Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym i Snowboardingu 2021 – slopestyle mężczyzn (narciarstwo dowolne) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym i Snowboardingu 2021 – slopestyle mężczyzn (narciarstwo dowolne).

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym i Snowboardingu 2021 – slopestyle mężczyzn (narciarstwo dowolne)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym i Snowboardingu 2021
Narciarstwo dowolne
Slopestyle mężczyzn
Andri Ragettli
Stany Zjednoczone Colby Stevenson
Stany Zjednoczone Alexander Hall

Rywalizacja mężczyzn w narciarskim slopestyle'u podczas mistrzostw świata w Aspen została rozegrana na torze o nazwie Buttermilk Slopestyle. Kwalifikacje rozegrano 11 marca o 13:00, z kolei finał odbył się 13 marca o 9:30[1]. Złoty medal wywalczył Szwajcar Andri Ragettli, który pokonał drugiego Colby'ego Stevensona oraz trzeciego Alexandra Halla.

Kwalifikacje

Grupa 1

Miejsce Bib Kolejność
startu
Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Wynik[2] Uwagi
1. 1 1 Andri Ragettli  Szwajcaria 90,25 91,00 91,00 Q
2. 7 2 Evan McEachran  Kanada 24,00 89,50 89,50 Q
3. 4 5 Birk Ruud  Norwegia 54,50 88,50 88,50 Q
4. 12 11 Finn Bilous  Nowa Zelandia 81,00 88,00 88,00 Q
5. 17 25 Oliwer Magnusson  Szwecja 87,50 37,75 87,50 Q
6. 5 4 Jesper Tjäder  Szwecja 72,75 86,50 86,50 Q
7. 13 7 Ferdinand Dahl  Norwegia 65,00 86,00 86,00
8. 52 15 Kuura Koivisto  Finlandia 85,50 19,00 85,50
9. 21 20 Taisei Yamamoto  Japonia 83,25 83,75 83,75
10. 30 8 Lukas Müllauer  Austria 77,00 82,25 82,25
11. 26 19 Thibault Magnin  Hiszpania 80,50 46,00 80,50
12. 18 16 Tyler Harding  Wielka Brytania 74,50 18,00 74,50
13. 25 22 Ben Barclay  Nowa Zelandia 31,50 71,50 71,50
14. 33 13 Gen Fujii  Japonia 69,00 3,25 69,00
15. 43 6 Simo Peltola  Finlandia 63,50 36,50 63,50
16. 39 17 Timothé Sivignon  Francja 60,75 51,75 60,75
17. 22 12 Edouard Thérriault  Kanada 57,00 50,00 57,00
18. 46 14 Vincent Maharavo  Francja 50,00 55,75 55,75
19. 48 24 Bailey Johnson  Australia 51,25 7,50 51,25
20. 37 21 David Zehentner  Niemcy 37,50 47,00 47,00
21. 42 18 Leonardo Donaggio  Włochy 42,00 14,00 42,00
22. 9 3 Christian Nummedal  Norwegia 34,00 10,25 34,00
23. 29 10 Nils Rhyner  Szwajcaria 14,00 31,25 31,25
24. 51 23 Samuel Baumgartner  Austria 19,25 30,75 30,75
34 9 Gus Kenworthy  Wielka Brytania DNS

Grupa 2

Miejsce Bib Kolejność
startu
Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Wynik[3] Uwagi
1. 20 6 Alexander Hall  Stany Zjednoczone 92,25 60,25 92,25 Q
2. 6 1 James Woods  Wielka Brytania 66,25 91,25 91,25 Q
3. 3 3 Colby Stevenson  Stany Zjednoczone 90,25 88,75 90,25 Q
4. 11 9 Antoine Adelisse  Francja 87,75 9,25 87,75 Q
5. 28 11 Max Moffatt  Kanada 43,00 86,75 86,75 Q
6. 14 15 Kim Gubser  Szwajcaria 86,00 37,75 86,00 Q
7. 27 22 Henrik Harlaut  Szwecja 25,00 85,25 85,25
8. 59 5 Cody Laplante  Stany Zjednoczone 71,75 84,50 84,50
9. 23 8 Teal Harle  Kanada 83,25 33,25 83,25
10. 24 23 Ralph Welponer  Włochy 52,00 80,00 80,00
11. 10 4 Javier Lliso  Hiszpania 77,50 71,25 77,50
12. 36 20 Chris McCormick  Wielka Brytania 13,00 70,50 70,50
13. 31 7 Hannes Rudigier  Austria 62,00 60,00 62,00
14. 44 10 Vincent Veile  Niemcy 33,75 60,25 60,25
15. 2 2 Mac Forehand  Stany Zjednoczone 58,75 28,25 58,75
16. 41 18 Luca Harrington  Nowa Zelandia 11,75 50,25 50,25
17. 60 25 John Parker  Hongkong 10,75 49,75 49,75
18. 32 17 Julius Forer  Austria 44,50 34,00 44,50
19. 19 12 Oscar Wester  Szwecja 26,50 40,50 40,50
20. 49 19 Francisco Salas  Chile 38,75 14,75 38,75
21. 16 13 Sebastian Schjerve  Norwegia 36,00 32,75 36,00
22. 45 14 Mateo Bonacalza  Argentyna 31,75 23,00 31,75
23. 40 16 Miika Virkki  Finlandia 29,25 13,75 29,25
24. 50 21 Aleksi Patja  Finlandia 4,75 15,75 15,75
25. 35 24 Harry Wright  Wielka Brytania 15,50 5,50 15,50

Finał

Miejsce Bib Kolejność
startu
Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Wynik[4]
1 11 Andri Ragettli  Szwajcaria 72,38 85,43 90,65 90,65
3 8 Colby Stevenson  Stany Zjednoczone 67,16 89,55 39,43 89,55
20 12 Alexander Hall  Stany Zjednoczone 44,70 16,28 86,01 86,01
4. 6 10 James Woods  Wielka Brytania 84,76 79,90 53,31 84,76
5. 14 1 Kim Gubser  Szwajcaria 46,61 81,78 50,55 81,78
6. 17 4 Oliwer Magnusson  Szwecja 69,55 57,41 81,63 81,63
7. 4 7 Birk Ruud  Norwegia 81,46 33,96 25,81 81,46
8. 7 9 Evan McEachran  Kanada 74,61 20,30 12,30 74,61
9. 12 6 Finn Bilous  Nowa Zelandia 65,03 73,23 30,11 73,23
10. 5 2 Jesper Tjäder  Szwecja 53,83 40,40 66,40 66,40
11. 28 3 Max Moffatt  Kanada 31,45 51,81 33,11 51,81
12. 11 5 Antoine Adelisse  Francja 17,25 17,38 25,95 25,95

Przypisy

  1. Aspen 2021 FIS Snowboard and Freeski World Championships (ang.). US Ski and Snowboard. [dostęp 2021-03-13].
  2. Results - Qualification Heat 1 (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2021-03-11. [dostęp 2021-03-14].
  3. Results - Qualification Heat 2 (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2021-03-11. [dostęp 2021-03-14].
  4. Overall Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2021-03-13. [dostęp 2021-03-14].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym i Snowboardingu 2021 – slopestyle mężczyzn (narciarstwo dowolne)
Listen to this article