Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2011.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2011
2010 2012
Data 22 - 25 września 2011
Gospodarz Czechy Nové Město
Organizator IBU
Liczba konkurencji 10
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Wałentyna Semerenko

Rosja Dmitrij Jaroszenko
Sprint juniorów Rosja Olga Galicz

Rosja Władimir Gołobokow
Bieg pościgowy Polska Krystyna Pałka

Rosja Dmitrij Jaroszenko
Bieg pościgowy jun. Polska Monika Hojnisz

Rosja Iwan Kriukow
Sztafeta mieszana  Rosja
Sztafeta miesz. jun.  Rosja

15. Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim odbyły się w dniach 22 - 25 września 2011 r. w Nowym Mieście w Czechach.

Program zawodów

Data Godzina Kategoria Konkurencja
21,09 seniorki + juniorki
seniorzy + juniorzy
Oficjalny trening
22,09 13:00
16:00
juniorki + juniorzy
seniorki + seniorzy
Sztafety mieszane
23,09 seniorki + juniorki
seniorzy + juniorzy
Oficjalny tening
24,09 09:30, 10:30
14:20, 15:20
juniorki, juniorzy
seniorki, seniorzy
Sprinty
25,09 09:30, 10:30
13:05, 14:05
juniorki, juniorzy
seniorki, seniorzy
Biegi pościgowe

Wyniki seniorów

Wyniki:[1]

Sztafety mieszane

Dystans: 2×6 km + 2×7,5 km

Miejsce Zawodniczka Strzelanie Czas Strata
 Rosja
Galina Nieczkasowa
Olga Abramowa
Anton Szypulin
Dmitrij Jaroszenko
0 + 14
0+1 0+2
0+3 0+3
0+0 0+0
0+3 0+2
1:10:53,6
 Ukraina
Ołena Pidhruszna
Wałentyna Semerenko
Andrij Deryzemla
Ołeksandr Biłanenko
1 + 13
1+2 3+0
0+2 0+1
0+2 0+2
0+1 0+0
1:11:03,4 +9,8
 Słowacja
Anastasija Kuźmina
Jana Gereková
Miroslav Matiaško
Pavol Hurajt
0 + 16
0+2 0+2
0+3 0+2
0+0 0+3
0+2 0+2
1:11:47,6 +54,0
4  Czechy
Veronika Vítková
Veronika Zvařičová
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
2 + 13
0+0 2+0
0+2 0+2
0+0 2+3
0+3 0+1
1:12:05,9 +1:12,3
5  Bułgaria
Emilija Jordanowa
Nina Klenowska
Michaił Kleczerow
Krasimir Anew
0 + 12
0+2 0+1
0+1 0+3
0+1 0+1
0+3 0+0
1:13:32,9 +2:39,3
6  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
3 + 14
0+1 0+1
3+3 0+1
0+3 0+2
0+1 0+2
1:14:32,5 +3:38,9
LPD  Korea Południowa
Jo In-hee
Kim Seon-su
Lee In-bok
Jun Je-uk
2 + 7
0+0 0+0
0+1 0+1
0+1 0+1
2+3 0+0
- -
LPD  Litwa
Natalija Kočergina
Karolina Banel
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
2 + 16
1+3 0+2
0+1 0+3
0+2 0+2
1+3 -+-
- -
LPD  Grecja
Panajota Tsakiri
Christina Kiurkenidu
Kleantis Karamichas
Joanis Nimpitis
7 + 16
0+2 1+3
0+2 0+1
0+2 3+3
3+3 -+-
- -

Kobiety

Sprint

Dystans: 7,5 km

Miejsce Zawodniczka Strzelanie Czas Strata
Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1 19:37,8
Krystyna Pałka  Polska 1+0 19:40,5 +2,7
Jana Gereková  Słowacja 1+1 20:10,1 +32,3
... ... ... ... ... ...
7. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3+0 20:43,8 +1:06,0
9. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+1 21:03,9 +1:26,1
16. Paulina Bobak  Polska 1+3 21:54,4 +2:16,6
18. Agnieszka Cyl  Polska 2+2 21:56,4 +2:18,6
31. Karolina Pitoń  Polska 4+0 23:40,2 +4:02,4

Bieg pościgowy

Dystans: 10 km

Miejsce Zawodniczka Strzelanie Czas Strata
Krystyna Pałka  Polska 2+2+0+0 28:41,7
Wałentyna Semerenko  Ukraina 1+0+3+2 + 44,4
Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1+1+2+0 + 1:15,5
4. Veronika Vítková  Czechy 2+0+0+1 + 1:20,3
5. Ołena Pidhruszna  Ukraina 2+0+0+2 + 1:35,8
... ... ... ... ...
11. Agnieszka Cyl  Polska 1+2+0+2 + 3:16,6
15. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2+2+3 + 4:10,4
20. Paulina Bobak  Polska 3+2+2+1 + 5:28,3

Mężczyźni

Sprint

Dystans: 10 km

Miejsce Zawodnik Strzelanie Czas Strata
Dmitrij Jaroszenko  Rosja 0+2 24:35,1
Ołeksandr Biłanenko  Ukraina 0+0 24:45,2 +10,1
Władimir Iliew  Bułgaria 0+0 25:10,7 +35,6
... ... ... ... ... ...
25. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1 26:45,1 +2:10,0
32. Grzegorz Bril  Polska 2+1 27:39,1 +3:04,0
33. Mirosław Kobus  Polska 1+1 27:58,1 +3:23,0
41. Mateusz Wieczorek  Polska 1+3 29:30,9 +4:55,8
44. Adam Kwak  Polska 3+2 29:41,4 +5:06,0

Bieg pościgowy

Dystans: 12,5 km

Miejsce Zawodnik Strzelanie Czas Strata
Dmitrij Jaroszenko  Rosja 0+1+2+1 33:04,5
Ołeksandr Biłanenko  Ukraina 0+0+0+2 + 30,6
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+0+0 + 54,9
4. Michal Šlesingr  Czechy 0+1+1+1 + 1:14,0
5. Siergiej Korastylew  Rosja 1+1+0+0 + 1:22,0
... ... ... ... ...
13. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0+1+1 + 2:51,3

Wyniki juniorów

Wyniki:[1]

Sztafeta mieszana

Dystans: 2×6 km + 2×7,5 km (NAJLEPSZA 6)

Miejsce Zawodnicy Strzelanie Czas Strata
 Rosja
Olga Galicz
Olga Podczufarowa
Nikołaj Jakuszow
Dmitrij Djużew
1+16
0+3
0+2
1+5
0+6

2
1
1
1
1:13:37,9
 Słowenia
Eva Urevc
Lili Drčar
Anže Povirk
Simon Kočevar
6+19
1+6
2+6
2+4
1+3

6
5
3
3
+ 4:28,5
 Bułgaria
Nija Dmitrowa
Stefani Popowa
Iwan Złatew
Anton Sinapow
4+19
0+2
1+6
2+6
1+5

1
6
6
8
+ 4:57,6
4  Ukraina
Julija Dżima
Iryna Warwyneć
Iwan Morawskij
Ołeksandr Dachno
3+13
0+3
2+3
1+4
0+3

3
4
7
4
+ 5:05,1
5  Czechy
Eva Puskarčíková
Kristýna Černá
Vlastimil Vávra
Michal Krčmář
2+11
0+2
1+4
0+2
1+3

5
7
5
6
+ 6:07,8
6  Korea Południowa
Kyungnam Kim
Seora Kim
Jongmin Kim
Yonggyu Kim
5+20
0+4
0+4
3+6
2+6

4
3
8
9
+ 7:23,3
... ... ... ... ...
9  Polska
Maria Bukowska
Monika Hojnisz
Grzegorz Jakubowicz
Rafał Lepel
5+18
4+6
0+5
1+4
0+3

11
2
9
5
+ 8:57,0

Kobiety

Sprint

Dystans: 7,5 km

Miejsce Zawodniczka Strzelanie Czas Strata
Olga Galicz  Rosja 1+0 20:41,1
Monika Hojnisz  Polska 0+2 + 20,7
Julija Dżima  Ukraina 1+0 + 53,6
4 Olga Podczufarowa  Rosja 1+3 + 54,0
5 Tetiana Traczuk  Ukraina 1+1 + 1:02,9
... ... ... ... ...
14 Anna Mąka  Polska 0+1 + 2:03,9
24 Maria Bukowska  Polska 1+1 + 2:41,7
25 Kinga Mitoraj  Polska 1+1 + 2:49,5
34 Karolina Batożyńska  Polska 2+2 + 3:40,0
41 Iwona Iwaniec  Polska 2+2 + 5:51,2

Bieg pościgowy

Dystans: 10 km

Miejsce Zawodniczka Strzelanie Czas Strata
Monika Hojnisz  Polska 2+1+0+2 30:26,5
Olga Podczufarowa  Rosja 0+1+4+1 + 39,2
Olga Galicz  Rosja 2+2+2+1 + 48,4
4 Tetiana Traczuk  Ukraina 0+1+2+1 + 57,9
5 Julija Dżima  Ukraina 0+1+1+2 + 1:01,7
... ... ... ... ...
21 Maria Bukowska  Polska 3+1+0+1 + 5:45,4
22 Kinga Mitoraj  Polska 2+0+3+1 + 5:53,3
27 Karolina Batożyńska  Polska 1+2+0+2 + 6:28,2
28 Anna Mąka  Polska 2+0+4+2 + 6:43,3

Mężczyźni

Sprint

Dystans: 10 km

Miejsce Zawodnik Strzelanie Czas Strata
Władimir Gołobokow  Rosja 2+1 26:40,7
Iwan Kriukow  Rosja 1+1 + 1,3
Dmitrij Djużew  Rosja 1+3 + 11,6
4 Ołeksandr Dachno  Ukraina 0+0 + 22,2
5 Tomas Kaukėnas  Litwa 1+1 + 26,7
... ... ... ... ...
23 Rafał Lepel  Polska 4+0 + 2:40,4
26 Mateusz Zawół  Polska 1+0 + 2:51,2
38 Grzegorz Jakubowicz  Polska 2+2 + 3:56,9
39 Maciej Nędza-Kubiniec  Polska 2+2 + 4:02,6
42 Przemysław Sobies  Polska 5+0 + 4:53,4
54 Patryk Czakon  Polska 1+3 + 5:52,7

Bieg pościgowy

Dystans: 10 km

Miejsce Zawodnik Strzelanie Czas Strata
Iwan Kriukow  Rosja 0+0+1+2 34:07,8
Ołeksandr Dachno  Ukraina 0+0+0+0 + 38,2
Nikołaj Jakuszow  Rosja 1+1+1+1 + 1:02,8
4 Władimir Gołobkow  Rosja 1+2+1+3 + 1:07,7
5 Dmitrij Djużew  Rosja 1+2+2+3 + 2:38,1

Przypisy

  1. a b Wyniki wszystkich konkurencji (ang.). [dostęp 22 września 2011].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2011
Listen to this article