Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2008.

Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym
2008
2007 2009

Mistrzowie czterech kontynentów w parach sportowych Pang Qing i Tong Jian z Chin
Data 11–17 lutego 2008
Gospodarz Koreański Związek Łyżwiarski
Miejscowość Korea Południowa Goyang
Hala Seongsa Ice Rink
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 97
Liczba reprezentacji 16
Zwycięzcy
Soliści Japonia Daisuke Takahashi
Solistki Japonia Mao Asada
Pary sportowe Pang Qing
Tong Jian
Pary taneczne Kanada Tessa Virtue
Kanada Scott Moir

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2008 – 10. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 11 do 17 lutego 2008 w hali Seongsa Ice Rink w południowokoreańskim Goyang.

Mistrzami w konkurencjach solowych zostali Japończycy Daisuke Takahashi i Mao Asada. Wśród par sportowych triumfowali reprezentanci Chin Pang Qing i Tong Jian. Natomiast w konkurencji par tanecznych złoto wywalczyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir.

Podczas rywalizacji solistów Daisuke Takahashi ustanowił dwa nowe rekordy świata w programie dowolnym (175,84) oraz w nocie łącznej (264,41).

Kwalifikacje

W zawodach mogli wziąć udział reprezentanci czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii, którzy przed dniem 1 lipca 2007 roku ukończyli 15 rok życia. W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, podczas mistrzostw czterech kontynentów każdy kraj może wystawić 3 reprezentantów w każdej konkurencji, niezależnie od wyników osiągniętych przed rokiem.

Terminarz

  • 11–12 lutego – oficjalne treningi
  • 13 lutego – otwarcie zawodów, taniec obowiązkowy, program krótki par sportowych i solistów
  • 14 lutego – taniec oryginalny, program dowolny par sportowych, program krótki solistek
  • 15 lutego – taniec dowolny, program dowolny solistów
  • 16 lutego – program dowolny solistek
  • 17 lutego – pokazy mistrzów

Klasyfikacja medalowa

L.p. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Japonia 2 0 1 3
2  Kanada 1 2 0 3
3  Chiny 1 1 0 2
4  Stany Zjednoczone 0 1 3 4

Wyniki

Soliści

Medaliści w konkurencji solistów, od lewej: Jeffrey Buttle (CAN), Daisuke Takahashi (JPN), Evan Lysacek (USA)
Medaliści w konkurencji solistów, od lewej: Jeffrey Buttle (CAN), Daisuke Takahashi (JPN), Evan Lysacek (USA)
Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Daisuke Takahashi  Japonia 264,41 1 88,57 1 175,84
2 Jeffrey Buttle  Kanada 234,02 3 83,85 2 150,17
3 Evan Lysacek  Stany Zjednoczone 233,11 2 84,06 3 149,05
4 Stephen Carriere  Stany Zjednoczone 218,30 4 74,08 5 144,22
5 Jeremy Abbott  Stany Zjednoczone 206,40 9 60,87 4 145,53
6 Li Chengjiang  Chiny 197,98 5 72,25 9 125,73
7 Vaughn Chipeur  Kanada 196,57 6 70,83 8 125,74
8 Takahiko Kozuka  Japonia 196,38 7 67,48 6 128,90
9 Shawn Sawyer  Kanada 187,18 10 60,79 7 126,39
10 Wu Jialiang  Chiny 182,94 8 64,35 11 118,59
11 Xu Ming  Chiny 169,17 12 49,08 10 120,09
12 Kensuke Nakaniwa  Japonia 167,37 11 55,82 12 111,55
13 Abzał Rakymgalijew  Kazachstan 138,88 13 43,17 13 95,71
14 Tristan Thode  Nowa Zelandia 115,99 14 42,16 16 73,83
15 Luis Hernández  Meksyk 112,05 16 39,39 17 72,66
16 Justin Pietersen  Południowa Afryka 111,16 18 36,39 14 74,77
17 Nicholas Fernandez  Australia 109,77 15 41,14 20 68,63
18 Joel Watson  Nowa Zelandia 109,03 19 35,02 15 74,01
19 Kevin Alves  Brazylia 108,12 17 37,05 18 71,07
20 Robert McNamara  Australia 102,23 21 32,42 19 69,81
21 Humberto Contreras  Meksyk 95,50 20 34,20 21 61,30

Solistki

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Joannie Rochette (CAN), Mao Asada (JPN), Miki Andō (JPN)
Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Joannie Rochette (CAN), Mao Asada (JPN), Miki Andō (JPN)
Mistrzyni Mao Asada (JPN) podczas pokazu mistrzów
Mistrzyni Mao Asada (JPN) podczas pokazu mistrzów
Wicemistrzyni Joannie Rochette (CAN) podczas pokazu mistrzów
Wicemistrzyni Joannie Rochette (CAN) podczas pokazu mistrzów
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Mao Asada  Japonia 193,25 1 60,94 1 132,31
2 Joannie Rochette  Kanada 179,54 3 60,04 2 119,50
3 Miki Andō  Japonia 177,66 2 60,07 3 117,59
4 Kim Na-young  Korea Południowa 158,49 6 53,08 4 105,41
5 Mira Leung  Kanada 157,36 7 53,01 6 104,35
6 Katrina Hacker  Stany Zjednoczone 153,86 10 49,86 7 104,00
7 Cynthia Phaneuf  Kanada 152,67 8 50,63 8 102,04
8 Ashley Wagner  Stany Zjednoczone 152,46 12 47,29 5 105,17
9 Anastasia Gimazetdinova  Uzbekistan 150,07 4 55,49 10 94,58
10 Fumie Suguri  Japonia 145,06 9 50,24 9 94,82
11 Beatrisa Liang  Stany Zjednoczone 144,25 5 54,05 11 90,20
12 Wang Yueren  Chiny 129,88 15 44,69 13 85,19
13 Xu Binshu  Chiny 128,39 11 49,62 14 78,77
14 Liu Yan  Chiny 124,09 16 37,33 12 86,76
15 Melinda Sherilyn Wang  Chińskie Tajpej 119,58 14 45,95 15 73,63
16 Kim Chae-hwa  Korea Południowa 115,85 13 46,76 16 69,09
17 Loretta Hamui  Meksyk 99,89 18 34,87 17 65,02
18 Ana Cecilia Cantú  Meksyk 94,76 17 37,10 20 57,66
19 Tina Wang  Australia 94,28 21 30,57 18 63,71
20 Lejeanne Marais  Południowa Afryka 90,52 22 29,38 19 61,14
21 Tamami Ono  Hongkong 88,96 20 31,97 21 56,99
22 Gracielle Jeanne Tan  Filipiny 80,88 24 28,50 22 52,38
23 Charissa Tansomboon  Tajlandia 79,28 19 32,31 24 46,97
24 Corenne Bruhns  Meksyk 76,89 23 28,63 23 48,26
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Crystal Wynewyne Kiang  Chińskie Tajpej NQ 25 28,12 NQ
26 Abigail Pietersen  Południowa Afryka NQ 26 27,44 NQ
27 Morgan Figgins  Nowa Zelandia NQ 27 26,92 NQ
28 Phoebe Di Tommaso  Australia NQ 28 25,76 NQ
29 Siobhan McColl  Południowa Afryka NQ 29 23,40 NQ
30 Stacy Perfetti  Brazylia NQ 30 21,97 NQ
31 Kristine Y. Lee  Hongkong NQ 31 20,53 NQ
32 Tiffany Ting-Ye Wu  Chińskie Tajpej NQ 32 18,64 NQ

Pary sportowe

Medaliści w parach sportowych, od lewej: Dan / Hao (CHN), Qing / Jian (CHN), Castile / Okolski (USA)
Medaliści w parach sportowych, od lewej: Dan / Hao (CHN), Qing / Jian (CHN), Castile / Okolski (USA)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Pang Qing / Tong Jian  Chiny 187,33 2 67,70 1 119,63
2 Zhang Dan / Zhang Hao  Chiny 181,84 1 70,45 2 111,39
3 Brooke Castile / Benjamin Okolski  Stany Zjednoczone 159,99 4 56,44 3 103,55
4 Rena Inoue / John Baldwin  Stany Zjednoczone 156,00 3 57,40 4 98,60
5 Jessica Miller / Ian Moram  Kanada 149,24 5 54,88 5 94,36
6 Li Jiaqi / Xu Jiankun  Chiny 144,53 6 53,26 6 91,27
7 Mylène Brodeur / John Mattatall  Kanada 141,46 7 52,50 7 88,96
8 Tiffany Vise / Derek Trent  Stany Zjednoczone 134,41 8 45,82 8 88,59
9 Marina Aganina / Dmitri Zobnin  Uzbekistan 93,77 9 36,82 9 56,95

Pary taneczne

Medaliści w parach tanecznych, od lewej: Davis / White (USA), Virtue / Moir (CAN), Navarro / Bommentre (USA)
Medaliści w parach tanecznych, od lewej: Davis / White (USA), Virtue / Moir (CAN), Navarro / Bommentre (USA)
Wicemistrzowie czterech kontynentów Davis / White (USA)
Wicemistrzowie czterech kontynentów Davis / White (USA)
5. miejsce w parach tanecznych Weaver / Poje (CAN)
5. miejsce w parach tanecznych Weaver / Poje (CAN)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[10] CD[11] OD[12] FD[13]
1 Tessa Virtue / Scott Moir  Kanada 207,32 1 38,22 1 65,02 1 104,08
2 Meryl Davis / Charlie White  Stany Zjednoczone 199,45 2 37,36 2 61,93 2 100,16
3 Kimberly Navarro / Brent Bommentre  Stany Zjednoczone 180,65 3 34,36 3 56,67 3 89,62
4 Jennifer Wester / Daniil Barantsev  Stany Zjednoczone 174,37 4 30,95 4 55,44 5 87,98
5 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje  Kanada 174,36 5 30,94 5 54,95 4 88,47
6 Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno  Kanada 164,02 6 29,73 6 50,53 6 83,76
7 Cathy Reed / Chris Reed  Japonia 158,47 7 27,06 7 49,64 7 81,77
8 Yu Xiaoyang / Wang Chen  Chiny 148,19 8 25,61 8 45,60 8 76,98
9 Huang Xintong / Zheng Xun  Chiny 147,02 9 25,22 9 45,35 9 76,45
10 Danielle O'Brien / Gregory Merriman  Australia 121,86 11 21,26 10 37,44 10 63,16
11 Guo Jiameimei / Meng Fei  Chiny 112,29 12 20,96 11 36,80 12 54,53
12 Yu Sun-hye / Ramil Sarkulow  Uzbekistan 109,56 10 22,46 13 33,78 13 53,32
13 Maria Borounow / Evgeni Borounow  Australia 107,52 13 17,78 12 34,93 11 54,81

Przypisy

  1. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-02)].
  2. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  3. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  4. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  5. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  6. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  7. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  8. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  9. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  10. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-30)].
  11. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ice Dance – Contemporary Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-30)].
  12. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
  13. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2008 – Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-12-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-29)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2008
Listen to this article