Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004
2003 2005
Data 18 lutego - 22 lutego 2004
Gospodarz Białoruś Mińsk
Zwycięzcy
Sprint Białoruś Ołena Zubryłowa

Białoruś Alaksandr Syman
Bieg indywidualny Bułgaria Ekaterina Dafowska

Polska Tomasz Sikora
Bieg na dochodzenie Ukraina Ołena Petrowa

Polska Tomasz Sikora
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004 odbyły się w stolicy BiałorusiMińsku, w dniach 18 lutego - 22 lutego 2004 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+2 21:56,6
Ołena Petrowa  Ukraina 0+0 22:05,9 +9,3
Irina Malgina  Rosja 1+1 22:38,7 +42,1
... ... ... ... ... ...
20. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2 23:42,7 +1:46,1
29. Magdalena Grzywa  Polska 1+2 24:29,1 +2:32,5
33. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2 25:02,4 +3:05,8

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołena Petrowa  Ukraina 1+0+0+0 30:41,88
Jekatierina Iwanowa  Białoruś 1+0+1+0 31:18,18 +36,3
Ołena Zubryłowa  Białoruś 1+0+2+2 32:15,46 +1:33,6
... ... ... ... ... ...
15. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+0+0 34:01,77 +3:19,9
29. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+0+2+1 37:15,63 +6:33,8

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+2+0+0 46:14,7
Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+1+0+1 46:35,7 +21,0
Pawlina Filipowa  Bułgaria 1+1+0+0 47:19,6 +1:04,9
... ... ... ... ... ...
12. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2+0+1 49:22,4 +3:07,7
14. Magdalena Grzywa  Polska 0+1+0+2 49:37,8 +3:23,1
34. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2+2+2 55:43,7 +9:29,0

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Olga Anisimowa
Swietłana Czernousowa
Natalja Sokołowa
Irina Malgina
0+3 0+6
0+0 0+1
0+1 0+3
0+1 0+0
0+1 0+2
1:11:36,8
 Białoruś
Jekatierina Iwanowa
Ludmiła Anańka
Olga Nazarowa
Ołena Zubryłowa
0+6 1+5
0+0 1+3
0+3 0+0
0+1 0+0
0+2 0+2
1:12:37,0 +1:00,2
 Niemcy
Katharina Echter
Ina Menzel
Romy Beer
Sabrina Buchholz
1+6 0+3
0+1 0+2
0+2 0+0
0+0 0+0
1+3 0+1
1:13:14,7 +1:37,9
... ... ... ... ...
8.  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Grzywa
7+12 0+7
2+3 0+1
0+3 0+3
2+3 0+2
3+3 0+1
1:19:16,0 +7:39,2

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Uljana Dienisowa  Rosja 0+1 23:09,0
Krystyna Pałka  Polska 0+1 23:24,8 +15,8
Tereza Hlavsová  Czechy 0+0 24:01,5 +52,5
... ... ... ... ... ...
11. Angelika Szrubianiec  Polska 1+0 25:14,9 +2:05,9
12. Paulina Bobak  Polska 0+1 25:19,2 +2:10,2
13. Magdalena Nykiel  Polska 1+1 25:31,2 +2:22,2

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Krystyna Pałka  Polska 1+0+0+2 32:43,67
Anastasija Kuźmina  Rosja 2+4+0+1 35:09,02 +2:25,4
Uljana Dienisowa  Rosja 4+2+2+3 35:33,10 +2:49,5
... ... ... ... ... ...
7. Magdalena Nykiel  Polska 1+1+1+2 36:21,07 +3:37,4
9. Paulina Bobak  Polska 0+1+1+1 36:40,36 +3:56,7
17. Angelika Szrubianiec  Polska 3+1+2+1 38:29,71 +5:46,1

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jelena Dawgul  Rosja 0+1+1+0 42:09,8
Natalja Burdyga  Rosja 0+1+1+1 42:51,9 +42,1
Alexandra Stoian  Rumunia 0+2+1+1 44:59,1 +2:49,3
4. Krystyna Pałka  Polska 0+2+2+2 45:35,1 +3:25,3
... ... ... ... ... ...
15. Angelika Szrubianiec  Polska 1+4+0+1 49:00,0 +6:50,2
17. Tiffany Tyrała  Polska 2+2+0+1 49:16,5 +7:06,7
18. Magdalena Nykiel  Polska 2+2+2+3 49:37,5 +7:27,7

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Jelena Dawgul
Anastasija Kuźmina
Natalja Burdyga
3+6 0+2
0+0 0+0
1+3 0+1
2+3 0+1
58:03,5
 Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Magdalena Nykiel
0+5 4+6
0+0 0+0
0+2 2+3
0+3 2+3
1:00:18,7 +2:15,2
 Czechy
Tereza Hlavsová
Michaela Balatková
Klara Moravcová
2+5 3+8
0+1 1+3
2+3 0+2
0+1 2+3
1:00:55,4 +2:51,9

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Alaksandr Syman  Białoruś 0+0 28:09,4
Tomasz Sikora  Polska 1+0 28:28,7 +19,3
Władimir Draczew  Białoruś 1+1 28:47,2 +37,8
... ... ... ... ... ...
8. Wiesław Ziemianin  Polska 0+1 29:18,3 +1:08,9
32. Grzegorz Bodziana  Polska 0+2 31:17,2 +3:07,8
41. Ryszard Szary  Polska 3+2 32:17,7 +4:08,3

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora  Polska 0+0+0+0 33:53,66
Alexander Os  Norwegia 0+0+2+2 36:02,50 +2:08,9
Jewgienij Trebuszenko  Rosja 2+0+1+1 36:15,19 +2:21,5
... ... ... ... ... ...
5. Wiesław Ziemianin  Polska 1+1+1+1 36:29,02 +2:35,4
30. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+0+1 40:12,79 +6:19,1
35. Ryszard Szary  Polska 1+0+1+1 41:47,24 +7:53,6

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora  Polska 0+1+2+0 55:07,9
Dmitrij Jaroszenko  Rosja 1+0+0+0 55:19,9 +12,0
Aleksiej Czurin  Rosja 0+0+0+0 55:23,6 +15,7
... ... ... ... ... ...
19. Michał Piecha  Polska 1+1+0+0 58:30,2 +3:22,3
27. Wiesław Ziemianin  Polska 2+2+1+2 1:00:18,5 +5:10,6
40. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+3+2 1:04:51,9 +9:44,0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Michael Rösch
Jörn Wollschläger
Carsten Heymann
Daniel Graf
0+5 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
0+1 0+0
1:18:29,1
 Norwegia
Anstein Mykland
Alexander Os
Dag Bjørndalen
Tor Halvor Bjørnstad
0+5 0+2
0+0 0+0
0+2 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
1:18:40,1 +11,0
 Polska
Michał Piecha
Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
0+3 1+5
0+0 0+0
0+1 0+0
0+1 1+3
0+1 0+2
1:19:48,5 +1:19,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ondřej Moravec  Czechy 1+0 29:59,1
Władimir Szemiełow  Rosja 0+0 30:26,5 +27,4
Juri Szolkawicz  Białoruś 0+0 30:41,6 +42,5
... ... ... ... ... ...
18. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0 32:30,4 +2:31,3
32. Mirosław Kobus  Polska 0+3 34:24,3 +4:25,2
39. Stanisław Karpiel  Polska 4+1 36:20,9 +6:21,8

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ondřej Moravec  Czechy 3+1+0+3 37:42,39
Aleksander Kudraszew  Rosja 0+1+1+0 38:05,87 +23,5
Władimir Szemiełow  Rosja 2+2+0+1 38:10,45 +28,1
... ... ... ... ... ...
24. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+1+2+2 43:36,82 +5:54,5
29. Mirosław Kobus  Polska 1+1+3+2 45:11,35 +7:29,0
30. Stanisław Karpiel  Polska 0+1+2+2 46:24,16 +8:41,8

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Matej Kazár  Słowacja 0+0+0+2 43:22,3
Klemen Bauer  Słowenia 0+2+1+1 44:06,0 +43,7
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+1+0+0 44:08,4 +46,1
... ... ... ... ... ...
8. Stanisław Karpiel  Polska 1+1+0+0 46:34,1 +3:11,8
28. Kazimierz Obrochta  Polska 1+2+0+1 51:25,6 +8:03,3
30. Mirosław Kobus  Polska 1+3+1+3 52:21,0 +8:58,7
34. Łukasz Witek  Polska 0+4+1+2 54:22,8 +11:00,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Białoruś
Andrej Sławnikow
Juri Szolkawicz
Aleksander Mytnik
Władimir Miklaszewski
1+6 0+7
0+0 0+1
0+0 0+2
1+3 0+2
0+3 0+2
1:25:39,4
 Ukraina
Ihor Jaszczenko
Serhij Sedniew
Ołeksandr Kołos
Ołeh Bereżnyj
0+4 0+7
0+1 0+3
0+2 0+1
0+1 0+3
0+0 0+0
1:26:22,3 +42,9
 Słowenia
Peter Dokl
Klemen Bauer
Andraž Semrov
Gregor Brvar
0+9 2+9
0+3 1+3
0+3 1+3
0+3 0+2
0+0 0+1
1:27:06,1 +1:26,7
... ... ... ... ...
6.  Polska
Kazimierz Obrochta
Stanisław Karpiel
Krzysztof Pływaczyk
Mirosław Kobus
3+9 2+9
1+3 0+2
0+0 0+3
0+3 0+1
2+3 2+3
1:35:05,6 +9:26,2

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 4 5 5 14
2.  Białoruś 3 3 3 9
3.  Polska 3 3 1 7
4.  Czechy 2 2 4
5.  Ukraina 1 2 1 4
=6.  Bułgaria 1 1 2
=6.  Niemcy 1 1 2
8.  Słowacja 1 1
9.  Norwegia 2 2
10.  Słowenia 1 1 2
11.  Rumunia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004
Listen to this article