For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001
2000 2002
Ilustracja

Zdobywczyni dwóch złotych medali w kategorii juniorek, Brytyjka Nicole Cooke
Data

9–14 października 2001

Gospodarz

Lizbona, Portugalia

Organizator

UCI

Liczba konkurencji

10

Liczba zawodników

715
(173 kobiet i
542 mężczyzn)

Liczba reprezentacji

52

74. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 9–14 października 2001 w stolicy PortugaliiLizbonie. Były to pierwsze zorganizowane w tym kraju mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Jedynie Brytyjka Nicole Cooke w wyścigu ze startu wspólnego juniorek zdołała obronić tytuł mistrzyni świata. Wśród multimedalistów najlepszą okazała się Nicole Cooke, która zdobyła dwa zote medale.

Reprezentacja Polski zdobyła jeden brązowy medal, który wywalczyła Maja Włoszczowska w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Kalendarium zawodów

Countdown (50361) - The Noun Project.svg
Kalendarz MŚ w Kolarstwie Szosowym 2001[1]
Konkurencja (dystans) Data
9.10 10.10 11.10 12.10 13.10 14.10
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (251,4 km) 9:30–15:40
Jazda indywidualna na czas (38,7 km) 13:00–16:05
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego (169,4 km) 12:00–16:05
Jazda indywidualna na czas (33,7 km) 13:00–16:00
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego (121 km) 9:00–12:00
Jazda indywidualna na czas (19,2 km) 11:00–12:50
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (121 km) 13:00–16:15
Jazda indywidualna na czas (19,2 km) 14:40–16:05
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego (72,6 km) 9:00–11:05
Jazda indywidualna na czas (11,8 km) 10:30–11:30

Lista uczestniczących reprezentacji

W mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym brało udział 715 osób (173 kobiet i 542 mężczyzn) z 52 reprezentacji. Najliczniejsze reprezentacje wystawiły: Włochy (39 osób), Francja (38), Hiszpania (36) i Szwajcaria (36).

Continenti colorati.png
Reprezentacje biorące udział w MŚ w Kolarstwie Szosowym 2001[2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
1.  Arabia Saudyjska (0 / 1) – 1
2.  Argentyna (0 / 1) – 1
3.  Australia (9 / 15) – 24
4.  Austria (3 / 13) – 16
5.  Belgia (9 / 24) – 33
6.  Białoruś (2 / 9) – 11
7.  Brazylia (1 / 0) – 1
8.  Bułgaria (0 / 6) – 6
9.  Chile (0 / 4) – 4
10.  Chorwacja (0 / 9) – 9
11.  Czechy (1 / 10) – 11
12.  Dania (3 / 17) – 20
13.  Ekwador (1 / 1) – 2
14.  Estonia (0 / 9) – 9
15.  Finlandia (2 / 5) – 7
16.  Francja (11 / 27) – 38
17.  Grecja (3 / 5) – 8
18.  Hiszpania (9 / 27) – 36
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
19.  Holandia (8 / 23) – 31
20.  Hongkong (0 / 1) – 1
21.  Irlandia (1 / 9) – 10
22.  Izrael (0 / 1) – 1
23.  Japonia (1 / 7) – 8
24.  Jugosławia (0 / 2) – 2
25.  Kanada (8 / 12) – 20
26.  Kazachstan (0 / 12) – 12
27.  Kolumbia (3 / 9) – 12
28.  Liechtenstein (0 / 1) – 1
29.  Litwa (8 / 5) – 13
30.  Luksemburg (0 / 7) – 7
31.  Łotwa (0 / 9) – 9
32.  Meksyk (1 / 9) – 10
33.  Mołdawia (0 / 8) – 8
34.  Niemcy (10 / 24) – 34
35.  Norwegia (7 / 6) – 13
36.  Nowa Zelandia (2 / 3) – 5
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
37.  Polska (9 / 18) – 27
38.  Południowa Afryka (3 / 12) – 15
39.  Portugalia (0 / 16) – 16
40.  Rosja (10 / 20) – 30
41.  Rumunia (0 / 2) – 2
42.  Słowacja (1 / 5) – 6
43.  Słowenia (0 / 17) – 17
44.  Stany Zjednoczone (9 / 15) – 24
45.  Szwajcaria (10 / 26) – 36
46.  Szwecja (3 / 8) – 11
47.  Tunezja (0 / 1) – 1
48.  Ukraina (9 / 12) – 21
49.  Uzbekistan (0 / 5) – 5
50.  Węgry (0 / 10) – 10
51.  Wielka Brytania (6 / 15) – 21
52.  Włochy (10 / 29) – 39
Razem (173 / 542) – 715

Reprezentacja Polski

Brązowa medalistka wyścigu ze startu wspólnego juniorek, Maja Włoszczowska
Brązowa medalistka wyścigu ze startu wspólnego juniorek, Maja Włoszczowska

Do mistrzostw świata Polski Związek Kolarski zgłosił 27 osób (18 zawodników i 9 zawodniczek) we wszystkich konkurencjach.

Polska Reprezentacja Polski na MŚ w Kolarstwie Szosowym 2001
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Konkurencja
1. Dariusz Baranowski start wspólny
2. Łukasz Bodnar ind. jazda na czas do lat 23, start wspólny do lat 23
3. Piotr Chmielewski ind. jazda na czas, start wspólny
4. Tomasz Dejewski start wspólny do lat 23
5. Bartosz Kolendo start wspólny juniorów
6. Artur Król start wspólny juniorów
7. Bartosz Pajor start wspólny juniorów
8. Zbigniew Piątek start wspólny
9. Przemysław Pietrzak ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
10. Łukasz Podolski start wspólny do lat 23
11. Piotr Przydział ind. jazda na czas, start wspólny
12. Zbigniew Spruch start wspólny
13. Sylwester Szmyd start wspólny
14. Piotr Wadecki start wspólny
15. Daniel Wieczorek ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
16. Mariusz Wiesiak start wspólny do lat 23
17. Arkadiusz Wojtas start wspólny
18. Grzegorz Żołędziowski start wspólny do lat 23
Kobiety
Lp. Zawodniczka Konkurencja
1. Paulina Brzeźna start wspólny
2. Bogumiła Matusiak ind. jazda na czas, start wspólny
3. Karolina Raby start wspólny juniorek
4. Anna Skawińska start wspólny
5. Emilia Skawińska ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
6. Monika Tyburska ind. jazda na czas, start wspólny
7. Maja Włoszczowska ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
8. Małgorzata Wysocka start wspólny
9. Aleksandra Zabrocka start wspólny juniorek

Obrońcy tytułów

Gold medal world centered-2.svg
Broniący tytułów MŚ
Mężczyźni
Konkurencja Mistrz świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Litwa Romāns Vainšteins nie startował
Jazda indywidualna na czas Ukraina Serhij Honczar 11. miejsce
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego Rosja Jewgienij Pietrow[a] nie startował
Jazda indywidualna na czas Rosja Jewgienij Pietrow[a] nie startował
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego Nowa Zelandia Jeremy Yates[b] nie startował
Jazda indywidualna na czas Polska Peter Mazur nie startował
Kobiety
Konkurencja Mistrzyni świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Białoruś Zinaida Stahurska nie startowała
Jazda indywidualna na czas Stany Zjednoczone Mari Holden 6. miejsce
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego Wielka Brytania Nicole Cooke
Gold medal icon.svg
miejsce
Jazda indywidualna na czas Francja Juliette Vandekerckhove nie startowała

Medaliści

Konkurencja
dystans – (data)
(liczba startujących)
Złoto:
Gold medal world centered-2.svg
Czas
(prędkość)
Srebro:
Silver medal world centered-2.svg
Czas Brąz:
Bronze medal world centered-2.svg
Czas
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[12]
251,4 km – (14 października)
(171 zaw. z 33 rep.)
[2]
Hiszpania Óscar Freire
Jersey rainbow.svg
6:07:21
(41,503 km/h)
Włochy Paolo Bettini + 0:00 Słowenia Andrej Hauptman + 0:00
Jazda indywidualna na czas[13]
38,7 km – (11 października)
(53 zaw. z 32 rep.)
[3]
Niemcy Jan Ullrich
Jersey rainbow.svg
51:49,99
(44,798 km/h)
Wielka Brytania David Millar + 6,30 Kolumbia Santiago Botero + 11,73
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego[14]
169,4 km – (12 października)
(155 zaw. z 41 rep.)
[4]
Ukraina Jarosław Popowycz
Jersey rainbow.svg
4:02:43
(41,876 km/h)
Włochy Giampaolo Caruso + 0:17 Ukraina Rusłan Hryszczenko + 1:32
Jazda indywidualna na czas[15]
33,7 km – (9 października)
(53 zaw. z 31 rep.)
[5]
Stany Zjednoczone Danny Pate
Jersey rainbow.svg
46:29,35
(43,494 km/h)
Niemcy Sebastian Lang + 38,35 Południowa Afryka James Perry + 39,35
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego[16]
121 km – (13 października)
(164 zaw. z 47 rep.)
[6]
Ukraina Ołeksandr Kwaczuk
Jersey rainbow.svg
2:58:43
(40,623 km/h)
Holandia Niels Scheuneman + 0:07 Francja Mathieu Perget + 0:07
Jazda indywidualna na czas[17]
19,2 km – (10 października)
(73 zaw. z 43 rep.)
[7]
Belgia Jurgen Van Den Broeck
Jersey rainbow.svg
27:28,30
(41,934 km/h)
Ukraina Ołeksandr Kwaczuk + 0,44 Holandia Niels Scheuneman + 0,78
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[18]
121 km – (13 października)
(104 zaw. z 28 rep.)
[8]
Litwa Rasa Polikevičiūtė
Jersey rainbow.svg
3:12:05
(37,796 km/h)
Litwa Edita Pučinskaitė + 0:00 Francja Jeannie Longo-Ciprelli + 0:00
Jazda indywidualna na czas[19]
19,2 km – (10 października)
(39 zaw. z 24 rep.)
[9]
Francja Jeannie Longo-Ciprelli
Jersey rainbow.svg
29:08,55
(39,530 km/h)
Szwajcaria Nicole Brändli + 0,40 Hiszpania Teodora Ruano + 44,60
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego[20]
72,6 km – (12 października)
(64 zaw. z 26 rep.)
[10]
Wielka Brytania Nicole Cooke
Jersey rainbow.svg
2:01:25
(35,876 km/h)
Holandia Pleuni Mohlmann + 0:17 Polska Maja Włoszczowska + 0:29
Jazda indywidualna na czas[21]
11,8 km – (9 października)
(40 zaw. z 26 rep.)
[11]
Wielka Brytania Nicole Cooke
Jersey rainbow.svg
18:45,76
(37,734 km/h)
Rosja Natalja Bojarska + 8,64 Litwa Diana Elmentaitė + 9,81

Szczegóły

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Óscar Freire  Hiszpania 6:07:21
Silver medal icon.svg
Paolo Bettini  Włochy + 0:00
Bronze medal icon.svg
Andrej Hauptman  Słowenia + 0:00
4 Erik Dekker  Holandia + 0:00
5 Erik Zabel  Niemcy + 0:00
6 Piotr Wadecki  Polska + 0:00
7 Giuliano Figueras  Włochy + 0:00
8 Giennadij Michajłow  Rosja + 0:00
9 Tomáš Konečný  Czechy + 0:00
10 Beat Zberg  Szwajcaria + 0:00
15 Arkadiusz Wojtas  Polska + 0:00
16 Zbigniew Piątek  Polska + 0:00
76 Dariusz Baranowski  Polska + 10:42
79 Piotr Chmielewski  Polska + 10:42
80 Piotr Przydział  Polska + 10:42

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jan Ullrich  Niemcy 51:49,99
Silver medal icon.svg
David Millar  Wielka Brytania + 6,30
Bronze medal icon.svg
Santiago Botero  Kolumbia + 11,73
4 Levi Leipheimer  Stany Zjednoczone + 24,70
5 László Bodrogi  Węgry + 1:00,37
6 Leif Hoste  Belgia + 1:04,27
7 Santos González  Hiszpania + 1:26,55
8 Nathan O'Neill  Australia + 1:28,88
9 David Plaza  Hiszpania + 1:45,77
10 Michael Blaudzun  Dania + 1:51,39
12 Piotr Chmielewski  Polska + 2:05,94
18 Piotr Przydział  Polska + 2:39,11

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Rasa Polikevičiūtė  Litwa 3:12:05
Silver medal icon.svg
Edita Pučinskaitė  Litwa + 0:00
Bronze medal icon.svg
Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:00
4 Judith Arndt  Niemcy + 0:06
5 Mirjam Melchers  Holandia + 0:06
6 Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:06
7 Susanne Ljungskog  Szwecja + 0:06
8 Diana Žiliūtė  Litwa + 1:33
9 Alessandra Cappellotto  Włochy + 1:33
10 Susan Palmer  Kanada + 1:33
19 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:48
61 Małgorzata Wysocka  Polska + 19:25

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jeannie Longo-Ciprelli  Francja 29:08,55
Silver medal icon.svg
Nicole Brändli  Szwajcaria + 0,40
Bronze medal icon.svg
Teodora Ruano  Hiszpania + 44,60
4 Rasa Polikevičiūtė  Litwa + 46,93
5 Judith Arndt  Niemcy + 55,06
6 Mari Holden  Stany Zjednoczone + 1:25,99
7 Anna Millward  Australia + 1:26,66
8 Mirjam Melchers  Holandia + 1:32,51
9 Diana Žiliūtė  Litwa + 1:32,78
10 Priska Doppmann  Szwajcaria + 1:40,70
18 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:24,75
35 Monika Tyburska  Polska + 5:00,11

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jarosław Popowycz  Ukraina 4:02:43
Silver medal icon.svg
Giampaolo Caruso  Włochy + 0:17
Bronze medal icon.svg
Rusłan Hryszczenko  Ukraina + 1:32
4 Aleksandr Kołobniew  Rosja + 1:43
5 Jonas Ljungblad  Szwecja + 1:43
6 Allan Davis  Australia + 1:43
7 Jurgen Van Goolen  Belgia + 1:43
8 Luca Solari  Włochy + 1:43
9 Christian Pfannberger  Austria + 1:43
10 Daniele Bennati  Włochy + 1:43
55 Tomasz Dejewski  Polska + 12:23
60 Grzegorz Żołędziowski  Polska + 12:23
75 Łukasz Bodnar  Polska + 12:23

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Danny Pate  Stany Zjednoczone 46:29,35
Silver medal icon.svg
Sebastian Lang  Niemcy + 38,35
Bronze medal icon.svg
James Perry  Południowa Afryka + 39,35
4 Jarosław Popowycz  Ukraina + 52,92
5 Sérgio Paulinho  Portugalia + 56,68
6 Jurgen Van Goolen  Belgia + 1:02,58
7 Markus Fothen  Niemcy + 1:03,70
8 Michele Scarponi  Włochy + 1:32,40
9 Manuel Quinziato  Włochy + 1:37,67
10 Władimir Gusiew  Rosja + 1:46,68
18 Łukasz Bodnar  Polska + 2:28,17

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Ołeksandr Kwaczuk  Ukraina 2:58:43
Silver medal icon.svg
Niels Scheuneman  Holandia + 1:07
Bronze medal icon.svg
Mathieu Perget  Francja + 1:07
4 Sven Nevens  Belgia + 1:07
5 Jérémy Roy  Francja + 1:07
6 Thomas Lövkvist  Szwecja + 1:08
7 Luca Conati  Włochy + 1:23
8 Jukka Vastaranta  Finlandia + 1:23
9 Marcus Burghardt  Niemcy + 1:23
10 Christoph Meschenmoser  Niemcy + 1:23
12 Przemysław Pietrzak  Polska + 1:23
13 Artur Król  Polska + 1:23
37 Bartosz Pajor  Polska + 1:40
52 Bartosz Kolendo  Polska + 1:42
58 Daniel Wieczorek  Polska + 1:53

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jurgen Van Den Broeck  Belgia 27:28,30
Silver medal icon.svg
Ołeksandr Kwaczuk  Ukraina + 0,44
Bronze medal icon.svg
Niels Scheuneman  Holandia + 0,78
4 Thomas Lövkvist  Szwecja + 6,04
5 Nikita Jeskow  Rosja + 18,26
6 Witalij Kondrut  Ukraina + 28,08
7 Thomas Dekker  Holandia + 44,64
8 Romain Genter  Francja + 47,70
9 Iñaki Lejarreta  Hiszpania + 48,60
10 Tyler Farrar  Stany Zjednoczone + 59,55
22 Przemysław Pietrzak  Polska + 1:30,52
48 Daniel Wieczorek  Polska + 2:56,28

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Nicole Cooke  Wielka Brytania 2:01:25
Silver medal icon.svg
Pleuni Mohlmann  Holandia + 0:17
Bronze medal icon.svg
Maja Włoszczowska  Polska + 0:29
4 Natalja Bojarska  Rosja + 1:18
5 Giorgia Bronzini  Włochy + 1:46
6 Charlotte Becker  Niemcy + 1:46
7 Diana Elmentaitė  Litwa + 1:46
8 Vera Koedooder  Holandia + 1:46
9 Modesta Vžesniauskaitė  Litwa + 1:46
10 Andréa Knecht  Szwajcaria + 1:46
21 Karolina Raby  Polska + 6:09
25 Aleksandra Zabrocka  Polska + 6:09

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Nicole Cooke  Wielka Brytania 18:45,76
Silver medal icon.svg
Natalja Bojarska  Rosja + 8,64
Bronze medal icon.svg
Diana Elmentaitė  Litwa + 9,81
4 Giorgia Bronzini  Włochy + 14,12
5 Charlotte Becker  Niemcy + 15,69
6 Madeleine Sandig  Niemcy + 15,88
7 Maja Włoszczowska  Polska + 18,32
8 Vera Koedooder  Holandia + 25,05
9 Kathy Ingels  Belgia + 29,72
10 Swietłana Siergiejewa  Rosja + 30,17
18 Emilia Skawińska  Polska + 1:08,46

Tabela medalowa i multimedaliści

Tabela medalowa
Miejsce Reprezentacja
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1  Ukraina 2 1 1 4
2  Wielka Brytania 2 1 0 3
3  Litwa 1 1 1 3
4  Niemcy 1 1 0 2
5  Francja 1 0 2 3
6  Hiszpania 1 0 1 2
7  Belgia 1 0 0 1
 Stany Zjednoczone 1 0 0 1
9  Holandia 0 2 1 3
10  Włochy 0 2 0 2
11  Rosja 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
13  Kolumbia 0 0 1 1
 Polska 0 0 1 1
 Południowa Afryka 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
Multimedaliści
Lp. Zawodnik / Zawodniczka
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1. Wielka Brytania Nicole Cooke 2 0 0 2
2. Ukraina Ołeksandr Kwaczuk 1 1 0 2
3. Francja Jeannie Longo-Ciprelli 1 0 1 2
4. Holandia Niels Scheuneman 0 1 1 2

Uwagi

  1. a b Rosjanin Jewgienij Pietrow startował w elicie i z tego powodu nie bronił tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas do lat 23.
  2. Nowozelandczyk Jeremy Yates startował w orlikach i z tego powodu nie bronił tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego juniorów.

Przypisy

  1. 2001 Road World Championships Lisbon, October 9 - 14, 2001. Races & Results. autobus.cyclingnews.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-01-05)]. (ang.).
  2. a b Road Race Men Elite Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  3. a b Time Trial Men Elite Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  4. a b Road Race U23 Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  5. a b Time Trial U23 Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  6. a b Road Race Men Junior Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  7. a b Time Trial Men Junior Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  8. a b Road Race Women Elite Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-06-19)]. (ang.).
  9. a b Time Trial Women Elite Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  10. a b Road Race Women Junior Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  11. a b Time Trial Women Junior Start List. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  12. Road Race Men Elite Official Final Results. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  13. Time Trial Men Elite Official Result. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  14. Road Race Men U23 Official Final Results. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-06-19)]. (ang.).
  15. Time Trial U23 Official Result. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  16. Road Race Men Junior Official Final Results. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  17. Time Trial Men Junior Official Result. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  18. Road Race Women Elite Official Final Results. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  19. Time Trial Women Elite Official Result. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  20. Road Race Women Junior Official Final Results. (PDF). tissottiming.com, 2001 Road World Championships. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  21. Time Trial Women Junior Official Result. (PDF). [w:] 2001 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-06-09)]. (ang.).

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2001
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on