Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000
1999 2001
Data 26 stycznia - 30 stycznia 2000
Gospodarz Polska Zakopane
Zwycięzcy
Sprint Polska Magdalena Gwizdoń

Niemcy Andreas Stitzl
Bieg indywidualny Bułgaria Iwa Karagiozowa

Czechy Zdeněk Vítek
Bieg na dochodzenie Polska Magdalena Gwizdoń

Polska Tomasz Sikora
Sztafeta
Sztafeta  Słowacja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000 odbyły się w Zakopanem, w dniach 26 stycznia - 30 stycznia 2000 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Iwa Karagiozowa  Bułgaria 0+1+0+0 52:26,0
Olga Romaśko  Rosja 0+0+1+1 52:57,3 +31,3
Simone Denkinger  Niemcy 0+0+1+0 53:24,5 +58,5
... ... ... ... ... ...
6. Magdalena Grzywa  Polska 0+1+1+0 54:05,1 +1:39,1
8. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+1+0+1 54:13,7 +1:47,7
24. Iwona Grzywa  Polska 0+1+1+2 57:26,5 +5:00,5
37. Aldona Sobczyk  Polska 2+2+3+2 1:02:59,1 +10:33,1

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Słowacja
Martina Schwarzbacherová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
0+5 0+5
0+0 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
0+3 0+2
1:34:05,4
 Czechy
Kateřina Losmanová
Jitka Pesinová
Irena Česneková
Eva Háková
1+8 0+7
1+3 0+1
0+1 0+0
0+2 0+3
0+2 0+3
1:34:50,3 +44,9
 Niemcy
Peggy Wagenführ
Janet Klein
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
0+3 1+7
0+1 0+1
0+0 1+3
0+1 0+1
0+1 0+2
1:35:05,7 +1:00,3
... ... ... ... ...
6.  Polska
Iwona Grzywa
Magdalena Gwizdoń
Aldona Sobczyk
Magdalena Grzywa
0+5 1+8
0+3 0+1
0+0 1+3
0+0 0+2
0+2 0+2
1:37:47,2 +3:41,8

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magdalena Gwizdoń  Polska 1+1 23:14,8
Magdalena Grzywa  Polska 0+1 23:23,4 +8,6
Kati Wilhelm  Niemcy 0+1 23:26,9 +12,1
... ... ... ... ... ...
19. Iwona Grzywa  Polska 0+1 24:46,6 +1:31,8
30. Aldona Sobczyk  Polska 1+2 25:49,4 +2:34,6

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magdalena Grzywa  Polska 0+0+0+1 33:01,0
Swietłana Paramygina  Białoruś 0+0+1+1 33:10,4 +9,4
Magdalena Gwizdoń  Polska 1+0+1+1 33:28,5 +27,5
... ... ... ... ... ...
19. Iwona Grzywa  Polska 2+0+1+0 36:37,9 +3:36,9
35. Aldona Sobczyk  Polska 2+1+3+0 41:21,4 +8:20,4

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jelena Chrustalowa  Rosja 0+0+1+0 41:52,0
Tora Berger  Norwegia 0+0+0+2 44:49,9 +2:57,9
Jana Pesková  Czechy 0+0+1+0 44:54,5 +3:02,5
... ... ... ... ... ...
9. Bernadetta Bednarz  Polska 2+1+0+1 47:21,0 +5:29,0
13. Beata Kiełtyka  Polska 0+1+0+3 48:02,5 +6:10,5
25. Monika Mikołajczyk  Polska 2+1+0+2 51:30,8 +9:38,8
29. Edyta Bazan  Polska 3+1+0+1 52:27,5 +10:35,5

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Julija Makarowa
Irina Fomina
Jelena Chrustalowa
1+6 1+4
0+3 1+3
0+0 0+0
1+3 0+1
1:15:19,4
 Białoruś
Swietłana Dirko Chandogina
Ludmiła Anańka
Kaciaryna Hryhorjewa
0+1 1+6
0+0 0+3
0+0 1+3
0+1 0+0
1:15:31,3 +11,9
 Polska
Katarzyna Ponikwia
Bernadetta Bednarz
Beata Kiełtyka
0+8 0+3
0+3 0+1
0+3 0+0
0+2 0+2
1:16:12,8 +53,4

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kaciaryna Hryhorjewa  Białoruś 1+0 24:25,8
Irina Fomina  Rosja 1+0 25:07,5 +41,7
Swietłana Dirko Chandogina  Białoruś 0+2 25:17,8 +52,0
4. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2 25:35,5 +1:09,7
... ... ... ... ... ...
10. Beata Kiełtyka  Polska 0+3 26:25,6 +1:59,8
16. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2 27:02,6 +2:36,8
21. Joanna Grzybek  Polska 2+2 27:54,3 +3:28,5

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oksana Jakowlewa  Ukraina 0+0+1+0 35:24,6
Kaciaryna Hryhorjewa  Białoruś 1+0+1+1 35:49,3 +24,7
Irina Fomina  Rosja 0+1+0+3 37:19,6 +1:55,0
... ... ... ... ... ...
8. Beata Kiełtyka  Polska 2+1+1+2 40:19,3 +4:54,7
10. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+3+2+2 40:29,3 +5:04,7
22. Bernadetta Bednarz  Polska 3+4+3+1 43:20,7 +7:56,1
25. Joanna Grzybek  Polska 1+2+3+2 43:40,2 +8:15,6

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Zdeněk Vítek  Czechy 0+1+1+0 1:04:13,6
Ulf Karkoschka  Niemcy 0+0+0+0 1:06:51,3 +2:37,7
Ilmārs Bricis  Łotwa 1+0+1+0 1:06:59,9 +2:46,3
... ... ... ... ... ...
8. Wiesław Ziemianin  Polska 0+1+1+1 1:08:16,8 +4:03,2
12. Tomasz Sikora  Polska 1+0+0+3 1:09:07,6 +4:54,0
25. Wojciech Kozub  Polska 2+1+0+3 1:11:45,3 +7:31,7
46. Krzysztof Topór  Polska 0+3+0+4 1:16:54,3 +12:40,7

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Gunar Bretschneider
Jan Wüstenfeld
Andreas Stitzl
Ulf Karkoschka
0+2 0+4
0+0 0+1
0+1 0+1
0+1 0+1
0+0 0+1
1:19:55,5
 Polska
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wojciech Kozub
0+5 1+8
0+1 0+1
0+2 0+3
0+1 0+1
0+1 1+3
1:20:43,5 +48,0
 Rosja
Władimir Biechtieriew
Michaił Koczkin
Jurij Batmanow
Pawieł Muslimow
0+2 1+7
0+0 0+1
0+0 1+3
0+1 0+1
0+1 0+2
1:21:34,4 +1:38,9

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andreas Stitzl  Niemcy 0+0 30:00,3
Ivan Masařík  Czechy 0+0 30:11,1 +10,8
Oļegs Maļuhins  Łotwa 2+0 30:12,4 +12,1
4. Tomasz Sikora  Polska 0+2 30:16,6 +16,3
... ... ... ... ... ...
7. Wojciech Kozub  Polska 1+2 30:28,1 +27,8
15. Wiesław Ziemianin  Polska 4+0 31:29,4 +1:29,1
16. Krzysztof Topór  Polska 0+4 31:29,5 +1:29,2

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora  Polska 0+0+1+1 32:25,0
Gunar Bretschneider  Niemcy 1+1+0+1 32:51,6 +26,6
Andreas Stitzl  Niemcy 0+0+4+1 33:11,4 +46,4
4. Wojciech Kozub  Polska 2+1+1+0 33:26,7 +1:01,7
... ... ... ... ... ...
8. Wiesław Ziemianin  Polska 1+1+0+2 34:09,7 +1:44,7
9. Krzysztof Topór  Polska 0+0+3+2 34:10,6 +1:45,6

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Benjamin Eder  Austria 0+0+0+1 47:26,6
Iwan Czeriezow  Rosja 0+1+0+1 48:40,2 +1:13,6
Witalij Czernyszow  Rosja 0+1+0+2 49:03,0 +1:36,4
... ... ... ... ... ...
15. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+2+0 53:13,2 +5:46,6
17. Bartłomiej Ponikwia  Polska 0+2+1+1 53:32,4 +6:05,8
19. Dawid Paniak  Polska 1+2+1+1 53:52,1 +6:25,5
45. Andrzej Przybyła  Polska 0+3+2+3 1:02:03,4 +14:36,8

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Dienis Saldimirow
Iwan Czeriezow
Witalij Czernyszow
Aleksiej Czurin
0+2 0+5
0+1 0+1
0+0 0+0
0+1 0+3
0+0 0+1
1:25:51,3
 Słowacja
Roman Regúly
Matej Kazár
Matúš Goč
Dušan Šimočko
0+7 1+7
0+2 0+0
0+3 0+2
0+0 0+2
0+2 1+3
1:28:37,3 +2:46,0
 Czechy
Jiří Faltus
Jaroslav Soukup
Milan Faltus
David Kristejn
1+6 2+12
0+1 1+3
1+3 0+3
0+1 0+3
0+1 1+3
1:29:11,4 +3:20,1
4.  Polska
Grzegorz Bodziana
Dawid Paniak
Łukasz Matysek
Adam Szary
0+7 3+10
0+3 2+3
0+1 0+3
0+1 1+3
0+2 0+1
1:30:42,4 +4:51,1

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nikołaj Krugłow  Rosja 0+1 32:02,3
Benjamin Eder  Austria 1+1 32:36,9 +34,6
Roman Pryma  Ukraina 0+2 32:43,5 +41,2
... ... ... ... ... ...
13. Bartłomiej Ponikwia  Polska 0+1 34:00,0 +1:57,7
16. Dawid Paniak  Polska 2+2 34:42,9 +2:40,6
18. Łukasz Matysek  Polska 2+1 34:53,8 +2:51,5
25. Adam Szary  Polska 3+3 35:53,7 +3:51,4

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nikołaj Krugłow  Rosja 0+2+4+2 41:01,7
Filipp Szulman  Rosja 1+2+2+4 41:38,2 +36,5
Igoris Ščekočichinas  Litwa 2+2+3+2 41:51,4 +49,7
... ... ... ... ... ...
5. Bartłomiej Ponikwia  Polska 1+2+2+3 42:18,9 +1:17,2
6. Dawid Paniak  Polska 0+1+4+1 42:27,7 +1:26,0
20. Adam Szary  Polska 0+1+4+4 44:55,6 +3:53,9
21. Łukasz Matysek  Polska 3+2+4+0 45:04,9 +4:03,2

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 5 4 3 12
2.  Polska 3 2 2 7
3.  Niemcy 2 2 4 8
4.  Białoruś 1 3 1 5
5.  Czechy 1 2 2 5
=6.  Austria 1 1 2
=6.  Słowacja 1 1 2
8.  Ukraina 1 1 2
9.  Bułgaria 1 1
10.  Norwegia 1 1
11.  Łotwa 2 2
12.  Litwa 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  2. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  3. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  4. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  6. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  7. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  8. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  10. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  11. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  12. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  14. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  15. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  16. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2000
Listen to this article