Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011.

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011
2010 2012
Organizator Międzynarodowa Federacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Katania,  Włochy
Termin 8-16 października
Edycja 73.

Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011 – 73. edycja mistrzostw odbyła się w Palaghiaccio Catania w Katanii. To siódme mistrzostwa, które rozgrywane były we Włoszech (poprzednio w 1929, 1936, 1955, 1961, 1982 i 2006).

Klasyfikacja medalowa

Lp. Państwo
Razem
1  Włochy 4 3 4 11
2  Rosja 4 1 5
3  Chiny 2 2 4
4  Francja 1 1 1 3
5  Rumunia 1 2 3
6  Stany Zjednoczone 1 2 3
7  Niemcy 1 1 2
 Ukraina 1 1 2
9  Bułgaria 1 1
 Holandia 1 1
 Węgry 1 1
12  Korea Południowa 4 4
13  Szwajcaria 2 2

Skład reprezentacji Polski

Medaliści

Mężczyźni

Złoto
Srebro
Brąz
Floret
Włochy Andrea Cassarà Włochy Valerio Aspromonte Włochy Giorgio Avola
Francja Victor Sintès
 Chiny
Zhang Liangliang
Lei Sheng
Zhu Jun
Ma Jianfei
 Francja
Marcel Marcilloux
Victor Sintès
Erwan Le Péchoux
Brice Guyart
 Niemcy
Sebastian Bachmann
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Andre Wessels
Szpada
Włochy Paolo Pizzo Holandia Bas Verwijlen Szwajcaria Fabian Kauter
Korea Południowa Park Kyoung-doo
 Francja
Ronan Gustin
Gauthier Grumier
Jean-Michel Lucenay
Yannick Borel
 Węgry
Géza Imre
Péter Somfai
Gábor Boczkó
Peter Szenyi
 Szwajcaria
Fabian Kauter
Max Heinzer
Benjamin Steffen
Florian Staub
Szabla
Włochy Aldo Montano Niemcy Nicolas Limbach Korea Południowa Gu Bon-gil
Włochy Luigi Tarantino
 Rosja
Nikołaj Kowalow
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Paweł Bykow
 Białoruś
Dmitrij Łapkies
Alaksandr Bujkiewicz
Walerij Pryiemka
Aleksiej Lichauczeski
 Włochy
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Tarantino
Giampiero Pastore

Kobiety

Złoto
Srebro
Brąz
Floret
Włochy Valentina Vezzali Włochy Elisa Di Francisca Stany Zjednoczone Lee Kiefer
Korea Południowa Nam Hyun-hee
 Rosja
Jewgienija Łamonowa
Aida Szanajewa
Inna Dierigłazowa
Łarisa Korobiejnikowa
 Włochy
Valentina Vezzali
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
 Korea Południowa
Jeon Hee-sook
Nam Hyun-hee
Lee Hye-sun
Jung Gil-ok
Szpada
Li Na Sun Yujie Rumunia Ana Branza
Rumunia Anca Măroiu
 Rumunia
Simona Alexandru
Ana Branza
Loredana Dinu
Anca Măroiu
 Chiny
Luo Xiaojuan
Li Na
Sun Yujie
Xu Angi
 Włochy
Rossella Fiamingo
Nathalie Moellhausen
Mara Navarria
Bianca Del Carretto
Szabla
Rosja Sofja Wielika Stany Zjednoczone Mariel Zagunis Rosja Julija Gawriłowa
Ukraina Olha Charłan
 Rosja
Jekatierina Djaczenko
Sofja Wielika
Julija Gawriłowa
Dina Galiakbarowa
 Ukraina
Ołena Chomrowa
Hałyna Pundyk
Olha Charłan
Olha Żownir
 Stany Zjednoczone
Ibtihaj Muhammad
Mariel Zagunis
Dagmara Wozniak
Daria Schneider

Rezultaty

Mężczyźni

Szabla indywidualnie

11 października

Szabla drużynowo

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45  
    Hongkong 18  
  Hongkong 45
  Kazachstan 42  
    Włochy 45  
    Stany Zjednoczone 42  
  Francja 45  
 Demokratyczna Republika Konga DR Konga 21  
    Francja 37
    Stany Zjednoczone 45  
  Kolumbia 21
  Stany Zjednoczone 45  
    Włochy 43  
    Białoruś 45  
  Białoruś  
 wolny los  
    Białoruś 45
    Kanada 27  
  Argentyna 18
  Kanada 45  
    Białoruś 45
    Rumunia 44  
  Hiszpania 45  
  Brazylia 41  
    Hiszpania 31
    Rumunia 45  
 wolny los
  Rumunia  
  Białoruś 29
  Rosja 45
  Niemcy  
 wolny los  
    Niemcy 45  
    Wenezuela 29  
  Wenezuela 45
  Japonia 37  
    Niemcy 44  
    Ukraina 30  
  Ukraina 45  
  Gruzja 22  
    Ukraina 45
    Korea Południowa 35  
 Wybrzeże Kości Słoniowej W. Kości Słoniowej 4
  Korea Południowa 45  
    Niemcy 33
    Rosja 45  
  Chiny 45  
  Irak 24  
    Chiny 32
    Węgry 45  
  Australia 17
  Węgry 45  
    Węgry 33
    Rosja 45  
  Iran 45  
  Egipt 29  
    Iran 16
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Włochy 45
  Niemcy 40


Szpada indywidualnie

12 października

Szpada drużynowo

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy 45  
  Szwecja 15  
    Francja 45  
    Estonia 32  
  Kazachstan 42
  Estonia 45  
    Francja 45  
    Niemcy 41  
  Kanada 45  
  Hongkong 25  
    Kanada 32
    Niemcy 45  
  Australia 32
  Niemcy 45  
    Francja 43  
    Korea Południowa 31  
  Rosja 45  
  Izrael 36  
    Rosja 39
    Norwegia 45  
  Kirgistan 43
  Norwegia 44  
    Norwegia 33
    Korea Południowa 45  
  Japonia 30  
  Czechy 26  
    Japonia 40
    Korea Południowa 42  
  Litwa 23
  Korea Południowa 45  
  Francja 45
  Węgry 37
  Stany Zjednoczone 14  
  Portugalia 13  
    Stany Zjednoczone 26  
    Szwajcaria 31  
  Brazylia 31
  Szwajcaria 45  
    Szwajcaria 36  
    Włochy 33  
  Polska 45  
  Holandia 39  
    Polska 29
    Włochy 45  
  Iran 30
  Włochy 45  
    Szwajcaria 23
    Węgry 45  
  Chiny 45  
  Białoruś 35  
    Chiny 45
    Egipt 41  
  Egipt 45
  Ukraina 36  
    Chiny 37
    Węgry 45  
  Wenezuela 45  
  Hiszpania 40  
    Wenezuela 23
    Węgry 45  
  Uzbekistan 27
  Węgry 45  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Korea Południowa 14
  Szwajcaria 15


Floret indywidualnie

13 października

Floret drużynowo

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Francja 45  
    Brazylia 20  
  Kanada 44
  Brazylia 45  
    Włochy 35  
    Niemcy 45  
  Wielka Brytania 45  
  Iran 33  
    Wielka Brytania 26
    Niemcy 45  
  Tajlandia 20
  Niemcy 45  
    Niemcy 36  
    Francja 45  
  Francja  
  Sierra Leone w/o  
    Francja 45
    Izrael 33  
  Singapur 39
  Izrael 41  
    Francja 45
    Rosja 40  
  Egipt 45  
  Meksyk 13  
    Egipt 35
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
  Francja 44
  Chiny 45
  Japonia  
 wolny los  
    Japonia 45  
    Węgry 29  
  Węgry 45
  Hongkong 20  
    Japonia 35  
    Polska 45  
  Polska 45  
  Argentyna 31  
    Polska 45
    Stany Zjednoczone 40  
  Kolumbia 22
  Stany Zjednoczone 45  
    Polska 34
    Chiny 45  
  Korea Południowa 45  
  Kazachstan 25  
    Korea Południowa 45
    Austria 41  
  Wenezuela 35
  Austria 45  
    Korea Południowa 40
    Chiny 45  
  Ukraina 45  
  Białoruś 35  
    Ukraina 34
    Chiny 45  
 wolny los
  Chiny  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Niemcy 45
  Polska 33


Kobiety

Floret indywidualnie

11 października

Floret drużynowo

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45  
    Meksyk 14  
  Meksyk 40
  Egipt 37  
    Włochy 45  
    Węgry 30  
  Japonia  
 wolny los  
    Japonia 28
    Węgry 45  
 wolny los
  Węgry  
    Włochy 45  
    Polska 31  
  Niemcy  
 wolny los  
    Niemcy 36
    Kanada 37  
  Algieria 21
  Kanada 45  
    Kanada 23
    Polska 35  
  Wielka Brytania 45  
  Portoryko 23  
    Wielka Brytania 16
    Polska 34  
 wolny los
  Polska  
  Włochy 44
  Rosja 45
  Korea Południowa  
 wolny los  
    Korea Południowa 45  
    Brazylia 20  
  Brazylia 42
  Singapur 36  
    Korea Południowa 44  
    Stany Zjednoczone 34  
  Ukraina 45  
  Bułgaria 9  
    Ukraina 28
    Stany Zjednoczone 45  
 wolny los
  Stany Zjednoczone  
    Korea Południowa 25
    Rosja 45  
  Francja  
 wolny los  
    Francja 29
    Chiny 25  
 wolny los
  Chiny  
    Francja 42
    Rosja 45  
  Hongkong 32  
  Wenezuela 45  
    Wenezuela 18
    Rosja 45  
 wolny los
  Rosja  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Polska 26
  Korea Południowa 27


Szabla indywidualnie

12 października

Szabla drużynowo

15 października

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Rosja  
 wolny los  
    Rosja 45  
    Hongkong 17  
  Hongkong 45
  Meksyk 44  
    Rosja 45  
    Węgry 29  
  Węgry 45  
  Kanada 31  
    Węgry 45
    Korea Południowa 39  
 wolny los
  Korea Południowa  
    Rosja 45  
    Stany Zjednoczone 33  
  Włochy  
 wolny los  
    Włochy 45
    Wielka Brytania 25  
  Australia 33
  Wielka Brytania 45  
    Włochy 43
    Stany Zjednoczone 45  
  Tunezja 45  
  Islandia 43  
    Tunezja 35
    Stany Zjednoczone 45  
 wolny los
  Stany Zjednoczone  
  Rosja 45
  Ukraina 43
  Chiny  
 wolny los  
    Chiny 45  
    Wenezuela 43  
  Wenezuela 45
  Kazachstan 39  
    Chiny 43  
    Azerbejdżan 45  
  Japonia 40  
  Azerbejdżan 45  
    Azerbejdżan 45
    Francja 44  
 wolny los
  Francja  
    Azerbejdżan 25
    Ukraina 45  
  Polska  
 wolny los  
    Polska 45
    Niemcy 27  
  Brazylia 16
  Niemcy 45  
    Polska 36
    Ukraina 45  
  Hiszpania 45  
  Argentyna 33  
    Hiszpania 26
    Ukraina 45  
 wolny los
  Ukraina  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Stany Zjednoczone 45
  Azerbejdżan 40


Szpada indywidualnie

13 października

Szpada drużynowo

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Rumunia  
 wolny los  
    Rumunia 45  
    Wielka Brytania 23  
  Hongkong 35
  Wielka Brytania 45  
    Rumunia 37  
    Polska 33  
  Rosja 45  
  Kolumbia 21  
    Rosja 40
    Polska 41  
  Izrael 41
  Polska 44  
    Rumunia 24  
    Niemcy 23  
  Korea Południowa 45  
  Argentyna 27  
    Korea Południowa 45
    Ukraina 41  
  Chińskie Tajpej 30
  Ukraina 45  
    Korea Południowa 23
    Niemcy 27  
  Szwecja 45  
  Meksyk 35  
    Szwecja 31
    Niemcy 45  
  Holandia 22
  Niemcy 45  
  Rumunia 27
  Chiny 26
  Włochy 45  
  Litwa 22  
    Włochy 45  
    Kanada 39  
  Brazylia 27
  Kanada 42  
    Włochy 45  
    Estonia 19  
  Węgry 45  
  Kirgistan 19  
    Węgry 34
    Estonia 35  
  Kazachstan 23
  Estonia 45  
    Włochy 38
    Chiny 42  
  Francja  
  Algieria w/o  
    Francja 45
    Stany Zjednoczone 26  
  Wenezuela 27
  Stany Zjednoczone 45  
    Francja 43
    Chiny 45  
  Japonia 45  
 Południowa Afryka RPA 17  
    Japonia 22
    Chiny 45  
  Kuba 28
  Chiny 42  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Niemcy 33
  Włochy 45


Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Szermierce 2011
Listen to this article