Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2017 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2017.

Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2017
2015 2019
Data 2 - 5 lutego 2017
Gospodarz Rumunia Vatra Dornei
Organizator FIL

21. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie na torach naturalnych 2017 odbyły się w dniach 25 lutego w rumuńskiej miejscowości Vatra Dornei. Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. W jedynkach mężczyzn i kobiet oraz w dwójkach męskich ze względu na trudne warunki pogodowe udało się przeprowadzić tylko jeden ślizg.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
4 lutego 2017 Rumunia Watra Dorna Jedynki mężczyzn Włochy Alex Gruber Rosja Jurij Talikh Austria Thomas Kammerlander
4 lutego 2017 Rumunia Watra Dorna Dwójki mężczyzn  Austria
Rupert Brüggler
Tobias Angerer
 Włochy
Patrick Pigneter
Florian Clara
 Rosja
Aleksiej Martianow
Iwan Rodin
4 lutego 2017 Rumunia Watra Dorna Jedynki kobiet Włochy Greta Pinggera Włochy Evelin Lanthaler Austria Tina Unterberger
3 lutego 2017 Rumunia Watra Dorna Drużynowe  Austria
Tina Unterberger
Thomas Kammerlander
Rupert Brŭggler – Tobias Angerer
 Włochy
Greta Pinggera
Alex Gruber
Patrick Pigneter – Florian Clara
 Rosja
Swietłana Zarawina
Jurij Talikh
Aleksiej Martianow – Iwan Rodin

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data: 4 lutego 2017
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Greta Pinggera  Włochy 1:16,70 - 1:16,70 -
Evelin Lanthaler  Włochy 1:16,87 - 1:16,87 + 0,17
Tina Unterberger  Austria 1:17,93 - 1:17,93 + 1,23
4. Sara Bachmann  Włochy 1:18,30 - 1:18,30 + 1,60
5. Swietłana Zarawina  Rosja 1:18,77 - 1:18,77 + 2,07
6. Maria Auer  Austria 1:19,83 - 1:19,83 + 3,13
7. Michelle Diepold  Austria 1:20,17 - 1:20,17 + 3,47
8. Daria Malejewa  Rosja 1:20,28 - 1:20,28 + 3,58
9. Michaela Niemetz  Niemcy 1:20,49 - 1:20,49 + 3,79
10. Petra Dragičević  Słowenia 1:21,18 - 1:21,18 + 4,48
. . .
20. Julia Płowy  Polska 1:27,66 - 1:27,66 + 10,96

Jedynki mężczyzn

  • Data: 4 lutego 2017
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Alex Gruber  Włochy 1:16,47 - 1:16,47 -
Jurij Talikh  Rosja 1:17,21 - 1:17,21 + 0,74
Thomas Kammerlander  Austria 1:17,31 - 1:17,31 + 0,84
4. Patrick Pigneter  Włochy 1:17,90 - 1:17,90 + 1,43
5. Jack Leslie  Nowa Zelandia 1:17,98 - 1:17,98 + 1,51
6. Florian Glatzl  Austria 1:18,16 - 1:18,16 + 1,69
7. Stanisław Kowszik  Rosja 1:18,24 - 1:18,24 + 1,77
8. Aleksandr Jegorow  Rosja 1:18,37 - 1:18,37 + 1,90
9. Florian Breitenberger  Włochy 1:18,44 - 1:18,44 + 1,97
10. Gregori Bukin  Rosja 1:18,46 - 1:18,46 + 1,99
. . .
29. Marcin Sitkowski  Polska 1:26,31 - 1:26,31 + 9,84
34. Patryk Budny  Polska 1:29,25 - 1:29,25 + 12,78
37. Rafał Zasuwa  Polska 1:30,45 - 1:30,45 + 13,98

Dwójki mężczyzn

  • Data: 4 lutego 2017
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Rupert Brüggler
Tobias Angerer
 Austria 1:21,16 - 1:21,16 -
Patrick Pigneter
Florian Clara
 Włochy 1:21,94 - 1:21,94 + 0,78
Aleksiej Martianow
Iwan Rodin
 Rosja 1:22,48 - 1:22,48 + 1,32
4. Christian Schopf
Andreas Schopf
 Austria 1:22,64 - 1:22,64 + 1,48
5. Christoph Regensburger
Dominik Holzknecht
 Austria 1:22,95 - 1:22,95 + 1,79
6. Paweł Porszniew
Iwan Łazariew
 Rosja 1:23,33 - 1:23,33 + 2,17
7. Aleksandr Jegorow
Piotr Popow
 Rosja 1:23,40 - 1:23,40 + 2,24
8. Andrij Demczuk
Myrosław Lenko
 Ukraina 1:26,09 - 1:26,09 + 4,93
9. Josef Limmer
Simon Dietz
 Niemcy 1:27,11 - 1:27,11 + 5,95
10. Tadej Dragičević
Petra Dragičević
 Słowenia 1:27,30 - 1:27,30 + 6,14
. . .
13. Marcin Sitkowski
Patryk Budny
 Polska 1:31,24 - 1:31,24 + 10,08

Drużynowe

  • Data: 3 lutego 2017
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Tina Unterberger/Thomas Kammerlander/Rupert Brüggler/Tobias Angerer  Austria 4:02,44
Greta Pinggera/Alex Gruber/Patrick Pigneter/Florian Clara  Włochy 4:03,85 + 1,41
Swietłana Zarawina/Jurij Talikh/Aleksiej Martianow/Iwan Rodin  Rosja 4:04,06 + 1,62
4. Anisoara Hutopila/Adrian Filimon/Bogdan Morosan/Ciprian Taslaoanu  Rumunia 4:20,36 + 17,92
5. Lisa Walch/Oliver Schiller/Josef Limmer/Simon Dietz  Niemcy 4:23,79 + 21,35
6. Anastasia Slyusar/Andrij Hirniak/Andrij Diemczuk/Myrosław Lenko  Ukraina 4:25,32 + 22,88
7. Asuman Bayrak/Isa Guzeloglu/Coskun Ercoskun/Muhammet Dellalbasi  Turcja 4:25,65 + 23,21
8. Nadja Nemec/Matic Dragičević/Tadej Dragičević/Petra Dragičević  Słowenia 4:26,36 + 23,92
9. Julia Płowy/Rafał Zasuwa/Marcin Sitkowski/Patryk Budny  Polska 4:33,25 + 30,81

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Włochy 2 3 0 5
2.  Austria 2 0 2 4
3.  Rosja 0 1 2 3

Uwagi

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych 2017
Listen to this article