For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2013.

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2013
2012 2015
Data

21 - 24 marca 2013

Gospodarz

Rosja Soczi

Dyscyplina

łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni
500 m

Korea Południowa Mo Tae-bum

1000 m

Kazachstan Dienis Kuzin

1500 m

Rosja Dienis Juskow

5000 m

Holandia Sven Kramer

10 000 m

Holandia Jorrit Bergsma

Sztafeta

 Holandia

Kobiety
500 m

Korea Południowa Lee Sang-hwa

1000 m

Rosja Olga Fatkulina

1500 m

Holandia Ireen Wüst

3000 m

Holandia Ireen Wüst

5000 m

Czechy Martina Sáblíková

Sztafeta

 Holandia

Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca

 Holandia

15. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach odbyły się w dniach 21-24 marca 2013 roku w Soczi w Rosji, na Adler-Arienie. Rozdanych zostało 12 kompletów medali po 6 w konkurencjach męskich, jak i żeńskich.

Medale

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kobiety
500 metrów[1] Korea Południowa Lee Sang-hwa Wang Beixing Rosja Olga Fatkulina
1000 metrów[2] Rosja Olga Fatkulina Holandia Ireen Wüst Stany Zjednoczone Brittany Bowe
1500 metrów[3] Holandia Ireen Wüst Holandia Lotte van Beek Kanada Christine Nesbitt
3000 metrów[4] Holandia Ireen Wüst Czechy Martina Sáblíková Niemcy Claudia Pechstein
5000 metrów[5] Czechy Martina Sáblíková Holandia Ireen Wüst Niemcy Claudia Pechstein
Sztafeta[6]  Holandia
Marrit Leenstra
Diane Valkenburg
Ireen Wüst
 Polska
Katarzyna Bachleda-Curuś
Natalia Czerwonka
Luiza Złotkowska
 Korea Południowa
Kim Bo-reum
Noh Seon-yeong
Park Do-yeong
Mężczyźni
500 metrów[7] Korea Południowa Mo Tae-bum Japonia Jōji Katō Holandia Jan Smeekens
1000 metrów[8] Kazachstan Dienis Kuzin Korea Południowa Mo Tae-bum Stany Zjednoczone Shani Davis
1500 metrów[9] Rosja Dienis Juskow Stany Zjednoczone Shani Davis Rosja Iwan Skobriew
5000 metrów[10] Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Rosja Iwan Skobriew
10 000 metrów[11] Holandia Jorrit Bergsma Holandia Sven Kramer Holandia Bob de Jong
Sztafeta[12]  Holandia
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Koen Verweij
 Korea Południowa
Joo Hyong-jun
Kim Cheol-min
Lee Seung-hoon
 Polska
Zbigniew Bródka
Konrad Niedźwiedzki
Jan Szymański

Wyniki

Kobiety

500 m

  • Data: 24 marca
Pozycja Zawodniczka 500 m 500 m Suma
Gold medal icon.svg
Korea Południowa Lee Sang-hwa 37.69 37.65 75.347
Silver medal icon.svg
Wang Beixing 38.22 37.81 76.043
Bronze medal icon.svg
Rosja Olga Fatkulina 38.14 37.94 76.093
4. Niemcy Jenny Wolf 38.16 37.97 76.144
5. Holandia Thijsje Oenema 38.16 38.03 76.198
6. Japonia Nao Kodaira 38.48 38.25 76.736
7. Kazachstan Jekatierina Ajdowa 38.49 38.24 76.744
8. Stany Zjednoczone Heather Richardson 38.29 38.46 76.768
9. Zhang Hong 38.57 38.30 76.887
10. Czechy Karolina Erbanová 38.58 38.37 76.956
11. Japonia Maki Tsuji 38.55 38.48 77.042
12. Niemcy Judith Hesse 38.55 38.62 77.173
13. Holandia Laurine van Riessen 38.53 38.78 77.321
14. Stany Zjednoczone Brittany Bowe 38.65 38.72 77.381
15. Japonia Miyako Sumiyoshi 38.80 38.67 77.481

1000 m

  • Data: 23 marca
Pozycja Zawodniczka 1000 m
Gold medal icon.svg
Rosja Olga Fatkulina 1:15.44
Silver medal icon.svg
Holandia Ireen Wüst 1:15.71
Bronze medal icon.svg
Stany Zjednoczone Brittany Bowe 1:15.87
4. Kanada Christine Nesbitt 1:16.02
5. Czechy Karolina Erbanová 1:16.09
6. Stany Zjednoczone Heather Richardson 1:16.10
7. Zhang Hong 1:16.48
8. Holandia Marrit Leenstra 1:16.67
9. Kazachstan Jekatierina Ajdowa 1:16.93
10. Rosja Jekatierina Łobyszewa 1:17.27
11. Holandia Laurine van Riessen 1:17.49
12. Niemcy Monique Angermüller 1:17.51
13. Kanada Kaylin Irvine 1:17.60
14. Japonia Miyako Sumiyoshi 1:17.76
15. Niemcy Judith Hesse 1:18.00

1500 m

  • Data: 22 marca
Pozycja Zawodniczka 1500 m
Gold medal icon.svg
Holandia Ireen Wüst 1:55.38
Silver medal icon.svg
Holandia Lotte van Beek 1:58.02
Bronze medal icon.svg
Kanada Christine Nesbitt 1:58.07
4. Holandia Diane Valkenburg 1:58.37
5. Kanada Kali Christ 1:58.69
6. Czechy Karolina Erbanová 1:59.02
7. Rosja Julija Skokowa 1:59.02
8. Kanada Brittany Schussler 1:59.04
9. Polska Katarzyna Bachleda-Curuś 1:59.13
10. Niemcy Monique Angermüller 1:59.14
11. Korea Południowa Kim Bo-reum 1:59.15
12. Norwegia Ida Njåtun 1:59.31
13. Japonia Miho Takagi 1:59.55
14. Rosja Jekatierina Łobyszewa 1:59.72
15. Rosja Jekatierina Szychowa 2:00.24
16. Polska Luiza Złotkowska 2:00.44
17. Polska Natalia Czerwonka 2:00.84

3000 m

  • Data: 21 marca
Pozycja Zawodniczka 3000 m
Gold medal icon.svg
Holandia Ireen Wüst 4:02.43
Silver medal icon.svg
Czechy Martina Sáblíková 4:04.80
Bronze medal icon.svg
Niemcy Claudia Pechstein 4:07.75
4. Holandia Diane Valkenburg 4:08.12
5. Holandia Linda de Vries 4:09.53
6. Polska Katarzyna Bachleda-Curuś 4:10.80
7. Niemcy Stephanie Beckert 4:11.71
8. Niemcy Bente Kraus 4:12.35
9. Korea Południowa Kim Bo-reum 4:12.69
10. Japonia Masako Hozumi 4:13.62
11. Rosja Jewgienija Dmitrijewa 4:13.83
12. Rosja Olga Graf 4:14.58
13. Belgia Jelena Peeters 4:14.71
14. Norwegia Ida Njåtun 4:14.82
15. Kanada Ivanie Blondin 4:15.06

5000 m

  • Data: 23 marca
Pozycja Zawodniczka 5000 m
Gold medal icon.svg
Czechy Martina Sáblíková 6:54.31
Silver medal icon.svg
Holandia Ireen Wüst 7:02.96
Bronze medal icon.svg
Niemcy Claudia Pechstein 7:04.07
4. Holandia Linda de Vries 7:09.33
5. Niemcy Stephanie Beckert 7:09.35
6. Holandia Diane Valkenburg 7:09.57
7. Niemcy Bente Kraus 7:09.82
8. Kanada Ivanie Blondin 7:13.16
9. Rosja Olga Graf 7:13.58
10. Japonia Masako Hozumi 7:17.88
11. Stany Zjednoczone Maria Lamb 7:18.07
12. Belgia Jelena Peeters 7:20.54
13. Japonia Eriko Ishino 7:24.20
14. Norwegia Mari Hemmer 7:26.80
15. Austria Anna Rokita 7:28.64

Sztafeta

  • Data: 24 marca
Pozycja Drużyna Sztafeta
Gold medal icon.svg
 Holandia
Ireen Wüst
Diane Valkenburg
Marrit Leenstra
3:00.02
Silver medal icon.svg
 Polska
Luiza Złotkowska
Natalia Czerwonka
Katarzyna Bachleda-Curuś
3:04.91
Bronze medal icon.svg
 Korea Południowa
Park Do-yeong
No Seon-yeong
Kim Bo-reum
3:05.32
4.  Niemcy
Monique Angermüller
Claudia Pechstein
Bente Kraus
3:05.50
5.  Rosja
Jekatierina Łobyszewa
Olga Graf
Julija Skokowa
3:05.94
6.  Norwegia
Mari Hemmer
Ida Njåtun
Hege Bøkko
3:07.23
7.  Japonia
Masako Hozumi
Miho Takagi
Eriko Ishino
3:07.90
8.  Kanada
Ivanie Blondin
Brittany Schussler
Christine Nesbitt
3:20.92

Mężczyźni

500 m

  • Data: 24 marca
Pozycja Zawodnik 500 m 500 m Suma
Gold medal icon.svg
Korea Południowa Mo Tae-bum 34.94 34.82 69.760
Silver medal icon.svg
Japonia Jōji Katō 34.92 34.90 69.820
Bronze medal icon.svg
Holandia Jan Smeekens 34.80 35.06 69.860
4. Holandia Michel Mulder 35.05 35.02 69.910
5. Holandia Ronald Mulder 35.05 35.02 70.070
6. Rosja Dmitrij Łobkow 35.18 35.08 70.260
7. Rosja Dienis Kowal 35.05 35.22 70.270
8. Finlandia Pekka Koskela 35.21 35.10 70.310
9. Kanada Laurent Dubreuil 35.09 35.26 70.350
10. Kanada Jamie Gregg 35.30 35.20 70.500
11. Polska Artur Waś 35.28 35.28 70.560
12. Japonia Yūya Oikawa 35.30 35.28 70.580
13. Rosja Aleksiej Jesin 35.43 35.31 70.740
14. Finlandia Mika Poutala 35.37 35.41 70.780
15. Niemcy Nico Ihle 35.47 35.36 70.830

1000 m

  • Data: 22 marca
Pozycja Zawodnik 1000 m
Gold medal icon.svg
Kazachstan Dienis Kuzin 1:09.14
Silver medal icon.svg
Korea Południowa Mo Tae-bum 1:09.24
Bronze medal icon.svg
Stany Zjednoczone Shani Davis 1:09.30
4. Holandia Kjeld Nuis 1:09.42
5. Polska Zbigniew Bródka 1:09.45
6. Niemcy Samuel Schwarz 1:09.72
6. Włochy Mirko Giacomo Nenzi 1:09.72
8. Holandia Stefan Groothuis 1:09.83
9. Stany Zjednoczone Brian Hansen 1:09.91
10. Łotwa Haralds Silovs 1:10.19
11. Rosja Dmitrij Łobkow 1:10.31
12. Rosja Aleksiej Jesin 1:10.42
13. Kanada Denny Morrison 1:10.45
14. Kanada Jamie Gregg 1:10.47
15. Niemcy Nico Ihle 1:10.62

1500 m

  • Data: 21 marca
Pozycja Zawodnik 1500 m
Gold medal icon.svg
Rosja Dienis Juskow 1:46.32
Silver medal icon.svg
Stany Zjednoczone Shani Davis 1:46.83
Bronze medal icon.svg
Rosja Iwan Skobriew 1:46.97
4. Stany Zjednoczone Brian Hansen 1:47.40
5. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 1:47.44
6. Polska Zbigniew Bródka 1:47.46
7. Holandia Mark Tuitert 1:47.61
8. Polska Konrad Niedźwiedzki 1:47.83
9. Łotwa Haralds Silovs 1:47.95
10. Holandia Kjeld Nuis 1:48.17
11. Norwegia Håvard Bøkko 1:48.24
12. Rosja Jewgienij Łalenkow 1:48.33
13. Belgia Bart Swings 1:48.39
14. Holandia Koen Verweij 1:48.42
15. Francja Alexis Contin 1:48.50
16. Polska Jan Szymański 1:48.65

5000 m

  • Data: 23 marca
Pozycja Zawodnik 5000 m
Gold medal icon.svg
Holandia Sven Kramer 6:14.41
Silver medal icon.svg
Holandia Jorrit Bergsma 6:17.94
Bronze medal icon.svg
Rosja Iwan Skobriew 6:18.31
4. Rosja Dienis Juskow 6:21.46
5. Holandia Bob de Jong 6:23.00
6. Belgia Bart Swings 6:23.01
7. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 6:24.38
8. Korea Południowa Lee Seung-hoon 6:26.78
9. Niemcy Patrick Beckert 6:27.27
10. Nowa Zelandia Shane Dobbin 6:28.04
11. Niemcy Moritz Geisreiter 6:28.71
12. Stany Zjednoczone Jonathan Kuck 6:28.88
13. Rosja Aleksandr Rumiancew 6:30.03
14. Francja Alexis Contin 6:30.47
15. Polska Jan Szymański 6:30.68
22. Polska Roland Cieślak 6:42.57

10 000 m

  • Data: 23 marca
Pozycja Zawodnik 10 000 m
Gold medal icon.svg
Holandia Jorrit Bergsma 12:57.69
Silver medal icon.svg
Holandia Sven Kramer 12:59.71
Bronze medal icon.svg
Holandia Bob de Jong 13:00.26
4. Korea Południowa Lee Seung-hoon 13:14.02
5. Belgia Bart Swings 13:19.15
6. Nowa Zelandia Shane Dobbin 13:23.65
7. Niemcy Marco Weber 13:24.20
8. Niemcy Patrick Beckert 13:26.79
9. Rosja Aleksandr Rumiancew 13:29.05
10. Niemcy Moritz Geisreiter 13:29.20
11. Kanada Jordan Belchos 13:33.10
12. Stany Zjednoczone Jonathan Kuck 13:40.41
13. Włochy Marco Cignini DQ
13. Szwajcaria Roger Schneider DQ

Sztafeta

  • Data: 24 marca
Pozycja Drużyna Sztafeta
Gold medal icon.svg
 Holandia
Jan Blokhuijsen
Koen Verweij
Sven Kramer
3:42.03
Silver medal icon.svg
 Korea Południowa
Joo Hyong-jun
Lee Seung-hoon
Kim Cheol-min
3:44.60
Bronze medal icon.svg
 Polska
Konrad Niedźwiedzki
Zbigniew Bródka
Jan Szymański
3:45.22
4.  Rosja
Jewgienij Łalenkow
Dienis Juskow
Iwan Skobriew
3:46.59
5.  Norwegia
Sverre Lunde Pedersen
Håvard Bøkko
Simen Spieler Nilsen
3:48.68
6.  Niemcy
Patrick Beckert
Alexej Baumgärtner
Marco Weber
3:48.83
7.  Kanada
Jordan Belchos
Denny Morrison
Lucas Makowsky
3:49.00
8.  Włochy
Luca Stefani
Matteo Anesi
Mirko Nenzi
3:53.08

Przypisy

  1. Wyniki biegu na 500 metrów kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  2. Wyniki biegu na 1000 metrów kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  3. Wyniki biegu na 1500 metrów kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  4. Wyniki biegu na 3000 metrów kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-22].
  5. Wyniki biegu na 500 metrów kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  6. Wyniki sztafety kobiet (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  7. Wyniki biegu na 500 metrów mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  8. Wyniki biegu na 1000 metrów mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  9. Wyniki biegu na 1500 metrów mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-22].
  10. Wyniki biegu na 5000 metrów mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  11. Wyniki biegu na 10 000 metrów mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].
  12. Wyniki sztafety mężczyzn (ang.). live.isuresults.eu. [dostęp 2013-03-25].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2013
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.