria 3 1 0 4
5.  Rosja 2 2 4 8
6.  Słowenia 1 2 0 3
7.  Francja 1 1 3 5
8.  Czechy 1 0 1 2
9.  Korea Południowa 0 2 0 2
10.  Szwajcaria 0 1 0 1
11.  Japonia 0 0 2 2
 Finlandia 0 0 2 2
13.  Włochy 0 0 1 1
 Estonia 0 0 1 1

Uwagi

  1. a b c d e f Pierwotnie konkurencja miała się odbyć 24 lutego.
  2. a b c d Pierwotnie konkurencja miała się odbyć 25 lutego.
  3. a b c d e Pierwotnie konkurencja miała się odbyć 26 lutego.
  4. a b c d e f g Pierwotnie konkurencja miała się odbyć 28 lutego.
  5. a b Pierwotnie konkurencja miała się odbyć 27 lutego.
  6. a b c d Pierwotnie tego dnia miał się odbyć bieg łączony, jednak z powodu wysokich temperatur i małej ilości śniegu zastąpiono go biegiem stylem dowolnym ze startu indywidualnego. FIS Nordic JWSC & U23 WSC Rasnov (ROU) – Skiathlon replaced by Mass start F (ang.). fis-ski.com, 10-02-2016. [dostęp 2016-02-22].
  7. Sztafeta miała zostać rozegrana na dystansie 4×3,3 km, jednak z powodu wysokich temperatur i małej ilości śniegu dystans zmieniono na 4×2,5 km.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016
Listen to this article