For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2002.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2002
2001 2003
Ilustracja

Zdobywczyni dwóch srebrnych medali, Szwajcarka Nicole Brändli
Data

8–13 października 2002

Gospodarz

Heusden-Zolder, Belgia

Organizator

UCI

Liczba konkurencji

10

Liczba zawodników

794
(194 kobiet i
600 mężczyzn)

Liczba reprezentacji

55

Strona internetowa

75. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 8–13 października 2002 w belgijskiej miejscowości Heusden-Zolder. Były to dziesiąte zorganizowane w tym kraju mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym (poprzednio w: 1930, 1935, 1950, 1957, 1959, 1963, 1969, 1975 i 1988). Nikomu nie udało się obronić tytułu mistrza świata. Wśród multimedalistów najlepszą okazała się Szwajcarka Nicole Brändli, która zdobyła dwa srebrne medale.

Polacy nie zdobyli żadnego medalu, a najlepszym osiągnięciem było zajęcie 10. miejsca przez Monikę Krawczyk w wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Kalendarium zawodów

Countdown (50361) - The Noun Project.svg
Kalendarz MŚ w Kolarstwie Szosowym 2002[1]
Konkurencja (dystans) Data
8.10 9.10 10.10 11.10 12.10 13.10
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (256 km) 10:30–16:30
Jazda indywidualna na czas (40,4 km) 14:00–16:50
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego (166,4 km) 12:30–16:35
Jazda indywidualna na czas (33,2 km) 14:00–16:20
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego (128 km) 9:30–12:35
Jazda indywidualna na czas (23,2 km) 12:00–14:05
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (128 km) 13:30–16:40
Jazda indywidualna na czas (23,2 km) 15:00–16:40
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego (76,8 km) 9:30–11:35
Jazda indywidualna na czas (11,2 km) 12:00–13:20

Lista uczestniczących reprezentacji

W mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym brały udział 794 osoby (194 kobiet i 600 mężczyzn) z 55 reprezentacji. Najliczniejsze reprezentacje wystawiły: Niemcy (40 osób) i Włochy (38).

Continenti colorati.png
Reprezentacje biorące udział w MŚ w Kolarstwie Szosowym 2002[2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
1.  Arabia Saudyjska (0 / 1) – 1
2.  Argentyna (1 / 2) – 3
3.  Australia (11 / 23) – 34
4.  Austria (3 / 17) – 20
5.  Belgia (11 / 25) – 36
6.  Białoruś (4 / 12) – 16
7.  Brazylia (1 / 0) – 1
8.  Bułgaria (0 / 5) – 5
9.  Chiny (1 / 0) – 1
10.  Chorwacja (0 / 10) – 10
11.  Czechy (2 / 14) – 16
12.  Dania (2 / 18) – 20
13.  Estonia (0 / 10) – 10
14.  Finlandia (1 / 4) – 5
15.  Francja (11 / 25) – 36
16.  Grecja (1 / 4) – 5
17.  Hiszpania (9 / 27) – 36
18.  Holandia (11 / 25) – 36
19.  Hongkong (1 / 9) – 10
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
20.  Irlandia (1 / 11) – 12
21.  Izrael (1 / 2) – 3
22.  Japonia (1 / 5) – 6
23.  Jugosławia (0 / 4) – 4
24.  Kanada (8 / 11) – 19
25.  Kazachstan (0 / 16) – 16
26.  Kirgistan (0 / 1) – 1
27.  Kolumbia (2 / 9) – 11
28.  Liechtenstein (0 / 1) – 1
29.  Litwa (13 / 12) – 25
30.  Luksemburg (1 / 10) – 11
31.  Łotwa (2 / 11) – 13
32.  Meksyk (2 / 3) – 5
33.  Mołdawia (0 / 13) – 13
34.  Namibia (0 / 2) – 2
35.  Niemcy (13 / 27) – 40
36.  Norwegia (6 / 11) – 17
37.  Nowa Zelandia (3 / 3) – 6
38.  Polska (6 / 19) – 25
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
39.  Południowa Afryka (1 / 8) – 9
40.  Portugalia (0 / 15) – 15
41.  Rosja (13 / 23) – 36
42.  Salwador (1 / 3) – 4
43.  San Marino (0 / 1) – 1
44.  Słowacja (1 / 9) – 10
45.  Słowenia (0 / 15) – 15
46.  Stany Zjednoczone (8 / 19) – 27
47.  Szwajcaria (9 / 26) – 35
48.  Szwecja (5 / 11) – 16
49.  Tunezja (0 / 1) – 1
50.  Ukraina (10 / 17) – 27
51.  Uzbekistan (0 / 5) – 5
52.  Wenezuela (0 / 4) – 4
53.  Węgry (0 / 7) – 7
54.  Wielka Brytania (6 / 15) – 21
55.  Włochy (12 / 26) – 38
Razem (194 / 600) – 794

Reprezentacja Polski

Do mistrzostw świata Polski Związek Kolarski zgłosił 25 osób (19 zawodników i 6 zawodniczek) we wszystkich konkurencjach.

Polska Reprezentacja Polski na MŚ w Kolarstwie Szosowym 2002
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Konkurencja
1. Patryk Bonda ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
2. Paweł Bronz start wspólny juniorów
3. Tomasz Brożyna ind. jazda na czas, start wspólny
4. Błażej Janiaczyk ind. jazda na czas do lat 23
5. Igor Kłak start wspólny juniorów
6. Sławomir Kohut ind. jazda na czas, start wspólny
7. Marcin Lewandowski start wspólny
8. Peter Mazur ind. jazda na czas do lat 23, start wspólny do lat 23
9. Jacek Morajko start wspólny do lat 23
10. Daniel Okruciński start wspólny do lat 23
11. Bartosz Pajor start wspólny juniorów
12. Zbigniew Piątek start wspólny
13. Przemysław Pietrzak start wspólny juniorów
14. Robert Radosz start wspólny
15. Marek Rutkiewicz start wspólny
16. Zbigniew Spruch start wspólny
17. Mateusz Taciak ind. jazda na czas juniorów
18. Piotr Wadecki start wspólny
19. Mariusz Wiesiak start wspólny do lat 23
Kobiety
Lp. Zawodniczka Konkurencja
1. Paulina Fiuk ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
2. Monika Krawczyk start wspólny juniorek
3. Bogumiła Matusiak ind. jazda na czas, start wspólny
4. Anna Sipurzyńska start wspólny
5. Anna Skawińska start wspólny
6. Magdalena Zamolska ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek

Obrońcy tytułów

Gold medal world centered-2.svg
Broniący tytułów MŚ
Mężczyźni
Konkurencja Mistrz świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Hiszpania Óscar Freire 156. miejsce
Jazda indywidualna na czas Niemcy Jan Ullrich nie startował
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego Ukraina Jarosław Popowycz[a] nie startował
Jazda indywidualna na czas Stany Zjednoczone Danny Pate nie startował
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego Ukraina Ołeksandr Kwaczuk nie startował
Jazda indywidualna na czas Belgia Jurgen Van Den Broeck nie startował
Kobiety
Konkurencja Mistrzyni świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Litwa Rasa Polikevičiūtė 25. miejsce
Jazda indywidualna na czas Francja Jeannie Longo-Ciprelli 7. miejsce
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego Wielka Brytania Nicole Cooke[b] nie startowała
Jazda indywidualna na czas Wielka Brytania Nicole Cooke[b] nie startowała

Medaliści

Konkurencja
dystans – (data)
(liczba startujących)
Złoto:
Gold medal world centered-2.svg
Czas
(prędkość)
Srebro:
Silver medal world centered-2.svg
Czas Brąz:
Bronze medal world centered-2.svg
Czas
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[12]
256 km – (13 października)
(201 zaw. z 37 rep.)
[2]
Włochy Mario Cipollini
Jersey rainbow.svg
5:30:03
(46,538 km/h)
Australia Robbie McEwen + 0:00 Niemcy Erik Zabel + 0:00
Jazda indywidualna na czas[13]
40,4 km – (10 października)
(57 zaw. z 35 rep.)
[3]
Kolumbia Santiago Botero
Jersey rainbow.svg
48:08,45
(50,352 km/h)
Niemcy Michael Rich + 8,23 Hiszpania Igor González de Galdeano + 17,15
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego[14]
166,4 km – (11 października)
(171 zaw. z 46 rep.)
[4]
Włochy Francesco Chicchi
Jersey rainbow.svg
3:36:28
(46,123 km/h)
Hiszpania Francisco Gutiérrez Álvarez + 0:00 Szwajcaria David Loosli + 0:00
Jazda indywidualna na czas[15]
33,2 km – (8 października)
(57 zaw. z 35 rep.)
[5]
Litwa Tomas Vaitkus
Jersey rainbow.svg
38:40,80
(51,499 km/h)
Rosja Aleksander Biespałow + 41,69 Portugalia Sérgio Paulinho + 1:28,96
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego[16]
128 km – (12 października)
(164 zaw. z 44 rep.)
[6]
Francja Arnaud Gérard
Jersey rainbow.svg
2:50:17
(45,101 km/h)
Finlandia Jukka Vastaranta + 0:00 Australia Nicolas Sanderson + 0:00
Jazda indywidualna na czas[17]
23,2 km – (9 października)
(70 zaw. z 36 rep.)
[7]
Rosja Michaił Ignatjew
Jersey rainbow.svg
28:30,37
(48,831 km/h)
Australia Mark Jamieson + 10,36 Włochy Vincenzo Nibali + 25,98
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[18]
128 km – (12 października)
(114 zaw. z 32 rep.)
[8]
Szwecja Susanne Ljungskog
Jersey rainbow.svg
2:59:15
(42,845 km/h)
Szwajcaria Nicole Brändli + 0:00 Hiszpania Joane Somarriba + 0:00
Jazda indywidualna na czas[19]
23,2 km – (9 października)
(42 zaw. z 25 rep.)
[9]
Rosja Zulfija Zabirowa
Jersey rainbow.svg
30:02,62
(46,332 km/h)
Szwajcaria Nicole Brändli + 14,70 Szwajcaria Karin Thürig + 15,65
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego[20]
76,8 km – (11 października)
(64 zaw. z 24 rep.)
[10]
Holandia Suzanne de Goede
Jersey rainbow.svg
1:59:00
(38,723 km/h)
Niemcy Claudia Stumpf + 0:00 Szwecja Monica Holler + 0:00
Jazda indywidualna na czas[21]
11,2 km – (8 października)
(41 zaw. z 25 rep.)
[11]
Włochy Anna Zugno
Jersey rainbow.svg
15:54,21
(40,388 km/h)
Włochy Tatiana Guderzo + 6,54 Niemcy Claudia Hecht + 7,21

Szczegóły

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Mario Cipollini  Włochy 5:30:03
Silver medal icon.svg
Robbie McEwen  Australia + 0:00
Bronze medal icon.svg
Erik Zabel  Niemcy + 0:00
4 Andrej Hauptman  Słowenia + 0:00
5 Zoran Klemenčič  Słowenia + 0:00
6 Jimmy Casper  Francja + 0:00
7 Jaan Kirsipuu  Estonia + 0:00
8 Sven Teutenberg  Niemcy + 0:00
9 Baden Cooke  Australia + 0:00
10 Julian Dean  Nowa Zelandia + 0:00
50 Zbigniew Spruch  Polska + 1:01
66 Zbigniew Piątek  Polska + 1:21
76 Marek Rutkiewicz  Polska + 1:59
90 Tomasz Brożyna  Polska + 1:59
91 Robert Radosz  Polska + 1:59
92 Marcin Lewandowski  Polska + 1:59
115 Sławomir Kohut  Polska + 2:40
129 Piotr Wadecki  Polska + 2:40

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Santiago Botero  Kolumbia 48:08,45
Silver medal icon.svg
Michael Rich  Niemcy + 8,23
Bronze medal icon.svg
Igor González de Galdeano  Hiszpania + 17,15
4 László Bodrogi  Węgry + 25,53
5 Uwe Peschel  Niemcy + 33,76
6 David Millar  Wielka Brytania + 35,32
7 Aitor González  Hiszpania + 1:04,03
8 Michael Rogers  Australia + 1:06,34
9 Fabian Cancellara  Szwajcaria + 1:07,81
10 Raivis Belohvoščiks  Łotwa + 1:15,42
37 Tomasz Brożyna  Polska + 2:53,91
42 Sławomir Kohut  Polska + 3:10,14

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Susanne Ljungskog  Szwecja 2:59:15
Silver medal icon.svg
Nicole Brändli  Szwajcaria + 0:00
Bronze medal icon.svg
Joane Somarriba  Hiszpania + 0:00
4 Sara Carrigan  Australia + 0:00
5 Alison Wright  Australia + 0:18
6 Olga Slusariewa  Rosja + 0:18
7 Magali le Floch  Francja + 0:18
8 Arenda Grimberg  Holandia + 0:18
9 Wolha Hajewa  Białoruś + 0:18
10 Sara Felloni  Włochy + 0:18
53 Anna Skawińska  Polska + 1:04
79 Anna Sipurzyńska  Polska + 8:03

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Jeannie Longo-Ciprelli  Francja 30:02,62
Silver medal icon.svg
Nicole Brändli  Szwajcaria + 14,70
Bronze medal icon.svg
Teodora Ruano  Hiszpania + 15,65
4 Joane Somarriba  Hiszpania + 15,68
5 Sara Carrigan  Australia + 20,39
6 Olga Slusariewa  Rosja + 32,66
7 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 42,18
8 Rasa Polikevičiūtė  Litwa + 44,85
9 Judith Arndt  Niemcy + 48,35
10 Leontien van Moorsel  Holandia + 51,26
25 Bogumiła Matusiak  Polska + 1:41,69

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Francesco Chicchi  Włochy 3:36:28
Silver medal icon.svg
Francisco Gutiérrez Álvarez  Hiszpania + 0:00
Bronze medal icon.svg
David Loosli  Szwajcaria + 0:00
4 Siergiej Łagutin  Uzbekistan + 0:00
5 Geoffroy Lequatre  Francja + 0:00
6 Grégory Rast  Szwajcaria + 0:00
7 Sébastien Chavanel  Francja + 0:00
8 Jorge Torre  Portugalia + 0:00
9 Philippe Gilbert  Belgia + 0:00
10 Éric Berthou  Francja + 0:00
19 Mariusz Wiesiak  Polska + 0:00
30 Peter Mazur  Polska + 0:00
74 Daniel Okruciński  Polska + 0:00
108 Jacek Morajko  Polska + 0:58

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Tomas Vaitkus  Litwa 38:40,80
Silver medal icon.svg
Aleksander Biespałow  Rosja + 41,69
Bronze medal icon.svg
Sérgio Paulinho  Portugalia + 1:28,96
4 Jonas Olsson  Szwecja + 1:31,20
5 Markus Fothen  Niemcy + 1:32,95
6 Aleksander Arkiejew  Rosja + 1:39,80
7 Sébastien Rosseler  Belgia + 1:40,67
8 Niels Scheuneman  Holandia + 1:49,09
9 Gregor Gazvoda  Słowenia + 1:50,07
10 Christophe Kern  Francja + 1:50,75
15 Peter Mazur  Polska + 2:07,61
30 Błażej Janiaczyk  Polska + 3:01,90

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Arnaud Gérard  Francja 2:50:17
Silver medal icon.svg
Jukka Vastaranta  Finlandia + 0:00
Bronze medal icon.svg
Nicolas Sanderson  Australia + 0:00
4 Tom Veelers  Holandia + 0:00
5 Matej Jurčo  Słowacja + 0:00
6 Joost van Leijen  Holandia + 0:00
7 James Meadley  Australia + 0:05
8 Mauro Santambrogio  Włochy + 0:09
9 Emanuele Rizza  Włochy + 0:09
10 Samuele Marzoli  Włochy + 0:09
27 Patryk Bonda  Polska + 0:09
44 Bartosz Pajor  Polska + 0:09
64 Igor Kłak  Polska + 0:09
84 Przemysław Pietrzak  Polska + 0:09
129 Paweł Bronz  Polska + 2:57

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Michaił Ignatiew  Rosja 28:30,37
Silver medal icon.svg
Mark Jamieson  Australia + 10,36
Bronze medal icon.svg
Vincenzo Nibali  Włochy + 25,98
4 Thomas Dekker  Holandia + 30,17
5 Rafael Infantino  Kolumbia + 39,92
6 Thomas Lövkvist  Szwecja + 44,18
7 Jukka Vastaranta  Finlandia + 45,03
8 Dmitrij Kozonczuk  Rosja + 50,92
9 Roberto Traficante  Włochy + 57,12
10 Matej Jurčo  Słowacja + 58,20
12 Mateusz Taciak  Polska + 1:02,69

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Suzanne de Goede  Holandia 1:59:00
Silver medal icon.svg
Claudia Stumpf  Niemcy + 0:00
Bronze medal icon.svg
Monica Holler  Szwecja + 0:00
4 Nathalie Tirard  Francja + 0:00
5 Magen Long  Stany Zjednoczone + 0:00
6 Belinda Goss  Australia + 0:00
7 Audrey Lemieux  Kanada + 0:00
8 Alexis Rhodes  Australia + 0:00
9 Judith Baumann  Szwajcaria + 0:00
10 Monika Krawczyk  Polska + 0:00
21 Magdalena Zamolska  Polska + 0:00
29 Paulina Fiuk  Polska + 0:00

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Anna Zugno  Włochy 15:54,21
Silver medal icon.svg
Tatiana Guderzo  Włochy + 6,54
Bronze medal icon.svg
Claudia Hecht  Niemcy + 7,21
4 Luise Keller  Niemcy + 18,33
5 Christa Pirard  Holandia + 18,67
6 Larssyn Staley  Stany Zjednoczone + 19,98
7 Sally Cowman  Australia + 21,63
8 Grace Verbeke  Belgia + 24,60
9 Miranda Vierling  Holandia + 36,29
10 Petra Bublová  Czechy + 41,35
14 Paulina Fiuk  Polska + 53,24
25 Magdalena Zamolska  Polska + 1:14,08

Tabela medalowa i multimedaliści

Tabela medalowa
Miejsce Reprezentacja
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1  Włochy 3 1 1 5
2  Rosja 2 1 0 3
3  Szwecja 1 0 1 2
4  Francja 1 0 0 1
 Holandia 1 0 0 1
 Kolumbia 1 0 0 1
 Litwa 1 0 0 1
8  Niemcy 0 2 2 4
 Szwajcaria 0 2 2 4
10  Australia 0 2 1 3
11  Hiszpania 0 1 2 3
12  Finlandia 0 1 0 1
13  Portugalia 0 0 1 1
Multimedaliści
Lp. Zawodnik / Zawodniczka
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1. Szwajcaria Nicole Brändli 0 2 0 2

Uwagi

  1. Ukrainiec Jarosław Popowycz startował w elicie i z tego powodu nie bronił tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23.
  2. a b Brytyjka Nicole Cooke startowała w elicie i z tego powodu nie broniła tytułu mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego juniorek.

Przypisy

  1. Programme World Championships Road Racing. 2x2002.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2002-10-20)]. (ang.).
  2. a b Road Race Men Elite Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  3. a b Time Trial Men Elite Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  4. a b Road Race Men Under23 Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  5. a b Time Trial Under23 Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  6. a b Road Race Men Juniors Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  7. a b Time Trial Men Junior Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-18)]. (ang.).
  8. a b Road Race Women Elite Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  9. a b Time Trial Women Elite Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  10. a b Road Race Women Juniors Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-28)]. (ang.).
  11. a b Time Trial Women Junior Start List. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-28)]. (ang.).
  12. Road Race Men Elite Official Final Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  13. Time Trial Men Elite Official Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  14. Road Race Men Under23 Official Final Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  15. Time Trial Under 23 Official Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  16. Road Race Men Juniors Official Final Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-27)]. (ang.).
  17. Time Trial Men Junior Official Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-18)]. (ang.).
  18. Road Race Women Elite Official Final Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  19. Time Trial Women Elite Official Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  20. Road Race Women Juniors Official Final Results. (PDF). tissottiming.com, 2002 Road World Championships. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-28)]. (ang.).
  21. Time Trial Women Juniors Official Results. (PDF). [w:] 2002 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-28)]. (ang.).

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2002
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on