Mistrzostwa świata juniorów w badmintonie - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa świata juniorów w badmintonie.

Mistrzostwa świata juniorów w badmintonie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa świata juniorów w badmintonie – zawody w badmintonie organizowana co dwa lata (od 2006 roku co roku) pod egidą Międzynarodowej Federacji Badmintona (BWF). W zawodach startują zawodnicy w wieku juniorskim (do lat 19). Mistrzostwa odbywają się od 1992 roku.

Edycje

Edycja Rok Miejsce Państwo
1. 1992 Dżakarta  Indonezja
2. 1994 Kuala Lumpur  Malezja
3. 1996 Silkeborg  Dania
4. 1998 Melbourne  Australia
5. 2000 Kanton  Chiny
6. 2002 Pretoria  Południowa Afryka
7. 2004 Richmond  Kanada
8. 2006 Inczon  Korea Południowa
9. 2007 Waitakere  Nowa Zelandia
10. 2008 Pune  Indie
Edycja Rok Miejsce Państwo
11. 2009 Alor Setar  Malezja
12. 2010 Guadalajara  Meksyk
13. 2011 Tajpej  Chińskie Tajpej
14. 2012 Chiba  Japonia
15. 2013 Bangkok  Tajlandia
16. 2014 Alor Setar  Malezja
17. 2015 Lima  Peru
18. 2016 Bilbao  Hiszpania
19. 2017 Yogyakarta  Indonezja
20. 2018 Markham  Kanada

Zwycięzcy

Rok Miejsce Gra pojedyncza mężczyzn Gra pojedyncza kobiet Gra podwójna mężczyzn Gra podwójna kobiet Gra mieszana Drużynowo
1992 Indonezja Dżakarta Sun Jun Indonezja Kristin Junita Indonezja Santoso
Indonezja Kusno
Gu Jun
Han Jingna
Dania Jim Laugesen
Dania Rikke Olsen
Nie rozegrano
1994 Malezja Kuala Lumpur Chen Gang Wang Chen Dania Peter Gade
Dania Peder Nissen
Yao Jie
Liu Lu
Zhang Wei
Qian Hong
Nie rozegrano
1996 Dania Silkeborg Zhu Feng Yu Hua Malezja Gan Wye Teck
Malezja Chan Chong Ming
Gao Ling
Yang Wei
Wang Wei
Lu Ying
Nie rozegrano
1998 Australia Melbourne Zhang Yang Gong Ruina Malezja Chan Chong Ming
Malezja Teo Kok Seng
Zhang Jiewen
Xie Xingfang
Malezja Chan Chong Ming
Malezja Joanne Quay
Nie rozegrano
2000 Kanton Bao Chunlai Wei Yan Sang Yang
Zheng Bo
Zhang Yawen
Wei Yili
Sang Yang
Zhang Yawen
 Chiny
2002 Południowa Afryka Pretoria Chen Jin Jiang Yanjiao Korea Południowa Han Sang-hoon
Korea Południowa Park Sung-hwan
Du Jing
Rong Lu
Guo Zhendong
Yu Yang
 Chiny
2004 Kanada Richmond Chen Jin Cheng Shao-chieh Malezja Hoon Thien How
Malezja Tan Boon Heong
Tian Qing
Yu Yang
He Hanbin
Yu Yang
 Chiny
2006 Korea Południowa Inczon Korea Południowa Hong Ji-hoon Wang Yihan Korea Południowa Lee Yong-dae
Korea Południowa Cho Gun-woo
Ma Jin
Wang Xiaoli
Korea Południowa Lee Yong-dae
Korea Południowa Yoo Hyun-young
 Korea Południowa
2007 Nowa Zelandia Waitakere Chen Long Wang Lin Korea Południowa Chung Eui-seok
Korea Południowa Shin Baek-cheol
Xie Jing
Zhong Qianxin
Malezja Lim Khim Wah
Malezja Ng Hui Lin
 Chiny
2008 Indie Pune Wang Zhengming Indie Saina Nehwal Malezja Mak Hee Chun
Malezja Teo Kok Siang
Singapur Fu Mingtian
Singapur Yao Lei
Chai Biao
Xie Jing
 Chiny
2009 Malezja Alor Setar Tian Houwei Tajlandia Ratchanok Inthanon Malezja Chooi Kah Ming
Malezja Ow Yao Han
Tang Jinhua
Xia Huan
Tajlandia Maneepong Jongjit
Tajlandia Rodjana Chuthabunditkul
 Chiny
2010 Meksyk Guadalajara Dania Viktor Axelsen Tajlandia Ratchanok Inthanon Malezja Ow Yao Han
Malezja Yew Hong Kheng
Bao Yixin
Ou Dongni
Liu Cheng
Bao Yixin
 Chiny
2011 Tajpej Malezja Zulfadli Zulkiffli Tajlandia Ratchanok Inthanon Malezja Nelson Heg
Malezja Teo Ee Yi
Korea Południowa Lee So-hee
Korea Południowa Shin Seung-chan
Indonezja Alfian Eko Prasetya
Indonezja Gloria Emanuelle Widjaja
 Malezja
2012 Japonia Chiba Japonia Kento Momota Japonia Nozomi Okuhara Hongkong Lee Chun Hei
Hongkong Ng Ka Long
Korea Południowa Lee So-hee
Korea Południowa Shin Seung-chan
Indonezja Edi Subaktiar
Indonezja Melati Daeva Oktavianti
 Chiny
2013 Tajlandia Bangkok Korea Południowa Heo Kwang-hee Japonia Akane Yamaguchi Li Junhui
Liu Yuchen
Korea Południowa Chae Yoo-jung
Korea Południowa Kim Ji-won
Huang Kaixiang
Chen Qingchen
 Korea Południowa
2014 Malezja Alor Setar Lin Guipu Japonia Akane Yamaguchi Tajlandia Kittinupong Kedren
Tajlandia Dechapol Puavaranukroh
Chen Qingchen
Jia Yifan
Huang Kaixiang
Chen Qingchen
 Chiny
2015 Peru Lima Lu Chia-hung Malezja Goh Jin Wei He Jiting
Zheng Siwei
Chen Qingchen
Jia Yifan
Zheng Siwei
Chen Qingchen
 Chiny
2016 Hiszpania Bilbao Sun Feixiang Chen Yufei Han Chengkai
Zhou Haodong
Japonia Sayaka Hobara
Japonia Nami Matsuyama
He Jiting
Du Yue
 Chiny
2018 Kanada Markham Tajlandia Kunlavut Vitidsarn Malezja Goh Jin Wei Di Zijian
Wang Chang
Liu Xuanxuan
Xia Yuting
Indonezja Leo Rolly Carnando
Indonezja Indah Cahya Sari Jamil
 Chiny

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa świata juniorów w badmintonie
Listen to this article