Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003
2002 2004
Data 26 lutego - 2 marca 2003
Gospodarz Włochy Forni Avoltri
Zwycięzcy
Sprint Słowacja Martina Halinárová

Ukraina Ołeksij Korabejnikow
Bieg indywidualny Rosja Jelena Chrustalowa

Ukraina Ołeksandr Biłanenko
Bieg na dochodzenie Białoruś Jekatierina Iwanowa

Ukraina Andrij Deryzemla
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Rosja (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003 odbyły się we włoskiej miejscowości Forni Avoltri, w dniach 26 lutego - 2 marca 2003 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Martina Halinárová  Słowacja 0+1 27:09,5
Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+0 27:19,2 +9,7
Jekatierina Iwanowa  Białoruś 2+0 27:33,8 +24,3
... ... ... ... ... ...
6. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+0 27:44,4 +34,9
33. Magdalena Grzywa  Polska 2+0 29:58,3 +2:48,8
37. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+0 30:30,4 +3:20,9

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jekatierina Iwanowa  Białoruś 0+0+0+0 35:57,3
Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+1+1+0 36:51,5 +54,2
Ina Menzel  Niemcy 0+0+1+0 37:03,0 +1:05,7
... ... ... ... ... ...
27. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+0+2 42:55,1 +6:57,8
34. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+2+1+2 46:33,4 +10:36,1

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jelena Chrustalowa  Rosja 0+0+0+1 53:40,1
Ołena Petrowa  Ukraina 0+2+1+0 54:01,2 +21,1
Ina Menzel  Niemcy 0+2+0+0 54:09,3 +29,2

Polki nie startowały.

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Jelena Chrustalowa
Anna Bogalij
Julija Makarowa
Irina Malgina
0+2 0+3
0+0 0+0
0+1 0+1
0+0 0+1
0+1 0+1
1:29:24,9
 Czechy
Lenka Faltusová
Zdeňka Vejnarová
Irena Česneková
Kateřina Holubcová
0+2 0+3
0+0 0+0
0+0 0+2
0+2 0+0
0+0 0+1
1:30:32,6 +1:07,7
 Białoruś
Lilija Jefremowa
Olga Nazarowa
Jekatierina Iwanowa
Ołena Zubryłowa
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+3
1:30:41,3 +1:16,4
... ... ... ... ...
9.  Polska
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Grzywa
Krystyna Pałka
0+2 3+7
0+0 0+2
0+2 3+3
0+0 0+0
0+0 0+2
1:38:11,3 +8:46,4

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Natalja Burdyga  Rosja 1+1 28:59,7
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+1 29:00,9 +1,2
Pauline Jacquin  Francja 0+0 29:03,4 +3,7
... ... ... ... ... ...
14. Angelika Szrubianiec  Polska 1+1 30:42,7 +1:43,0
19. Paulina Bobak  Polska 1+0 30:54,6 +1:54,9
25. Krystyna Pałka  Polska 3+1 31:38,6 +2:38,9
27. Magdalena Nykiel  Polska 2+3 32:07,7 +3:08,0

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Natalja Burdyga  Rosja 1+1+0+1 38:46,1
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0+1+0 39:09,3 +23,2
Uljana Dienisowa  Rosja 1+1+1+1 39:15,2 +29,1
... ... ... ... ... ...
19. Angelika Szrubianiec  Polska 1+1+1+2 43:54,6 +5:08,5
20. Krystyna Pałka  Polska 0+1+2+1 44:04,3 +5:18,2
22. Paulina Bobak  Polska 0+1+2+2 44:27,9 +5:41,8
24. Magdalena Nykiel  Polska 0+0+3+4 46:19,0 +7:32,9

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magda Rezlerová  Czechy 0+1+0+1 52:14,6
Pauline Jacquin  Francja 1+0+0+0 53:46,1 +1:31,5
Delphyne Peretto  Francja 1+0+1+1 53:58,6 +1:44,0
... ... ... ... ... ...
15. Angelika Szrubianiec  Polska 1+0+1+2 58:58,3 +6:43,7
18. Krystyna Pałka  Polska 1+0+2+1 1:01:13,6 +8:59,0
26. Magdalena Nykiel  Polska 1+4+0+4 1:03:52,6 +11:38,0

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Jana Romanowa
Uljana Dienisowa
Natalja Burdyga
0+5 0+1
0+2 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
1:10:20,9
 Białoruś
Tacciana Szyntar
Ludmiła Kalinczik
Ludmiła Anańka
0+0 0+4
0+0 0+1
0+0 0+3
0+0 0+0
1:13:02,0 +2:41,1
 Czechy
Klara Moravcová
Michaela Stranská
Magda Rezlerová
0+1 3+8
0+0 1+3
0+1 2+3
0+0 0+2
1:14:27,9 +4:07,0
4.  Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Magdalena Nykiel
0+1 2+7
0+1 0+2
0+0 0+3
0+0 2+2
1:15:12,8 +4:51,9

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołeksij Korabejnikow  Ukraina 0+0 26:06,6
Władimir Draczew  Białoruś 0+1 26:09,4 +2,8
Carsten Pump  Niemcy 0+1 26:19,2 +12,6
... ... ... ... ... ...
37. Ryszard Szary  Polska 0+2 28:09,1 +2:02,5
45. Michał Piecha  Polska 1+1 28:36,8 +2:30,2
52. Bartłomiej Golec  Polska 1+2 29:24,3 +3:17,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andrij Deryzemla  Ukraina 0+0+0+1 39:58,8
Alexander Os  Norwegia 1+0+1+0 40:05,9 +7,1
Władimir Draczew  Białoruś 2+1+2+1 40:23,4 +24,6
... ... ... ... ... ...
=32. Michał Piecha  Polska 1+1+0+1 45:09,6 +5:10,8
43. Ryszard Szary  Polska 2+2+1+1 46:58,7 +6:59,9
47. Bartłomiej Golec  Polska 0+0+4+3 49:06,7 +9:07,9

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołeksandr Biłanenko  Ukraina 0+0+0+0 53:12,1
Alaksiej Ajdarau  Białoruś 0+0+0+0 53:37,5 +25,4
Marco Morgenstern  Niemcy 0+0+1+1 54:22,4 +1:10,3
... ... ... ... ... ...
23. Michał Piecha  Polska 0+0+0+1 57:10,7 +3:58,6
31. Bartłomiej Golec  Polska 0+0+1+2 59:00,7 +5:48,6
36. Ryszard Szary  Polska 1+0+2+2 59:45,3 +6:33,2

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Daniel Graf
Carsten Pump
Jörn Wollschläger
Marco Morgenstern
0+1 1+5
0+0 0+0
0+1 1+3
0+0 0+2
0+0 0+0
1:36:26,4
 Rosja
Witalij Czernyszow
Siergiej Konowałow
Filipp Szulman
Iwan Czeriezow
0+3 0+3
0+0 0+2
0+1 0+0
0+0 0+0
0+2 0+1
1:36:26,8 +0,4
 Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Oleg Ryżenkow
0+4 1+5
0+3 0+0
0+0 0+0
0+0 1+3
0+1 0+2
1:37:01,5 +35,1
... ... ... ... ...
13.  Polska
Michał Piecha
Ryszard Szary
Wiesław Ziemianin
Bartłomiej Golec
0+6 1+6
0+1 0+1
0+3 0+2
0+1 0+0
0+1 1+3
1:44:07,8 +7:41,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Eder  Austria 0+0 26:51,4
Miroslav Matiaško  Słowacja 2+0 27:33,1 +41,7
Maksim Czudow  Rosja 1+2 27:34,6 +43,2
... ... ... ... ... ...
27. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+2 29:30,4 +2:39,0
40. Stanisław Karpiel  Polska 1+2 30:42,6 +3:51,2
41. Łukasz Wojaczek  Polska 1+3 30:46,5 +3:55,1
46. Łukasz Matysek  Polska 1+1 31:12,6 +4:21,2

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Czudow  Rosja 0+2+2+1 42:32,1
Simon Eder  Austria 0+0+2+1 42:41,8 +9,7
Oleg Miłowanow  Rosja 0+0+2+1 42:48,5 +16,4
... ... ... ... ... ...
17. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+0+0+0 46:41,9 +4:09,8
36. Łukasz Wojaczek  Polska 1+3+2+1 51:35,1 +9:03,0

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ondřej Moravec  Czechy 2+0+0+0 47:41,8
Michal Šlesingr  Czechy 2+0+0+0 48:20,4 +38,6
Witalij Percew  Białoruś 0+1+1+2 48:42,6 +1:00,8
... ... ... ... ... ...
24. Stanisław Karpiel  Polska 0+0+2+2 52:08,4 +4:26,6
25. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1+1+2 52:13,3 +4:31,5
38. Paweł Lasek  Polska 0+0+3+1 54:25,3 +6:43,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Czechy
Martin Balatka
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
1+6 0+2
0+0 0+2
0+3 0+0
1+3 0+0
0+0 0+0
1:41:09,9
 Białoruś
Siergiej Daszkiewicz
Władimir Miklaszewski
Aleksander Mytnik
Witalij Percew
0+5 0+6
0+3 0+0
0+0 0+3
0+1 0+1
0+1 0+2
1:41:55,8 +45,9
 Rosja
Nikołaj Kozłow
Oleg Miłowanow
Andriej Makowiejew
Maksim Czudow
4+5 2+7
0+0 0+0
0+1 0+3
4+3 0+1
0+1 2+3
1:42:11,1 +1:01,2
... ... ... ... ...
8.  Polska
Krzysztof Pływaczyk
Paweł Lasek
Stanisław Karpiel
Łukasz Wojaczek
0+3 0+6
0+0 0+1
0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 0+3
1:47:42,4 +6:32,5

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 6 2 4 12
2.  Czechy 3 2 1 6
3.  Ukraina 3 1 4
4.  Białoruś 1 7 5 13
=5.  Austria 1 1 2
=5.  Słowacja 1 1 2
7.  Niemcy 1 4 5
8.  Francja 1 2 3
9.  Norwegia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003
Listen to this article