For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2003.

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2003
2002 2004
Ilustracja

Fragment jednego z indywidualnych wyścigów ze startu wspólnego
Data

7–12 października 2003

Gospodarz

Hamilton, Kanada

Organizator

UCI

Liczba konkurencji

10

Liczba zawodników

674
(184 kobiet i
490 mężczyzn)

Liczba reprezentacji

54

Strona internetowa
Dwukrotna mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego (2002, 2003) – Szwedka Susanne Ljungskog
Dwukrotna mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego (2002, 2003) – Szwedka Susanne Ljungskog
Dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas juniorów (2002, 2003) – Rosjanin Michaił Ignatjew
Dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas juniorów (2002, 2003) – Rosjanin Michaił Ignatjew

76. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody kolarskie, które odbyły się w dniach 7–12 października 2003 w kanadyjskim mieście Hamilton. Były to drugie zorganizowane w tym kraju mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym (poprzednio w 1974). Jedynie Szwedka Susanne Ljungskog w wyścigu ze startu wspólnego oraz Rosjanin Michaił Ignatjew w jeździe indywidualnej na czas juniorów zdołali obronić tytuły mistrzów świata. Wśród multimedalistów najlepszym okazał się Holender Loes Markerink, który zdobył dwa medale (złoty i srebrny). Zwycięzca indywidualnej jazdy na czas Brytyjczyk David Millar został zdyskwalifikowany za stosowanie środka dopingującego (EPO)[1].

Polacy nie zdobyli żadnego medalu, a najlepszym osiągnięciem było zajęcie 5. miejsca przez Magdalenę Zamolską w jeździe indywidualnej na czas juniorek.

Kalendarium zawodów

Countdown (50361) - The Noun Project.svg
Kalendarz MŚ w Kolarstwie Szosowym 2003[2]
Konkurencja (dystans) Data
7.10 8.10 9.10 10.10 11.10 12.10
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (260,4 km) 9:00–15:15
Jazda indywidualna na czas (41,3 km) 12:30–16:05
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego (173,6 km) 12:00–16:15
Jazda indywidualna na czas (30,3 km) 12:20–16:00
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego (124 km) 9:00–12:20
Jazda indywidualna na czas (20,8 km) 11:30–13:55
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego (124 km) 12:45–16:15
Jazda indywidualna na czas (20,8 km) 14:10–16:00
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego (74,4 km) 9:00–11:50
Jazda indywidualna na czas (15 km) 11:00–12:15

Lista uczestniczących reprezentacji

W mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym brały udział 674 osoby (184 kobiet i 490 mężczyzn) z 54 reprezentacji. Najliczniejsze reprezentacje wystawiły: Francja (37 osób), Niemcy (36) i Włochy (36). Obowiązywał specjalny system kwalifikacji ustalony przez UCI przyznający odpowiednią liczbę miejsc dla danej reprezentacji w wyścigach ze startu wspólnego.

Continenti colorati.png
Reprezentacje biorące udział w MŚ w kolarstwie szosowym 2003[3][4][5][6][7][8][9][10][11][12]
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
1.  Australia (9 / 17) – 26
2.  Austria (3 / 11) – 14
3.  Belgia (8 / 25) – 33
4.  Białoruś (2 / 3) – 5
5.  Bułgaria (0 / 2) – 2
6.  Chile (1 / 0) – 1
7.  Chiny (4 / 0) – 4
8.  Chorwacja (0 / 3) – 3
9.  Czechy (2 / 9) – 11
10.  Dania (1 / 14) – 15
11.  Estonia (3 / 10) – 13
12.  Finlandia (0 / 2) – 2
13.  Francja (12 / 25) – 37
14.  Gwatemala (2 / 0) – 2
15.  Hiszpania (10 / 25) – 35
16.  Holandia (10 / 21) – 31
17.  Hongkong (0 / 3) – 3
18.  Iran (0 / 1) – 1
19.  Irlandia (1 / 9) – 10
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
20.  Izrael (3 / 2) – 5
21.  Jamajka (1 / 0) – 1
22.  Japonia (1 / 5) – 6
23.  Kanada (10 / 15) – 25
24.  Kazachstan (0 / 9) – 9
25.  Kirgistan (0 / 1) – 1
26.  Kolumbia (1 / 11) – 12
27.  Liechtenstein (0 / 2) – 2
28.  Litwa (9 / 6) – 15
29.  Luksemburg (1 / 5) – 6
30.  Łotwa (1 / 10) – 11
31.  Malta (0 / 1) – 1
32.  Meksyk (2 / 0) – 2
33.  Mołdawia (0 / 7) – 7
34.  Niemcy (11 / 25) – 36
35.  Norwegia (1 / 10) – 11
36.  Nowa Zelandia (4 / 3) – 7
37.  Polska (10 / 15) – 25
38.  Południowa Afryka (2 / 9) – 11
Lp. Reprezentacja (Kobiety / Mężczyźni) – Łącznie
39.  Portugalia (0 / 13) – 13
40.  Rosja (11 / 18) – 29
41.  Rumunia (0 / 1) – 1
42.  Słowacja (0 / 6) – 6
43.  Słowenia (1 / 16) – 17
44.  Stany Zjednoczone (8 / 23) – 31
45.  Szwajcaria (10 / 23) – 33
46.  Szwecja (3 / 9) – 12
47.  Tajlandia (0 / 1) – 1
48.  Tunezja (0 / 1) – 1
49.  Ukraina (6 / 14) – 20
50.  Uzbekistan (1 / 3) – 4
51.  Wenezuela (0 / 3) – 3
52.  Węgry (3 / 8) – 11
53.  Wielka Brytania (5 / 10) – 15
54.  Włochy (11 / 25) – 36
Razem (184 / 490) – 674

Reprezentacja Polski

Do mistrzostw świata Polski Związek Kolarski zgłosił 25 osób (15 zawodników i 10 zawodniczek) we wszystkich konkurencjach.

Polska Reprezentacja Polski na MŚ w Kolarstwie Szosowym 2003
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Konkurencja
1. Maciej Bodnar ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
2. Paweł Cieślik ind. jazda na czas juniorów, start wspólny juniorów
3. Błażej Janiaczyk ind. jazda na czas do lat 23, start wspólny do lat 23
4. Igor Kłak start wspólny juniorów
5. Dawid Krupa ind. jazda na czas, start wspólny
6. Peter Mazur ind. jazda na czas do lat 23, start wspólny do lat 23
7. Michał Pawlyta start wspólny do lat 23
8. Dariusz Rudnicki start wspólny do lat 23
9. Marek Rutkiewicz start wspólny
10. Sylwester Szmyd start wspólny
11. Miłosz Szymczak start wspólny juniorów
12. Paweł Wachnik start wspólny juniorów
13. Mariusz Wiesiak start wspólny do lat 23
14. Cezary Zamana start wspólny
15. Paweł Zugaj ind. jazda na czas
Kobiety
Lp. Zawodniczka Konkurencja
1. Paulina Brzeźna start wspólny
2. Barbara Gromaszek start wspólny juniorek
3. Joanna Ignasiak ind. jazda na czas
4. Karolina Konieczna start wspólny juniorek
5. Marta Kozakiewicz ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek
6. Bogumiła Matusiak ind. jazda na czas, start wspólny
7. Anna Sipurzyńska start wspólny
8. Anna Skawińska start wspólny
9. Małgorzata Wysocka start wspólny
10. Magdalena Zamolska ind. jazda na czas juniorek, start wspólny juniorek

Obrońcy tytułów

Gold medal world centered-2.svg
Broniący tytułów MŚ
Mężczyźni
Konkurencja Mistrz świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Włochy Mario Cipollini nie startował
Jazda indywidualna na czas Kolumbia Santiago Botero nie startował
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego Włochy Francesco Chicchi nie startował
Jazda indywidualna na czas Litwa Tomas Vaitkus[a] nie startował
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego Francja Arnaud Gérard nie startował
Jazda indywidualna na czas Rosja Michaił Ignatjew
Gold medal icon.svg
miejsce
Kobiety
Konkurencja Mistrzyni świata Uwagi
Elita
Wyścig ze startu wspólnego Szwecja Susanne Ljungskog
Gold medal icon.svg
miejsce
Jazda indywidualna na czas Rosja Zulfija Zabirowa
Bronze medal icon.svg
miejsce
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego Holandia Suzanne de Goede nie startowała
Jazda indywidualna na czas Włochy Anna Zugno[b] nie startowała

Premie

Community Noun project 26111.svg
Nagrody pieniężne[c][13]
Miejsce Konkurencja
Jazdy indywidualne na czas Wyścigi ze startu wspólnego
Elita mężczyzn Elita kobiet /
Orlicy (do lat 23)
Juniorzy / Juniorki Elita mężczyzn Elita kobiet /
Orlicy (do lat 23)
Juniorzy / Juniorki
Gold medal icon.svg
5750 CHF 4600 CHF 1150 CHF 11 500 CHF 5750 CHF 2300 CHF
Silver medal icon.svg
3450 CHF 2300 CHF 575 CHF 8050 CHF 4025 CHF 1725 CHF
Bronze medal icon.svg
2300 CHF 1150 CHF 345 CHF 4600 CHF 2300 CHF 1150 CHF

Medaliści

Konkurencja
dystans – (data)
(liczba startujących)
Złoto:
Gold medal world centered-2.svg
Czas
(prędkość)
Srebro:
Silver medal world centered-2.svg
Czas Brąz:
Bronze medal world centered-2.svg
Czas
Mężczyźni
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[14]
260,4 km – (12 października)
(180 zaw. z 35 rep.)
[3]
Hiszpania Igor Astarloa
Jersey rainbow.svg
6:30:19
(40,029 km/h)
Hiszpania Alejandro Valverde + 0:05 Belgia Peter Van Petegem + 0:05
Jazda indywidualna na czas[15]
41,3 km – (9 października)
(45 zaw. z 29 rep.)
[4]
Australia Michael Rogers
Jersey rainbow.svg
52:42,38
(47,015 km/h)
Niemcy Uwe Peschel + 0,56 Niemcy Michael Rich + 10,59
Orlicy (do lat 23)
Wyścig ze startu wspólnego[16]
173,6 km – (10 października)
(133 zaw. z 41 rep.)
[5]
Uzbekistan Siergiej Łagutin
Jersey rainbow.svg
4:14:05
(40,994 km/h)
Belgia Johan Vansummeren + 0:00 Holandia Thomas Dekker + 0:00
Jazda indywidualna na czas[17]
30,3 km – (7 października)
(45 zaw. z 31 rep.)
[6]
Niemcy Markus Fothen
Jersey rainbow.svg
38:35,29
(47,118 km/h)
Holandia Niels Scheuneman + 18,99 Rosja Aleksander Biespałow + 21,28
Juniorzy
Wyścig ze startu wspólnego[18]
124 km – (11 października)
(143 zaw. z 41 rep.)
[7]
Holandia Kai Reus
Jersey rainbow.svg
3:01:30
(40,991 km/h)
Dania Anders Lund + 0:14 Czechy Lukáš Fus + 0:14
Jazda indywidualna na czas[19]
20,8 km – (8 października)
(62 zaw. z 36 rep.)
[8]
Rosja Michaił Ignatjew
Jersey rainbow.svg
27:01,88
(46,193 km/h)
Ukraina Dmytro Hrabowski + 21,27 Szwecja Viktor Renäng + 22,50
Kobiety
Elita
Wyścig ze startu wspólnego[20]
124 km – (11 października)
(116 zaw. z 33 rep.)
[9]
Szwecja Susanne Ljungskog
Jersey rainbow.svg
3:16:06
(37,939 km/h)
Holandia Mirjam Melchers + 0:00 Wielka Brytania Nicole Cooke + 0:00
Jazda indywidualna na czas[21]
20,8 km – (8 października)
(44 zaw. z 26 rep.)
[10]
Hiszpania Joane Somarriba
Jersey rainbow.svg
28:23,23
(43,969 km/h)
Niemcy Judith Arndt + 10,78 Rosja Zulfija Zabirowa + 26,25
Juniorki
Wyścig ze startu wspólnego[22]
74,4 km – (10 października)
(58 zaw. z 21 rep.)
[11]
Holandia Loes Markerink
Jersey rainbow.svg
2:05:39
(35,527 km/h)
Rosja Irina Tołmaszewa + 0:00 Niemcy Sabine Fischer + 0:00
Jazda indywidualna na czas[23]
15 km – (7 października)
(34 zaw. z 20 rep.)
[12]
Niemcy Bianca Knöpfle
Jersey rainbow.svg
22:17,08
(40,388 km/h)
Holandia Loes Markerink + 16,52 Holandia Iris Slappendel + 30,93

Szczegóły

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Igor Astarloa  Hiszpania 6:30:19
Silver medal icon.svg
Alejandro Valverde  Hiszpania + 0:05
Bronze medal icon.svg
Peter Van Petegem  Belgia + 0:05
4 Paolo Bettini  Włochy + 0:05
5 Michael Boogerd  Holandia + 0:06
6 Bo Hamburger  Dania + 0:06
7 Michael Barry  Kanada + 0:06
8 Luca Paolini  Włochy + 0:12
9 Óscar Freire  Hiszpania + 0:12
10 Janek Tombak  Estonia + 0:12
52 Cezary Zamana  Polska + 0:23
57 Sylwester Szmyd  Polska + 0:30
98 Dawid Krupa  Polska + 9:18

Indywidualna jazda na czas mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Michael Rogers  Australia 52:42,38
Silver medal icon.svg
Uwe Peschel  Niemcy + 0,56
Bronze medal icon.svg
Michael Rich  Niemcy + 10,59
4 Isidro Nozal  Hiszpania + 14,41
5 Dario Frigo  Włochy + 26,44
6 Wiaczesław Jekimow  Rosja + 33,29
7 Marc Wauters  Belgia + 42,26
8 Michal Hrazdíra  Czechy + 48,26
9 Bert Roesems  Belgia + 50,71
10 Ben Day  Australia + 54,89
27 Dawid Krupa  Polska + 2:30,48
37 Paweł Zugaj  Polska + 4:13,25

Wyścig ze startu wspólnego kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Susanne Ljungskog  Szwecja 3:16:06
Silver medal icon.svg
Mirjam Melchers  Holandia + 0:00
Bronze medal icon.svg
Nicole Cooke  Wielka Brytania + 0:00
4 Edita Pučinskaitė  Litwa + 0:00
5 Olga Zabielinska  Rosja + 0:00
6 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 0:04
7 Anita Valen  Norwegia + 0:12
8 Judith Arndt  Niemcy + 0:12
9 Bogumiła Matusiak  Polska + 0:19
10 Zulfija Zabirowa  Rosja + 0:19
32 Małgorzata Wysocka  Polska + 9:27
53 Paulina Brzeźna  Polska + 9:27
66 Anna Skawińska  Polska + 13:08

Indywidualna jazda na czas kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Joane Somarriba  Hiszpania 28:23,23
Silver medal icon.svg
Judith Arndt  Niemcy + 10,78
Bronze medal icon.svg
Zulfija Zabirowa  Rosja + 26,25
4 Karin Thürig  Szwajcaria + 27,13
5 Geneviève Jeanson  Kanada + 48,49
6 Jeannie Longo-Ciprelli  Francja + 58,95
7 Lada Kozlíková  Czechy + 1:01,61
8 Deirdre Demet-Barry  Stany Zjednoczone + 1:16,29
9 Teodora Ruano  Hiszpania + 1:22,16
10 Edita Pučinskaitė  Litwa + 1:24,92
30 Bogumiła Matusiak  Polska + 2:36,63
42 Joanna Ignasiak  Polska + 4:54,37

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Siergiej Łagutin  Uzbekistan 4:14:05
Silver medal icon.svg
Johan Vansummeren  Belgia + 0:00
Bronze medal icon.svg
Thomas Dekker  Holandia + 0:00
4 Jens Renders  Belgia + 0:00
5 Matej Mugerli  Słowenia + 0:00
6 Aleksandr Bażenow  Rosja + 0:00
7 Marcus Fothen  Niemcy + 0:00
8 Pieter Weening  Holandia + 0:00
9 Massimo Iannetti  Włochy + 0:00
10 Francisco José Ventoso  Hiszpania + 0:09
51 Peter Mazur  Polska + 0:09
69 Błażej Janiaczyk  Polska + 0:59
83 Michał Pawlyta  Polska + 9:02

Indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Markus Fothen  Niemcy 38:35,29
Silver medal icon.svg
Niels Scheuneman  Holandia + 18,99
Bronze medal icon.svg
Aleksander Biespałow  Rosja + 21,28
4 Thomas Lövkvist  Szwecja + 30,32
5 Jure Zrimšek  Słowenia + 45,59
6 Michael Creed  Stany Zjednoczone + 47,56
7 Wiktor Rapinskij  Białoruś + 48,50
8 Brian Vandborg  Dania + 1:00,92
9 Thomas Dekker  Holandia + 1:02,27
10 Petter Renäng  Szwecja + 1:14,23
15 Peter Mazur  Polska + 1:32,48
40 Błażej Janiaczyk  Polska + 3:57,23

Wyścig ze startu wspólnego juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Kai Reus  Holandia 3:01:30
Silver medal icon.svg
Anders Lund  Dania + 0:14
Bronze medal icon.svg
Lukáš Fus  Czechy + 0:14
4 José Joaquín Rojas  Hiszpania + 0:14
5 Johan Lindgren  Szwecja + 0:14
6 Pieter Jacobs  Belgia + 0:14
7 Grega Bole  Słowenia + 0:14
8 Mikaël Cherel  Francja + 0:14
9 Tom Leezer  Belgia + 0:14
10 Sebastian Langeveld  Holandia + 0:14
22 Paweł Wachnik  Polska + 0:14
29 Igor Kłak  Polska + 0:14
48 Paweł Cieślik  Polska + 0:38
51 Maciej Bodnar  Polska + 0:38

Indywidualna jazda na czas juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Michaił Ignatjew  Rosja 27:01,88
Silver medal icon.svg
Dmytro Hrabowski  Ukraina + 21,27
Bronze medal icon.svg
Viktor Renäng  Szwecja + 22,50
4 Dominique Cornu  Belgia + 27,45
5 William Walker  Australia + 46,11
6 Roman Kreuziger  Czechy + 55,41
7 Aleksiej Jesin  Rosja + 55,70
8 Tony Martin  Niemcy + 56,69
9 Julien Loubet  Francja + 1:01,28
10 Simon Špilak  Słowenia + 1:04,14
22 Maciej Bodnar  Polska + 1:27,11
37 Paweł Cieślik  Polska + 1:55,74

Wyścig ze startu wspólnego juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Loes Markerink  Holandia 2:05:39
Silver medal icon.svg
Irina Tołmaszewa  Rosja + 0:00
Bronze medal icon.svg
Sabine Fischer  Niemcy + 0:00
4 Bianca Knöpfle  Niemcy + 0:00
5 Laura Bozzolo  Włochy + 0:00
6 Candice Sullivan  Australia + 0:00
7 Karolina Konieczna  Polska + 0:00
8 Stephanie Williams  Australia + 0:00
9 Kate Nichols  Australia + 0:00
10 Monika Furrer  Szwajcaria + 0:00
32 Magdalena Zamolska  Polska + 6:54

Indywidualna jazda na czas juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg
Bianca Knöpfle  Niemcy 22:17,08
Silver medal icon.svg
Loes Markerink  Holandia + 16,52
Bronze medal icon.svg
Iris Slappendel  Holandia + 30,93
4 Laura Telle  Łotwa + 31,52
5 Magdalena Zamolska  Polska + 34,91
6 Stephanie Williams  Australia + 37,42
7 Sara Peeters  Belgia + 42,97
8 Emmanuelle Merlot  Francja + 43,34
9 Larssyn Staley  Stany Zjednoczone + 47,65
10 Chiara Nadalutti  Włochy + 49,10
21 Marta Kozakiewicz  Polska + 1:10,58

Tabela medalowa i multimedaliści

Tabela medalowa
Miejsce Reprezentacja
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1  Holandia 2 3 2 7
2  Niemcy 2 2 2 6
3  Hiszpania 2 1 0 3
4  Rosja 1 1 2 4
5  Szwecja 1 0 1 2
6  Australia 1 0 0 1
 Uzbekistan 1 0 0 1
8  Belgia 0 1 1 2
9  Dania 0 1 0 1
 Ukraina 0 1 0 1
11  Czechy 0 0 1 1
 Wielka Brytania 0 0 1 1
Multimedaliści
Lp. Zawodnik / Zawodniczka
Złoto

Złoto
Srebro

Srebro
Brąz

Brąz
Suma

Razem
1. Holandia Loes Markerink 1 1 0 2

Uwagi

  1. Litwin Tomas Vaitkus startował w elicie i z tego powodu nie bronił tytułu mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas do lat 23.
  2. Włoszka Anna Zugno startowała w elicie i z tego powodu nie broniła tytułu mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas juniorek.
  3. Wymienione kwoty dotyczą premii wypłacanych przez światową federację UCI. Ponadto w niektórych przypadkach wypłacane są nagrody z krajowych związków kolarskich, nagrody państwowe, nagrody wynikające z kontraktów z grupami zawodowymi czy też ze zleceń reklamodawców.

Przypisy

  1. Millar has '03 title taken, fined $1,600. espn.com, 2004-08-04. [dostęp 2022-10-27]. (ang.).
  2. UCI Road World Championships Competitions guide ↓, s. 9 (6. Programme des compétitions et réunions techniques).
  3. a b Start List Men's Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  4. a b Start List Men Elite Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  5. a b Start List Under 23 Men Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  6. a b Start List Men's Under 23 Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  7. a b Start List Men's Juniors Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-17)]. (ang.).
  8. a b Men's Juniors Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-18)]. (ang.).
  9. a b Start List Women's Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  10. a b Start List Women's Elite Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  11. a b Start List Women's Juniors Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  12. a b Start List Women's Juniors Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  13. UCI Road World Championships Competitions guide ↓, s. 28 (10. Prize Scale).
  14. Official Final Results Men's Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  15. Results Men Elite Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  16. Official Final Results Men Under 23 Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  17. Race Analysis Men's Under 23 Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  18. Official Final Results Men's Junior Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-17)]. (ang.).
  19. Race Analysis Men's Juniors Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-18)]. (ang.).
  20. Official Final Results Women's Road Race. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  21. Race Analysis Women's Elite Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-10-24)]. (ang.).
  22. Official Final Results Juniors Women Road Race. (PDF). tissottiming.com, 2003 Road World Championships. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-17)]. (ang.).
  23. Race Analysis Women's Juniors Time Trial. (PDF). [w:] 2003 Road World Championships [on-line]. tissottiming.com. [dostęp 2022-10-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2022-04-16)]. (ang.).

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2003
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on