Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2015.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2015
2014 2016
Data 16 – 17 stycznia 2015
Gospodarz Norwegia Lillehammer
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Rosja Roman Riepiłow
Dwójki mężczyzn Niemcy Florian Löffler
Niemcy Manuel Stiebing
Drużynowo  Łotwa

30. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2015 odbyły się w dniach 16 – 17 stycznia w Lillehammer, w Norwegii. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Rosji, która zdobyła pięć medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne oraz jeden brązowy.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
16 stycznia 2015 Norwegia Lillehammer Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel Rosja Wiktorija Diemczenko Włochy Sandra Robatscher
16 stycznia 2015 Norwegia Lillehammer Jedynki mężczyzn Rosja Roman Riepiłow Stany Zjednoczone Tucker West Austria Nico Gleirscher
17 stycznia 2015 Norwegia Lillehammer Dwójki mężczyzn  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Rosja
Stanisław Małcew
Oleg Faschudinow
17 stycznia 2015 Norwegia Lillehammer Drużynowe  Łotwa
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Kristens Putins
Kārlis Krišs Matuzels
 Rosja
Wiktorija Diemczenko
Roman Riepiłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Austria
Madeleine Egle
Jonas Müller
David Trojer
Phillip Knoll

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Piątek 16 stycznia 2015
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Jessica Tiebel  Niemcy 48.298 48.335 1:36,633
Wiktorija Diemczenko  Rosja 48.219 48.420 1:36,639 +0.006
Sandra Robatscher  Włochy 48.425 48.458 1:36,883 +0.250
4. Madeleine Egle  Austria 48.438 48.491 1:36,929 +0.296
5. Andrea Vötter  Włochy 48.491 48.458 1:36,949 +0.316
6. Olesia Michajlenko  Rosja 48.450 48.561 1:37,011 +0.378
7. Julia Taubitz  Niemcy 48.392 48.677 1:37,069 +0.436
8. Jenna Megan Spencer  Kanada 48.521 48.561 1:37,082 +0.449
9. Saskia Langer  Niemcy 48.717 48.656 1:37,373 +0.740
10. Nina Prock  Austria 48.790 48.605 1:37,395 +0.762

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Piątek 16 stycznia 2015
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Roman Riepiłow  Rosja 49.885 49.938 1:39.823
Tucker West  Stany Zjednoczone 49.923 49.943 1:39.866 +0.043
Nico Gleirscher  Austria 50.003 49.969 1.39.972 +0.149
4. Markus Hummer  Niemcy 49.971 50.021 1:39.992 +0.169
5. Sebastian Bley  Niemcy 49.893 50.146 1:40.039 +0.216
6. Anton Dukacz  Ukraina 50.041 50.030 1:40.071 +0.248
7. Dmitrij Chaliłow  Rosja 50.061 50.214 1:40.275 +0.452
8. Maximilian Jung  Niemcy 50.108 50.173 1:40.281 +0.458
9. Jonas Müller  Austria 49.852 50.541 1:40.393 +0.570
10. John Fennell  Kanada 50.304 50.121 1:40.425 +0.602
... ... ... ... ... ... ...
16. Wojciech Chmielewski  Polska 50.566 50.323 1:40.889 +1.066
34. Mateusz Zakowicz  Polska 51.945 - 51.945 +0.0

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota 17 stycznia 2015
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Florian Löffler

Manuel Stiebing

 Niemcy 48.041 48.127 1:36.168
Jewgienij Jewdokimow

Aleksiej Groszew

 Rosja 48.209 48.306 1:36.515 +0.347
Stanisław Malcew

Oleg Faschudinow

 Rosja 48.338 48.341 1:36.679 +0.511
4. Nico Semmler

Johannes Pfeiffer

 Niemcy 48.382 48.458 1:36.840 +0.672
5. Kristens Putins

Karlis Kriss Matuzels

 Łotwa 48.426 48.686 1:37.112 +0.944
6. Jacub Simonak

Patrik Tomasko

 Słowacja 48.508 48.741 1:37.249 +1.081
7. David Trojer

Philip Knoll

 Austria 48.465 48.856 1:37.321 +1.153
8. Wojciech Chmielewski

Mateusz Zakowicz

 Polska 48.602 48.760 1:37.362 +1.194
9. Florian Schmid

Fabian Strickner

 Austria 49.077 48.697 1:37.774 +1.606
10. Marcel Engljähringer

Rupert Staudinger

 Niemcy 48.623 49.183 1:37.806 +1.638

Drużynowe

  • Data / Początek: Sobota 17 stycznia 2015
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Ulla Zirne/Kristers Aparjods/Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels  Łotwa 2:39.326
Wiktorija Diemczenko/Roman Riepiłow/Jewgienij Jewdokimow/Aleksiej Groszew  Rosja 2:39.727 +0.401
Madeleine Egle/Jonas Müller/David Trojer/Philip Knoll  Austria 2:39.803 +0.477
4. Gracie Weinberg/Tucker West/Justin Krewson/Tristan Jeskanen  Stany Zjednoczone 2:40.005 +0.679
5. Jessica Tiebel/Markus Hummer/Florian Löffler/Manuel Stiebing  Niemcy 2:40.032 +0.706
6. Katarína Šimoňáková/Ľubomír Kordek/Jacub Šimoňák/Patrik Tomaško  Słowacja 2:41.925 +2.599
7. Kateřina Mizerová/Kristian Nitsche/Wojciech Chmielewski/Mateusz Zakowicz  Czechy/ Polska 2.44.282 +4.956
8. Darija Hula/Anton Dukacz/Myrosław Lewkowycz/Andrij Łysieckij  Ukraina 2.44.619 +5.293
9. Cezera Alexandra Curmei/Theodor Andrei Aurelian Turea/Angel Gabriel Kozak/Andrei Borosoiu  Rumunia 2.44.781 +5.455
- Jenna Megan Spencer/John Fennell/Matthew Riddle/Gordon Watts Reid  Kanada DNS

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 2 0 0 2
2.  Rosja 1 3 1 5
3.  Łotwa 1 0 0 1
4.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
5.  Austria 0 0 2 2
6.  Włochy 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2015
Listen to this article