Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010.

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010
2009 2011
Organizator Międzynarodowa Federacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Paryż,  Francja
Termin 4-13 listopada
Edycja 72.

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010 – 72. edycja mistrzostw odbyła się w Grand Palais w Paryżu. To szóste mistrzostwa, które zostały rozegrane w stolicy Francji (poprzednio w 1921, 1922, 1937, 1957 i 1965).

Klasyfikacja medalowa

Lp. Państwo
Razem
1  Włochy 2 3 2 7
2  Francja 2 1 2 5
3  Rosja 2 3 5
4  Niemcy 1 2 3
5  Stany Zjednoczone 1 1 1 3
6  Chiny 1 1 2
7  Korea Południowa 1 3 4
8  Rumunia 1 2 3
9  Estonia 1 1
10  Ukraina 2 1 3
11  Węgry 1 2 3
12  Polska 1 1
13  Japonia 2 2

Skład reprezentacji Polski

Hala Grand Palais w trakcie mistrzostw
Hala Grand Palais w trakcie mistrzostw

Medaliści

Mężczyźni

Złoto
Srebro
Brąz
Floret
Niemcy Peter Joppich Lei Sheng Japonia Yūki Ōta
Stany Zjednoczone Gerek Meinhardt
 Chiny
Huang Liangcai
Lei Sheng
Zhu Jun
Zhang Liangliang
 Włochy
Valerio Aspromonte
Andrea Cassarà
Andrea Baldini
Stefano Barrera
 Japonia
Yūki Ōta
Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryo Miyake
Szpada
Estonia Nikolai Novosjolov Francja Gauthier Grumier Węgry Gábor Boczkó
Francja Jean-Michel Lucenay
 Francja
Jean-Michel Lucenay
Ulrich Robeiri
Gauthier Grumier
Jérôme Jeannet
 Stany Zjednoczone
Weston Kelsey
Cody Mattern
Benjamin Bratton
Benjamin Ungar
 Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
Szabla
Korea Południowa Won Woo-young Niemcy Nicolas Limbach Rumunia Cosmin Hanceanu
Rosja Wieniamin Rieszetnikow
 Rosja
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Artiom Zanin
 Włochy
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
 Rumunia
Rareș Dumitrescu
Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu

Kobiety

Złoto
Srebro
Brąz
Floret
Włochy Elisa Di Francisca Włochy Arianna Errigo Korea Południowa Nam Hyun-hee
Włochy Valentina Vezzali
 Włochy
Elisa Di Francisca
Valentina Vezzali
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
 Polska
Sylwia Gruchała
Anna Rybicka
Karolina Chlewińska
Katarzyna Kryczało
 Korea Południowa
Nam Hyun-hee
Jeon Hee-sook
Oh Na-na
Seo Mi-jung
Szpada
Francja Maureen Nisima Węgry Emese Szász Włochy Nathalie Moellhausen
Rosja Tatiana Łogunowa
 Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Alexandru
Anca Măroiu
Loredana Iordachioiu
 Niemcy
Britta Heidemann
Imke Duplitzer
Monika Sozanska
Ricarda Multerer
 Korea Południowa
Oh Yun-hee
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Park Se-ra
Szabla
Stany Zjednoczone Mariel Zagunis Ukraina Olha Charłan Ukraina Ołena Chomrowa
Rosja Sofja Wielika
 Rosja
Julija Gawriłowa
Sofja Wielika
Swietłana Kormilicyna
Dina Galiakbarowa
 Ukraina
Olha Charłan
Ołena Chomrowa
Olha Żownir
Hałyna Pundyk
 Francja
Cecilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Solenne Mary

Rezultaty

Mężczyźni

Szabla indywidualnie

6 listopada

Szabla drużynowo

9 listopada

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45  
    Polska 39  
  Turcja 26
  Polska 45  
    Włochy 45  
    Ukraina 29  
  Ukraina 45  
  Grecja 10  
    Ukraina 45
    Stany Zjednoczone 35  
  Irak 19
  Stany Zjednoczone 45  
    Włochy 45  
    Białoruś 25  
  Francja  
 wolny los  
    Francja 44
    Białoruś 45  
  Brazylia 23
  Białoruś 45  
    Białoruś 45
    Chiny 37  
  Kanada 45  
  Wenezuela 37  
    Kanada 35
    Chiny 45  
 wolny los
  Chiny  
  Włochy 41
  Rosja 45
  Korea Południowa  
 wolny los  
    Korea Południowa 45  
    Japonia 17  
  Iran 33
  Japonia 45  
    Korea Południowa 32  
    Rosja 45  
  Hiszpania 45  
  Argentyna 33  
    Hiszpania 39
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
    Rosja 45
    Rumunia 32  
  Węgry  
 wolny los  
    Węgry 25
    Niemcy 45  
  Australia 23
  Niemcy 45  
    Niemcy 42
    Rumunia 45  
  Kazachstan 36  
  Tunezja 45  
    Tunezja 32
    Rumunia 45  
 wolny los
  Rumunia  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Białoruś 41
  Rumunia 45

Floret indywidualnie

7 listopada

Floret drużynowo

11 listopada

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45  
    Brazylia 12  
  Turcja 32
  Brazylia 45  
    Włochy 45  
    Korea Południowa 40  
  Korea Południowa 45  
  Tajlandia 22  
    Korea Południowa 45
    Polska 37  
  Katar 10
  Polska 45  
    Włochy 45  
    Japonia 30  
  Niemcy 45  
  Australia 23  
    Niemcy 45
    Austria 35  
  Wenezuela 29
  Austria 45  
    Niemcy 38
    Japonia 45  
  Kanada 27  
  Izrael 35  
    Izrael 40
    Japonia 45  
  Chorwacja 22
  Japonia 45  
  Włochy 43
  Chiny 45
  Rosja 45  
  Kolumbia 17  
    Rosja 45  
    Egipt 26  
  Egipt 45
  Ukraina 36  
    Rosja 45  
    Francja 30  
  Hongkong 9  
  Białoruś 45  
    Białoruś 31
    Francja 45  
  Argentyna 18
  Francja 45  
    Rosja 38
    Chiny 45  
  Stany Zjednoczone 45  
  Singapur 23  
    Stany Zjednoczone 36
    Wielka Brytania 45  
  Iran 29
  Wielka Brytania 45  
    Wielka Brytania 29
    Chiny 45  
 Południowa Afryka RPA 24  
  Węgry 45  
    Węgry 25
    Chiny 45  
 wolny los
  Chiny  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Japonia 45
  Rosja 42

Szpada indywidualnie

8 listopada

Szpada drużynowo

13 listopada

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Węgry  
 wolny los  
    Węgry 31  
    Japonia 25  
  Kazachstan 37
  Japonia 45  
    Węgry 45  
    Niemcy 37  
  Szwajcaria 40  
  Holandia 45  
    Holandia 35
    Niemcy 45  
  Australia 25
  Niemcy 45  
    Węgry 38  
    Stany Zjednoczone 45  
  Chiny 45  
  Katar 29  
    Chiny 39
    Stany Zjednoczone 40  
  Czechy 34
  Stany Zjednoczone 45  
    Stany Zjednoczone 39
    Korea Południowa 35  
  Norwegia 45  
  Hongkong 32  
    Norwegia 37
    Korea Południowa 45  
  Turcja 25
  Korea Południowa 45  
  Stany Zjednoczone 36
  Francja 45
  Polska 45  
  Austria 39  
    Polska 45  
    Kanada 38  
  Iran 29
  Kanada 45  
    Polska 43  
    Rosja 45  
  Rosja 45  
  Izrael 33  
    Rosja 45
    Włochy 31  
  Kolumbia w
  Włochy  
    Rosja 38
    Francja 45  
  Ukraina 45  
 Wybrzeże Kości Słoniowej WKS 23  
    Ukraina 45
    Hiszpania 34  
  Australia 29
  Hiszpania 45  
    Ukraina 38
    Francja 45  
  Estonia 45  
 Południowa Afryka RPA 26  
    Estonia 33
    Francja 37  
  Sierra Leone w
  Francja  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Węgry 36
  Rosja 34

Kobiety

Szabla indywidualnie

6 listopada

Szabla drużynowo

9 listopada

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.  Rosja Sofja Wielika (3), Julija Gawriłowa (10), Dina Galiakbarowa (–), Swietłana Kormilicyna (34)
2.  Ukraina Ołena Chomrowa (3), Olha Charłan (2), Hałyna Pundyk (90), Olha Żownir (21)
3.  Francja Cecilia Berder (24), Carole Vergne (8), Solenne Mary (52), Léonore Perrus (33)
4.  Stany Zjednoczone Mariel Zagunis (1), Dagmara Wozniak (19), Daria Schneider (44), Ibtihaj Muhammad (14)
5.  Chiny Ni Hong (27), Zhu Min (35), Bao Yingying (36), Tan Xue (54)
6.  Polska Aleksandra Socha (18), Bogna Jóźwiak (11), Irena Więckowska (53), Małgorzata Kozaczuk (41)
7.  Włochy Ilaria Bianco (9), Giola Marzocca (12), Irene Vecchi (5), Alessandra Lucchino (–)
8.  Węgry Orsolya Nagy (13), Reka Peto (43), Reka Benko (40), Anna Varhelyi (55)
  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Rosja  
 wolny los  
    Rosja 45  
    Wielka Brytania 36  
  Wielka Brytania 45
  Wenezuela 38  
    Rosja 45  
    Węgry 37  
  Węgry  
 wolny los  
    Węgry 45
    Korea Południowa 42  
 wolny los
  Korea Południowa  
    Rosja 45  
    Stany Zjednoczone 32  
  Chiny  
 wolny los  
    Chiny 45
    Kazachstan 32  
  Australia 41
  Kazachstan 45  
    Chiny 42
    Stany Zjednoczone 45  
  Niemcy 45  
  Dominikana 38  
    Niemcy 25
    Stany Zjednoczone 45  
 wolny los
  Stany Zjednoczone  
  Rosja 45
  Ukraina 33
  Francja  
 wolny los  
    Francja 45  
    Japonia 28  
  Brazylia 29
  Japonia 45  
    Francja 45  
    Polska 36  
  Tunezja 45  
  Białoruś 41  
    Tunezja 35
    Polska 45  
 wolny los
  Polska  
    Francja 34
    Ukraina 45  
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45
    Kanada 34  
 wolny los
  Kanada  
    Włochy 38
    Ukraina 45  
  Hiszpania 45  
  Argentyna 40  
    Hiszpania 32
    Ukraina 45  
 wolny los
  Ukraina  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Stany Zjednoczone 35
  Francja 45

Floret indywidualnie

7 listopada

Floret drużynowo

10 listopada

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.  Włochy Elisa Di Francisca (1), Valentina Vezzali (3), Arianna Errigo (2), Ilaria Salvatori (12)
2.  Polska Sylwia Gruchała (3), Anna Rybicka (29), Karolina Chlewińska (34), Katarzyna Kryczało (24)
3.  Korea Południowa Oh Na-na (19), Nam Hyun-hee (3), Jeon Hee-sook (5), Seo Mi-jung (26)
4.  Niemcy Carolin Golubytskyi (21), Sandra Bingenheimer (23), Katja Wächter (11), Martina Zacke (35)
5.  Francja Virginie Ujlaky (18), Astrid Guyart (9), Corinne Maîtrejean (8), Gaelle Gebet (25)
6.  Rosja Aida Szanajewa (6), Julija Biriukowa (13), Inna Dierigłazowa (17), Jewgienija Łamonowa (10)
7.  Ukraina Anastazja Moskowska (74), Olga Lelejko (52), Kateryna Czencowa (62), Ołena Chismatulina (37)
8.  Stany Zjednoczone Lee Kiefer (27), Nicole Ross (28), Doris Willette (40), Nzingha Prescod (32)
  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45  
    Wenezuela 11  
  Wenezuela 33
  Rumunia 32  
    Włochy 45  
    Francja 24  
  Francja  
 wolny los  
    Francja 45
    Japonia 32  
 wolny los
  Japonia  
    Włochy 45  
    Niemcy 30  
  Chiny  
 wolny los  
    Chiny 36
    Ukraina 43  
 wolny los
  Ukraina  
    Ukraina 31
    Niemcy 39  
  Singapur  
 wolny los  
    Singapur 19
    Niemcy 45  
 wolny los
  Niemcy  
  Włochy 45
  Polska 37
  Korea Południowa  
 wolny los  
    Korea Południowa 45  
    Wielka Brytania 22  
 wolny los
  Wielka Brytania  
    Korea Południowa 41  
    Stany Zjednoczone 23  
  Kanada  
 wolny los  
    Kanada 18
    Stany Zjednoczone 45  
 wolny los
  Stany Zjednoczone  
    Korea Południowa 37
    Polska 41  
  Polska  
 wolny los  
    Polska 36
    Węgry 26  
 wolny los
  Węgry  
    Polska 45
    Rosja 29  
  Hongkong 34  
  Brazylia 45  
    Brazylia 15
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Niemcy 42
  Korea Południowa 45


Szpada indywidualnie

8 listopada

Szpada drużynowo

12 listopada

Lp. Drużyna Zawodniczki (miejsce indywidualnie)
1.  Rumunia Ana Maria Brânză (19), Simona Alexandru (42), Anca Măroiu (35), Loredana Iordachioiu (12)
2.  Niemcy Britta Heidemann (17), Imke Duplitzer (18), Monika Sozanska (20), Ricarda Multerer (120)
3.  Korea Południowa Oh Yun-hee (7), Shin A-lam (55), Jung Hyo-jung (10), Park Se-ra (45)
4.  Chiny Sun Yujie (40), Xu Anqi (39), Luo Xiaojuan (11), Yin Mingfang (86)
5.  Francja Laura Flessel-Colovic (6), Maureen Nisima (1), Hajnalka Kiraly-Picot (25), Nathalie Alibert (92)
6.  Rosja Wioletta Kołobowa (43), Tatiana Łogunowa (3), Olga Kocznewa (26)
7.  Polska Małgorzata Bereza (14), Ewa Nelip (29), Danuta Dmowska-Andrzejuk (37)
8.  Estonia Irina Embrich (38), Julia Beljajeva (28), Julia Zuikova (67), Kristina Kuusk (46)
  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Polska  
 wolny los  
    Polska 45  
    Japonia 24  
  Wielka Brytania 37
  Japonia 44  
    Polska 28  
    Korea Południowa 45  
  Węgry  
 wolny los  
    Węgry 34
    Korea Południowa 41  
 wolny los
  Korea Południowa  
    Korea Południowa 31  
    Rumunia 45  
  Francja  
 wolny los  
    Francja 32
    Szwajcaria 31  
  Kolumbia 23
  Szwajcaria 45  
    Francja 40
    Rumunia 45  
  Ukraina 45  
  Brazylia 29  
    Ukraina 35
    Rumunia 45  
 wolny los
  Rumunia  
  Rumunia 35
  Niemcy 26
  Niemcy  
 wolny los  
    Niemcy 45  
    Kanada 28  
  Kirgistan 34
  Kanada 45  
    Niemcy 28  
    Rosja 27  
  Szwecja 45  
  Australia 28  
    Szwecja 26
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
    Niemcy 34
    Chiny 28  
  Chiny  
 wolny los  
    Chiny 43
    Stany Zjednoczone 28  
 wolny los
  Stany Zjednoczone  
    Chiny 45
    Estonia 32  
  Estonia 45  
 Południowa Afryka RPA 26  
    Estonia 32
    Włochy 28  
 wolny los
  Włochy  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Korea Południowa 45
  Chiny 37


Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Szermierce 2010
Listen to this article