Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017
2016 2018
Data 30 stycznia – 5 lutego 2017
Gospodarz Stany Zjednoczone Park City
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017 – zawody sportowe, które zostały rozegrane pomiędzy 30 stycznia – 5 lutego 2017 roku w amerykańskim Park City. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 22 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

Program

30 stycznia

31 stycznia

1 lutego

2 lutego

3 lutego

4 lutego

5 lutego

Medaliści

Biegi narciarskie – juniorzy

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem klasycznym 30 stycznia 2017 Niemcy Janosch Brugger Norwegia Petter Stakston Norwegia Herman Martens Meyer
10 km stylem dowolnym 1 lutego 2017 Rosja Władisław Wieczkanow Rosja Jegor Kazarinow Rosja Jarosław Ryboczkin
20 km bieg łączony 3 lutego 2017 Rosja Władisław Wieczkanow Norwegia Thomas Helland Larsen Norwegia Harald Østberg Amundsen
Bieg sztafetowy 4×5 km 5 lutego 2017  Norwegia
Herman Martens Meyer
Jon Rolf Skamo Hope
Harald Østberg Amundsen
Thomas Helland Larsen
 Rosja
Jegor Kazarinow
Kiriłł Kiłiwniuk
Jarosław Ryboczkin
Władisław Wieczkanow
 Francja
Martin Collet
Camille Laude
Hugo Lapalus
Arnaud Chautemps

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem klasycznym 30 stycznia 2017 Rosja Polina Niekrasowa Niemcy Antonia Fräbel Niemcy Coletta Rydzek
5 km stylem dowolnym 1 lutego 2017 Szwecja Ebba Andersson Norwegia Marte Mæhlum Johansen Rosja Marija Istomina
10 km bieg łączony 3 lutego 2017 Norwegia Marte Mæhlum Johansen Szwecja Ebba Andersson Stany Zjednoczone Katharine Ogden
Bieg sztafetowy 4×3,3 km 5 lutego 2017  Rosja
Polina Niekrasowa
Lidija Durkina
Anna Żeriebiatjewa
Marija Istomina
 Włochy
Martina Bellini
Anna Comarella
Francesca Franchi
Cristina Pittin
 Stany Zjednoczone
Hailey Swirbul
Julia Kern
Hannah Halvorsen
Katharine Ogden

Biegi narciarskie – U 23

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem klasycznym 31 stycznia 2017 Norwegia Fredrik Riseth Rosja Aleksandr Bolszunow Norwegia Joachim Aurland
15 km stylem dowolnym 2 lutego 2017 Rosja Aleksandr Bolszunow Rosja Aleksiej Czerwotkin Rosja Dienis Spicow
30 km bieg łączony 4 lutego 2017 Rosja Aleksandr Bolszunow Rosja Aleksiej Czerwotkin Rosja Dienis Spicow

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint stylem klasycznym 31 stycznia 2017 Szwecja Anna Dyvik Norwegia Thea Krokan Murud Szwecja Maja Dahlqvist
10 km stylem dowolnym 2 lutego 2017 Szwecja Anna Dyvik Norwegia Tiril Udnes Weng Norwegia Lovise Heimdal
15 km bieg łączony 4 lutego 2017 Norwegia Lotta Udnes Weng Finlandia Johanna Matintalo Rosja Jana Kirpiczenko

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 1 lutego 2017 Czechy Viktor Polášek Włochy Alex Insam Niemcy Constantin Schmid
Skocznia normalna – drużynowo 3 lutego 2017  Słowenia
1. Žiga Jelar
2. Tilen Bartol
3. Aljaž Osterc
4. Bor Pavlovčič
 Niemcy
1. Martin Hamann
2. Tim Fuchs
3. Felix Hoffmann
4. Constantin Schmid
 Austria
1. Markus Rupitsch
2. Mika Schwann
3. Clemens Leitner
4. Janni Reisenauer

Kobiety

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – indywidualnie 1 lutego 2017 Włochy Manuela Malsiner Słowenia Ema Klinec Słowenia Nika Križnar
Skocznia normalna – drużynowo 3 lutego 2017  Niemcy
1. Agnes Reisch
2. Luisa Görlich
3. Pauline Heßler
4. Gianina Ernst
 Słowenia
1. Jerneja Brecl
2. Katra Komar
3. Nika Križnar
4. Ema Klinec
 Austria
1. Claudia Purker
2. Sophie Mair
3. Elisabeth Raudaschl
4. Julia Huber

Mieszane

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna – drużynowo 5 lutego 2017  Słowenia
1. Nika Križnar
2. Tilen Bartol
3. Ema Klinec
4. Žiga Jelar
 Niemcy
1. Agnes Reisch
2. Martin Hamann
3. Gianina Ernst
4. Constantin Schmid
 Japonia
1. Minami Watanabe
2. Masamitsu Itō
3. Fumika Segawa
4. Yūken Iwasa

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Konkurencja Data
Złoto
Srebro
Brąz
Skocznia normalna, bieg na 10 km – indywidualnie 31 stycznia 2017 Finlandia Arttu Mäkiaho Austria Mika Vermeulen Niemcy Martin Hahn
Skocznia normalna, bieg na 4×5 km – drużynowo 2 lutego 2017  Austria
1. Samuel Mraz
2. Marc Luis Rainer
3. Florian Dagn
4. Mika Vermeulen
 Francja
1. Lilian Vaxelaire
2. Laurent Muhlethaler
3. Théo Rochat
4. Maël Tyrode
 Czechy
1. Ondřej Pažout
2. David Zemek
3. Jan Vytrval
4. Lukáš Daněk
Skocznia normalna, bieg na 5 km – indywidualnie 4 lutego 2017 Niemcy Vinzenz Geiger Finlandia Arttu Mäkiaho Francja Laurent Muhlethaler

Tabela medalowa

Miejsce Państwo

złoto

srebro

brąz

razem
1.  Rosja 6 5 5 16
2.  Norwegia 4 5 4 13
3.  Niemcy 3 3 3 9
4.  Szwecja 3 1 1 5
5.  Słowenia 2 2 1 5
6.  Finlandia 1 2 0 3
 Włochy 1 2 0 3
8.  Austria 1 1 2 4
9.  Czechy 1 0 1 2
10.  Francja 0 1 2 3
11.  Stany Zjednoczone 0 0 2 2
12.  Japonia 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2017
Listen to this article