Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2015.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2015
2014 2016
Data 24–25 stycznia 2015
Gospodarz Niemcy Oberhof
Organizator FIL
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Niemcy Sebastian Bley
Dwójki mężczyzn Niemcy Florian Löffler
Niemcy Manuel Stiebing
Drużynowo  Rosja

36. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 2015 odbywały się w weekend 24 – 25 stycznia w niemieckim Oberhofie. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn i drużynie.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
24 stycznia 2015 Niemcy Oberhof Jedynki kobiet Niemcy Jessica Tiebel Rosja Wiktoria Demczenko Niemcy Saskia Langer
24 stycznia 2015 Niemcy Oberhof Jedynki mężczyzn Niemcy Sebastian Bley Rosja Roman Riepiłow Austria Nico Gleirscher
25 stycznia 2015 Niemcy Oberhof Dwójki mężczyzn  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Łotwa
Kristens Putins
Karlis Matuzels
 Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
25 stycznia 2015 Niemcy Oberhof Drużynowe  Rosja
Wiktoria Demczenko
Roman Riepiłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Łotwa
Kendija Aparjode
Kristers Aparjods
Kristens Putins
Karlis Matuzels
 Austria
Nina Prock
Nico Gleirscher
David Trojer
Philip Knoll

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Sobota 24 stycznia 2015
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Jessica Tiebel  Niemcy 42,194 42,306 1:24,500
Wiktoria Demczenko  Rosja 42,212 42,298 1:24,510 +0,010
Saskia Langer  Niemcy 42,288 42,361 1:24,649 +0,149
4. Julia Taubitz  Niemcy 42,253 42,443 1:24,696 +0,196
5. Svenja Oestreicher  Niemcy 42,347 42,384 1:24,731 +0,231
6. Nina Prock  Austria 42,359 42,479 1:24,838 +0,338
7. Natalie Maag  Szwajcaria 42,426 42,446 1:24,872 +0,372
8. Kendija Aparjode  Łotwa 42,609 42,526 1:25,135 +0,635
9. Ołeksja Michaljenko  Rosja 42,633 42,596 1:25.229 +0.729
10. Lilia Burmistrowa  Rosja 42,547 42,841 1:25,388 +0,888
... ... ... ... ... ... ...
14. Weronika Kościelniak  Polska 43,383 43,224 1:26,607 +2,107

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota 24 stycznia 2015
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Sebastian Bley  Niemcy 43,990 44,137 1:28,127
Roman Riepiłow  Rosja 44,199 44,258 1:28,457 +0,330
Nico Gleirscher  Austria 44,155 44,322 1:28,477 +0,350
4. Markus Hummer  Niemcy 44,275 44,346 1:28,621 +0,494
5. Maximilian Jung  Niemcy 44,315 44,366 1:28,681 +0,554
6. Jonas Müller  Austria 44,582 44,409 1:28,991 +0,864
7. Nils Moschner  Niemcy 44,571 44,544 1:29,115 +0,988
8. Theo Gruber  Włochy 44,608 44,625 1:29,233 +1,106
9. Wojciech Chmielewski  Polska 44,670 44,593 1:29,263 +1,136
10. Anton Schreiber  Niemcy 44,860 44,644 1:29,504 +1,377
... ... ... ... ... ... ...
17. Mateusz Sochowicz  Polska 46,330 45,473 1:31,803 +3,676

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Niedziela 25 stycznia 2015
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Niemcy 38,872 39,787 1:17,659
Kristens Putins
Karlis Matuzels
 Łotwa 38,952 39,093 1:18,035 +0,376
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Rosja 39,067 39,050 1:18,117 +0,458
4. Nico Semmler
Johannes Pfeiffer
 Niemcy 39,086 39,148 1:18,234 +0,575
5. David Trojer
Philip Knoll
 Austria 39,189 39,157 1:18,346 +0,687
6. Stanisław Malcew
Ołeg Faszkudtinow
 Rosja 39,201 39,191 1:18,392 +0,733
7. Marcel Engljähringer
Rupert Staudinger
 Niemcy 39,281 39,216 1:18,497 +0,838
8. Wojciech Chmielewski
Mateusz Zakowicz
 Polska 39,366 39,431 1:18,797 +1,138
9. Justin Garret Krewson
Tristan Jeskanen
 Stany Zjednoczone 39,602 39,209 1:18,811 +1,152
10. Jakub Šimoňák
Patrik Tomasko
 Słowacja 39,086 39,834 1:18,920 +1,261

Drużynowe

  • Data / Początek: Niedziela 25 stycznia 2015
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Wiktoria Demczenko/Roman Riepiłow/Jewgienij Jewdokimow/Aleksiej Groszew  Rosja 2:04,913
Kendija Aparjode/Kristers Aparjods/Kristens Putins/Karlis Matuzels  Łotwa 2:05,008 +0,095
Nina Prock/Nico Gleirscher/David Trojer/Philip Knoll  Austria 2:05,816 +0,903
4. Katarína Šimoňáková/Lubomir Kordek/Jakub Šimoňák/Patrik Tomasko  Słowacja 2:06,985 +2,072
5. Jessica Tiebel/Sebastian Bley/Florian Löffler/Manuel Stiebing  Niemcy 2:07,039 +2,126
6. Weronika Kościelniak/Mateusz Sochowicz/Wojtek Chmielewski/Mateusz Zakowicz  Polska 2:07,149 +2,236
7. Daria Gula/Anton Dukach/Andriy Lysetskyy/Myroslav Levkovych  Ukraina 2:07,305 +2,392
8. Cezara Curmei/Theodor Andrei Aurelian Turea/Angel Gabriel Kozak/Andrei Borosoiu  Rumunia 2:08,842 +3,929
9. - - -
10. - - - -

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 3 0 1 4
2.  Rosja 1 2 1 4
3.  Łotwa 0 2 0 2
4.  Austria 0 0 2 2

Uwagi

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2015
Listen to this article