Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2015/I Dywizja
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Mistrzostwa Świata do lat 18 w Hokeju na Lodzie Mężczyzn I Dywizji 2015 odbywały się w dwóch państwach: we węgierskim Debreczynie oraz w słoweńskim Mariborze. Zawody rozgrywano w dniach 12–18 kwietnia (obie grupy).
W mistrzostwach pierwszej dywizji uczestniczyło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Rozgrywały one mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzca turnieju grupy A awansował do mistrzostw świata elity w 2016 roku, ostatni zespół grupy A spadł do grupy B, zastępując zwycięzcę turnieju grupy B. Najsłabsza drużyna grupy B spadła do drugiej dywizji.
Hale, w których odbywały się zawody to:
- Főnix Hall (Debreczyn)
- Ledna dvorana Tabor (Maribor)
Sędziowie główni[1]
|
Wyniki
Godziny podane w czasach lokalnych (UTC+02:00)
12 kwietnia 2015 | Białoruś | 3:2 pd. | Norwegia | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | D. Bujnicki (PP) 38:33 W. Hawrilenko (PP) 43:49 P. Warabiej (PP) 61:12 |
(0:1, 1:1, 1:0, 1:0) | 05:35 (EQ) M. Krogdahl 32:44 (PP) A. Gulliksen |
Widzów: 210 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Jakow Palej Botond Palkovi |
12 min. kar | 14 min. kar |
12 kwietnia 2015 | Węgry | 1:9 | Dania | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | M. Gaspar (PP) 18:22 | (1:3, 0:4, 0:2) | 01:13 (EQ) W. Boysen 09:26 (PP) T. Ladehoff 12:49 (EQ) A. True 22:44 (EQ) O. Anker Christensen 32:52 (EQ) S. Andersen Brinkmann 33:09 (EQ) D. Nielsen 39:37 (PP) A. True 52:46 (PP) M. From 56:56 (EQ) J. Jul Korsgaard |
Widzów: 560 Sędzia główny: Juris Balodis Sędziowie liniowi: Artiom Korepanow Kriss Kupcus |
14 min. kar | 26 min. kar |
12 kwietnia 2015 | Francja | 7:1 | Kazachstan | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | R. Matima (EQ) 04:59 Robin Colomban (SH) 10:54 R. Matima (EQ) 23:08 J. Addamo (EQ) 29:44 J. Addamo (EQ) 36:39 B. Maia (EQ) 50:22 J. Addamo (EQ) 53:03 |
(2–0, 3–1, 2–0) | 23:54 (EQ) I. Borowikow | Widzów: 250 Sędzia główny: Tom Darnell Sędziowie liniowi: Daniel Cohen Jonas Reimer |
8 min. kar | 31 min. kar |
13 kwietnia 2015 | Norwegia | 2:3 pd. | Francja | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | M. Ekberg (EQ) 04:29 K. Paulsen (EQ) 43:44 |
(1:0, 0:1, 1:1, 0:1) | 29:28 (PP) L. Coulaud 46:29 (EQ) A. Torres 62:41 (EQ) B. Maia |
Widzów: 185 Sędzia główny: Daniel Gamper Sędziowie liniowi: David Nothegger Jonas Reimer |
10 min. kar | 12 min. kar |
13 kwietnia 2015 | Dania | 4:3 pd. | Białoruś | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | T. Ladehoff (EQ) 07:01 N. Krag Christensen (EQ) 39:59 T. Ladehoff (PP) 57:43 N. Krag Christensen (EQ) 60:25 |
(1:1, 1:2, 1:0, 1:0) | 13:15 (EQ) A. Patsenkin 30:02 (PP) A. Shikut 36:22 (SH) A. Patsenkin |
Widzów: 150 Sędzia główny: Tom Darnell Sędziowie liniowi: Daniel Cohen Jakow Palej |
29 min. kar | 10 min. kar |
14 kwietnia 2015 | Kazachstan | 6:5 | Węgry | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | M. Smolyakov (EQ) 10:36 D. Demyanov (EQ) 13:10 D. Makeyev (EQ) 29:53 A. Borisevich (PP) 45:54 D. Demyanov (EQ) 47:06 D. Demyanov (EQ) 48:26 |
(2:3, 1:1, 3:1) | 07:15 (EQ) B. Horvath 08:08 (PP) V. Török 15:23 (EQ) D. Szita 29:39 (EQ) Z. Kiss 59:59 (EA) B. Stipsicz |
Widzów: 370 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Artiom Korepanow Jakow Palew |
14 min. kar | 10 min. kar |
15 kwietnia 2015 | Dania | 4:1 | Francja | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | T. Ladehoff (EQ) 10:07 J. Jul Korsgaard (EQ) 36:01 S. Andersen Brinkmann (EQ) 41:09 M. From (EQ) 59:01 |
(1:0, 1:1, 2:0) | 30:44 (EQ) G. Ville | Widzów: 190 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: David Nothegger Botond Palkovi |
12 min. kar | 10 min. kar |
15 kwietnia 2015 | Węgry | 2:7 | Białoruś | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | D. Szita (EQ) 18:15 Z. Garat (EQ) 21:39 |
(1:0, 2:4, 0:3) | 22:20 (EQ) A. Patsenkin 23:59 (EQ) E. Astankov 28:11 (PP) I. Sushko 31:49 (EQ) A. Patsenkin 45:59 (PP) I. Sushko 47:29 (EQ) K. Kutsyr 49:43 (PP) A. Patsenkin |
Widzów: 430 Sędzia główny: Daniel Gamper Sędziowie liniowi: Daniel Cohen Jonas Reimer |
24 min. kar | 22 min. kar |
15 kwietnia 2015 | Norwegia | 5:3 | Kazachstan | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | P. Grønstad (EQ) 17:58 P. Grønstad (PP) 38:12 V. Granholm (EQ) 41:48 T. Andre Christensen (EQ) 43:09 A. Røykås Marthinsen (EQ) 50:52 |
(1:1, 1:2, 3:0) | 17:32 (EQ) D. Makeyev 24:05 (EQ) K. Panyukov 24:57 (EQ) A. Borisevich |
Widzów: 210 Sędzia główny: Tom Darnell Sędziowie liniowi: Artiom Korepanow Kriss Kupcus |
12 min. kar | 12 min. kar |
16 kwietnia 2015 | Białoruś | 4:0 | Francja | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Shikut (PP2) 02:54 J. Szaranhowicz (PP) 03:58 D. Bujnicki (EQ) 12:28 E. Farafontov (EN) 58:43 |
(3:0, 0:0, 1:0) | Widzów: 220 Sędzia główny: Juris Balodis Sędziowie liniowi: Kriss Kupcus Botond Palkovi | |
24 min. kar | 42 min. kar |
17 kwietnia 2015 | Kazachstan | 2:5 | Dania | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | I. Borovikov (EQ) 25:41 K. Panyukov (EQ) 40:28 |
(0:3, 1:1, 1:1) | 02:41 (EQ) D. Nielsen 14:57 (EQ) M. From 18:13 (EQ) J. Juul Korsgaard 29:58 (PP) O. Anker Christensen 44:37 (PP) M. From |
Widzów: 120 Sędzia główny: Daniel Gamper Sędziowie liniowi: Daniel Cohen David Nothegger |
36 min. kar | 16 min. kar |
17 kwietnia 2015 | Norwegia | 4:1 | Węgry | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Gulliksen (EQ) 01:20 V. Granholm (EQ) 07:14 A. Gulliksen (PP) 30:21 P. Grønstad (EN) 59:06 |
(2:0, 1:1, 1:0) | 36:57 (EQ) D. Szita | Widzów: 270 Sędzia główny: Przemysław Kępa Sędziowie liniowi: Jakow Palej Jonas Reimer |
12 min. kar | 14 min. kar |
18 kwietnia 2015 | Kazachstan | 3:6 | Białoruś | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | D. Demyanov (EQ) 15:15 A. Melikhov (EQ) 28:28 A. Dzhanagzinov (EQ) 49:02 |
(1:2, 1:2, 1:2) | 14:10 (EQ) J. Szaranhowicz 19:23 (EQ) J. Szaranhowicz 20:36 (EQ) V. Gavrilenko 23:53 (EQ) E. Astankov 40:51 (PP) D. Bujnicki 58:02 (EN) J. Szaranhowicz |
Widzów: 100 Sędzia główny: Juris Balodis Sędziowie liniowi: Kriss Kupcus Botond Palkovi |
22 min. kar | 10 min. kar |
18 kwietnia 2015 | Francja | 5:2 | Węgry | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:25 | J. Bougro (EQ) 04:32 A. Texier (EQ) 12:19 G. Ville (PP) 24:59 J. Gleizes (EQ) 26:19 A. Texier (EQ) 55:06 |
(2:0, 2:2, 1:0) | 33:31 (EQ) P. Kiss 39:34 (SH) A. Nagy |
Widzów: 380 Sędzia główny: Tom Darnell Sędziowie liniowi: Daniel Cohen Artiom Korepanow |
16 min. kar | 45 min. kar |
18 kwietnia 2015 | Dania | 2:1 | Norwegia | Főnix Hall, Debreczyn |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | J. Røndbjerg (EQ) 36:55 N. Krag Christensen (EQ) 56:11 |
(0:0, 1:1, 1:0) | 37:18 (EQ) J. Lundell Noer | Widzów: 280 Sędzia główny: Daniel Gamper Sędziowie liniowi: David Nothegger Jakow Palej |
6 min. kar | 8 min. kar |
Tabela
Lp | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dania | 5 | 14 | 4 | 1 | 0 | 0 | 28 | 8 | +20 |
2. | Białoruś | 5 | 12 | 3 | 1 | 1 | 0 | 19 | 11 | +8 |
3. | Francja | 5 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2 | 16 | 13 | +3 |
4. | Norwegia | 5 | 8 | 2 | 0 | 2 | 1 | 14 | 12 | +2 |
5. | Kazachstan | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 15 | 28 | -13 |
6. | Węgry | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11 | 31 | -20 |
= awans do elity = spadek do I dywizji, grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców[2]: Tobias Ladehoff, Mathias From, Jahor Szaranhowicz, Dmitrij Demjanow – 4 bramki
- Klasyfikacja asystentów[3]: Alaksiej Pacienkin – 8 asyst
- Klasyfikacja kanadyjska[4]: Alaksiej Pacienkin – 11 pkt.
- Klasyfikacja +/-[5]: Jeppe Korsgaard +8
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy[6]: Lasse Petersen – 93,65%
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy[6]: Lasse Petersen – 1,60
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji: