Mistrzostwa Europy w Badmintonie 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Badmintonie 2018.

Mistrzostwa Europy w Badmintonie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Badmintonie 2018
2018 European Badminton Championships
2017 2019
Dyscyplina badminton
Organizator Badminton Europe
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 24 kwietnia
Hiszpania Huelva
Zamknięcie (finał) 29 kwietnia
Hiszpania Huelva

27. Mistrzostwa Europy w Badmintonie – zawody organizowane przez Badminton Europe w ramach mistrzostw Europy. Rozegrane zostanie pięć konkurencji w dniach 24–29 kwietnia. Spotkania będą odbywać się w Carolina Marin Sports Hall, natomiast treningi – w Principe de Asturias Sports Hall w Huelvie. Pierwsze treningi odbyły się 22 kwietnia.

Terminarz

Oficjalny terminarz mistrzostw[1].

Data Godzina Wydarzenie
24 kwietnia 11:00 Rundy wstępne
25 kwietnia 10:00 Rundy wstępne
26 kwietnia 11:00 1/8 finału
27 kwietnia 11:00 Ćwierćfinały
28 kwietnia 14:00 Półfinały
29 kwietnia 11:30 Finały

Medaliści

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Gra pojedyncza mężczyzn Dania Viktor Axelsen Anglia Rajiv Ouseph Francja Brice Leverdez
Dania Jan Ø. Jørgensen
Gra pojedyncza kobiet Hiszpania Carolina Marín Rosja Jewgienija Kosecka Dania Mia Blichfeldt
Dania Line Højmark Kjærsfeldt
Gra podwójna mężczyzn Dania Kim Astrup
Dania Anders Skaarup Rasmussen
Dania Mads Conrad-Petersen
Dania Mads Pieler Kolding
Rosja Władimir Iwanow
Rosja Iwan Sozonow
Holandia Jelle Maas
Holandia Robin Tabeling
Gra podwójna kobiet Bułgaria Gabriela Stojewa
Bułgaria Stefani Stojewa
Francja Émilie Lefel
Francja Anne Tran
Dania Maiken Fruergaard
Dania Sara Thygese
Holandia Selena Piek
Holandia Cheryl Seinen
Gra mieszana Anglia Chris Adcock
Anglia Gabrielle Adcock
Dania Mathias Christiansen
Dania Christinna Pedersen
Anglia Marcus Ellis
Anglia Lauren Smith
Niemcy Mark Lamsfuß
Niemcy Isabel Herttrich

Tabela medalowa

Poz. Reprezentacja
Razem
1.  Dania 2 2 4 8
2.  Anglia 1 1 1 3
3.  Bułgaria 1 0 0 1
 Hiszpania 1 0 0 1
5.  Francja 0 1 1 2
 Rosja 0 1 1 2
7.  Holandia 0 0 2 2
8.  Niemcy 0 0 1 1
Razem 5 5 10 20

Wyniki

Gra pojedyncza mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Dania Viktor Axelsen 21 21  
5  Dania Rasmus Gemke 11 16  
  1  Dania Viktor Axelsen 21 21  
  4  Francja Brice Leverdez 7 9  
4  Francja Brice Leverdez 22 21 21
   Holandia Nick Fransman 24 15 15  
    1  Dania Viktor Axelsen 21 21
  3  Anglia Rajiv Ouseph 8 7
  8  Francja Lucas Corvée 21 18 11  
3  Anglia Rajiv Ouseph 16 21 21  
3  Anglia Rajiv Ouseph 21 18 21
   Dania Jan Ø. Jørgensen 17 21 15  
 Dania Jan Ø. Jørgensen wo
  2  Dania Anders Antonsen  

Gra pojedyncza kobiet

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Carolina Marín 21 21  
7  Dania Natalia Koch Rohde 17 10  
  1  Hiszpania Carolina Marín 21 21  
  3  Dania Mia Blichfeldt 17 16  
3  Dania Mia Blichfeldt 28 21
   Niemcy Yvonne Li 26 12  
    1  Hiszpania Carolina Marín 21 21
  4  Rosja Jewgienija Kosecka 15 7
   Anglia Chloe Birch 14 12  
4  Rosja Jewgienija Kosecka 21 21  
4  Rosja Jewgienija Kosecka 21 21
  6  Dania Line Højmark Kjærsfeldt 10 14  
6  Dania Line Højmark Kjærsfeldt 21 21
  2  Szkocja Kirsty Gilmour 14 16  

Gra podwójna mężczyzn

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Holandia Jelle Maas
 Holandia Robin Tabeling
21 21  
7  Niemcy Jones Ralfy Jansen
 Niemcy Josche Zurwonne
19 13  
   Holandia Jelle Maas
 Holandia Robin Tabeling
15 18  
  3  Dania Kim Astrup
 Dania Anders S. Rasmussen
21 21 19  
3  Dania Kim Astrup
 Dania Anders S. Rasmussen
21 20 21
  5  Anglia Marcus Ellis
 Anglia Chris Langridge
8 22 16  
    3  Dania Kim Astrup
 Dania Anders S. Rasmussen
21 0
  2  Dania Mads Conrad-Petersen
 Dania Mads Pieler Kolding
15 0w
  6  Dania Mathias Christiansen
 Dania David Daugaard
15 19  
4  Rosja Władimir Iwanow
 Rosja Iwan Sozonow
21 21  
4  Rosja Władimir Iwanow
 Rosja Iwan Sozonow
11 21
  2  Dania Mads Conrad-Petersen
 Dania Mads Pieler Kolding
21 19 21  
8  Niemcy Mark Lamsfuß
 Niemcy Marvin Emil Seidel
21 15 18
  2  Dania Mads Conrad-Petersen
 Dania Mads Pieler Kolding
13 21 21  

Gra podwójna kobiet

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Rosja Jekaterina Bołotowa
 Rosja Alina Dawletowa
18 11  
6  Francja Émilie Lefel
 Francja Anne Tran
21 21  
  6  Francja Émilie Lefel
 Francja Anne Tran
17 21 21  
  5  Holandia Selena Piek
 Holandia Cheryl Seinen
21 18 19  
4  Anglia Lauren Smith
 Anglia Sarah Walker
10 10
  5  Holandia Selena Piek
 Holandia Cheryl Seinen
21 21  
    6  Francja Émilie Lefel
 Francja Anne Tran
12 10
  2  Bułgaria Gabriela Stojewa
 Bułgaria Stefani Stojewa
21 21
  8  Anglia Chloe Birch
 Anglia Jessica Pugh
11 9  
3  Dania Maiken Fruergaard
 Dania Sara Thygesen
21 21  
3  Dania Maiken Fruergaard
 Dania Sara Thygesen
10 18
  2  Bułgaria Gabriela Stojewa
 Bułgaria Stefani Stojewa
21 21  
 Holandia Debora Jille
 Holandia Imke van der Aar
8 6
  2  Bułgaria Gabriela Stojewa
 Bułgaria Stefani Stojewa
21 21  

Gra mieszana

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Anglia Chris Adcock
 Anglia Gabrielle Adcock
21 21  
6  Rosja Jewgienij Dremin
 Rosja Jewgienija Dimowa
14 18  
  1  Anglia Chris Adcock
 Anglia Gabrielle Adcock
21 15 25  
  5  Niemcy Mark Lamsfuß
 Niemcy Isabel Herttrich
17 21 23  
4  Holandia Jacco Arends
 Holandia Selena Piek
21 10 16
  5  Niemcy Mark Lamsfuß
 Niemcy Isabel Herttrich
19 21 21  
    1  Anglia Chris Adcock
 Anglia Gabrielle Adcock
21 17 21
  2  Dania Mathias Christiansen
 Dania Christinna Pedersen
18 21 18
  7  Niemcy Marvin Emil Seidel
 Niemcy Linda Efler
22 13  
3  Anglia Marcus Ellis
 Anglia Lauren Smith
24 21  
3  Anglia Marcus Ellis
 Anglia Lauren Smith
16 21 12
  2  Dania Mathias Christiansen
 Dania Christinna Pedersen
21 19 21  
8  Francja Ronan Labar
 Francja Audrey Fontaine
16 18
  2  Dania Mathias Christiansen
 Dania Christinna Pedersen
21 21  

Występy reprezentantów Polski

Polskę reprezentować będzie siedmioro uczestników, którzy rywalizację będą toczyć w trzech konkurencjach[2]. Jako pierwsi na hali zaprezentowali się Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska w mikście. W meczu 1/16 finału przegrali z angielską parą i brązowymi medalistami Mistrzostw Świata 2017 Chrisem i Gabrielle Adcockami[3]. W 1/16 finału odpadli Michał Rogalski oraz debel Paweł Prądziński, Jan Rudziński. Natomiast Miłosz Bochat i Adam Cwalina w grze podwójnej po zwycięstwie nad Duńczykami Magnusem Christensenem, Fredrikiem Kristensenem[4] przegrali w 1/8 finału z rozstawionymi z numerem czwartym Rosjanami Władimirem Iwanowem i Iwanem Sozonowem[5].

Gra pojedyncza:
Michał Rogalski
1/16 finału: Dania Jan Ø. Jørgensen 9–21, 15–21

Gra podwójna:
Paweł Prądziński, Jan Rudziński
1/16 finału: Rosja Konstantin Abramow, Aleksandr Zinczenko 13–21, 18–21

Miłosz Bochat, Adam Cwalina
1/16 finału: Norwegia Magnus Christensen, Fredrik Kristensen 21–12, 21–12
1/8 finału: Rosja Władimir Iwanow, Iwan Sozonow 19–21, 10–21

Gra mieszana:
Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska
1/8 finału: Anglia Chris Adcock, Gabrielle Adcock 16–21, 10–21

Bibliografia

Przypisy

  1. Event Info – Schedule (ang.). [dostęp 2018-04-25].
  2. Mistrzostwa Europy 2018 - pierwsze starty Polaków (pol.). Polski Związek Badmintona. [dostęp 2018-04-25].
  3. Świerczyńska i Śmiłowski sprawdzili Adcocków (pol.). 2018-04-24. [dostęp 2018-04-25].
  4. Rosjanie lekceważą polskich deblistów (pol.). 2018-04-25. [dostęp 2018-04-26].
  5. Faworyci nie ustąpili pola Biało-Czerwonym (pol.). 2018-04-26. [dostęp 2018-04-26].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Badmintonie 2018
Listen to this article