Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020
2019 2021
Data 21 – 22 lutego 2020
Gospodarz Niemcy Oberhof
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Jessica Degenhardt
Jedynki mężczyzn Niemcy Moritz Bollmann
Dwójki mężczyzn Rosja Dmitrij Buchniew
Rosja Danił Kilsejew
Drużynowo  Niemcy

35. Mistrzostwa świata juniorów w saneczkarstwie 2020 odbyły się w dniach 21 – 22 lutego w niemieckim Oberhofie. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Klasyfikację medalową wygrała reprezentacja Niemiec, która zdobyła trzy tytuły mistrzowskie i jednocześnie najwięcej medali.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
21 lutego 2020 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet Niemcy Jessica Degenhardt Rosja Diana Loginowa Austria Lisa Schulte
21 lutego 2020 Niemcy Oberhof Jedynki mężczyzn Niemcy Moritz Bollmann Łotwa Gints Bērziņš Niemcy David Nössler
22 lutego 2020 Niemcy Oberhof Dwójki mężczyzn  Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
22 lutego 2020 Niemcy Oberhof Drużynowe  Niemcy
Jessica Degenhardt
Moritz Bollmann
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Łotwa
Elīna Ieva Vītola
Gints Bērziņš
Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Rosja
Diana Loginowa
Matwiej Perestoronin
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Piątek, 21.02.2020 roku
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Jessica Degenhardt  Niemcy 41.679 41.636 1:23.315 -
Diana Loginowa  Rosja 41.666 41.665 1:23.331 +0.016
Lisa Schulte  Austria 41.642 41.745 1:23.387 +0.072
4. Merle Fräbel  Niemcy 41.717 41.700 1:23.417 +0.102
5. Verena Hofer  Włochy 41.819 41.686 1:23.505 +0.190
6. Jelizawieta Jurczenko  Rosja 41.794 41.863 1:23.657 +0.342
7. Marion Oberhofer  Włochy 41.745 41.921 1:23.666 +0.351
8. Sigita Bērziņa  Łotwa 41.771 41.944 1:23.715 +0.400
9. Elīna Ieva Vītola  Łotwa 41.804 41.972 1:23.776 +0.461
10. Cheyenne Rosenthal  Niemcy 41.962 42.033 1:23.995 +0.680
11. Klaudia Domaradzka  Polska 42.061 41.970 1:24.031 +0.716
... ... ... ... ... ... ...
25. Anna Bryk  Polska 42.545 42.784 1:25.329 +2.014

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Piątek, 21.02.2020 roku
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Moritz Bollmann  Niemcy 44.957 45.100 1:30.057 -
Gints Bērziņš  Łotwa 45.067 45.194 1:30.261 +0.204
David Nössler  Niemcy 45.219 45.210 1:30.429 +0.372
4. Florian Müller  Niemcy 45.045 45.436 1:30.481 +0.424
5. Matwiej Perestoronin  Rosja 45.158 45.367 1:30.525 +0.468
6. Paweł Riepiłow  Rosja 45.378 45.253 1:30.631 +0.574
7. Jewgienij Łobiejew  Rosja 45.356 45.470 1:30.826 +0.769
8. Leon Felderer  Włochy 45.692 45.302 1:30.994 +0.937
9. Mathis Ertel  Niemcy 45.496 45.659 1:31.155 +1.098
10. Zachary DiGregorio  Stany Zjednoczone 45.611 45.619 1:31.230 +1.173

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota, 22.02.2020 roku
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Dmitrij Buchniew
Danił Kilsejew
 Rosja 38.294 39.325 1:17.619 -
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 38.458 39.382 1:17.840 +0.221
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja 38.458 39.415 1:17.873 +0.254
4. Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Niemcy 38.623 39.428 1:18.051 +0.432
5. Sława Popow
Anton Osipenko
 Rosja 38.642 39.461 1:18.103 +0.484
6. Sean Hollander
Michael O'Gara
 Stany Zjednoczone 38.865 39.371 1:18.236 +0.617
7. Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Łotwa 38.763 39.511 1:18.274 +0.655
8. Dana Kellogg
Duncan Segger
 Stany Zjednoczone 38.614 39.754 1:18.368 +0.749
9. Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Łotwa 38.817 39.851 1:18.668 +1.049
10. Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Austria 39.104 39.754 1:18.858 +1.239
... ... ... ... ... ... ...
12. Kacper Imiołek
Łukasz Maćkała
 Polska 39.142 40.198 1:19.340 +1.721
14. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska 39.182 40.392 1:19.574 +1.955

Drużynowe

  • Data / Początek: Sobota, 22.02.2020 roku
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Jessica Degenhardt/Moritz Bollmann/Max Ewald/Jakob Jannusch  Niemcy 2:16.409
Elīna Ieva Vītola/Gints Bērziņš/Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts  Łotwa 2:16.529 +0.120
Diana Loginowa/Matwiej Perestoronin/Dmitrij Buczniew/Danił Kilsejew  Rosja 2:16.785 +0.376
4. Chevonne Forgan/Zachary DiGregorio/Dana Kellogg/Duncan Segger  Stany Zjednoczone 2:17.182 +0.773
5. Kailey Allan/Cole Zajansky/Caitlin Nash/Natalie Corless  Kanada 2:18.342 +1.933
6. Lisa Schulte/Noah Kallan/Juri Gatt/Riccardo Schöpf  Austria 2:18.373 +1.964
7. Cezara Curmei/Eduard Craciun/Ratzvan Turea/Sebastian Motzca  Rumunia 2:18.702 +2.293
8. Nikola Trembošová/Marián Skupek/Vratislav Varga/Metod Majerčák  Słowacja 2:19.230 +2.821
9. Michaela Maršíková/Jan Čežík/Marketa Nováková/Anna Vejdělková  Czechy 2:19.793 +3.384
10. Julianna Tunicka/Oleg Pilipiw/Wadim Mikijewicz/Bohdan Babura  Ukraina 2:19.876 +3.467
11. Klaudia Domaradzka/Mateusz Karaś/Kacper Imiołek/Łukasz Maćkała  Polska 2:19.902 +3.493

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 3 1 1 5
2.  Rosja 1 1 2 4
3.  Łotwa 0 2 0 2
4.  Austria 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020
Listen to this article