Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2011.

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2011
2009 2012
Data 1013 marca 2011
Miejscowość Niemcy Inzell, Niemcy
Zwycięzcy
500 m (kobiet) Niemcy Jenny Wolf
500 m (mężczyzn) Korea Południowa Lee Kyu-hyeok
1000 m (kobiet) Kanada Christine Nesbitt
1000 m (mężczyzn) Stany Zjednoczone Shani Davis
1500 m (kobiet) Holandia Ireen Wüst
1500 m (mężczyzn) Norwegia Håvard Bøkko
3000 m (kobiet) Holandia Ireen Wüst
5000 m (kobiet) Czechy Martina Sáblíková
5000 m (mężczyzn) Holandia Bob de Jong
10000 m (mężczyzn) Holandia Bob de Jong
Sztafeta (kobiet)  Kanada
Sztafeta (mężczyzn)  Stany Zjednoczone
Max Aicher Arena w Inzell
Max Aicher Arena w Inzell

13. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach 2011 odbyły się w dniach 10–13 marca 2011 w Inzell w Niemczech. Zawody rozgrywano na stadionie Max Aicher Arena. Do rozdania było 12 kompletów medali po 6 w konkurencjach męskich, jak i żeńskich. Najlepsi byli Holenderka Ireen Wüst oraz Amerykanin Shani Davis. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Holandia.

Terminarz

10 marca, czwartek[edytuj | edytuj kod]

  • 1500 metrów mężczyzn
  • 3000 metrów kobiet

11 marca, piątek[edytuj | edytuj kod]

  • 1000 metrów mężczyzn
  • 5000 metrów mężczyzn
  • 1500 metrów kobiet

12 marca, sobota[edytuj | edytuj kod]

  • 10000 metrów mężczyzn
  • 1000 metrów kobiet
  • 5000 metrów kobiet

13 marca, niedziela[edytuj | edytuj kod]

  • 500 metrów mężczyzn
  • sztafeta mężczyzn
  • 500 metrów kobiet
  • sztafeta kobiet

Uczestnicy

W zawodach wzięło udział 156 łyżwiarzy z 23 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Australia  Austria  Belgia  Chiny  Czechy  Dania
 Finlandia  Francja  Holandia  Japonia  Kanada  Kazachstan
 Korea Południowa  Holandia  Niemcy  Norwegia  Nowa Zelandia  Polska
 Rosja  Stany Zjednoczone  Szwajcaria  Szwecja  Włochy

Polska kadra

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Medaliści

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety
500 metrów Jenny Wolf
 Niemcy
Lee Sang-hwa
 Korea Południowa
Wang Beixing
 Chiny
Wyniki
1000 metrów Christine Nesbitt
 Kanada
Ireen Wüst
 Holandia
Heather Richardson
 Stany Zjednoczone
Wyniki
1500 metrów Ireen Wüst
 Holandia
Diane Valkenburg
 Holandia
Jorien Voorhuis
 Holandia
Wyniki
3000 metrów Ireen Wüst
 Holandia
Martina Sáblíková
 Czechy
Stephanie Beckert
 Niemcy
Wyniki
5000 metrów Martina Sáblíková
 Czechy
Stephanie Beckert
 Niemcy
Claudia Pechstein
 Niemcy
Wyniki
Sztafeta Christine Nesbitt
Brittany Schussler
Cindy Klassen
 Kanada
Ireen Wüst
Diane Valkenburg
Marrit Leenstra
 Holandia
Stephanie Beckert
Isabell Ost
Claudia Pechstein
 Niemcy
Wyniki
Mężczyźni
500 metrów Lee Kyu-hyeok
 Korea Południowa
Jōji Katō
 Japonia
Jan Smeekens
 Holandia
Wyniki
1000 metrów Shani Davis
 Stany Zjednoczone
Kjeld Nuis
 Holandia
Stefan Groothuis
 Holandia
Wyniki
1500 metrów Håvard Bøkko
 Norwegia
Shani Davis
 Stany Zjednoczone
Lucas Makowsky
 Kanada
Wyniki
5000 metrów Bob de Jong
 Holandia
Lee Seung-hoon
 Korea Południowa
Iwan Skobriew
 Rosja
Wyniki
10000 metrów Bob de Jong
 Holandia
Bob de Vries
 Holandia
Iwan Skobriew
 Rosja
Wyniki
Sztafeta Shani Davis
Trevor Marsicano
Jonathan Kuck
 Stany Zjednoczone
Denny Morrison
Lucas Makowsky
Mathieu Giroux
 Kanada
Bob de Vries
Jan Blokhuijsen
Koen Verweij
 Holandia
Wyniki

Wyniki

Kobiety

500 m

  • Data: 13 marca 2011
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m 500 m Suma
Jenny Wolf  Niemcy 37,98 37,95 75,93
Lee Sang-hwa  Korea Południowa 38,14 38,03 76,17
Wang Beixing  Chiny 38,35 38,04 76,39
4. Annette Gerritsen  Holandia 38,14 38,33 76,47
5. Judith Hesse  Niemcy 38,50 38,13 76,63
6. Heather Richardson  Stany Zjednoczone 38,51 38,31 76,82
7. Margot Boer  Holandia 38,51 38,37 76,88
8. Nao Kodaira  Japonia 38,67 38,27 76,94

1000 m

  • Data: 12 marca 2011
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Christine Nesbitt  Kanada 1:14,84
Ireen Wüst  Holandia 1:15,42
Heather Richardson  Stany Zjednoczone 1:15,45
4. Marrit Leenstra  Holandia 1:16,38
5. Jekatierina Szychowa  Rosja 1:16,56
6. Margot Boer  Holandia 1:16,90
7. Zhang Hong  Chiny 1:17,09
8. Jekatierina Ajdowa  Kazachstan 1:17,19
. ..
24. Natalia Czerwonka  Polska 1:18,78

1500 m

  • Data: 11 marca 2011
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Ireen Wüst  Holandia 1:54,80
Diane Valkenburg  Holandia 1:56,27
Jorien Voorhuis  Holandia 1:57,30
4. Jekatierina Szychowa  Rosja 1:57,78
5. Christine Nesbitt  Kanada 1:57,83
6. Ida Njåtun  Norwegia 1:58,52
7. Brittany Schussler  Kanada 1:58,53
8. Cindy Klassen  Kanada 1:58,77
. ..
18. Luiza Złotkowska  Polska 2:01,14
20. Natalia Czerwonka  Polska 2:01,86

3000 m

  • Data: 10 marca 2011
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Ireen Wüst  Holandia 4:01,56
Martina Sáblíková  Czechy 4:02,07
Stephanie Beckert  Niemcy 4:04,28
4. Jilleanne Rookard  Stany Zjednoczone 4:05,80
5. Eriko Ishino  Japonia 4:06,88
6. Diane Valkenburg  Holandia 4:07,01
7. Jorien Voorhuis  Holandia 4:08,10
8. Claudia Pechstein  Niemcy 4:08,11
. ..
17. Luiza Złotkowska  Polska 5:16,15
21. Natalia Czerwonka  Polska 4:23,48

5000 m

  • Data: 12 marca 2011
Pozycja Zawodniczka Kraj Czas
Martina Sáblíková  Czechy 6:50,83
Stephanie Beckert  Niemcy 6:54,99
Claudia Pechstein  Niemcy 7:00,90
4. Masako Hozumi  Japonia 7:03,14
5. Diane Valkenburg  Holandia 7:04,15
6. Jilleanne Rookard  Stany Zjednoczone 7:05,71
7. Cindy Klassen  Kanada 7:07,52
8. Eriko Ishino  Japonia 7:10,66
. ..
12. Luiza Złotkowska  Polska 7:15,71

Sztafeta

  • Data: 13 marca 2011
Pozycja Drużyna Czas
 Kanada
Christine Nesbitt
Brittany Schussler
Cindy Klassen
2:59,74
 Holandia
Ireen Wüst
Diane Valkenburg
Marrit Leenstra
3:00,43
 Niemcy
Stephanie Beckert
Isabell Ost
Claudia Pechstein
3:01,82
4.  Japonia
Eriko Ishino
Masako Hozumi
Miho Takagi
3:03,20
5.  Norwegia
Hege Bøkko
Ida Njåtun
Mari Hemer
3:04,26
6.  Rosja
Jekatierina Łobyszewa
Jekatierina Szychowa
Jewgienija Dmitrijewa
3:05,28
7.  Polska
Luiza Złotkowska
Natalia Czerwonka
Katarzyna Woźniak
3:06,30
8.  Stany Zjednoczone
Heather Richardson
Jilleanne Rookard
Rebekah Bradford
3:10,76

Mężczyźni

500 m

  • Data: 13 marca 2011
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m 500 m Suma
Lee Kyu-hyeok  Korea Południowa 34,78 34,32 69,10
Jōji Katō  Japonia 34,90 34,52 69,42
Jan Smeekens  Holandia 34,77 34,66 69,43
4. Mika Poutala  Finlandia 34,89 34,76 69,65
5. Dmitrij Łobkow  Rosja 35,12 34,64 69,76
6. Jamei Gregg  Kanada 35,00 34,96 69,96
7. Jacques de Koning  Holandia 35,05 34,98 70,03
8. Tucker Fredricks  Stany Zjednoczone 35,07 34,96 70,03

1000 m

  • Data: 11 marca 2011
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Shani Davis  Stany Zjednoczone 1:08,45
Kjeld Nuis  Holandia 1:08,67
Stefan Groothuis  Holandia 1:08,73
4. Lee Kyu-hyeok  Korea Południowa 1:08,91
5. Denny Morrison  Kanada 1:08,92
6. Simon Kuipers  Holandia 1:09,21
7. Pekka Koskela  Finlandia 1:09,25
8. Mo Tae-bum  Korea Południowa 1:09,39

1500 m

  • Data: 10 marca 2011
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Håvard Bøkko  Norwegia 1:45,04
Shani Davis  Stany Zjednoczone 1:45,09
Lucas Makowsky  Kanada 1:45,22
4. Stefan Groothuis  Holandia 1:45,51
5. Iwan Skobriew  Rosja 1:45,58
6. Denny Morrison  Kanada 1:45,66
7. Trevor Marsicano  Stany Zjednoczone 1:45,74
8. Mathieu Giroux  Kanada 1:45,92
. ..
12. Konrad Niedźwiedzki  Polska 1:47,22
19. Zbigniew Bródka  Polska 1:48,72

5000 m

  • Data: 11 marca 2011
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Bob de Jong  Holandia 6:15,41
Lee Seung-hoon  Korea Południowa 6:17,45
Iwan Skobriew  Rosja 6:17,47
4. Alexis Contin  Francja 6:18,85
5. Håvard Bøkko  Norwegia 6:21,16
6. Jonathan Kuck  Stany Zjednoczone 6:23,84
7. Wouter Olde Heuvel  Holandia 6:24,27
8. Shane Dobbin  Nowa Zelandia 6:25,85
. ..
11. Jan Szymański  Polska 6:30,15
20. Sławomir Chmura  Polska 6:37,28

10000 m

  • Data: 12 marca 2011
Pozycja Zawodnik Kraj Czas
Bob de Jong  Holandia 12:48,20
Bob de Vries  Holandia 13:04,62
Iwan Skobriew  Rosja 13:08,17
4. Lee Seung-hoon  Korea Południowa 13:08,83
5. Shane Dobbin  Nowa Zelandia 13:17,56
6. Dmitrij Babienko  Kazachstan 13:19,59
7. Håvard Bøkko  Norwegia 13:22,86
8. Marco Weber  Niemcy 13:26,84

Sztafeta

  • Data: 13 marca 2011
Pozycja Drużyna Czas
 Stany Zjednoczone
Shani Davis
Trevor Marsicano
Jonathan Kuck
3:41,72
 Kanada
Denny Morrison
Lucas Makowsky
Mathieu Giroux
3:41,85
 Holandia
Bob de Vries
Jan Blokhuijsen
Koen Verweij
3:43,44
4.  Niemcy
Marco Weber
Tobias Schneider
Robert Lehmann
3:45,54
5.  Norwegia
Mikael Flyging-Larsen
Håvard Bøkko
Sverre Lunde Pedersen
3:45,73
6.  Rosja
Iwan Skobriew
Aleksandr Rumiancew
Pawieł Bajnow
3:46,02
7.  Włochy
Matteo Anesi
Marco Cignini
Luca Stefani
3:49,65
8.  Polska
Konrad Niedźwiedzki
Zbigniew Bródka
Jan Szymański
3:52,24

Klasyfikacje medalowe

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Państwo
Razem
1. Ireen Wüst  Holandia 2 2 0 4
2. Christine Nesbitt  Kanada 2 0 0 2
3. Martina Sáblíková  Czechy 1 1 0 2
4. Jenny Wolf  Niemcy 1 0 1 2
5. Cindy Klassen  Kanada 1 0 0 1
5. Brittany Schussler  Kanada 1 0 0 1
7. Diane Valkenburg  Holandia 0 2 0 2
8. Stephanie Beckert  Niemcy 0 1 2 3
9. Lee Sang-hwa  Korea Południowa 0 1 0 1
9. Marrit Leenstra  Holandia 0 1 0 1
11. Isabell Ost  Niemcy 0 0 1 1
11. Claudia Pechstein  Niemcy 0 0 1 1
11. Heather Richardson  Stany Zjednoczone 0 0 1 1
11. Jorien Voorhuis  Holandia 0 0 1 1
11. Wang Beixing  Chiny 0 0 1 1

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Państwo
Razem
1. Shani Davis  Stany Zjednoczone 2 1 0 3
2. Bob de Jong  Holandia 2 0 0 2
3. Håvard Bøkko  Norwegia 1 0 0 1
3. Jonathan Kuck  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
3. Lee Kyu-hyeok  Korea Południowa 1 0 0 1
3. Trevor Marsicano  Stany Zjednoczone 1 0 0 1
7. Lucas Makowsky  Kanada 0 1 1 2
7. Bob de Vries  Holandia 0 1 1 2
9. Jōji Katō  Japonia 0 1 0 1
9. Lee Seung-hoon  Korea Południowa 0 1 0 1
9. Kjeld Nuis  Holandia 0 1 0 1
9. Denny Morrison  Kanada 0 1 0 1
9. Mathieu Giroux  Kanada 0 1 0 1
14. Iwan Skobriew  Rosja 0 0 2 2
15. Jan Blokhuijsen  Holandia 0 0 1 1
15. Stefan Groothuis  Holandia 0 0 1 1
15. Jan Smeekens  Holandia 0 0 1 1
15. Koen Verweij  Holandia 0 0 1 1

Państwa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Holandia 4 5 4 13
2.  Kanada 2 1 1 4
2.  Stany Zjednoczone 2 1 1 4
4.  Korea Południowa 1 2 0 3
5.  Niemcy 1 1 3 5
6.  Czechy 1 1 0 2
7.  Norwegia 1 0 0 1
8.  Japonia 0 1 0 1
9.  Rosja 0 0 2 2
10.  Chiny 0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2011
Listen to this article