Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2008 (I Dywizja)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I dywizji 2008 odbyły się w dwóch państwach: Austrii (Innsbrucku) oraz w Japonii (Sapporo). Zawody odbyły się w dniach 13-19 kwietnia 2008 roku.
W tej części mistrzostw uczestniczyło 12 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy, w których rozgrały mecze systemem każdy z każdym. Do elity awansowały reprezentacje: Austrii oraz Węgier. Do II dywizji spadły reprezentacje: Korei Południowej oraz Estonii.
Hale w których odbywały się zawody to:
- TWK Arena (Innsbruck)
- Tsukisamu Sapporo Arena (Sapporo)
Wyniki
13 kwietnia 2008 | Holandia | 3:6 | Kazachstan | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | J. Schaafsma 13:31 (PP) J. Schaafsma 28:52 (EQ) B. Willemse 47:31 (EQ) |
(1:3, 1:0, 1:3) | 03:52 (PP) A. Sawczenko 09:57 (EQ) I. Sołariew 19:47 (PP) M. Bielajew 41:59 (EQ) L. Krutochwostow 45:07 (EQ) L. Krutochwostow 59:35 (EN) A. Wiatkin |
Widzów: 1354 Sędzia główny: Christian Oswald |
13 kwietnia 2008 | Wielka Brytania | 1:2 pk. | Polska | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | G. Chambers 26:14 (EQ) | (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) | 15:11 (EQ) M. Urbanowicz 65:00 (PS) K. Zapała |
Widzów: 2490 Sędzia główny: Miroslav Jebavy |
13 kwietnia 2008 | Korea Południowa | 0:8 | Austria | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | (0:3, 0:4, 0:1) | 01:48 (EQ) C. Brandner 04:27 (EQ) R. Kaspitz 17:23 (PP) D. Kalt 24:23 (EQ) T. Koch 28:17 (EQ) T. Raffl 32:59 (EQ) C. Brandner 35:38 (EQ) O. Setzinger 40:52 (PP) M. Oraze |
Widzów: 3100 Sędzia główny: Tommy Soestumoen |
14 kwietnia 2008 | Polska | 6:4 | Holandia | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | L. Laszkiewicz 03:35 (PP) M. Kolusz 11:54 (EQ) L. Laszkiewicz 24:25 (SH) A. Labryga 40:56 (EQ) M. Urbanowicz 42:09 (EQ) A. Borzęcki 51:53 (PP) |
10:29 (EQ) N. de Jong 19:59 (EQ) M. Korthuis 27:49 (PS) Stienstra 59:55 (PS) B. Smulders |
Widzów: 1090 Sędzia główny: Tommy Soestumoen |
14 kwietnia 2008 | Kazachstan | 5:1 | Korea Południowa | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | A. Łakiza 02:04 (PP) A. Gawrilin 15:37 (EQ) J. Fadiejew 39:25 (EQ) A. Gawrilin 44:09 (EQ) A. Woroncow 45:20 (EQ) |
(2:0, 1:0, 2:1) | 52:45 (EQ) Kim K. S. | Widzów: 1270 Sędzia główny: Igor Dremelj |
14 kwietnia 2008 | Austria | 10:5 | Wielka Brytania | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | M. Pewal 02:55 (EQ) R. Kaspitz 08:23 (EQ) G. Gruber 13:21 (EQ) O. Setzinger 16:04 (PP) T. Koch 23:38 (EQ) G. Unterluggauer 25:59 (PP) T. Vanek 33:33 (EQ) T. Vanek 41:07 (PP) O. Setzinger 42:08 (EQ) T. Vanek 49:46 (PP) |
(4:3, 3:0, 3:2) | 07:55 (PP) G. Chambers 14:23 (PP) A. Tait 17:57 (EQ) T. Watkins 42:52 (PP) J. Weaver 56:17 (PP) D. Clarke |
Widzów: 3100 Sędzia główny: Christian Oswald |
16 kwietnia 2008 | Korea Południowa | 1:4 | Wielka Brytania | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | Cho M. H. 50:43 (EQ) | (0:1, 0:1, 1:2) | 01:29 (EQ) D. Clarke 31:39 (EQ) D. Longstaff 46:52 (EQ) D. Meyers 58:13 (SH) A. Tait |
Widzów: 897 Sędzia główny: Igor Dremelj |
16 kwietnia 2008 | Polska | 3:4 pk. | Kazachstan | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | K. Zapała 40:49 (EQ) L. Laszkiewicz 48:27 (EQ) M. Jaros 56:30 (EQ) |
(0:1, 0:1, 3:1, 0:0, 0:1) | 09:40 (PP) A. Gawrilin 22:17 (EQ) A. Spiridonow 44:20 (EQ) J. Uszkow 65:00 (PS) K. Kasatkin |
Widzów: 2132 Sędzia główny: Tommy Soestumoen |
16 kwietnia 2008 | Austria | 5:1 | Holandia | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | P. Lukas 20:57 (EQ) C. Brandner 43:58 (PP) D. Kalt 47:01 (PP) T. Vanek 52:48 (EQ) T. Vanek 54:08 (EQ) |
(0:0, 1:1, 4:0) | 33:58 (EQ) Stienstra | Widzów: 3100 Sędzia główny: Miroslav Jebavy |
18 kwietnia 2008 | Wielka Brytania | 8:1 | Holandia | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | G. Owen 05:36 (EQ) J. Phillips 11:15 (EQ) G. Owen 28:34 (PP) J. Weaver 34:04 (EQ) G. Chambers 36:25 (EQ) T. Watkins 37:45 (EQ) G. Chambers 40:36 (SH) G. Owen 47:59 (EQ) |
(2:0, 4:0, 2:1) | 59:02 (PP) B. Teunissen | Widzów: 1249 Sędzia główny: Igor Dremelj |
18 kwietnia 2008 | Polska | 4:1 | Korea Południowa | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | K. Zapała 26:27 (PP) M. Jaros 37:15 (EQ) J. Różański 50:54 (EQ) S. Kowalówka 56:39 (EQ) |
(0:0, 2:1, 2:0) | 24:18 (EQ) Kim K. H. | Widzów: 2005 Sędzia główny: Christian Oswald |
18 kwietnia 2008 | Kazachstan | 3:4 | Austria | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | L. Krutochwostow 13:34 (EQ) A. Ogorodnikow 30:50 (EQ) W. Kolesnikow 46:59 (EQ) |
(1:1, 1:2, 1:1) | 01:14 (EQ) M. Ulrich 30:07 (SH) D. Kalt 35:43 (SH) D. Welser 56:51 (PP) C. Brandner |
Widzów: 3200 Sędzia główny: Miroslav Jebavy |
19 kwietnia 2008 | Holandia | 6:5 pd. | Korea Południowa | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | C. van Schagen 03:56 (EQ) M. Kars 15:43 (EQ) J. Schaafsma 26:53 (EQ) B. Smulders 30:18 (EQ) D. Stienstra 58:59 (EQ) J. Schaafsma 64:23 (EQ) |
(2:1, 2:3, 1:1, 1:0) | 02:52 (EQ) Cho M. H. 28:07 (EQ) Park W. S. 33:30 (PP) Cho M. H. 37:11 (EQ) Lee Y. J. 53:05 (EQ) Kim K. S. |
Widzów: 1890 Sędzia główny: Miroslav Jebavy |
19 kwietnia 2008 | Kazachstan | 3:1 | Wielka Brytania | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | A. Spiridonow 12:34 (EQ) A. Spiridonow 54:42 (EQ) A. Wiatkin 55:14 (EQ) |
(1:1, 0:0, 2:0) | 06:28 (PP) D. Clarke | Widzów: 2400 Sędzia główny: Christian Oswald |
19 kwietnia 2008 | Austria | 7:3 | Polska | TWK Arena |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | J. Rebek 11:31 (EQ) D. Kalt 23:13 (PP) G. Unterluggauer 23:36 (PP) D. Kalt 26:45 (EQ) D. Welser 31:55 (EQ) P. Lukas 39:10 (EQ) G. Unterluggauer 50:04 (PP) |
(1:1, 5:0, 1:2) | 13:00 (EQ) M. Kolusz 45:00 (EQ) M. Urbanowicz 51:53 (EQ) A. Labryga |
Widzów: 3200 Sędzia główny: Tommy Soestumoen |
Tabela
Lp. = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki, G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów
Lp. | Drużyna | M | W | WpD | PpD | P | G+ | G- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Austria | ||||||||
2. | Kazachstan | ||||||||
3. | Polska | ||||||||
4. | Wielka Brytania | ||||||||
5. | Holandia | ||||||||
6. | Korea Południowa |
Statystyki
Najskuteczniejsi zawodnicy | Najczęściej asystujący | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najskuteczniejsi zawodnicy (punktacja kanadyjska) | Klasyfikacja +/- | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Zawodnicy z największą ilością kar (w min.) | Skuteczność bramkarzy (podstawowi) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednej na każdej pozycji:
Najlepszy zawodnik reprezentacji Polski na turnieju (wskazany przez trenera): Rafał Radziszewski