Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2019.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2019
2018 2020
Data 1 – 2 lutego 2019
Gospodarz Austria Igls
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Cheyenne Rosenthal
Jedynki mężczyzn Niemcy Max Langenhan
Dwójki mężczyzn Niemcy Hannes Orlamünder
Niemcy Paul Gubitz
Drużynowo  Austria

34. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2019 odbyły się w dniach 1 – 2 lutego w austriackim Igls. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła trzy tytuły mistrzowskie i zdobyli jednocześnie najwięcej medali.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
1 lutego 2019 Austria Igls Jedynki kobiet Niemcy Cheyenne Rosenthal Włochy Verena Hofer Niemcy Jessica Degenhardt
1 lutego 2019 Austria Igls Jedynki mężczyzn Niemcy Max Langenhan Austria Bastian Schulte Włochy Lukas Gufler
2 lutego 2019 Austria Igls Dwójki mężczyzn  Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Rosja
Andriej Szander
Semen Mikow
2 lutego 2019 Austria Igls Drużynowe  Austria
Lisa Schulte
Bastian Schulte
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Niemcy
Cheyenne Rosenthal
Max Langenhan
Hannes Orlamunder
Paul Gubitz
 Rosja
Tatiana Cwietowa
Aleksiej Dmitriew
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Piątek, 01.02.2019 roku
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Cheyenne Rosenthal  Niemcy 40.559 40.805 1:21.364 -
Verena Hofer  Włochy 40.738 40.650 1:21.388 +0.024
Jessica Degenhardt  Niemcy 40.577 40.861 1:21.438 +0.074
4. Ashley Farquharson  Stany Zjednoczone 40.788 40.673 1:21.461 +0.097
5. Tatiana Cwietowa  Rosja 40.681 40.805 1:21.486 +0.122
6. Nina Zoeggeler  Włochy 40.866 40.875 1:21.741 +0.377
7. Diana Loginowa  Rosja 40.884 40.903 1:21.787 +0.423
8. Merle Fraebel  Niemcy 40.758 41.124 1:21.882 +0.518
9. Marion Oberhofer  Włochy 41.063 40.956 1:20.019 +0.655
10. Hannah Prock  Austria 40.992 41.079 1:22.071 +0.707
... ... ... ... ... ... ...
33. Anna Bryk  Polska 42.152 - - -
40. Klaudia Domaradzka  Polska 42.445 - - -

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Piątek, 01.02.2019 roku
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Max Langenhan  Niemcy 50.653 50.750 1:41.403 -
Bastian Schulte  Austria 50.782 50.964 1:41.746 +0.343
Lukas Gufler  Włochy 50.832 51.099 1:41.931 +0.528
4. Moritz Bollmann  Niemcy 50.732 51.372 1:42.104 +0.701
5. David Nössler  Niemcy 50.956 51.181 1:42.137 +0.734
6. Florian Mueller  Niemcy 50.902 51.345 1:42.247 +0.844
7. Aleksiej Dmitriew  Rosja 51.046 51.307 1:42.353 +0.950
8. Gints Bērziņš  Łotwa 51.269 51.220 1:42.489 +1.086
9. Matwiej Perestoronin  Rosja 51.202 51.448 1:42.650 +1.247
10. Marian Skupek  Słowacja 51.321 51.330 1:42.651 +1.248
... ... ... ... ... ... ...
20. Kacper Tarnawski  Polska 52.075 52.420 1:44.495 +3.092

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota, 2 lutego 2019 roku
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy 40.700 40.585 1:21.285 -
Dmitrij Buchniew
Danił Kilsejew
 Rosja 40.841 40.659 1:21.500 +0.215
Andriej Szander
Semen Mikow
 Rosja 40.922 40.757 1:21.679 +0.394
4. Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 40.953 40.757 1:21.710 +0.425
5. Tomas Vavercak
Matej Zmij
 Słowacja 41.125 40.689 1:21.823 +0.538
6. Martins Bots
Roberts Plume
 Łotwa 40.967 40.908 1:21.875 +0.590
7. Juri Gatt
Riccardo Schoepf
 Austria 41.136 40.853 1:21.989 +0.704
8. Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Łotwa 41.123 40.951 1:22.074 +0.789
9. Ihor Hoi
Myrosław Lewkowicz
 Ukraina 41.294 40.959 1:22.253 +0.968
10. Dana Kellogg
Duncan Segger
 Stany Zjednoczone 41.331 41.017 1:22.348 +1.063
... ... ... ... ... ... ...
22. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska 45.424 - - -

Drużynowe

  • Data / Początek: Sobota, 2 lutego 2019 roku
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Lisa Schulte/Bastian Schulte/Juri Gatt/Riccardo Schöpf  Austria 2:10.926
Cheyenne Rosenthal/Max Langenhan/Hannes Orlamunder/Paul Gubitz  Niemcy 2:10.954 +0.028
Tatiana Cwietowa/Aleksiej Dmitriew/Dmitrij Buczniew/Danił Kilsejew  Rosja 2:11.174 +0.248
4. Anda Upīte/Gints Bērziņš/Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts  Austria 2:11.894 +0.968
5. Ashley Farquharson/Sean Hollander/Dana William Kellogg/Duncan Segger  Stany Zjednoczone 2:12.225 +1.299
6. Julianna Tunicka/Oleg Pilipiw/Ihor Hoi/Myrosław Lewkowicz  Ukraina 2:13.012 +2.086
7. Klaudia Domaradzka/Kacper Tarnawski/Jakub Karaś/Mateusz Karaś  Polska 2:13.256 +2.330
8. Samantha Judson/Colton Clarke/Caitlin Nash/Natalie Corless  Kanada 2:13.392 +2.466
9. Michaela Maršíková/Jan Čežík/Marketa Nováková/Anna Vejdělková  Czechy 2:16.843 +5.917
10. Detelina Marinova/Nedyalko Iwanow/Milen Milanow/Iwaiło Stamenow  Bułgaria 2:22.219 +11.293

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 3 1 1 5
2.  Austria 1 1 0 2
3.  Rosja 0 1 2 3
4.  Włochy 0 1 1 2

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2019
Listen to this article