Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2014/II Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet II dywizji 2014 odbędą się w dwóch państwach: we Włoszech (Asiago) oraz na Islandii (Reykjavík). Zawody będą rozegrane w dniach 6 – 12 kwietnia dla grupy A oraz 24 – 30 marca dla grupy B.
Turniej kwalifikacyjny odbył się w Meksyku.
W mistrzostwach świata drugiej dywizji uczestniczy 12 zespołów, które podzielono na dwie grupy po 6 zespołów. Rozegrają one mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzca turnieju grupy A awansuje do mistrzostw świata pierwszej dywizji grupy B w 2015 roku, ostatni zespół grupy A w 2015 roku zagra w grupie B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadnie do kwalifikacji drugiej dywizji.
Hale, w których odbędą się zawody to:
- PalaOdegar (Asiago)
- Laugardalur Arena (Reykjavík)
- Mexico City Ice Dome (Meksyk)
Wyniki
6 kwietnia 2014 | Korea Południowa | 2:1 pk. | Nowa Zelandia | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:15 | Park J-A. (PP) 39:56 Choi J-Y. (SO) 65:00 |
(0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) | 19:58 (EQ) K. Langford | Widzów: 125 Sędzia główny: Arina Ustinowa |
14 min. kar | 14 min. kar |
6 kwietnia 2014 | Australia | 2:6 | Wielka Brytania | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:45 | S. Green (PP) 03:05 A. del Basso (EQ) 45:07 |
(1:2, 0:2, 1:2) | 00:43 (EQ) N. Aldridge 17:08 (EQ) K. Gale 30:29 (PP) A. Lamb 37:53 (EQ) L. Ganney 43:35 (EQ) J-L. Bloom 55:16 (EQ) G. Farman |
Widzów: 250 Sędzia główny: Miyuki Nakayama |
8 min. kar | 8 min. kar |
6 kwietnia 2014 | Włochy | 5:2 | Polska | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | F. Zandegiacomo (EQ) 01:17 B. Larger (EQ) 09:43 E. Dalpra (EQ) 13:07 A. de Divonne (PP) 19:10 V. Bettarini (PP) 46:30 |
(4:1, 0:1, 1:0) | 15:20 (PP) S. Bielas 31:04 (PP) I. Malinowska |
Widzów: 400 Sędzia główny: Michaela Kiefer |
8 min. kar | 14 min. kar |
7 kwietnia 2013 | Wielka Brytania | 2:0 | Nowa Zelandia | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:15 | L. Durnell (EQ) 30:06 L. Ganney (EQ) 57:47 |
(0:0, 1:0, 1:0) | Widzów: 150 Sędzia główny: Michaela Kiefer | |
8 min. kar | 2 min. kar |
7 kwietnia 2013 | Polska | 2:3 pk. | Korea Południowa | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:45 | M. Czaplik (EQ) 00:25 M. Czaplik (PP) 23:45 |
(1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) | 15:01 (EQ) Ahn K-Y. 44:07 (PP) Lee K-S. 65:00 (SO) Park J-A. |
Widzów: 110 Sędzia główny: Zuzana Findurova |
6 min. kar | 10 min. kar |
7 kwietnia 2013 | Włochy | 6:2 | Australia | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | A. de Divonne (PP) 02:09 H. Elliscasis (EQ) 11:10 B. Larger (PS) 18:01 E. Dalpra (SH) 39:51 E. Dalpra (EQ) 45:31 F. Zandegiacomo (EQ) 57:10 |
(3:1, 1:1, 2:0) | 02:36 (EQ) S. Crompton 31:34 (PP) S. Green |
Widzów: 400 Sędzia główny: Arina Ustinowa |
8 min. kar | 10 min. kar |
9 kwietnia 2013 | Wielka Brytania | 1:4 | Polska | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:15 | K. Gale (EQ) 01:38 | (1:3, 0:0, 0:1) | 04:13 (SH) K. Późniewska 05:47 (PP) A. Pióro 13:22 (EQ) M. Czaplik 52:16 (EQ) K. Późniewska |
Widzów: 120 Sędzia główny: Michaela Kiefer |
8 min. kar | 14 min. kar |
9 kwietnia 2013 | Australia | 3:2 | Nowa Zelandia | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:45 | K. Tihema (SH) 24:03 A. del Basso (EQ) 26:07 R. Padjen (EQ) 45:33 |
(0:1, 2:0, 1:1) | 10:27 (EQ) T. Tissink 57:53 (EQ) C. Heale |
Widzów: 150 Sędzia główny: Zuzana Findurova |
12 min. kar | 10 min. kar |
9 kwietnia 2013 | Włochy | 3:1 | Korea Południowa | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | H. Elliscasis (EQ) 01:07 C. Saletta (EQ) 03:23 E. Dalpra (EQ) 33:42 |
(2:1, 1:0, 0:0) | 13:11 (SH) Lee Y-J. | Widzów: 380 Sędzia główny: Miyuki Nakayama |
6 min. kar | 6 min. kar |
10 kwietnia 2013 | Polska | 7:5 | Australia | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:15 | K. Późniewska (EQ) 03:20 M. Czaplik (PP) 16:48 K. Późniewska (EQ) 19:09 M. Bigos (EQ) 35:10 M. Czaplik (EQ) 40:51 K. Chrapek (EQ) 55:23 K. Chrapek (EN) 58:04 |
(3:1, 1:2, 3:2) | 18:31 (EQ) K. Tihema 33:25 (PP) S. Green 38:01 (EQ) T. Hocutt 44:28 (PP) T. Hocutt 59:04 (EQ) S. Green |
Widzów: 100 Sędzia główny: Arina Ustinowa |
18 min. kar | 20 min. kar |
10 kwietnia 2013 | Korea Południowa | 1:3 | Wielka Brytania | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:45 | Ho S-S. (EQ) 58:33 | (0:0, 0:0, 1:3) | 40:34 (EQ) G. Farman 52:36 (EQ) L. Ganney 53:03 (EQ) N. Aldridge |
Widzów: 150 Sędzia główny: Miyuki Nakayama |
4 min. kar | 4 min. kar |
10 kwietnia 2013 | Nowa Zelandia | 0:5 | Włochy | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | (0:2, 0:2, 0:1) | 11:22 (EQ) H. Elliscasis 14:10 (EA) E. Dalpra 24:45 (EQ) C. Saletta 29:51 (EQ) C. Saletta 57:10 (PP) G. Battisti |
Widzów: 500 Sędzia główny: Zuzana Findurova | |
18 min. kar | 8 min. kar |
12 kwietnia 2013 | Australia | 1:2 | Korea Południowa | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:15 | S. Lehmann (EQ) 06:53 | (1:0, 0:0, 0:2) | 46:58 (EQ) Ahn K-Y. 54:46 (EQ) Han S-J. |
Widzów: 200 Sędzia główny: Arina Ustinowa |
14 min. kar | 6 min. kar |
12 kwietnia 2013 | Nowa Zelandia | 4:3 | Polska | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:45 | S. de la Barra (EQ) 39:15 K. Woodyear-Smith (EQ) 41:21 A. Thakker (EQ) 53:35 A. Thakker (PP) 57:53 |
(0:1, 1:1, 3:1) | 16:38 (EQ) K. Wieczorek 35:52 (PP) P. Sfora 55:04 (PP) M. Czaplik |
Widzów: 150 Sędzia główny: Michaela Kiefer |
26 min. kar | 8 min. kar |
12 kwietnia 2013 | Wielka Brytania | 0:1 pk. | Włochy | PalaOdegar, Asiago |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:30 | (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) | 65:00 (SO) B. Larger | Widzów: 1700 Sędzia główny: Miyuki Nakayama | |
min. kar | min. kar |
Tabela
Lp | Zespół | M | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/- | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 5 | 4 | 1 | 0 | 0 | 20 | 5 | +15 | 14 |
2 | Wielka Brytania | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 12 | 8 | +4 | 10 |
3 | Korea Południowa | 5 | 1 | 2 | 0 | 2 | 9 | 10 | -1 | 7 |
4 | Polska | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 18 | 18 | 0 | 7 |
5 | Nowa Zelandia | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 7 | 15 | -8 | 4 |
6 | Australia | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 13 | 23 | -10 | 3 |
= awans do I dywizji, grupa B = pozostanie w II dywizji, grupy A = spadek do II dywizji, grupy B
- Statystyki indywidualne[1]
- Klasyfikacja strzelców: Magdalena Czaplik – 7 goli
- Klasyfikacja asystentów: Karolina Późniewska – 7 asyst
- Klasyfikacja kanadyjska: Karolina Późniewska – 11 punktów
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Nicole Jackson – 97.32%[2]
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:[3]