Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2000
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
35. Mistrzostwa Świata w Biathlonie odbyły się w dniach 19 - 27 lutego 2000 w norweskim Oslo. Z powodu złych warunków atmosferycznych bieg sztafetowy mężczyzn został rozegrany 11 marca w fińskim Lahti.
Sprint
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|---|
Frode Andresen | Norwegia | 0+1 | 23:51,2 | |
Pawieł Rostowcew | Rosja | 0+0 | +9,5 | |
René Cattarinussi | Włochy | 0+0 | +19,2 | |
4. | Frank Luck | Niemcy | 1+0 | +19,6 |
5. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 1+1 | +27,4 |
6. | Raphaël Poirée | Francja | 0+1 | +27,5 |
7. | Ricco Groß | Niemcy | 0+1 | +28,1 |
8. | Peter Sendel | Niemcy | 0+0 | +31,4 |
9. | Siergiej Rożkow | Rosja | 0+0 | +40,6 |
10. | Paavo Puurunen | Finlandia | 0+0 | +43,1 |
... | ||||
21. | Tomasz Sikora | Polska | 0+1 | +1:13,3 |
52. | Wiesław Ziemianin | Polska | 2+0 | +2:13,3 |
59. | Wojciech Kozub | Polska | 2+2 | +2:36,4 |
67. | Krzysztof Topór | Polska | 0+3 | +2:51,6 |
Zamknij
Data: 19 lutego 2000
Bieg pościgowy
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|---|
Frank Luck | Niemcy | 1+0+0+1 | 33:21,9 | |
Pawieł Rostowcew | Rosja | 0+1+1+0 | +3,3 | |
Raphaël Poirée | Francja | 0+1+1+1 | +15,1 | |
4. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 1+1+1+1 | +26,9 |
5. | Halvard Hanevold | Norwegia | 2+0+0+0 | +35,3 |
6. | Frode Andresen | Norwegia | 1+0+3+2 | +46,3 |
7. | Oļegs Maļuhins | Łotwa | 3+0+0+0 | +47,0 |
8. | René Cattarinussi | Włochy | 1+0+0+1 | +1:06,0 |
9. | Ludwig Gredler | Austria | 2+2+0+1 | +1:14,4 |
10. | Ołeksij Ajdarow | Białoruś | 2+0+1+0 | +1:20,4 |
... | ||||
47. | Tomasz Sikora | Polska | 2+4+1+1 | +4:27,7 |
50. | Wiesław Ziemianin | Polska | 2+3+0+0 | +4:35,3 |
DNS | Wojciech Kozub | Polska | - | - |
Zamknij
Data: 20 lutego 2000
Bieg indywidualny
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|---|
Wolfgang Rottmann | Austria | 0+0+0+1 | 53:36,2 | |
Ludwig Gredler | Austria | 0+1+0+1 | +35,0 | |
Frank Luck | Niemcy | 0+0+0+1 | +1:21,9 | |
4. | Raphaël Poirée | Francja | 1+0+0+1 | +1:24,5 |
5. | Ołeksij Ajdarow | Białoruś | 1+0+0+0 | +1:26,7 |
6. | Peter Sendel | Niemcy | 1+0+0+0 | +1:32,3 |
7. | Marek Matiaško | Słowacja | 0+0+0+0 | +1:56,5 |
8. | Alexander Wolf | Niemcy | 1+1+0+0 | +2:06,8 |
9. | Ricco Groß | Niemcy | 2+0+0+0 | +2:15,3 |
10. | Halvard Hanevold | Norwegia | 1+0+0+0 | +2:47,1 |
... | ||||
24. | Wiesław Ziemianin | Polska | 1+1+0+1 | +4:08,1 |
32. | Tomasz Sikora | Polska | 1+2+1+0 | +5:18,9 |
36. | Wojciech Kozub | Polska | 0+1+1+2 | +5:46,4 |
67. | Krzysztof Topór | Polska | 3+1+2+1 | +9:33,4 |
Zamknij
Data: 23 lutego 2000
Bieg masowy
Więcej informacji Pozycja, Zawodnik ...
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|---|
Raphaël Poirée | Francja | 0+0+1+0 | 39:31,5 | |
Pawieł Rostowcew | Rosja | 0+1+1+0 | +9,4 | |
Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 0+2+1+0 | +18,4 | |
4. | Peter Sendel | Niemcy | 2+0+0+0 | +41,4 |
5. | Wolfgang Rottmann | Austria | 0+1+1+1 | +50,6 |
6. | Ricco Groß | Niemcy | 0+1+0+0 | +1:00,8 |
7. | Oļegs Maļuhins | Łotwa | 0+1+0+2 | +1:01,0 |
8. | Paavo Puurunen | Finlandia | 1+0+0+0 | +1:01,7 |
9. | Wolfgang Perner | Austria | 0+1+1+1 | +1:06,4 |
10. | Halvard Hanevold | Norwegia | 1+0+1+1 | +1:13,9 |
... | ||||
18. | Tomasz Sikora | Polska | 0+0+1+2 | +2:28,5 |
Zamknij
Data: 26 lutego 2000
Sztafeta
Więcej informacji Pozycja, Reprezentacja ...
Pozycja | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|---|
Rosja | Wiktor Majgurow Siergiej Rożkow Władimir Draczow Pawieł Rostowcew | 0 1 0 0 | 1:33:39,6 | |
Norwegia | Egil Gjelland Frode Andresen Halvard Hanevold Ole Einar Bjørndalen | 0 1 0 0 | +39,8 | |
Niemcy | Frank Luck Peter Sendel Sven Fischer Ricco Groß | 0 1 1 0 | +53,6 | |
4. | Białoruś | Ołeksij Ajdarow Rustam Waliullin Wadim Saszurin Oleg Ryżenkow | 0 0 0 0 | +1:22,0 |
5. | Włochy | Helmuth Messner René Cattarinussi Wilfried Pallhuber Devis Da Canal | 1 0 0 0 | +1:37,0 |
6. | Łotwa | Oļegs Maļuhins Jēkabs Nākums Gundars Upenieks Ilmārs Bricis | 0 0 0 0 | +1:49,7 |
7. | Czechy | Petr Garabík Ivan Masařík Roman Dostál Zdeněk Vítek | 0 0 3 0 | +2:35,5 |
8. | Ukraina | Wjaczesław Derkacz Andrij Deryzemla Ołeksandr Biłanenko Rusłan Łysenko | 0 0 0 0 | +3:12,8 |
... | ||||
11. | Polska | Wiesław Ziemianin Tomasz Sikora Krzysztof Topór Wojciech Kozub | 1 0 0 1 | +5:03,9 |
Zamknij
Data: 11 marca 2000