Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002
2001 2003
Data 6 marca - 10 marca 2002
Gospodarz Finlandia Kontiolahti
Zwycięzcy
Sprint Rosja Irina Malgina

Łotwa Oļegs Maļuhins
Bieg indywidualny Bułgaria Radka Popowa

Ukraina Andrij Deryzemla
Bieg na dochodzenie Rosja Irina Malgina

Łotwa Oļegs Maļuhins
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002 odbyły się w fińskiej miejscowości Kontiolahti, w dniach 6 marca - 10 marca 2002 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Irina Malgina  Rosja 1+0 24:22,3
Radka Popowa  Bułgaria 0+1 25:13,3 +51,0
Liv-Kjersti Eikeland  Norwegia 0+0 25:33,1 1:10,8
... ... ... ... ... ...
5. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+1 25:42,9 +1:20,6
11. Magdalena Grzywa  Polska 0+1 26:23,1 +2:00,8
24. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+2 27:40,9 +3:18,6
34. Beata Kiełtyka  Polska 1+1 28:51,4 +4:29,1

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Irina Malgina  Rosja 0+0+2+0 33:30,0
Radka Popowa  Bułgaria 0+1+1+4 35:59,9 +2:29,9
Olga Romaśko  Rosja 1+1+2+0 36:15,6 +2:45,6
... ... ... ... ... ...
6. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+1+2+1 36:34,1 +3:04,1
8. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+1+1 37:03,0 +3:33,0
15. Magdalena Gwizdoń  Polska 3+0+0+0 38:03,0 +4:33,0
36. Beata Kiełtyka  Polska 0+0+1+3 42:39,9 +9:09,9

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Radka Popowa  Bułgaria 0+1+0+0 48:58,2
Irina Malgina  Rosja 0+1+0+2 50:33,6 +1:35,4
Irena Česneková  Czechy 2+0+0+1 52:00,4 +3:02,2
... ... ... ... ... ...
10. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+2+1+1 52:58,5 +4:00,3
13. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+2+1+0 53:28,7 +4:30,5
18. Magdalena Grzywa  Polska 0+1+1+2 54:48,8 +5:50,6
34. Beata Kiełtyka  Polska 0+3+0+0 58:21,4 +9:23,2

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Ina Menzel
Janet Klein
Simone Denkinger
Sabrina Buchholz
0+4 3+6
0+0 0+0
0+3 3+3
0+0 0+1
0+1 0+2
1:42:02,5
 Rosja
Irina Malgina
Julia Makarowa
Lilija Jefremowa
Olga Romaśko
1+7 2+6
1+2 0+1
0+0 0+1
0+3 0+1
0+2 2+3
1:42:22,8 +20,3
 Ukraina
Iryna Merkuszina
Nina Łemesz
Oksana Chwostenko
Oksana Jakowlewa
0+6 0+3
0+3 0+0
0+0 0+0
0+1 0+1
0+2 0+2
1:42:35,3 +32,8
... ... ... ... ...
7.  Polska
Magdalena Gwizdoń
Magdalena Grzywa
Beata Kiełtyka
Anna Stera-Kustusz
2+6 1+11
2+3 1+3
0+3 0+3
0+0 0+2
0+0 0+3
1:46:55,8 +4:53,3

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magda Rezlerová  Czechy 0+2 25:49,1
Zuzana Hasillová  Słowacja 1+0 27:07,0 +1:17,9
Barbara Ertl  Niemcy 0+0 27:48,0 +1:58,9
... ... ... ... ... ...
8. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+0 28:12,2 +2:23,1
12. Bernadetta Bednarz  Polska 0+1 28:33,6 +2:44,5
23. Magdalena Nykiel  Polska 1+2 29:52,7 +4:03,6
24. Paulina Bobak  Polska 1+1 30:04,4 +4:15,3

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magda Rezlerová  Czechy 1+1+1+1 35:16,7
Zuzana Hasillová  Słowacja 1+1+0+1 37:34,6 +2:17,9
Barbara Ertl  Niemcy 0+0+0+0 37:59,3 +2:42,6
... ... ... ... ... ...
10. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+1+1+2 39:55,2 +4:38,5
18. Bernadetta Bednarz  Polska 0+1+2+1 41:06,6 +5:49,9
22. Magdalena Nykiel  Polska 1+0+1+2 42:43,4 +7:26,7
23. Paulina Bobak  Polska 0+2+1+1 43:45,3 +8:28,6

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jenny Adler  Niemcy 1+1+1+0 45:00,3
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0+1+0 45:05,5 +5,2
Barbara Ertl  Niemcy 0+0+0+1 45:11,7 +11,4
... ... ... ... ... ...
16. Tiffany Tyrała  Polska 0+2+0+3 51:53,9 +6:53,6
20. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2+3+1 53:16,0 +8:15,7

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Katharina Echter
Barbara Ertl
Jenny Adler
0+3 0+2
0+3 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
1:19:08,0
 Rosja
Jelena Dawgul
Uljana Dienisowa
Nadieżda Czastina
0+5 1+7
0+0 0+1
0+2 1+3
0+3 0+3
1:20:14,2 +1:06,2
 Białoruś
Ludmiła Anańka
Tacciana Szyntar
Ludmiła Kalinczyk
0+4 0+2
0+2 0+1
0+2 0+1
0+0 0+0
1:22:55,9 +3:47,9
... ... ... ... ...
5.  Polska
Katarzyna Ponikwia
Paulina Bobak
Bernadetta Bednarz
1+5 2+6
0+1 2+3
0+1 0+2
1+3 0+1
1:26:05,0 +6:57,0

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oļegs Maļuhins  Łotwa 1+0 27:24,5
Carsten Heymann  Niemcy 0+1 27:34,7 +10,2
Tomasz Sikora  Polska 0+0 27:45,5 +21,0
... ... ... ... ... ...
10. Krzysztof Topór  Polska 0+1 28:28,3 +1:03,8
11. Wojciech Kozub  Polska 0+1 28:39,0 +1:14,5
43. Wiesław Ziemianin  Polska 1+2 31:17,8 +3:53,3

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oļegs Maļuhins  Łotwa 1+0+3+1 36:36,4
Carsten Heymann  Niemcy 1+0+2+1 36:58,0 +21,6
Ilmārs Bricis  Łotwa 0+1+2+0 37:26,5 +50,1
4. Tomasz Sikora  Polska 0+4+0+1 37:36,9 +1:00,5
... ... ... ... ... ...
7. Wojciech Kozub  Polska 2+0+0+1 38:06,5 +1:30,1
21. Krzysztof Topór  Polska 2+1+1+2 39:22,0 +2:45,6
38. Wiesław Ziemianin  Polska 3+0+2+1 43:14,0 +6:37,6

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andrij Deryzemla  Ukraina 0+0+0+2 56:55,5
Tomasz Sikora  Polska 0+2+0+1 58:20,1 +1:24,6
Wojciech Kozub  Polska 1+2+1+1 59:39,7 +2:44,2
... ... ... ... ... ...
29. Wiesław Ziemianin  Polska 2+2+1+2 1:03:42,9 +6:47,4
44. Ryszard Szary  Polska 0+3+2+4 1:07:26,4 +10:30,9

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Daniel Graf
Carsten Heymann
Andreas Stitzl
Andreas Birnbacher
0+5 1+8
0+1 0+2
0+1 0+3
0+0 1+3
0+3 0+0
1:26:55,1
 Ukraina
Rusłan Łysenko
Ołeksandr Biłanenko
Roman Pryma
Wjaczesław Derkacz
0+2 1+6
0+0 0+0
0+0 0+1
0+2 0+2
0+0 1+3
1:27:07,1 +12,0
 Łotwa
Oļegs Maļuhins
Gundars Upenieks
Ilmārs Bricis
Jēkabs Nākums
0+6 1+6
0+2 0+0
0+1 0+2
0+1 1+3
0+2 0+1
1:27:11,3 +16,2
... ... ... ... ...
9.  Polska
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wojciech Kozub
1+9 3+7
0+2 1+3
1+3 0+1
0+2 2+3
0+2 0+0
1:29:36,5 +2:41,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andriej Makowiejew  Rosja 1+1 28:56,9
Michael Rösch  Niemcy 1+1 29:08,7 +11,8
Dušan Šimočko  Słowacja 0+0 29:19,8 +22,9
... ... ... ... ... ...
35. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+2 32:34,3 +3:37,4
37. Adam Szary  Polska 1+3 32:48,6 +3:51,7
42. Łukasz Wojaczek  Polska 2+3 33:58,5 +5:01,6
43. Łukasz Matysek  Polska 3+2 34:41,7 +5:44,8

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Michael Rösch  Niemcy 2+1+1+1 38:43,6
Dušan Šimočko  Słowacja 0+1+0+2 39:03,8 +20,2
Hansjörg Reuter  Niemcy 1+2+0+0 39:19,0 +35,4
... ... ... ... ... ...
31. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+1+2+1 44:32,1 +5:48,5
38. Adam Szary  Polska 3+1+3+1 46:51,5 +8:07,9

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Czudow  Rosja 1+1+1+0 44:41,9
Hansjörg Reuter  Niemcy 0+0+2+1 45:31,6 +49,7
Jānis Bērziņš  Łotwa 1+0+0+1 45:52,1 +1:10,2
... ... ... ... ... ...
26. Łukasz Wojaczek  Polska 1+1+1+3 51:15,2 +6:33,3
29. Andrzej Kubica  Polska 1+3+0+1 51:31,7 +6:49,8
38. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0+2+5 52:14,9 +7:33,0
41. Łukasz Matysek  Polska 3+2+2+2 54:03,7 +9:21,8

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Artiom Gusiew
Andriej Makowiejew
Aleksander Kudraszew
Maksim Czudow
1+6 0+9
0+0 0+3
1+3 0+3
0+1 0+3
0+2 0+0
1:30:06,4
 Niemcy
Michael Rösch
Robert Wick
Hansjörg Reuter
Markus Neumaier
1+11 0+7
0+3 0+2
0+2 0+2
0+3 0+1
1+3 0+2
1:30:45,2 +38,8
 Łotwa
Jānis Pleikšnis
Jānis Bērziņš
Edgars Piksons
Kristaps Lībietis
0+9 1+9
0+2 0+2
0+1 0+1
0+3 1+3
0+3 0+3
1:33:19,6 +3:13,2
... ... ... ... ...
7.  Polska
Adam Szary
Łukasz Matysek
Łukasz Wojaczek
Krzysztof Pływaczyk
3+9 1+8
0+2 1+3
1+3 0+1
2+3 0+2
0+1 0+2
1:39:05,4 +8:59,0

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 5 5 4 12
2.  Rosja 5 3 1 9
3.  Łotwa 2 4 6
4.  Czechy 2 1 3
5.  Bułgaria 1 2 3
6.  Ukraina 1 1 1 3
7.  Słowacja 3 1 4
8.  Polska 1 2 3
9.  Białoruś 1 1 2
10.  Norwegia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2002
Listen to this article