Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2021
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2021 – zawody sportowe, które rozegrane zostały pomiędzy 9 a 14 lutego 2021 roku[1] w Lahti i Vuokatti. Podczas mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 19 konkurencjach w trzech dyscyplinach klasycznych. Ze względu na pandemię COVID 19 skoki narciarskie i kombinacja norweska odbyły się w Lahti, a biegi narciarskie w Vuokatti.
| |||
Data |
9–14 lutego 2021 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
24 |
Pierwotnie mistrzostwa te miały odbyć się w Zakopanem, jednak zostały przeniesione ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz po tym, jak nie udało się do grudnia 2020 skończyć modernizacji Średniej Krokwi. W listopadzie 2020 roku organizację powierzono fińskim Lahti i Vuokatti[2].
Biegi narciarskie – juniorzy
Mężczyźni
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Sprint stylem klasycznym | 9 lutego 2021 | Niilo Moilanen | Lars Agnar Hjelmeset | Emil Danielsson |
10 km stylem dowolnym | 12 lutego 2021 | Martin Kirkeberg Mørk | Alexander Ståhlberg | Olivier Léveillé |
30 km stylem klasycznym | 14 lutego 2021 | Aleksandr Iwszin | Jan-Friedrich Dörks | Alexander Ståhlberg |
Bieg sztafetowy 4×5 km | 13 lutego 2021 | Norwegia
|
Finlandia
|
Włochy
|
Kobiety
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Sprint stylem klasycznym | 9 lutego 2021 | Monika Skinder | Moa Hansson | Karolina Kaleta |
5 km stylem dowolnym | 12 lutego 2021 | Wieronika Stiepanowa | Jewgienija Krupicka | Margrethe Bergane |
15 km stylem klasycznym | 14 lutego 2021 | Margrethe Bergane | Lisa Eriksson | Helen Hoffmann |
Bieg sztafetowy 4×3,3 km | 13 lutego 2021 | Szwecja
|
Rosja
|
Norwegia
|
Biegi narciarskie – U 23
Mężczyźni
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Sprint stylem klasycznym | 11 lutego 2021 | Aleksandr Terentiew | Aron Åkre Rysstad | Siergiej Ardaszew |
15 km stylem dowolnym | 12 lutego 2021 | Hugo Lapalus | Friedrich Moch | Iver Tildheim Andersen |
Kobiety
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Sprint stylem klasycznym | 11 lutego 2021 | Lisa Lohmann | Christina Macokina | Louise Lindström |
10 km stylem dowolnym | 12 lutego 2021 | Izabela Marcisz | Louise Lindström | Hedda Østberg Amundsen |
Mieszane
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Bieg sztafetowy 4×5 km | 13 lutego 2021 | Norwegia
|
Rosja
|
Szwecja
|
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Skocznia normalna – indywidualnie | 11 lutego 2021 | Niklas Bachlinger | David Haagen | Dominik Peter |
Skocznia normalna – drużynowo | 12 lutego 2021 | Austria | Słowenia
|
Rosja |
Kobiety
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Skocznia normalna – indywidualnie | 11 lutego 2021 | Thea Minyan Bjørseth | Joséphine Pagnier | Jerneja Brecl |
Skocznia normalna – drużynowo | 12 lutego 2021 | Austria | Rosja
|
Słowenia |
Kombinacja norweska
Mężczyźni
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Skocznia normalna, bieg na 10 km | 11 lutego 2021 | Johannes Lamparter | Mattéo Baud | Stefan Rettenegger |
Kobiety
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Skocznia normalna, bieg na 5 km | 10 lutego 2021 | Gyda Westvold Hansen | Marte Leinan Lund | Lisa Hirner |
Mieszane
Konkurencja | Data | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|
Skocznia normalna, bieg na 4×2,5 km – drużynowo | 12 lutego 2021 | Norwegia
|
Austria
|
Włochy
|
- Program biegów (ang.)
- Program skoków (ang.)
- Program kombinacji (ang.)