For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999
1998 2000
Ilustracja

Zdobywczyni dwóch złotych medali w kategorii juniorek, Kanadyjka Geneviève Jeanson
Data

4–10 października 1999

Gospodarz

Werona i Treviso, Włochy

Organizator

UCI

Liczba konkurencji

10

Liczba zawodników

799
(201 kobiet i
598 mężczyzn)

Liczba reprezentacji

56

Dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas juniorów (1998, 1999), Fabian Cancellara
Dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas juniorów (1998, 1999), Fabian Cancellara
Dwukrotna mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas (1998, 1999), Leontien van Moorsel
Dwukrotna mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas (1998, 1999), Leontien van Moorsel

72. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 4–10 października 1999 we włoskich miastach Werona i Treviso. Były to dziesiąte zorganizowane w tym kraju mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym (poprzednio w: 1926, 1932, 1951, 1955, 1962, 1968, 1976, 1985 i 1994). Jedynie Holenderka Leontien van Moorsel w jeździe indywidualnej na czas i Szwajcar Fabian Cancellara w jeździe indywidualnej na czas juniorów zdołali obronić tytuły mistrzów świata. Wśród multimedalistów najlepszą okazała się Kanadyjka Geneviève Jeanson, która zdobyła dwa zote medale w kategorii juniorek.

Reprezentacja Polski nie zdobyła żadnego medalu, a najlepszym osiągnięciem było zajęcie 4. miejsca przez Magdalenę Sadłecką w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Kalendarium zawodów

Countdown (50361) - The Noun Project.svg
Kalendarz MŚ w kolarstwie szosowym 1999[1]
Konkurencja (dystans) Data
4.10 5.10 6.10 7.10 8.10 9.10 10.10
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (260 km) 10:00–17:00
Jazda indywidualna na czas (50,6 km) 14:00–17:00
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego (178,7 km) 12:00–16:45
Jazda indywidualna na czas (33,25 km) 14:00–16:45
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego (130 km) 9:00–12:45
Jazda indywidualna na czas (25,85 km) 11:30–13:00
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (113,75 km) 14:00–17:15
Jazda indywidualna na czas (25,85 km) 15:00–17:00
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego (65 km) 9:00–11:15
Jazda indywidualna na czas (11,1 km) 12:00–13:00

Lista uczestniczących reprezentacji

W mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym brało udział 799 osób (201 kobiet i 598 mężczyzn) z 56 reprezentacji. Najliczniejsze reprezentacje wystawiły: Włochy (41 osób), Belgia (36), Francja (36), Hiszpania (36) i Holandia (36). Obowiązywał specjalny system kwalifikacji ustalony przez UCI przyznający odpowiednią liczbę miejsc dla danej reprezentacji w wyścigach ze startu wspólnego.

Continenti colorati.png
Reprezentacje biorące udział w MŚ w kolarstwie szosowym 1999[2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
1.  Albania (0 / 2) – 2
2.  Armenia (0 / 2) – 2
3.  Australia (10 / 18) – 28
4.  Austria (1 / 16) – 17
5.  Belgia (8 / 28) – 36
6.  Białoruś (5 / 13) – 18
7.  Brazylia (0 / 2) – 2
8.  Bułgaria (0 / 6) – 6
9.  Chorwacja (0 / 8) – 8
10.  Czechy (6 / 15) – 21
11.  Dania (2 / 23) – 25
12.  Egipt (0 / 4) – 4
13.  Estonia (0 / 9) – 9
14.  Erytrea (0 / 6) – 6
15.  Finlandia (3 / 4) – 7
16.  Francja (12 / 24) – 36
17.  Grecja (0 / 6) – 6
18.  Gruzja (0 / 2) – 2
19.  Hiszpania (10 / 26) – 36
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
20.  Holandia (12 / 24) – 36
21.  Iran (0 / 1) – 1
22.  Irlandia (0 / 10) – 10
23.  Japonia (2 / 6) – 8
24.  Jugosławia (1 / 6) – 7
25.  Kanada (8 / 6) – 14
26.  Kazachstan (0 / 10) – 10
27.  Kirgistan (0 / 1) – 1
28.  Kolumbia (2 / 5) – 7
29.  Liechtenstein (0 / 1) – 1
30.  Litwa (9 / 14) – 23
31.  Luksemburg (0 / 11) – 11
32.  Łotwa (0 / 9) – 9
33.  Meksyk (1 / 6) – 7
34.  Mołdawia (0 / 8) – 8
35.  Niemcy (11 / 22) – 33
36.  Norwegia (6 / 11) – 17
37.  Nowa Zelandia (4 / 5) – 9
38.  Polska (7 / 20) – 27
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
39.  Południowa Afryka (4 / 10) – 14
40.  Portugalia (0 / 12) – 12
41.  Rosja (11 / 23) – 34
42.  Rumunia (0 / 3) – 3
43.  San Marino (1 / 0) – 1
44.  Seszele (0 / 1) – 1
45.  Słowacja (13 / 10) – 13
46.  Słowenia (0 / 17) – 17
47.  Stany Zjednoczone (12 / 19) – 31
48.  Szwajcaria (10 / 23) – 33
49.  Szwecja (6 / 12) – 18
50.  Ukraina (10 / 14) – 24
51.  Uzbekistan (2 / 6) – 8
52.  Wenezuela (0 / 4) – 4
53.  Węgry (2 / 10) – 12
54.  Wielka Brytania (7 / 14) – 21
55.  Włochy (13 / 28) – 41
56.  Zimbabwe (0 / 2) – 2
Razem (201 / 598) – 799

Reprezentacja Polski

Do mistrzostw świata Polski Związek Kolarski zgłosił 27 osób (20 zawodników i 7 zawodniczek) we wszystkich konkurencjach.

Polska Reprezentacja Polski na MŚ w Kolarstwie Szosowym 1999
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Konkurencja
1. Jarosław Białowieżec start wspólny juniorów
2. Marek Błażej start wspólny do lat 23
3. Łukasz Bodnar ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
4. Tomasz Brożyna ind. jazda na czas, start wspólny
5. Grzegorz Gwiazdowski start wspólny
6. Sebastian Jezierski start wspólny juniorów
7. Sławomir Kohut ind. jazda na czas do lat 23, start wspólny do lat 23
8. Artur Krasiński start wspólny
9. Dawid Krupa start wspólny do lat 23
10. Peter Mazur start wspólny juniorów
11. Mickael Olejnik start wspólny do lat 23
12. Zbigniew Piątek start wspólny
13. Piotr Przydział ind. jazda na czas, start wspólny
14. Radosław Romanik start wspólny
15. Marek Rutkiewicz start wspólny juniorów
16. Zbigniew Spruch start wspólny
17. Sylwester Szmyd start wspólny do lat 23
18. Piotr Wadecki start wspólny
19. Mariusz Witecki ind. jazda na czas juniorów
20. Zbigniew Wyrzykowski ind. jazda na czas do lat 23
Kobiety
Lp. Zawodniczka Konkurencja
1. Paulina Brzeźna ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
2. Dorota Czynszak ind. jazda na czas, start wspólny
3. Beata Jasińska start wspólny juniorek
4. Bogumiła Matusiak ind. jazda na czas, start wspólny
5. Magdalena Sadłecka start wspólny juniorek
6. Anna Skawińska ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
7. Monika Tyburska start wspólny

Obrońcy tytułów

Gold medal world centered-2.svg
Broniący tytułów MŚ
Mężczyźni
Konkurencja Mistrz świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Szwajcaria Oscar Camenzind 6. miejsce
Jazda indywidualna na czas Hiszpania Abraham Olano nie startował
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego Włochy Ivan Basso[a] nie startował
Jazda indywidualna na czas Norwegia Thor Hushovd 6. miejsce
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego Irlandia Mark Scanlon nie startował
Jazda indywidualna na czas Szwajcaria Fabian Cancellara
Gold medal icon.svg
miejsce
Kobiety
Konkurencja Mistrzyni świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Litwa Diana Žiliūtė
Bronze medal icon.svg
miejsce
Jazda indywidualna na czas Holandia Leontien van Moorsel
Gold medal icon.svg
miejsce
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego Niemcy Tina Liebig[b] nie startowała
Jazda indywidualna na czas Niemcy Trixi Worrack
Bronze medal icon.svg
miejsce

Premie

Community Noun project 26111.svg
Nagrody pieniężne[c][12]
Miejsce Konkurencja
Jazdy indywidualne na czas Wyścigi ze startu wspólnego
Elita mężczyzn Elita kobiet /
Orlicy (do lat 23)
Juniorzy / Juniorki Elita mężczyzn Elita kobiet /
Orlicy (do lat 23)
Juniorzy / Juniorki
Gold medal icon.svg
5000 CHF 4000 CHF 1000 CHF 10 000 CHF 5000 CHF 2000 CHF
Silver medal icon.svg
3000 CHF 2000 CHF 500 CHF 7000 CHF 3500 CHF 1500 CHF
Bronze medal icon.svg
2000 CHF 1000 CHF 300 CHF 4000 CHF 2000 CHF 1000 CHF

Medaliści

Konkurencja
dystans – (data)
(liczba startujących)
Złoto:
Gold medal world centered-2.svg
Czas
(prędkość)
Srebro:
Silver medal world centered-2.svg
Czas Brąz:
Bronze medal world centered-2.svg
Czas
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[13]
260 km – (10 października)
(173 zaw. z 27 rep.)
[2]
Hiszpania Óscar Freire
Jersey rainbow.svg
6:19:29
(41,109 km/h)
Szwajcaria Markus Zberg + 0:04 Francja Jean-Cyril Robin + 0:04
Jazda indywidualna na czas[14]
50,6 km – (6 października)
(59 zaw. z 34 rep.)
[3]
Niemcy Jan Ullrich
Jersey rainbow.svg
1:00:28,44
(50,203 km/h)
Szwecja Michael Andersson + 14,09 Wielka Brytania Chris Boardman + 58,66
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego[15]
178,7 km – (8 października)
(182 zaw. z 49 rep.)
[4]
Włochy Leonardo Giordani
Jersey rainbow.svg
4:22:36
(40,830 km/h)
Włochy Luca Paolini + 0:09 Niemcy Matthias Kessler + 0:09
Jazda indywidualna na czas[16]
33,25 km – (4 października)
(64 zaw. z 38 rep.)
[5]
Hiszpania José Iván Gutiérrez
Jersey rainbow.svg
39:34,96
(50,401 km/h)
Australia Michael Rogers + 1,56 Rosja Jewgienij Pietrow + 29,18
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego[17]
130 km – (9 października)
(171 zaw. z 44 rep.)
[6]
Włochy Damiano Cunego
Jersey rainbow.svg
3:14:36
(40,082 km/h)
Rosja Rusłan Kajumow + 0:05 Francja Christophe Kern + 0:37
Jazda indywidualna na czas[18]
25,85 km – (5 października)
(65 zaw. z 36 rep.)
[7]
Szwajcaria Fabian Cancellara
Jersey rainbow.svg
30:36,30
(50,678 km/h)
Rosja Rusłan Kajumow + 42,77 Niemcy Christian Knees + 49,62
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[19]
113,75 km – (9 października)
(121 zaw. z 32 rep.)
[8]
Litwa Edita Pučinskaitė
Jersey rainbow.svg
2:59:49
(37,955 km/h)
Australia Anna Wilson + 0:18 Litwa Diana Žiliūtė + 0:18
Jazda indywidualna na czas[20]
25,85 km – (5 października)
(40 zaw. z 24 rep.)
[9]
Holandia Leontien van Moorsel
Jersey rainbow.svg
32:31,87
(47,677 km/h)
Australia Anna Wilson + 4,57 Litwa Edita Pučinskaitė + 31,75
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego[21]
65 km – (8 października)
(61 zaw. z 24 rep.)
[10]
Kanada Geneviève Jeanson
Jersey rainbow.svg
1:47:16
(36,358 km/h)
Niemcy Trixi Worrack + 0:08 Włochy Noemi Cantele + 3:33
Jazda indywidualna na czas[22]
11,1 km – (4 października)
(39 zaw. z 22 rep.)
[11]
Kanada Geneviève Jeanson
Jersey rainbow.svg
14:33,19
(45,763 km/h)
Francja Juliette Vandekerckhove + 11,47 Niemcy Trixi Worrack + 23,86

Szczegóły

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Óscar Freire  Hiszpania 6:19:29
Silver medal icon.svg
Markus Zberg  Szwajcaria + 0:04
Bronze medal icon.svg
Jean-Cyril Robin  Francja + 0:04
4 Francesco Casagrande  Włochy + 0:04
5 Chann McRae  Stany Zjednoczone + 0:04
6 Oscar Camenzind  Szwajcaria + 0:04
7 Frank Vandenbroucke  Belgia + 0:04
8 Jan Ullrich  Niemcy + 0:04
9 Dmitrij Konyszew  Rosja + 0:04
10 Daniele Nardello  Włochy + 0:59
17 Piotr Wadecki  Polska + 1:09
31 Zbigniew Piątek  Polska + 8:15

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jan Ullrich  Niemcy 1:00:28,44
Silver medal icon.svg
Michael Andersson  Szwecja + 14,09
Bronze medal icon.svg
Chris Boardman  Wielka Brytania + 58,66
4 Raivis Belohvoščiks  Łotwa + 1:04,50
5 Melchior Mauri  Hiszpania + 1:18,81
6 Serhij Honczar  Ukraina + 1:19,53
7 Gilles Maignan  Francja + 1:25,40
8 Erik Dekker  Holandia + 1:40,59
9 Jens Voigt  Niemcy + 1:45,11
10 Alex Zülle  Szwajcaria + 1:45,79
26 Piotr Przydział  Polska + 3:08,64
27 Tomasz Brożyna  Polska + 3:15,59

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Edita Pučinskaitė  Litwa 2:59:49
Silver medal icon.svg
Anna Wilson  Australia + 0:18
Bronze medal icon.svg
Diana Žiliūtė  Litwa + 0:18
4 Tatiana Stajkina  Ukraina + 0:18
5 Valeria Cappellotto  Włochy + 0:18
6 Zulfija Zabirowa  Rosja + 0:18
7 Joane Somarriba  Hiszpania + 0:18
8 Daniela Veronesi  San Marino + 0:18
9 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:18
10 Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:18
40 Bogumiła Matusiak  Polska + 6:46
86 Dorota Czynszak  Polska + 25:00

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Leontien van Moorsel  Holandia 32:31,87
Silver medal icon.svg
Anna Wilson  Australia + 4,57
Bronze medal icon.svg
Edita Pučinskaitė  Litwa + 31,75
4 Zulfija Zabirowa  Rosja + 37,53
5 Hanka Kupfernagel  Niemcy + 49,78
6 Judith Arndt  Niemcy + 50,07
7 Clara Hughes  Kanada + 51,36
8 Diana Žiliūtė  Litwa + 51,81
9 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 54,71
10 Kathryn Watt  Australia + 1:08,45
25 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:28,87
36 Dorota Czynszak  Polska + 4:58,21

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Leonardo Giordani  Włochy 4:22:36
Silver medal icon.svg
Luca Paolini  Włochy + 0:09
Bronze medal icon.svg
Matthias Kessler  Niemcy + 0:09
4 Kim Kirchen  Luksemburg + 0:09
5 Patrick Calcagni  Szwajcaria + 0:09
6 Björn Leukemans  Belgia + 0:09
7 Marius Sabaliauskas  Litwa + 0:09
8 Angelo Lopeboselli  Włochy + 0:09
9 Steven Kleynen  Belgia + 0:09
10 Dmitrij Diemientjew  Rosja + 0:09
27 Sylwester Szmyd  Polska + 0:13
34 Sławomir Kohut  Polska + 4:06
66 Dawid Krupa  Polska + 21:41
67 Marek Błażej  Polska + 21:41

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
José Iván Gutiérrez  Hiszpania 39:34,96
Silver medal icon.svg
Michael Rogers  Australia + 1,56
Bronze medal icon.svg
Jewgienij Pietrow  Rosja + 29,18
4 Stephan Schreck  Niemcy + 33,91
5 Torsten Hiekmann  Niemcy + 37,29
6 Thor Hushovd  Norwegia + 56,51
7 Alexandar Nikačević  Jugosławia + 58,87
8 Claudio Salvi  Włochy + 1:05,91
9 Kiriłł Gołubiew  Rosja + 1:17,54
10 David Derepas  Francja + 1:18,54
12 Zbigniew Wyrzykowski  Polska + 1:25,37
21 Sławomir Kohut  Polska + 1:45,89

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Damiano Cunego  Włochy 3:14:36
Silver medal icon.svg
Rusłan Kajumow  Rosja + 0:05
Bronze medal icon.svg
Christophe Kern  Francja + 0:37
4 Filippo Pozzato  Włochy + 0:37
5 Bernhard Eisel  Austria + 0:38
6 Kevin De Weert  Belgia + 0:39
7 Andrij Lebiediew  Estonia + 0:39
8 Antonio Bucciero  Włochy + 0:39
9 Alexandre Bażenow  Rosja + 0:39
10 Christian Knees  Niemcy + 0:39
35 Piotr Mazur  Polska + 5:59
57 Łukasz Bodnar  Polska + 13:36
88 Sebastian Jezierski  Polska + 19:23
91 Jarosław Białowieżec  Polska + 19:58

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Fabian Cancellara  Szwajcaria 30:36,30
Silver medal icon.svg
Rusłan Kajumow  Rosja + 42,77
Bronze medal icon.svg
Christian Knees  Niemcy + 49,62
4 Dario Benatti  Włochy + 56,94
5 Maurizio Biondo  Włochy + 1:16,63
6 Wasil Kiryjenka  Białoruś + 1:19,39
7 Jean Zen  Francja + 1:27,57
8 Alexandr Sabalin  Mołdawia + 1:36,29
9 Darren Rolfe  Australia + 1:36,90
10 Łukasz Bodnar  Polska + 1:41,65
26 Mariusz Witecki  Polska + 2:19,38

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Geneviève Jeanson  Kanada 1:47:16
Silver medal icon.svg
Trixi Worrack  Niemcy + 0:08
Bronze medal icon.svg
Noemi Cantele  Włochy + 3:33
4 Magdalena Sadłecka  Polska + 3:34
5 Anna Skawińska  Polska + 5:05
6 Patricia Roel  Hiszpania + 5:05
7 Liane Bachler  Niemcy + 5:05
8 Veerle Ingels  Belgia + 5:05
9 Sonja Traxel  Szwajcaria + 5:05
10 Beata Jasińska  Polska + 5:05
13 Paulina Brzeźna  Polska + 5:05

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Geneviève Jeanson  Kanada 14:33,19
Silver medal icon.svg
Juliette Vandekerckhove  Francja + 11,47
Bronze medal icon.svg
Trixi Worrack  Niemcy + 23,86
4 Evelien Basten  Holandia + 45,21
5 Nadjeżda Własowa  Rosja + 46,52
6 Liane Bachler  Niemcy + 51,07
7 Doreen Weise  Niemcy + 52,06
8 Sari Saarelainen  Finlandia + 53,98
9 Rita Narbutytė  Litwa + 1:00,35
10 Zarina Ronchetti  Włochy + 1:01,51
17 Anna Skawińska  Polska + 1:17,90
28 Paulina Brzeźna  Polska + 1:37,28

Tabela medalowa i multimedaliści

Tabela medalowa
Miejsce Reprezentacja
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1  Włochy 2 1 1 4
2  Hiszpania 2 0 0 2
 Kanada 2 0 0 2
4  Niemcy 1 1 3 5
5  Szwajcaria 1 1 0 2
6  Litwa 1 0 2 3
7  Holandia 1 0 0 1
8  Australia 0 3 0 3
9  Rosja 0 2 1 3
10  Francja 0 1 2 3
11  Szwecja 0 1 0 1
12  Wielka Brytania 0 0 1 1
Multimedaliści
Lp. Zawodnik / Zawodniczka
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1. Kanada Geneviève Jeanson 2 0 0 2
2. Litwa Edita Pučinskaitė 1 0 1 2
3. Rosja Rusłan Kajumow 0 2 0 2
Australia Anna Wilson 0 2 0 2
5. Niemcy Trixi Worrack 0 1 1 2

Uwagi

  1. Włoch Ivan Basso startował w elicie i z tego powodu nie bronił tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23.
  2. Niemka Tina Liebig startowała w elicie i z tego powodu nie broniła tytułu mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.
  3. Wymienione kwoty dotyczą premii wypłacanych przez światową federację UCI. Ponadto w niektórych przypadkach wypłacane są nagrody z krajowych związków kolarskich, nagrody państwowe, nagrody wynikające z kontraktów z grupami zawodowymi czy też ze zleceń reklamodawców.

Przypisy

  1. UCI Road World Championships Competitions guide ↓, s. 10 (5. Programme of races and technical meetings).
  2. a b Start. Men - road race. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  3. a b Start. Men tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  4. a b Start. Men - U23 - road race. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  5. a b Start. Men - U23 - tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  6. a b Start. Men - Juniors - road race. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  7. a b Start. Men - Juniors - tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  8. a b Start. Women - road race. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  9. a b Start. Women tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  10. a b Start. Women - Juniors - road race. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  11. a b Start. Women - Juniors - tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  12. UCI Road World Championships Competitions guide ↓, s. 15 (10. Prize scale).
  13. Men's Road Race, 260 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-09-06)]. (ang.).
  14. Elite Men's Individual Time Trial, 50.8 kms. (Final results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-20)]. (ang.).
  15. U23 Men's Road Race, 178.7 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-26)]. (ang.).
  16. Under-23 Men's Individual Time Trial, 33.2 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-26)]. (ang.).
  17. Junior Men's Road Race, 130 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-02-02)]. (ang.).
  18. Result. Men - Juniors - tt. [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. oldsite.uci.ch. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
  19. Women's Road Race, 113.75 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-11)]. (ang.).
  20. Elite Women's Individual Time Trial, 25.8 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-20)]. (ang.).
  21. Junior Women's Road Race, 65 kms. (Results). autobus.cyclingnews.com, 1999 Road World Championships. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-07)]. (ang.).
  22. Junior Women's Individual Time Trial. 11.1 kms. (Results). [w:] 1999 Road World Championships [on-line]. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-15)]. (ang.).

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 1999
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on