For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2021.

Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2021
2021 UEFA European Under-21 Championship
2019 2023
Szczegóły turnieju
Gospodarze

 Węgry /  Słowenia

Termin

24–31 marca 2021
31 maja–6 czerwca 2021

Liczba drużyn

16

Stadiony

8 (w 8 miastach)

Mistrz

 Niemcy U-21 (3. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

31

Strzelone gole

83 (2,68 na mecz)

Król strzelców

Niemcy Lukas Nmecha (4 gole)

Najlepszy zawodnik

Portugalia Fábio Vieira

Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej 2021 – turniej piłkarski, który odbywał się w dniach 24–31 marca i 31 maja–6 czerwca 2021. Była to 23. edycja tych rozgrywek. Współgospodarzami turnieju były Węgry oraz Słowenia[1]. Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach turniej miał gościć 12 drużyn. 6 lutego 2019 roku Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o rozszerzeniu turnieju do 16 drużyn[2]. Do gry uprawnieni byli zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1998 roku. Obrońcy mistrzowskiego tytułu Hiszpanie odpadli w półfinale po meczu z reprezentacją Portugalii.

Pierwotnie turniej miał odbywać się w dniach 9-26 czerwca 2021 roku, jednakże ze względu na przełożenie Mistrzostw Europy na przełom czerwca i lipca 2021 roku, zmieniono datę rozegrania turnieju. Faza grupowa zmagań odbyła się w dniach 24-31 marca 2021, a faza pucharowa miała miejsce w dniach 31 maja-6 czerwca 2021[3].

Kwalifikacje

W kwalifikacjach biorą udział 53 reprezentacje, podzielone na 9 grup, w których znajduje się 5 lub 6 zespołów. Mistrzowie grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca bezpośrednio awansują do turnieju. Pomiędzy ośmioma reprezentacjami, które zajmą drugie miejsca w grupie, rozegrane zostaną play-offy[4].

Zasady kwalifikacji zostały zmienione po wybuchu pandemii COVID-19, przez którą nie udało się rozegrać marcowych spotkań eliminacyjnych. UEFA postanowiła zrezygnować z rozgrywania baraży, a zamiast tego awans uzyskało pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc[3].

Zakwalifikowane reprezentacje

Drużyna Zakwalifikowana jako Data kwalifikacji Liczba występów w ME Najlepszy wynik w ME
Węgry Węgry gospodarz 2018-12-03 3 grudnia 2018(dts) 4 (1978, 1980, 1986, 1996) Półfinał (1986)
Słowenia Słowenia gospodarz 2018-12-03 3 grudnia 2018(dts) debiutant
Włochy Włochy zwycięzca grupy 1 15 listopada 2020 20 (1978, 1980, 1982, 1984, 1986, 1988, 1990, 1992, 1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2007, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019) Mistrzostwo (1992, 1994, 1996, 2000, 2004)
Francja Francja zwycięzca grupy 2 12 listopada 2020 9 (1982, 1984, 1986, 1988, 1994, 1996, 2002, 2006, 2019) Mistrzostwo (1988)
Anglia Anglia zwycięzca grupy 3 13 października 2020 15 (1978, 1980, 1982, 1984, 1986, 2000, 2002, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017, 2019) Mistrzostwo (1982, 1984)
Czechy Czechy zwycięzca grupy 4 17 listopada 2020 17 (1978, 1980, 1988, 1990, 1992, 1994, 1996, 2000, 2002, 2007, 2011, 2015, 2017) Mistrzostwo (2002)
Rosja Rosja zwycięzca grupy 5 13 października 2020 6 (1980, 1982, 1990, 1994, 1998, 2013) Mistrzostwo (1980, 1990)[a]
Hiszpania Hiszpania zwycięzca grupy 6 13 października 2020 14 (1982, 1984, 1986, 1988, 1990, 1994, 1996, 1998, 2000, 2009, 2011, 2013, 2017, 2019) Mistrzostwo (1986, 1998, 2011, 2013, 2019)
Holandia Holandia zwycięzca grupy 7 13 października 2020 7 (1988, 1992, 1998, 2000, 2006, 2007, 2013) Mistrzostwo (2006, 2007)
Dania Dania zwycięzca grupy 8 13 października 2020 7 (1978, 1986, 1992, 2006, 2011, 2015, 2017, 2019) III/IV miejsce (1992, 2015)[b]
Niemcy Niemcy zwycięzca grupy 9 17 listopada 2020 12 (1982, 1990, 1992, 1996, 1998, 2004, 2006, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019) Mistrzostwo (2009, 2017)
Szwajcaria Szwajcaria klasyfikacja najlepszych drużyn z 2. miejsc 13 października 2020 3 (2002, 2004, 2011) II miejsce (2011)
Portugalia Portugalia klasyfikacja najlepszych drużyn z 2. miejsc 15 listopada 2020 8 (1994, 1996, 2002, 2004, 2006, 2007, 2015, 2017) II miejsce (1994, 2015)
Islandia Islandia klasyfikacja najlepszych drużyn z 2. miejsc 24 listopada 2020 1 (2011) Faza grupowa (2011)
Chorwacja Chorwacja klasyfikacja najlepszych drużyn z 2. miejsc 17 listopada 2020 3 (2000, 2004, 2019) Faza grupowa (2000, 2004, 2019)
Rumunia Rumunia klasyfikacja najlepszych drużyn z 2. miejsc 17 listopada 2020 2 (1998, 2019) III/IV miejsce (2019)[b]

Losowanie

Losowanie grup odbyło się 10 grudnia 2020 roku w siedzibie UEFA w Nyonie[5]. Przed losowaniem 16 drużyn zostało podzielonych na 4 koszyki, zgodnie z osiągnięciami w trakcie poprzednich edycji turniejów:

Węgry zostały przydzielone automatycznie do grupy A na pozycji A1, natomiast Słowenia do grupy B na pozycji B1. Pozostałe 14 drużyn mogło trafić do każdej grupy na każdej pozycji.

Podział na koszyki

Koszyk 1
Reprezentacja Wsp.
 Hiszpania U-21 40,620
 Niemcy U-21 38,490
 Francja U-21 37,147
 Anglia U-21 36,846
Koszyk 2
Reprezentacja Wsp.
 Włochy U-21 36,361
 Dania U-21 36,088
 Portugalia U-21 35,863
 Holandia U-21 32,686
Koszyk 3
Reprezentacja Wsp.
 Rumunia U-21 32,198
 Chorwacja U-21 31,902
 Czechy U-21 29,648
 Rosja U-21 29,162
Koszyk 4
Reprezentacja Wsp.
 Szwajcaria U-21 28,059
 Islandia U-21 26,071
 Słowenia U-21 (B1) 25,851
 Węgry U-21 (A1) 21,318

Stadiony

Pierwotnie do organizacji turnieju zgłoszono osiem stadionów: cztery na Węgrzech i cztery w Słowenii[6]. Po ogłoszeniu zmiany formatu turnieju UEFA ogłosiła, że finał nie odbędzie się na MOL Aréna Sóstó w Székesfehérvár, a na stadionie Ljudski vrt w Mariborze, a także że turniej odbędzie się tylko w 3 miastach Słowenii - Lublanie, Mariborze i Celje[7].

Mecze grupy A i C odbędą się na Węgrzech, a mecze grupy B w Słowenii. Mecze grupy D miały być rozgrywane albo w Słowenii, albo w jednym z krajów, które zostaną wylosowane do grupy D[8]. Ostatecznie 10 grudnia 2020 roku UEFA ogłosiła, że mecze grupy D odbędą się w Słowenii, a do grona miast gospodarzy dołączył Koper[9]. Ćwierćfinały odbędą się po dwa w każdym z krajów organizatorów i półfinały tak samo.

HUN Székesfehérvár Címer.svg
Székesfehérvár
Coa Hungary Town Budapest big.svg
Budapeszt
MOL Aréna Sóstó Bozsik Aréna
Pojemność: 14 201 Pojemność: 8 200
47°10′25,6″N 18°24′54,7″E/47,173778 18,415194 47°26′33″N 19°09′18″E/47,442500 19,155000
HUN Szombathely Címer.svg
Szombathely
HUN Győr Címer.svg
Győr
Haladás Sportkomplexum Alcufer Stadion
Pojemność: 9 859 Pojemność: 4 335
47°14′05,6″N 16°36′27,8″E/47,234889 16,607722 47°37′58″N 17°35′33″E/47,632778 17,592500
 
Blason ville si Ljubljana (Slovénie).svg
Lublana
Coat of arms of Maribor.svg
Maribor
Stadion Stožice Ljudski vrt
Pojemność: 16 038 Pojemność: 13 059
46°04′49,6″N 14°31′27,5″E/46,080444 14,524306 46°33′45″N 15°38′26″E/46,562500 15,640556
Stadion Ljudski vrt - panoramio.jpg
Coat of arms of Celje.svg
Celje
Coa Koper.grb.svg
Koper
Stadion Z'dežele Stadion Bonifika
Pojemność: 12 702 Pojemność: 4 010
46°14′47,2″N 15°16′11,7″E/46,246444 15,269917 45°32′32″N 13°43′50″E/45,542222 13,730556

Składy

Sędziowie

Do prowadzenia meczów wyznaczono 12 trójek sędziowskich oraz 4 sędziów technicznych.

Kraj Sędzia Asystenci
 Belgia Lawrence Visser Rien Vanyzere
Thibaud Nijssen
 Bośnia i Hercegowina Irfan Peljto Davor Bejlo
Senad Ibrišimbegović
 Francja François Letexier Cyril Mugnier
Mehdi Rahmouni
 Gruzja Giorgi Kruaszwili Lewan Waramiszwili
Zaza Pipia
 Hiszpania Guillermo Cuadra Fernandez Inigo Prieto López de Cerain
José Enrique Naranjo Pérez
 Holandia Dennis Higler Joost van Zuilen
Johan Balder
 Niemcy Harm Osmers Eduard Beitinger
Dominik Schaal
 Polska Bartosz Frankowski Jakub Winkler
Dawid Golis
 Szwajcaria Sandro Schärer Stéphane de Almeida
Bekim Zogaj
 Szwecja Glenn Nyberg Mahbod Beigi
Andreas Söderkvist
 Turcja Halil Umut Meler Ibrahim Çağlar Uyarcan
Mustafa Emre Eyisoy
 Włochy Maurizio Mariani Alberto Tegoni
Daniele Bindoni

Sędziowie techniczni:

  • Węgry Ádám Farkas
  • Norwegia Espen Eskås
  • Rumunia Horațiu Feșnic
  • Słowenia Rade Obrenović

Faza grupowa

W przypadku równej liczby punktów, zespoły są klasyfikowane według następujących zasad.

  1. liczba punktów zdobytych w meczach między tymi drużynami,
  2. różnica bramek strzelonych w meczach tych drużyn,
  3. bramki zdobyte w meczach tych drużyn,
  4. jeśli więcej niż dwie drużyny miały identyczny dorobek i po zastosowaniu powyższych zasad wciąż co najmniej dwie drużyny mają identyczny dorobek, powyższe zasady stosuje się ponownie tylko dla zainteresowanych drużyn,
  5. różnica bramek we wszystkich meczach grupowych,
  6. liczba strzelonych bramek we wszystkich meczach grupowych,
  7. rzuty karne jeśli tylko dwa zespoły mają równą liczbę punktów i spotkały się one ze sobą w ostatniej kolejce, a żaden z punktów powyżej nie przyniósł rozstrzygnięcia kolejności (nie stosuje się jeśli tyle samo punktów mają więcej niż 2 drużyny lub kolejność ustalana nie decyduje o awansie do kolejnej rundy)
  8. liczba kar indywidualnych we wszystkich meczach (1 punkt za żółtą kartkę, 3 punkty za czerwoną kartkę (również tą za dwie żółte kartki)),
  9. pozycja w rankingu UEFA.

Legenda do tabelek

awans do ćwierćfinałów
  • Pkt – liczba punktów
  • M – liczba meczów
  • W – wygrane
  • R – remisy
  • P – porażki
  • Br+ – bramki zdobyte
  • Br- – bramki stracone
  • +/- – różnica bramek

Grupa A

Zespół M W R P Br+ Br− +/− Pkt
 Holandia U-21 3 1 2 0 8 3 +5 5
 Niemcy U-21 3 1 2 0 4 1 +3 5
 Rumunia U-21 3 1 2 0 3 2 +1 5
 Węgry U-21 3 0 0 3 2 11 -9 0
24 marca 2021
21:00 CET
Węgry U-21  0:3
(0:0)
 Niemcy U-21
Gol 61' Nmecha
Gol 66'73' Baku
MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár

Sędzia: Hiszpania Guillermo Cuadra Fernandez
24 marca 2021
21:00 CET
Rumunia U-21 
Ciobanu Gol 20'
1:1
(1:1)
 Holandia U-21
Gol 16' Schuurs
Bozsik Aréna, Budapeszt

Sędzia: Szwajcaria Sandro Schärer

27 marca 2021
18:00 CET
Węgry U-21 
Csonka Gol 56'
1:2
(0:0)
 Rumunia U-21
Gol 70' Mățan
Gol 87' Pașcanu
Bozsik Aréna, Budapeszt

Sędzia: Belgia Lawrence Visser
27 marca 2021
21:00 CET
Niemcy U-21 
Nmecha Gol 84'
1:1
(0:0)
 Holandia U-21
Gol 48' Kluivert
MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár

Sędzia: Włochy Maurizio Mariani

30 marca 2021
18:00 CET
Holandia U-21 
de Wit Gol 42'
Boadu Gol 47' (k)
Gakpo Gol 58'70'
Botman Gol 87'
Brobbey Gol 89'
6:1
(1:0)
 Węgry U-21
Gol 65' (k) Bolla
MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár

Sędzia: Szwajcaria Sandro Schärer
30 marca 2021
18:00 CET
Niemcy U-21  0:0
(0:0)
 Rumunia U-21 Bozsik Aréna, Budapeszt

Sędzia: Hiszpania Guillermo Cuadra Fernandez

Grupa B

Zespół M W R P Br+ Br− +/− Pkt
 Hiszpania U-21 3 2 1 0 5 0 +5 7
 Włochy U-21 3 1 2 0 5 1 +4 5
 Czechy U-21 3 0 2 1 2 4 -2 2
 Słowenia U-21 3 0 1 2 1 8 -7 1
24 marca 2021
18:00 CET
Słowenia U-21  0:3
(0:0)
 Hiszpania U-21
Gol 53' Puado
Gol 54' Villar
Gol 89' Miranda
Stadion Ljudski vrt, Maribor

Sędzia: Francja François Letexier
24 marca 2021
18:00 CET
Czechy U-21 
Maggiore Gol 75' (sam.)
1:1
(0:1)
 Włochy U-21
Gol 31' Scamacca
Stadion Z'dežele, Celje

Sędzia: Holandia Dennis Higler

27 marca 2021
18:00 CET
Słowenia U-21 
Matko Gol 32'
1:1
(1:0)
 Czechy U-21
Gol 86' (sam.) Prelec
Stadion Z'dežele, Celje

Sędzia: Szwecja Glenn Nyberg
27 marca 2021
21:00 CET
Hiszpania U-21  0:0
(0:0)
 Włochy U-21 Stadion Ljudski vrt, Maribor

Sędzia: Niemcy Harm Osmers

30 marca 2021
21:00 CET
Włochy U-21 
Maggiore Gol 10'
Raspadori Gol 19'
Cutrone Gol 25' (k)50'
4:0
(3:0)
 Słowenia U-21 Stadion Ljudski vrt, Maribor

Sędzia: Polska Bartosz Frankowski
30 marca 2021
21:00 CET
Hiszpania U-21 
Gómez Gol 69'78'
2:0
(0:0)
 Czechy U-21 Stadion Z'dežele, Celje

Sędzia: Gruzja Giorgi Kruaszwili

Grupa C

Zespół M W R P Br+ Br− +/− Pkt
 Dania U-21 3 3 0 0 6 0 +6 9
 Francja U-21 3 2 0 1 4 1 +3 6
 Rosja U-21 3 1 0 2 4 6 -2 3
 Islandia U-21 3 0 0 3 1 8 -7 0
25 marca 2021
18:00 CET
Rosja U-21 
Czałow Gol 31' (k)
Tiknizian Gol 42'
Zacharian Gol 45+2'
Makarow Gol 53'
4:1
(3:0)
 Islandia U-21
Gol 59' Guðjohnsen
Alcufer Stadion, Győr

Sędzia: Turcja Halil Umut Meler
25 marca 2021
21:00 CET
Francja U-21  0:1
(0:0)
 Dania U-21
Gol 75' Dreyer
Haladás Sportkomplexum, Szombathely

Sędzia: Bośnia i Hercegowina Irfan Peljto

28 marca 2021
15:00 CET
Islandia U-21  0:2
(0:2)
 Dania U-21
Gol 5' Isaksen
Gol 18' Sørensen
Alcufer Stadion, Győr

Sędzia: Turcja Halil Umut Meler
28 marca 2021
21:00 CET
Rosja U-21  0:2
(0:2)
 Francja U-21
Gol 15' (k) Édouard
Gol 24' (k) Ikoné
Haladás Sportkomplexum, Szombathely

Sędzia: Hiszpania Guillermo Cuadra Fernandez

31 marca 2021
18:00 CET
Dania U-21 
Bruun Larsen Gol 10'
Dreyer Gol 11'
Holse Gol 90'
3:0
(2:0)
 Rosja U-21 Haladás Sportkomplexum, Szombathely

Sędzia: Włochy Maurizio Mariani
31 marca 2021
18:00 CET
Islandia U-21  0:2
(0:2)
 Francja U-21
Gol 17' Guendouzi
Gol 38' Édouard
Alcufer Stadion, Győr

Sędzia: Belgia Lawrence Visser

Grupa D

Zespół M W R P Br+ Br− +/− Pkt
 Portugalia U-21 3 3 0 0 6 0 +6 9
 Chorwacja U-21 3 1 0 2 4 5 -1 3
 Szwajcaria U-21 3 1 0 2 3 6 -3 3
 Anglia U-21 3 1 0 2 2 4 -2 3
25 marca 2021
15:00 CET
Anglia U-21  0:1
(0:0)
 Szwajcaria U-21
Gol 78' Ndoye
Stadion Bonifika, Koper

Sędzia: Gruzja Giorgi Kruaszwili
25 marca 2021
21:00 CET
Portugalia U-21 
Vieira Gol 68'
1:0
(0:0)
 Chorwacja U-21 Stadion Bonifika, Koper

Sędzia: Polska Bartosz Frankowski

28 marca 2021
18:00 CET
Chorwacja U-21 
Ivanušec Gol 8'
Moro Gol 61' (k)
Vizinger Gol 64'
3:2
(1:0)
 Szwajcaria U-21
Gol 79' (k) Imeri
Gol 89' (sam.) Kulenović
Stadion Bonifika, Koper

Sędzia: Holandia Dennis Higler
28 marca 2021
21:00 CET
Portugalia U-21 
Mota Gol 64'
Trincão Gol 74' (k)
2:0
(0:0)
 Anglia U-21 Stadion Stožice, Lublana

Sędzia: Francja François Letexier

31 marca 2021
18:00 CET
Szwajcaria U-21  0:3
(0:1)
 Portugalia U-21
Stadion Stožice, Lublana

Sędzia: Szwecja Glenn Nyberg
31 marca 2021
18:00 CET
Chorwacja U-21 
Bradarić Gol 90+1'
1:2
(0:1)
 Anglia U-21
Gol 12' (k.) Eze
Gol 74' Jones
Stadion Bonifika, Koper

Sędzia: Niemcy Harm Osmers

Faza pucharowa

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
31 maja – Budapeszt        
  Holandia U-21  2
3 czerwca – Székesfehérvár
  Francja U-21  1  
  Holandia U-21  1
31 maja – Székesfehérvár
    Niemcy U-21  2  
  Dania U-21  2(5)
6 czerwca – Lublana
  Niemcy U-21  2(6)  
  Niemcy U-21  1
31 maja – Maribor
    Portugalia U-21  0
  Hiszpania U-21  2
3 czerwca – Maribor
  Chorwacja U-21  1  
  Hiszpania U-21  0
31 maja – Lublana
    Portugalia U-21  1  
  Portugalia U-21  5
  Włochy U-21  3  


Ćwierćfinały

31 maja 2021
18:00 CET
Holandia U-21 
Boadu Gol 51'90+3'
2:1
(0:1)
 Francja U-21
Gol 23' Upamecano
Bozsik Aréna, Budapeszt

Sędzia: Włochy Maurizio Mariani

31 maja 2021
21:00 CET
Dania U-21 
Faghir Gol 69'
Nelsson Gol 108' (k)
2:2 po dogrywce
k. 5:6
(0:0, 1:2)
 Niemcy U-21
Gol 88' Nmecha
Gol 100' Burkardt
MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár

Sędzia: Hiszpania Guillermo Cuadra Fernandez
    Rzuty karne  
Isaksen Karny–gol
Holse Karny–gol
Faghir Pudło
Hjulmand Karny–gol
Nelsson Karny–gol
Nartey Karny–gol
Kristiansen Pudło
Pudło Burkardt
Karny–gol Maier
Karny–gol Mai
Karny–gol Schlotterbeck
Karny–gol Nmecha
Karny–gol Pieper
Karny–gol Jaeckel

31 maja 2021
18:00 CET
Hiszpania U-21 
Puado Gol 66'110'
2:1 po dogrywce
(0:0, 1:1)
 Chorwacja U-21
Gol 90+4' (k) Ivanušec
Stadion Ljudski vrt, Maribor

Sędzia: Gruzja Giorgi Kruaszwili

31 maja 2021
21:00 CET
Portugalia U-21 
Mota Gol 6'31'
Ramos Gol 58'
Jota Gol 109'
Conceição Gol 119'
5:3 po dogrywce
(2:1, 3:3)
 Włochy U-21
Gol 45' Pobega
Gol 60' Scamacca
Gol 89' Cutrone
Stadion Stožice, Lublana

Sędzia: Francja François Letexier

Półfinały

3 czerwca 2021
21:00 CET
Holandia U-21 
Schuurs Gol 67'
1:2
(0:2)
 Niemcy U-21
Gol 1'8' Wirtz
MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár

Sędzia: Szwajcaria Sandro Schärer

3 czerwca 2021
18:00 CET
Hiszpania U-21  0:1
(0:0)
 Portugalia U-21
Gol 80' (sam.) Cuenca
Stadion Ljudski vrt, Maribor

Sędzia: Szwecja Glenn Nyberg

Finał

6 czerwca 2021
21:00 CET
 Niemcy U-21
Nmecha Gol 49'
1:0
(0:0)
 Portugalia U-21 Stadion Stožice, Lublana
Widzów: 4 883
Sędzia: Gruzja Giorgi Kruaszwili
Niemcy
Portugalia
BR 12 Finn Dahmen
OB 21 Ridle Baku
OB 5 Amos Pieper
OB 4 Nico Schlotterbeck
OB 3 David Raum
Żółta kartka w 90. minucie
90'
PO 8 Arne Maier (c)
PO 6 Niklas Dorsch Zejście w 85. minucie 85'
PO 7 Florian Wirtz
Żółta kartka w 12. minucie
12'
Zejście w 68. minucie 68'
PO 13 Salih Özcan
Żółta kartka w 90+2. minucie
90+2'
Zejście w 90+2. minucie 90+2'
PO 11 Mërgim Berisha Zejście w 67. minucie 67'
NA 10 Lukas Nmecha
Żółta kartka w 43. minucie
43'
Zejście w 85. minucie 85'
Rezerwowi:
NA 9 Jonathan Burkardt Wejście w 67. minucie 67'
NA 18 Karim Adeyemi Wejście w 68. minucie 68'
PO 20 Vitaly Janelt Wejście w 85. minucie 85'
OB 15 Ismail Jakobs Wejście w 85. minucie 85'
PO 17 Anton Stach Wejście w 90+2. minucie 90+2'
Trener:
Stefan Kuntz
GER-POR (U21) 2021-06-06.svg
BR 1 Diogo Costa
OB 5 Diogo Dalot
OB 4 Diogo Queirós (c)
OB 3 Diogo Leite
OB 2 Abdu Conté Zejście w 86. minucie 86'
DM 6 Florentino Luís Zejście w 83. minucie 83'
PO 7 Vitinha Zejście w 59. minucie 59'
PO 10 Daniel Bragança
Żółta kartka w 58. minucie
58'
PO 23 Fábio Vieira
NA 11 Dany Mota Zejście w 46. minucie 46'
NA 19 Tiago Tomás Zejście w 59. minucie 59'
Rezerwowi:
NA 9 Rafael Leão Wejście w 46. minucie 46'
NA 20 Jota
Żółta kartka w 90+3. minucie
90+3'
Wejście w 59. minucie 59'
NA 21 Francisco Conceição Wejście w 59. minucie 59'
PO 8 Gedson Fernandes Wejście w 83. minucie 83'
PO 18 Gonçalo Ramos Wejście w 86. minucie 86'
Trener:
Rui Jorge

Zawodnik meczu:
Ridle Baku (Niemcy)

Sędziowie asystenci:
Lewan Waramiszwili (Gruzja)
Zaza Pipia (Gruzja)
Sędzia techniczny:
Irakli Kwirikaszwili (Gruzja)

Strzelcy

4 gole
3 gole
2 gole
1 gol
1 gol samobójczy
  • Chorwacja Sandro Kulenović (w meczu przeciwko Szwajcarii)
  • Hiszpania Jorge Cuenca (w meczu przeciwko Portugalii)
  • Słowenia Nik Prelec (w meczu przeciwko Czechom)
  • Włochy Giulio Maggiore (w meczu przeciwko Czechom)

Uwagi

  1. W latach 1980, 1982, 1990 jako ZSRR.
  2. a b Nie rozgrywano wówczas meczu o trzecie miejsce.

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2021
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.