Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1985 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1985.

Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1985

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

6. Mistrzostwa Azji w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozegrane w trzeciej dekadzie września 1985 w stolicy Indonezji, Dżakarcie

Rezultaty

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg na 100 m Zheng Chen 10.28 Indonezja Mohammed Purnomo 10.33 Korea Południowa Chang Jae-keun 10.35
Bieg na 200 m Korea Południowa Chang Jae-keun 20.57 Indonezja Mohammed Purnomo 21.19 Li Feng 21.20
Bieg na 400 m Filipiny Isidro del Prado 45.61 Oman Mohamed Amer Al-Malki 46.45 Irak Aouf Abdulrahman Yousef 46.67
Bieg na 800 m Malezja Batumalai Rajakumar 1.47.37 Indie Charles Borromeo 1.47.99 Korea Południowa Ryu Tae-kyung 1.48.18
Bieg na 1500 m Indie Bagicha Singh 3.56.85 Indie Suresh Yadav 3.56.90 Irak Hussein Darwish 3.57.07
Bieg na 5000 m Japonia Kozu Akutsu 14.22.11 Japonia Haruo Urata 14.22.42 Korea Południowa Lee Sang-geun 14.23.02
Bieg na 10 000 m Zhang Guowei 29.58.73 Korea Południowa Lee Sang-geun 30.10.05 Indie Vinod Kumar Pokhriyal 32.09.62
Maraton Korea Północna Ling Jong-hyen 2.20.29 Japonia Tomio Sueyoshi 2.24.26 Korea Północna Choe Il-sop 2.24.52
Bieg na 110 m przez płotki Yu Zhicheng 13.94 Japonia Masahiko Sugi 14.20 Li Jieqiang 14.23
Bieg na 400 m przez płotki Bahrajn Ahmed Hamada 49.88 Kuwejt Jasem Al-Douwaila 50.81 Japonia Hiroshi Kakimori 50.85
Bieg na 3000 m z przeszkodami Japonia Shigeyuki Aikyo 8.46.96 Hwang Wen-cheng 8.47.53 Indie Shanmugin Pitchaiah 8.48.14
Sztafeta 4 x 100 m  Chiny
Cai Jianming
Yu Zhuanghui
Li Tao
Zheng Chen
39.34  Katar 39.81  Korea Południowa 39.85
Sztafeta 4 x 400 m  Irak 3:07.68  Japonia 3:07.92  Filipiny 3:09.95
Chód na 20 km Liu Jianli 1:26:52 Indie Chand Ram 1:27:20 Wang Zhicheng 1.31.12
Skok wzwyż Japonia Shuji Ujino 2.24 Japonia Takao Sakamoto 2.22 Liu Yunpeng 2.22
Skok o tyczce Ji Zebiao 5.30 Japonia Toshiyuki Hashioka 5.20 Liang Xueren 5.10
Skok w dal Liu Yuhuang 8.00 Pang Yan 7.95 Japonia Junichi Usui 7.72
Trójskok Tian Hongxin 16.38 Korea Południowa Park Young-jun 16.35 Japonia Yasushi Ueta 15.96
Pchnięcie kulą Indie Balwinder Singh 17.88 Gong Yitian 17.80 Indie Bahadur Singh Chouhan 17.21
Rzut dyskiem Li Weinan 55.30 Wang Daoming 54.62 Indie Kuldip Singh 52.36
Rzut młotem Indie Raghubir Singh Bal 64.34 Xie Yingqi 63.44 Kuwejt Walid Saleh Al-Bekhit 60.62
Rzut oszczepem Pubu Ciren 76.56 Korea Południowa Kim Sun-yun 76.22 Japonia Kazuhiro Mizoguchi 74.90
Dziesięciobój Guu Jin-shoei 7538 pkt. Lee Fu-an 7469 pkt. Wang Kangqiang 7357 pkt.

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg na 100 m Indie P.T. Usha 11.64 Tajlandia Ratjai Sripet 11.95 Filipiny Lydia de Vega 11.96
Bieg na 200 m Indie P.T. Usha 23.05 Tajlandia Reawadee Srithoa 23.70 Indie Vandana Rao 23.79
Bieg na 400 m Indie P.T. Usha 52.62 Indie Shiny Abraham 53.32 Indonezja Emma Tahapary 55.08
Bieg na 800 m Indie Shiny Abraham 2.03.16 Tajlandia Sasithorn Chantanuhong 2.03.46 Yang Liuxia 2.05.07
bieg na 1500 m Yang Liuxia 4.19.11 Korea Północna Choi Ok-soon 4.21.62 Korea Północna Choi Jong-hui 4.26.35
Bieg na 3000 m Korea Północna Kim Lyong-soon 9.27.75 Li Xiuxia 9.29.88 Indie Suman Rawat 9.36.97
Bieg na 10 000 m Korea Północna Paek Do-jong 35:17.35 Wang Huabi 35:35.77 Korea Północna Kim Myong-hui 35:49.33
Maraton Indie Asha Aggarwal 2:48:53 HongkongYuko Gordon 2:54:16 Korea Północna Ki Sun-bok 2:57:28
Bieg na 100 m przez płotki Liu Huajin 13.22 Chen Kemei 13.48 Chen Wen-ying 13.59
Bieg na 400 m przez płotki Indie P.T. Usha 56.64 Indie Manathoor D. Valsamma 57.81 Filipiny Agrifina de la Cruz 59.59
Sztafeta 4 x 100 m  Tajlandia 45.07  Chiny 45.20  Indie 45.22
Sztafeta 4 x 400 m  Indie 3:34.10  Japonia 3:39.51  Chińskie Tajpej 3:39.88
Chód na 10 km Rian Bingyie 50:38.81 Xiong Yan 51:04.66 Indonezja Iece Magdalena Siregar 53:55.46
Skok wzwyż Yang Wenqin 1.90 Ni Xiuling 1.90 Wu Wei-chun 1.81
Skok w dal Huang Donghuo 6.60 Liao Wenfen 6.57 Korea Południowa Kim Mi-sook 6.25
Pchnięcie kulą Cong Yuzhen 18.36 Li Meisu 17.74 Korea Południowa Han Yun-sook 14.12
Rzut dyskiem Li Xiaohui 58.38 Yu Hourun 51.34 Japonia Ikuko Kitamori 50.48
Rzut oszczepem Zhu Hongyang 56.84 Wang Jin 53.44 Japonia Emi Matsui 53.28
Siedmiobój Ye Lianying 5319 pkt. Dong Yuping 5198 pkt. Tung Fung-gao 5117 pkt.

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj
1  Chiny 19 15 7 41
2  Indie 10 5 7 22
3  Japonia 3 7 6 16
4  Korea Północna 3 1 4 8
5  Korea Południowa 1 3 6 10
6  Tajlandia 1 3 0 4
7  Chińskie Tajpej 1 2 4 7
8  Filipiny 1 0 3 4
9  Irak 1 0 2 3
10  Malezja 1 0 0 1
 Bahrajn 1 0 0 1
12  Indonezja 0 2 2 4
13  Kuwejt 0 1 1 2
14  Katar 0 1 0 1
 Hongkong 0 1 0 1
 Oman 0 1 0 1

Bibliografia

  • Asian Championships (ang.). GBRathletics. [dostęp 22 sierpnia 2010].
  • Janusz Waśko, Andrzej Socha: Athletics National Records Evolution 1912 – 2006. Zamość - Sandomierz: 2007, s. 167.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1985
Listen to this article