Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2011
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
44. Mistrzostwa Świata w Biathlonie odbywały się w rosyjskim Chanty-Mansyjsku w dniach 3–13 marca 2011. Rozegranych zostało 11 konkurencji, pięć kobiecych, pięć męskich oraz jedna mieszana.
Chanty-Mansyjsk wygrało w finałowym głosowaniu 27:20 z czeskim miastem Nové Město. Oprócz tych dwóch miejscowości do organizacji mistrzostw kandydowała stolica Białorusi – Mińsk.
Państwa zgłoszone do udziału w mistrzostwach[1] :
|
|
Program mistrzostw[2]
Więcej informacji Dzień, Konkurencja ...
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników | |
---|---|---|---|---|
CET | YEKT | |||
3 marca | Sztafeta mieszana | 12.30 | 16.30 | 4 × 26 |
5 marca | Sprint mężczyzn | 10.00 | 14.00 | 125 |
Sprint kobiet | 14.00 | 18.00 | 103 | |
6 marca | Bieg pościgowy mężczyzn | 10.00 | 14.00 | 60 |
Bieg pościgowy kobiet | 12.00 | 16.00 | 55 | |
7 marca | Dzień treningowy | |||
8 marca | Bieg indywidualny mężczyzn | 13.15 | 17.15 | 123 |
9 marca | Bieg indywidualny kobiet | 13.15 | 17.15 | 101 |
10 marca | Dzień treningowy | |||
11 marca | Sztafeta mężczyzn | 14.00 | 18.00 | 4 × 26 |
12 marca | Bieg masowy kobiet | 12.30 | 16.30 | 30 |
Bieg masowy mężczyzn | 14.30 | 18.30 | 30 | |
13 marca | Sztafeta kobiet | 12.15 | 16.15 | 4 × 20 |
Zamknij
Mężczyźni
Sprint (10 km) szczegóły |
Arnd Peiffer Niemcy (GER) |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Tarjei Bø Norwegia (NOR) |
Bieg pościgowy (12,5 km) szczegóły |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) |
Tarjei Bø Norwegia (NOR) |
Bieg indywidualny (20 km) szczegóły |
Tarjei Bø Norwegia (NOR) |
Maksim Maksimow Rosja (RUS) |
Christoph Sumann Austria (AUT) |
Bieg masowy (15 km) szczegóły |
Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) |
Jewgienij Ustiugow Rosja (RUS) |
Lukas Hofer Włochy (ITA) |
Sztafeta (4 × 7,5 km) szczegóły |
Norwegia | Rosja | Ukraina |
Kobiety
Sprint (7,5 km) szczegóły |
Magdalena Neuner Niemcy (GER) |
Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) |
Anastasija Kuźmina Słowacja (SVK) |
Bieg pościgowy (10 km) szczegóły |
Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) |
Magdalena Neuner Niemcy (GER) |
Helena Ekholm Szwecja (SWE) |
Bieg indywidualny (15 km) szczegóły |
Helena Ekholm Szwecja (SWE) |
Tina Bachmann Niemcy (GER) |
Wiktorija Semerenko Ukraina (UKR) |
Bieg masowy (12,5 km) szczegóły |
Magdalena Neuner Niemcy (GER) |
Darja Domraczewa Białoruś (BLR) |
Tora Berger Norwegia (NOR) |
Sztafeta (4 × 6 km) szczegóły |
Niemcy | Francja | Białoruś |
Sztafeta mieszana
K/M (2 × 6 + 2 × 7,5 km) szczegóły |
Norwegia | Niemcy | Francja |