Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Curlingu 2010
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Curlingu 2010 rozegrano między 3 a 11 kwietnia 2010 w Cortina d’Ampezzo, na Stadio Olimpico del ghiaccio.
Obrońcą tytułu mistrzowskiego z Moncton 2009 była reprezentacja Szkocji. David Murdoch, skip drużyny mistrzowskiej wystąpił jako rezerwowy, jego zespół przegrał w półfinale rywalizacji krajowej.
Pomimo wszystkich przegranych meczów w Mistrzostw Europy 2009 i spadku do grupy B, w rywalizacji udział wzięli Włosi, którzy byli gospodarzami.
Po roku przerwy tytuł mistrzowski powrócił do Kanadyjczyków (Kevin Koe), którzy pokonali w finale Norwegów (Torger Nergård) 9:3. W meczu o 3. miejsce wygrali Szkoci (David Smith) pokonując 6:4 Amerykanów (Pete Fenson).
Spis treści |
---|
Reprezentacje |
Kraj | Miasto | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|---|
Chiny | Harbin Harbin Curling Club | Liu Rui | Xu Xiaoming | Wang Fengchun | Zang Jialang | Ba Dexin |
Dania | Hvidovre Hvidovre Curling Club | Johnny Frederiksen | Ulrik Schmidt | Bo Jensen | Lars Vilandt | Mikkel Poulsen |
Francja | Chamonix Chamonix Curling Club | Thomas Dufour | Tony Angiboust | Richard Ducroz | Jan Ducroz | Raphael Mathieu |
Japonia | Kitami Kitami Curling Association | Makoto Tsuruga | Yuki Sawamukai | Yusaku Shibaya | Ryosuke Haneishi | Ryuya Ishigaki |
Kanada | Edmonton Saville Sport Club | Kevin Koe | Blake MacDonald | Carter Rycroft | Nolan Thiessen | Jamie King |
Niemcy | Füssen Curling Club Füssen | Andreas Kapp | Andreas Lang | Holger Höhne | Andreas Kempf | Daniel Herberg |
Norwegia1 | Snarøya Snarøen Curling Club | Torger Nergård | Thomas Løvold | Christoffer Svae | Håvard Vad Petersson | – |
Stany Zjednoczone | Bemidji Bemidji Curling Club | Pete Fenson | Shawn Rojeski | Joe Polo | Tyler George | Mark Haluptzok |
Szkocja | Perth | Warwick Smith | David Smith | Craig Wilson | Ross Hepburn | David Murdoch |
Szwajcaria | Sankt Moritz Curling-Club St. Moritz | Stefan Karnusian | Christof Schwaller | Robert Huerlimann | Rolf Iseli | Dominic Andres |
Szwecja | Sundsvall Sundsvall Curlingklubb | Per Carlsén | Nils Carlsén | Eric Carlsén | Niklas Berggren | Mikael Norberg |
Włochy | Trydent Associazione Curling Cembra | Joel Thierry Retornaz | Silvio Zanotelli | Davide Zanotelli | Julien Michele Genre | Giorgio Da Rin |
- 1 – Do mistrzostw został zgłoszony Thomas Ulsrud, który wycofał się z rywalizacji z powodu choroby w rodzinie[1].
# | Kraj | Mecze | Endy | Kamienie | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | W | P | R | W | P | |||||
S | S | D | Pr | ||||||||
1 | Kanada | 11 | 2 | 56 | 17 | 42 | 4 | 0 | 6 | 106 | 55 |
2 | Norwegia | 11 | 3 | 64 | 18 | 46 | 5 | 4 | 10 | 95 | 70 |
3 | Szkocja | 10 | 4 | 54 | 11 | 49 | 11 | 16 | 12 | 93 | 74 |
4 | Stany Zjednoczone | 8 | 5 | 49 | 10 | 49 | 11 | 10 | 12 | 81 | 64 |
5 | Dania | 7 | 4 | 44 | 6 | 46 | 10 | 8 | 4 | 71 | 62 |
6 | Szwajcaria | 5 | 6 | 36 | 5 | 47 | 13 | 6 | 12 | 55 | 72 |
7 | Niemcy | 5 | 6 | 42 | 7 | 42 | 6 | 11 | 6 | 62 | 67 |
8 | Szwecja | 4 | 7 | 37 | 8 | 40 | 10 | 8 | 10 | 54 | 72 |
9 | Francja | 3 | 8 | 38 | 11 | 40 | 11 | 8 | 13 | 58 | 69 |
10 | Włochy | 3 | 8 | 48 | 12 | 48 | 10 | 8 | 5 | 63 | 81 |
11 | Chiny | 3 | 8 | 38 | 9 | 43 | 11 | 14 | 8 | 52 | 71 |
12 | Japonia | 1 | 10 | 38 | 3 | 52 | 14 | 8 | 3 | 53 | 86 |
Kraj | Endy wygrane za | Endy przegrane za | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6+ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6+ | |
Chiny | 24 | 14 | 23 | 15 | 3 | 1 | 1 | |||||
Dania | 26 | 12 | 4 | 1 | 1 | 35 | 7 | 3 | 1 | |||
Francja | 22 | 14 | 1 | 1 | 21 | 13 | 3 | 2 | 1 | |||
Japonia | 24 | 13 | 1 | 29 | 17 | 2 | 3 | 1 | ||||
Kanada | 24 | 19 | 9 | 3 | 1 | 32 | 7 | 3 | ||||
Niemcy | 29 | 9 | 2 | 1 | 1 | 23 | 15 | 2 | 2 | |||
Norwegia | 41 | 17 | 4 | 2 | 27 | 16 | 2 | 1 | ||||
Stany Zjednoczone | 24 | 21 | 2 | 1 | 1 | 37 | 11 | 1 | ||||
Szkocja | 28 | 19 | 4 | 1 | 2 | 27 | 19 | 3 | ||||
Szwajcaria | 20 | 13 | 3 | 26 | 17 | 4 | ||||||
Szwecja | 28 | 4 | 2 | 3 | 20 | 13 | 4 | 1 | 2 | |||
Włochy | 35 | 12 | 1 | 24 | 18 | 3 | 3 |
Playoff | Półfinał | Mecz o 3. miejsce | Finał | |||||||||||||||
1 | Norwegia | 5 | 2 | Kanada | 9 | |||||||||||||
2 | Kanada | 11 | 1 | Norwegia | 3 | |||||||||||||
1 | Norwegia | 9 | ||||||||||||||||
4 | Szkocja | 7 | ||||||||||||||||
3 | Stany Zjednoczone | 4 | 4 | Szkocja | 6 | |||||||||||||
4 | Szkocja | 6 | 3 | Stany Zjednoczone | 4 |
Finał
11 kwietnia 2010; 16:00
Tor | Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Kanada | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | x | x | 9 | |
Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | x | x | 3 |
Mały finał
11 kwietnia 2010; 10:00
Tor | Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Szkocja | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 6 |
Półfinał
10 kwietnia 2010; 16:30
Tor | Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Szkocja | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | |
Norwegia | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 9 |
1-2
9 kwietnia 2010; 19:00
Tor | Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Kanada | 0 | 3 | 2 | 0 | 5 | 0 | 1 | 0 | x | x | 11 | |
Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | x | x | 5 |
3-4
10 kwietnia 2010; 10:00
Tor | Kraj | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Ogółem | |
B | Szkocja | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 6 | |
Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |