Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999
1998 2000
Data 5 - 14 lutego 1999
Gospodarz Finlandia Kontiolahti[a]
Norwegia Oslo[b]
Mężczyźni
Sprint Niemcy Frank Luck
Bieg indywidualny Niemcy Sven Fischer
Bieg pościgowy Niemcy Ricco Groß
Bieg masowy Niemcy Sven Fischer
Sztafeta  Białoruś
Kobiety
Sprint Niemcy Martina Zellner
Bieg indywidualny Ukraina Ołena Zubryłowa
Bieg pościgowy Ukraina Ołena Zubryłowa
Bieg masowy Ukraina Ołena Zubryłowa
Sztafeta  Niemcy

34 Mistrzostwa Świata w Biathlonie zostały rozegrane w dniach 5 - 14 lutego 1999 w fińskim Kontiolahti. Na mistrzostwach po raz pierwszy w historii rozegrano bieg masowy, zaś zabrakło biegu drużynowego. Bieg indywidualny oraz bieg masowy zostały rozegrany w norweskim Oslo, z powodu zbyt niskich temperatur w Kontiolahti.

Mężczyźni

10 km sprint

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Frank Luck  Niemcy 0+0 28:05,6
Patrick Favre  Włochy 0+0 +22,0
Frode Andresen  Norwegia 1+1 +40,8
4. Ludwig Gredler  Austria 1+2 +1:07,3
5. Oļegs Maļuhins  Łotwa 3+1 +1:08,1
6. Ricco Groß  Niemcy 0+2 +1:08,5
7. Sven Fischer  Niemcy 1+2 +1:08,8
8. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 0+2 +1:12,7
9. Oleg Ryżenkow  Białoruś 1+2 +1:15,5
10. Jēkabs Nākums  Łotwa 1+0 +1:22,0
...
59. Tomasz Sikora  Polska 1+2 +3:58,8
61. Wojciech Kozub  Polska 2+3 +4:03,9
67. Wiesław Ziemianin  Polska 1+4 +4:25,6
77. Krzysztof Topór  Polska 3+4 +5:37,0

Data: 12 lutego 1999

12,5 km bieg pościgowy

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Ricco Groß  Niemcy 0+0+0+0 35:37,8
Frank Luck  Niemcy 0+0+1+2 +27,2
Sven Fischer  Niemcy 1+0+1+1 +40,9
4. Oļegs Maļuhins  Łotwa 0+1+1+1 +1:07,8
5. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+3+0+0 +1:26,2
6. Ilmārs Bricis  Łotwa 1+0+1+1 +1:31,6
7. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 0+2+0+2 +1:31,8
8. Patrick Favre  Włochy 0+2+1+2 +1:39,5
9. Władimir Draczow  Rosja 1+1+1+1 +1:52,7
10. Oleg Ryżenkow  Białoruś 1+1+1+3 +1:58,4

Data: 13 lutego 1999

20 km bieg indywidualny

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Sven Fischer  Niemcy 1+0+0+0 53:53,2
Ricco Groß  Niemcy 0+0+0+0 +8,7
Wadim Saszurin  Białoruś 0+0+0+0 +37,3
4. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+1+0 +51,4
5. Władimir Draczow  Rosja 0+2+0+1 +1:02,9
6. Wiaczesław Kunajew  Rosja 1+0+0+0 +1:15,4
7. Pawieł Rostowcew  Rosja 1+0+1+0 +1:29,2
8. René Cattarinussi  Włochy 2+0+0+0 +1:41,9
9. Paavo Puurunen  Finlandia 0+1+0+0 +1:43,6
10. Ilmārs Bricis  Łotwa 0+0+1+1 +1:52,0
...
14. Tomasz Sikora  Polska 0+1+0+0 +2:38,5
15. Wojciech Kozub  Polska 1+1+0+0 +2:40,1
45. Krzysztof Topór  Polska 0+1+2+1 +6:04,5
60. Wiesław Ziemianin  Polska 3+1+0+1 +7:52,8

Data: 11 marca 1999

15 km bieg masowy

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Sven Fischer  Niemcy 1+1+0+0 39:39,9
Władimir Draczow  Rosja 0+0+1+1 +9,9
Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+0+0 +17,4
4. Paavo Puurunen  Finlandia 0+0+0+1 +23,8
5. Ludwig Gredler  Austria 0+1+2+1 +33,4
6. Frode Andresen  Norwegia 1+0+2+1 +33,6
7. Oļegs Maļuhins  Łotwa 1+1+1+0 +35,8
8. Ricco Groß  Niemcy 1+0+0+0 +54,2
9. Raphaël Poirée  Francja 0+0+0+3 +59,3
10. René Cattarinussi  Włochy 0+1+1+2 +1:01,0

Data: 13 marca 1999

4 × 7,5 km sztafeta

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
 Białoruś Ołeksij Ajdarow
Piotr Iwaszka
Wadim Saszurin
Oleg Ryżenkow
0+0
0+0
0+0
0+1
1:23:19,3
 Rosja Wiktor Majgurow
Władimir Draczow
Siergiej Rożkow
Pawieł Rostowcew
0+0
1+0
0+1
0+0
+23,1
 Norwegia Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
0+0
0+0
0+1
3+0
+37,0
4.  Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
0+1
0+0
0+1
0+0
+56,7
5.  Łotwa Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
0+0
0+0
0+0
1+0
+1:09,5
6.  Finlandia Ville Räikkönen
Vesa Hietalahti
Mikko Uusipaikka
Paavo Puurunen
0+0
0+0
0+3
0+0
+2:04,7
7.  Słowenia Janez Ožbolt
Tomas Globočnik
Aleksander Grajf
Janez Marič
0+0
0+0
0+1
0+0
+2:31,7
8.  Włochy René Cattarinussi
Patrick Favre
Wilfried Pallhuber
Pieralberto Carrara
0+0
0+1
0+0
0+3
+2:39,6
...
14.  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wojciech Kozub
0+2
0+0
0+1
0+0
+5:04,5

Data: 14 lutego 1999

Kobiety

7,5 km sprint

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Martina Zellner  Niemcy 0+2 26:59,9
Magdalena Forsberg  Szwecja 0+1 +4,5
Ołena Zubryłowa  Ukraina 1+2 +8,3
4. Albina Achatowa  Rosja 1+1 +17,1
5. Delphyne Burlet  Francja 0+0 +26,4
6. Outi Kettunen  Finlandia 0+1 +31,1
7. Martina Halinárová  Słowacja 1+1 +41,1
8. Ann-Elen Skjelbreid  Norwegia 0+2 +42,2
9. Andreja Koblar  Słowenia 1+1 +46,1
10. Ołena Petrowa  Ukraina 1+2 +48,9
...
30. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+0 +2:10,3
30. Agata Suszka  Polska 1+1 +2:10,3
39. Anna Stera-Kustusz  Polska 3+0 +2:48,7
60. Magdalena Grzywa  Polska 1+1 +4:44,2

Data: 12 lutego 1999

10 km bieg pościgowy

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+1+1+0 32:17,5
Martina Halinárová  Słowacja 0+1+0+0 +1:02,0
Martina Zellner  Niemcy 1+0+0+1 +1:07,6
4. Albina Achatowa  Rosja 0+0+1+1 +1:09,1
5. Magdalena Forsberg  Szwecja 0+0+1+2 +1:19,3
6. Ołena Petrowa  Ukraina 1+0+1+1 +1:45,3
7. Katja Holanti  Finlandia 0+0+0+0 +1:51,2
8. Outi Kettunen  Finlandia 0+0+0+2 +2:07,8
9. Andreja Koblar  Słowenia 0+1+2+0 +2:12,6
10. Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 0+1+2+1 +2:14,8
...
29. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+0+2+1 +5:21,3
35. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+1+2+1 +6:20,5
37. Agata Suszka  Polska 1+0+3+1 +6:27,6

Data: 13 lutego 1999

15 km bieg indywidualny

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+0+0+0 43:28,1
Corinne Niogret  Francja 0+0+0+0 +2:03,9
Albina Achatowa  Rosja 0+0+1+0 +3:13,6
4. Ołena Petrowa  Ukraina 0+0+1+1 +3:42,1
5. Anna Wołkowa  Rosja 1+1+0+0 +4:19,1
6. Magdalena Forsberg  Szwecja 0+2+0+1 +3:23,5
7. Olga Romaśko  Rosja 0+2+0+1 +4:33,5
8. Swietłana Paramygina  Białoruś 0+1+1+0 +4:40,7
9. Uschi Disl  Niemcy 0+1+0+2 +4:44,8
10. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+2+0+0 +4:46,9
...
31. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+0+1+2 +7:20,1
40. Agata Suszka  Polska 1+1+0+1 +8:02,0
42. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+1+3 +8:36,9
48. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+1+1+0 +9:05,4

Data: 11 marca 1999

12,5 km bieg masowy

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+2+2+0 40:08,2
Ołena Petrowa  Ukraina 0+0+1+1 +3,1
Magdalena Forsberg  Szwecja 1+0+2+0 +8,7
4. Andreja Koblar  Słowenia 0+0+1+0 +10,8
5. Martina Halinárová  Słowacja 2+0+1+0 +1:07,1
6. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+0+2+0 +1:16,2
7. Uschi Disl  Niemcy 0+0+3+1 +1:20,2
8. Galina Kuklewa  Rosja 1+0+1+3 +1:21,5
9. Katrin Apel  Niemcy 1+1+1+2 +1:26,2
10. Swietłana Paramygina  Białoruś 0+1+0+2 +1:34,0

Data: 13 marca 1999

4 × 7,5 km sztafeta

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
 Niemcy Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Martina Zellner
0+0
0+0
0+0
1+0
1:36:56,0
 Rosja Nadieżda Tałanowa
Galina Kuklewa
Olga Romaśko
Albina Achatowa
0+2
0+1
0+0
0+0
+38,3
 Francja Delphyne Burlet
Florence Baverel-Robert
Christelle Gros
Corinne Niogret
0+0
0+0
0+0
0+0
+46,9
4.  Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
0+0
0+0
0+0
0+0
+1:15,0
5.  Ukraina Ołena Zubryłowa
Ołena Petrowa
Nina Łemesz
Tetiana Rud
0+0
0+0
0+2
0+0
+2:10,9
6.  Finlandia Katja Holanti
Outi Kettunen
Annukka Mallat
Eija Salonen
0+0
0+2
0+0
0+0
+2:40,3
7.  Polska Agata Suszka
Anna Stera
Magdalena Gwizdoń
Adrianna Babik
0+0
0+0
0+0
0+0
+3:12,9
8.  Słowacja Martina Halinárová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
0+0
0+0
0+1
0+0
+3:44,2

Data: 14 lutego 1999

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 6 2 2 10
2.  Ukraina 3 1 1 5
3.  Białoruś 1 0 1 2
4.  Rosja 0 3 1 4
5.  Francja 0 1 1 2
 Szwecja 0 1 1 2
7.  Słowacja 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
9.  Norwegia 0 0 1 1

Uwagi

  1. Sprinty, biegi pościgowe, sztafety
  2. Biegi indywidualne i masowe
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999
Listen to this article