Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005
2004 2006
Data 16 lutego - 20 lutego 2005
Gospodarz Rosja Nowosybirsk
Zwycięzcy
Sprint Rosja Swietłana Czernousowa

Białoruś Alaksiej Ajdarau
Bieg indywidualny Rosja Swietłana Iszmuratowa

Niemcy Carsten Pump
Bieg na dochodzenie Ukraina Oksana Chwostenko

Ukraina Andrij Deryzemla
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Rosja (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005 odbyły się w Nowosybirsku w Rosji, w dniach 16 lutego - 20 lutego 2005 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki Kobiet

Bieg sprinterski - 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Czernousowa  Rosja 0+1 23:43,8
Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+1 24:27,0 +43,2
Anna Bogalij  Rosja 1+1 24:28,9 +45,1
... ... ... ... ... ...
27. Izabela Hobot  Polska 1+2 31:24,3 +7:40,5

Bieg pościgowy - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oksana Chwostenko  Ukraina 0+0+1+0 36:36,7
Irina Malgina  Rosja 0+1+1+0 37:30,3 +53,6
Anna Bogalij  Rosja 0+0+2+2 37:36,9 +1:00,2
... ... ... ... ... ...
22. Izabela Hobot  Polska 2+1+2+2 54:14,1 +17:37,4

Bieg sztafetowy - 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Irina Malgina
Jelena Chrustalowa
Swietłana Iszmuratowa
Anna Bogalij
0+3 0+4
0+1 0+0
0+0 0+1
0+1 0+2
0+1 0+1
1:27:21,82
 Ukraina
Oksana Chwostenko
Nina Łemesz
Iryna Tananajko
Oksana Jakowlewa
0+4 0+4
0+0 0+0
0+3 0+2
0+0 0+0
0+1 0+2
1:29:14,69 +1:52,8
 Czechy
Lenka Faltusová
Magda Rezlerová
Irena Česneková
Zdeňka Vejnarová
0+6 1+6
0+2 0+2
0+2 1+3
0+1 0+0
0+1 0+1
1:32:12,64 +4:50,8

Polki nie startowały.

Bieg indywidualny - 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Iszmuratowa  Rosja 0+1+1+1 45:23,3
Sabrina Buchholz  Niemcy 0+0+1+0 45:34,3 +11,0
Anna Bogalij  Rosja 1+1+0+1 45:49,7 +26,4

Polki nie startowały.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski - 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anna Bułygina  Rosja 0+1 24:23,0
Anastasija Kuźmina  Rosja 1+0 24:32,3 +9,3
Lubow Pietrowa  Rosja 1+1 26:00,5 +1:37,5
... ... ... ... ... ...
10. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+1 27:55,5 +3:32,5
11. Agnieszka Grzybek  Polska 2+1 28:03,1 +3:40,1
12. Paulina Bobak  Polska 3+0 28:06,6 +3:43,6
16. Tiffany Tyrała  Polska 3+3 31:36,2 +7:13,2

Bieg pościgowy - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anastasija Kuźmina  Rosja 2+1+1+2 40:31,6
Lubow Pietrowa  Rosja 1+0+2+1 41:20,9 +49,3
Anna Bułygina  Rosja 4+1+3+2 41:35,6 +1:04,0
... ... ... ... ... ...
6. Agnieszka Grzybek  Polska 3+0+0+2 45:59,8 +5:28,2
10. Paulina Bobak  Polska 2+1+3+2 47:47,5 +7:15,9
14. Tiffany Tyrała  Polska 4+4+1+1 54:51,4 +14:19,8

Bieg sztafetowy - 3 x 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Marija Kosinowa
Anastasija Kuzniecowa
Jekatierina Sawina
0+6 3+9
0+2 1+3
0+2 1+3
0+2 1+3
1:14:55,56
 Polska
Paulina Bobak
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1+7 0+8
0+3 0+2
0+1 0+3
1+3 0+3
1:16:07,68 +1:12,1
 Ukraina
Wita Semerenko
Wałentyna Semerenko
Nina Karasewycz
1+6 6+9
0+3 1+3
1+3 2+3
0+0 3+3
1:18:41,06 +3:45,5

Bieg indywidualny - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Paulina Bobak  Polska 0+0+0+0 41:08,8
Irina Moszewitina  Kazachstan 0+2+0+0 42:28,6 +1:19,8
Olga Dudczenko  Kazachstan 0+0+0+0 42:46,6 +1:37,8

Wyniki Mężczyzn

Bieg sprinterski - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Alaksiej Ajdarau  Białoruś 0+0 27:46,5
Andrij Deryzemla  Ukraina 0+2 27:52,4 +5,9
Aleksiej Bołtienko  Rosja 0+1 27:52,7 +6,2
... ... ... ... ... ...
30. Kazimierz Obrochta  Polska 1+1 33:48,1 +6:01,6

Bieg pościgowy - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andrij Deryzemla  Ukraina 0+1+2+0 36:55,8
Carsten Pump  Niemcy 1+1+2+1 37:28,6 +32,8
Aleksiej Bołtienko  Rosja 0+1+1+0 38:02,8 +1:07,0
... ... ... ... ... ...
27. Kazimierz Obrochta  Polska 0+1+1+4 50:06,9 +13:11,1

Bieg sztafetowy - 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Aleksiej Bołtienko
Siergiej Bałandin
Pawieł Rostowcew
Dmitrij Jaroszenko
0+2 0+4
0+1 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
1:27:06,11
 Ukraina
Wjaczesław Derkacz
Andrij Deryzemla
Ołeksij Korobiejnikow
Ołeksandr Biłanenko
0+3 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
0+3 0+0
0+0 0+0
1:27:11,68 +5,5
 Niemcy
Hansjörg Reuter
Carsten Pump
Carsten Heymann
Jörn Wollschläger
0+7 0+3
0+2 0+0
0+2 0+1
0+1 0+1
0+2 0+1
1:29:39,68 +2:33,5

Polacy nie startowali.

Bieg indywidualny - 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Carsten Pump  Niemcy 0+0+2+0 55:16,1
Pavol Hurajt  Słowacja 0+1+0+1 56:21,7 +1:05,6
Pawieł Rostowcew  Rosja 0+1+0+2 56:35,9 +1:19,8

Wyniki Mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski - 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+0 29:04,2
Ondřej Moravec  Czechy 2+1 29:48,1 +43,9
Iwan Panczenko  Rosja 3+2 29:54,4 +50,2
... ... ... ... ... ...
11. Mirosław Kobus  Polska 2+1 31:08,4 +2:04,2
14. Adam Kwak  Polska 3+1 31:24,0 +2:19,8
19. Krzysztof Uklejewicz  Polska 2+2 32:59,6 +3:55,4
24. Stanisław Kępka  Polska 2+2 33:23,8 +4:19,6

Bieg pościgowy - 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ondřej Moravec  Czechy 0+1+1+2 38:43,7
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 1+1+2+0 39:07,1 +23,4
Iwan Panczenko  Rosja 1+0+4+3 40:00,5 +1:16,8
... ... ... ... ... ...
11. Adam Kwak  Polska 1+2+3+1 43:58,6 +5:14,9
13. Mirosław Kobus  Polska 0+1+4+4 44:32,7 +5:49,0
16. Krzysztof Uklejewicz  Polska 1+2+1+1 45:54,2 +7:10,5
17. Stanisław Kępka  Polska 0+1+1+1 45:54,8 +7:11,1

Bieg sztafetowy - 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Igor Minczenkow
Iwan Panczenko
Andriej Jewstropow
Pawieł Borisow
0+5 1+7
0+0 0+1
0+2 1+3
0+3 0+1
0+0 0+2
1:31:03,96
 Słowenia
Andraž Šemrov
Klemen Bauer
Matej Brvar
Peter Dokl
0+7 1+7
0+3 0+2
0+2 1+3
0+2 0+1
0+0 0+1
1:34:08,39 +3:04,4
 Ukraina
Ihor Jaszczenko
Jewhenij Horbaczow
Ołeh Bereżnyj
Ołeksandr Kołos
1+7 0+7
1+3 0+1
0+2 0+3
0+0 0+0
0+2 0+3
1:34:56,17 +3:52,2
... ... ... ... ...
5.  Polska
Stanisław Kępka
Mirosław Kobus
Krzysztof Uklejewicz
Adam Kwak
1+6 2+9
0+2 1+3
1+3 1+3
0+1 0+0
0+0 0+3
1:39:17,06 +8:13,1

Bieg indywidualny - 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Igor Minczenkow  Rosja 0+0+1+0 40:45,7
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+0+0+0 40:58,3 +12,6
Kirył Szczerbakow  Rosja 0+0+0+1 42:28,0 +1:42,3
... ... ... ... ... ...
17. Mirosław Kobus  Polska 1+2+2+2 48:30,9 +7:45,2
19. Adam Kwak  Polska 1+2+3+3 50:13,7 +9:28,0
20. Stanisław Kępka  Polska 2+2+1+3 50:28,9 +9:43,2
21. Krzysztof Uklejewicz  Polska 4+2+1+1 50:58,6 +10:12,9

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 9 4 11 24
2.  Ukraina 3 5 2 10
3.  Niemcy 1 2 1 4
4.  Czechy 1 1 1 3
5.  Polska 1 1 2
6.  Białoruś 1 1
7.  Kazachstan 1 1 2
=8.  Słowacja 1 1
=8.  Słowenia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  3. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  4. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  7. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  8. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  11. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  12. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  15. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
  16. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 25 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2005
Listen to this article