Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 – sztafeta mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 – sztafeta mężczyzn.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 – sztafeta mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021
Sztafeta mężczyzn
2020 2023
Data 20 lutego 2021
Miejscowość Słowenia Pokljuka
Liczba reprezentacji 27
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
 Norwegia

 Szwecja

RZB
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Poj. sztafeta mieszana wyniki

Sztafeta mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2021 odbyła się 20 lutego w Pokljuce. Była to dziesiąta konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 27 reprezentacji, z których 8 nie ukończyło zawodów. Mistrzami świata zostali Norwegowie, srebro zdobyli Szwedzi, a trzecie miejsce zajęli rosyjscy biathloniści startujący pod flagą Rosyjskiego Związku Biathlonu.

Polacy nie ukończyli rywalizacji.

Wyniki

Miejsce Nr Reprezentacja Czas Kary (L+S) Strata
1  Norwegia
Sturla Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:12:27,4
18:03,3
18:13,6
17:37,4
18:33,1
0+2 0+6
0+1 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
0+0 0+2
-
5  Szwecja
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
1:13:00,5
18:51,4
18:12,2
18:07,6
17:49,3
0+6 0+1
0+3 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
0+0 0+0
+33,1
4
Rosyjski Związek Biathlonu
Said Karimułła Chalili
Matwiej Jelisiejew
Aleksandr Łoginow
Eduard Łatypow
1:13:18,3
18:39,7
18:08,3
18:05,8
18:24,5
0+2 0+3
0+2 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
+50,9
4 2  Francja
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
1:13:29,4
18:26,1
18:37,6
18:07,0
18:18,7
0+1 1+10
0+0 0+3
0+1 1+3
0+0 0+1
0+0 0+3
+1:02,0
5 8  Ukraina
Bohdan Cymbał
Dmytro Pidruczny
Artem Pryma
Anton Dudczenko
1:13:40,1
18:48,5
17:42,6
18:11,9
18:57,1
0+3 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
+1:12,7
6 6  Włochy
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
1:14:02,9
18:27,5
18:01,8
18:40,9
18:52,7
0+2 2+12
0+0 0+3
0+2 0+3
0+0 1+3
0+0 1+3
+1:35,5
7 3  Niemcy
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:14:10,6
19:26,3
18:35,2
18:04,9
18:04,2
0+2 0+2
0+1 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
+1:43,2
8 13  Słowenia
Miha Dovžan
Jakov Fak
Rok Tršan
Alex Cisar
14:11,7
18:47,2
17:56,0
18:31,4
18:57,1
0+4 0+4
0+1 0+3
0+0 0+1
0+1 0+0
0+2 0+0
+1:44,3
9 14  Białoruś
Mikita Łabastau
Anton Smolski
Maksim Warabiej
Dzmitryj Lazouski
1:14:52,8
18:26,0
18:37,0
18:38,4
19:11,4
0+5 0+4
0+0 0+1
0+3 0+0
0+2 0+0
0+0 0+3
+2:25,4
10 7  Austria
David Komatz
Felix Leitner
Simon Eder
Julian Eberhard
1:14:58,5
19:05,5
18:21,4
18:47,0
18:44,6
0+3 1+3
0+0 1+3
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+0
+2:31,1
11 10  Szwajcaria
Niklas Hartweg
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
1:15:15,7
18:29,8
18:21,8
18:49,4
19:34,7
0+2 3+7
0+1 0+0
0+1 0+1
0+0 1+3
0+0 2+3
+2:48,3
12 12  Kanada
Adam Runnalls
Scott Gow
Trevor Kiers
Christian Gow
1:15:31,0
18:53,5
18:52,1
19:06,1
18:39,3
0+1 0+3
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
+3:03,6
13 11  Czechy
Mikuláš Karlík
Ondřej Moravec
Jakub Štvrtecký
Michal Krčmář
1:16:53,5
18:56,0
18:51,8
20:09,3
18:56,4
0+3 1+6
0+0 0+2
0+1 0+0
0+2 1+3
0+0 0+1
+4:26,1
14 24  Rumunia
George Buta
Cornel Puchianu
Anatoly Oskin
Raul Flore
1:17:12,1
18:36,2
19:03,4
20:09,7
19:22,8
0+5 0+4
0+0 0+1
0+2 0+2
0+2 0+1
0+1 0+0
+4:44,7
15 16  Stany Zjednoczone
Leif Nordgren
Jake Brown
Paul Schommer
Sean Doherty
1:17:23,0
19:02,6
20:00,1
19:30,9
18:49,4
0+4 2+8
0+3 0+2
0+0 2+3
0+0 0+2
0+1 0+1
+4:55,6
16 25  Bułgaria
Dimityr Gerdżikow
Anton Sinapow
Władimir Iliew
Błagoj Todew
1:17:30,3
19:13,4
19:07,7
19:18,3
19:50,9
0+3 0+8
0+0 0+2
0+0 0+3
0+2 0+1
0+1 0+2
+5:02,9
17 15  Słowacja
Michal Šíma
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Matej Baloga
1:18:05,3
18:56,7
19:04,0
20:24,4
19:40,2
0+5 2+7
0+0 0+1
0+1 0+1
0+3 2+3
0+1 0+2
+5:37,9
18 19  Japonia
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kosuke Ozaki
Jin Nakajima
1:19:11,2
19:04,3
19:54,0
18:59,2
21:13,7
0+4 2+8
0+0 0+1
0+1 1+3
0+1 0+1
0+2 1+3
+6:43,8
19 9  Finlandia
Tuomas Harjula
Tero Seppälä
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
1:19:37,2
21:56,4
19:05,9
19:14,4
19:20,5
1+2 0+6
1+2 0+0
0+0 0+2
0+0 0+1
0+0 0+3
+7:09,8
20 27  Mołdawia
Pavel Magazeev
Mihail Usov
Maksim Makarov
Andrei Usov
LAP
19:12,5
20:19,8
19:43,6
1+8       
0+1 0+1
1+3 0+3
0+1 0+1
0+3       
-
21 17  Estonia
Rene Zahkna
Robert Heldna
Kalev Ermits
Raido Ränkel
LAP
20:07,5
19:36,2
-
1+3 0+0
0+1 0+1
0+2 0+3
22 23  Łotwa
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Mise
Roberts Slotiņš
Andrejs Rastorgujevs
LAP
19:55,9
20:13,8
-
0+1 2+3
0+0 0+1
0+2 0+1
23 21  Belgia
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
Florent Claude
LAP
18:33,2
20:15,2
-
0+0 0+0
0+2 0+1
2+3 0+2
24 20  Kazachstan
Aleksandr Muchin
Władisław Kiriejew
Siergiej Sirik
Danił Bielecki
LAP
19:56,1
20:00,8
-
0+1 0+1
0+0 0+1
0+1 0+1
25 22  Polska
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Marcin Szwajnos
Tomasz Jakieła
LAP
20:26,6
20:00,3
-
1+3 0+2
1+3 0+1
0+2 0+3
26 18  Litwa
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Linas Banys
Tomas Kaukėnas
LAP
20:33,7
19:34,4
-
0+0 0+1
0+2 0+1
2+3       
27 26  Korea Południowa
Choi Du-jin
Kim Yong-gyu
Kim Sang-rea
Lee Su-young
LAP
20:13,7
20:37,0
-
0+1 0+0
0+0 0+3
0+2       

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 – sztafeta mężczyzn
Listen to this article