Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018
2017 2019
Data 2 – 3 lutego 2018
Gospodarz Niemcy Altenberg
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Niemcy Max Langenhan
Dwójki mężczyzn Włochy Ivan Nagler
Włochy Fabian Malleier
Drużynowo  Niemcy

33. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2018 odbyły się w dniach 2 – 3 lutego w niemieckim Altenbergu. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła trzy tytuły mistrzowskie i zdobyli jednocześnie najwięcej medali.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
2 lutego 2018 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel Rosja Tatiana Cwietowa Niemcy Jessica Degenhardt
2 lutego 2018 Niemcy Altenberg Jedynki mężczyzn Niemcy Max Langenhan Niemcy David Nöβler Niemcy Paul-Lukas Heider
3 lutego 2018 Niemcy Altenberg Dwójki mężczyzn  Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
3 lutego 2018 Niemcy Altenberg Drużynowe  Niemcy
Jessica Tiebel
Max Langenhan
Hannes Orlamunder
Paul Gubitz
 Rosja
Tatiana Cwietowa
Danił Lebediew
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Włochy
Verena Hofer
Leon Felderer
Ivan Nagler
Fabian Malleier

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Piątek, 02.02.2018 roku, godz. 13:30
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Jessica Tiebel  Niemcy 41.866 42.085 1:23.951 -
Tatiana Cwietowa  Rosja 42.127 42.246 1:24.373 +0.422
Jessica Degenhardt  Niemcy 42.175 42.210 1:24.385 +0.434
4. Lisa Schulte  Austria 42.167 42.250 1:24.417 +0.466
5. Anna Berreiter  Niemcy 42.272 42.190 1:24.462 +0.511
6. Kristina Szamowa  Rosja 42.166 42.394 1:24.560 +0.609
7. Brittney Arndt  Stany Zjednoczone 42.275 42.315 1:24.590 +0.639
8. Verena Hofer  Włochy 42.370 42.238 1:24.608 +0.657
9. Carolyn Maxwell  Kanada 42.325 42.302 1:24.627 +0.676
10. Vilde Tangnes  Norwegia 42.319 42.372 1:24.691 +0.740
... ... ... ... ... ... ...
23. Klaudia Domaradzka  Polska 42.664 42.746 1:25.410 +1.459

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Piątek, 02.02.2018 roku, godz. 10:00
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Max Langenhan  Niemcy 51.905 51.757 1:43.662 -
David Nöβler  Niemcy 52.025 52.222 1:44.247 +0.585
Paul-Lukas Heider  Niemcy 52.256 52.093 1:44.349 +0.687
4. Moritz Bollmann  Niemcy 52.333 52.192 1:44.525 +0.863
5. Danił Lebiediew  Rosja 52.432 52.354 1:44.786 +1.124
6. Bastian Schulte  Austria 52.428 52.547 1:44.975 +1.313
7. Yannick Müller  Austria 52.482 52.742 1:45.224 +1.562
8. Matwiej Pieriestoronin  Rosja 52.658 52.621 1:45.279 +1.617
9. Aleksiej Dmitriew  Rosja 52.695 52.696 1:45.391 +1.729
10. Jewgienij Łobiejew  Rosja 52.853 52.669 1:45.522 +1.860
... ... ... ... ... ... ...
17. Kacper Tarnawski  Polska 53.011 53.476 1:46.487 +2.825

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota, 3 lutego 2018 roku, godz. 10.00
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Włochy 40.700 40.585 1:21.285 -
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy 40.841 40.659 1:21.500 +0.215
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 40.922 40.757 1:21.679 +0.394
4. Tomas Vavercak
Matej Zmiji
 Słowacja 40.953 40.757 1:21.710 +0.425
5. Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Włochy 41.125 40.689 1:21.823 +0.538
6. Dmitrij Buchniew
Danił Kilsejew
 Rosja 40.967 40.908 1:21.875 +0.590
7. Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 41.136 40.853 1:21.989 +0.704
8. Andriej Szander
Semen Mikow
 Rosja 41.123 40.951 1:22.074 +0.789
9. Nicholas Klimchuk-Brown
Adam Daniel Shippit
 Kanada 41.294 40.959 1:22.253 +0.968
10. Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
 Rumunia 41.331 41.017 1:22.348 +1.063
... ... ... ... ... ... ...
17. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska 41.870 41.816 1:23.686 +2.401

Drużynowe

  • Data / Początek: Sobota, 3 lutego 2018 roku, godz. 12.30
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Jessica Tiebel/Max Langenhan/Hannes Orlamunder/Paul Gubitz  Niemcy 2:15.921
Tatiana Cwietowa/Danił Lebiediew/Wiesowłod Kaszkin/Konstantin Korszunow  Rosja 2:16.874 +0.953
Verena Hofer/Leon Felderer/Ivan Nagler/Fabian Malleier  Włochy 2:16.972 +1.051
4. Lisa Schulte/Bastian Schulte/Juri Gatt/Riccardo Schöpf  Austria 2:17.213 +1.292
5. Carolyn Maxwell/Colton Clarke/Nicholas Klimchuk-Brown/Adam Daniel Shippit  Kanada 2:17.632 +1.711
6. Anda Upīte/Gints Berzins/Martins Bots/Roberts Plume  Łotwa 2:17.677 +1.756
7. Brittney Arndt/Sean Hollander/Dana William Kellogg/Duncan Segger  Stany Zjednoczone 2:18.115 +2.194
8. Mihaela-Carmen Manolescu/Eduard Craciun/Marian Gitlan/Flavius Ion Craciun  Rumunia 2:18.399 +2.478
9. Katarina Šimoňáková/Marian Skupek/Tomas Vavercak/Matej Zmiji  Słowacja 2:18.905 +2.984
10. Klaudia Domaradzka/Kacper Tarnawski/Jakub Karaś/Mateusz Karaś  Polska 2:18.970 +3.049

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 3 2 2 7
2.  Włochy 1 0 1 2
3.  Rosja 0 2 1 3

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018
Listen to this article