Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007
2006 2008
Data 21 lutego - 25 lutego 2007
Gospodarz Bułgaria Bansko
Zwycięzcy
Sprint Białoruś Darja Domraczawa

Polska Tomasz Sikora
Bieg indywidualny Ukraina Oksana Jakowlewa

Norwegia Egil Gjelland
Bieg na dochodzenie Białoruś Wolha Kudraszowa

Polska Tomasz Sikora
Sztafeta
Sztafeta  Białoruś (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007 odbyły się w bułgarskiej miejscowości Bansko, w dniach 21-25 lutego 2007 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oksana Jakowlewa  Ukraina 0+0+0+0 53:20,3
Ludmiła Anańka  Białoruś 0+1+0+1 53:27,6 +7,3
Magdalena Gwizdoń  Polska 0+1+0+0 53:35,4 +15,1
... ... ... ... ... ...
22. Krystyna Pałka  Polska 0+1+2+1 57:16,4 +3:56,1
28. Agnieszka Grzybek  Polska 2+1+0+1 58:33,5 +5:13,2

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Darja Domraczawa  Białoruś 1+1 25:09,2
Wita Semerenko  Ukraina 1+0 25:45,3 +36,1
Wolha Kudraszowa  Białoruś 2+1 25:50,2 +41,0
... ... ... ... ... ...
19. Magdalena Gwizdoń  Polska 3+1 27:56,4 +2:47,2
26. Agnieszka Grzybek  Polska 1+1 28:35,4 +3:26,2
38. Krystyna Pałka  Polska 1+4 29:25,0 +4:15,8
39. Paulina Bobak  Polska 2+1 29:31,6 +4:22,4

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wolha Kudraszowa  Białoruś 1+0+0+0 28:18,81
Ute Niziak  Niemcy 1+0+1+1 29:36,41 +1:17,6
Irina Nikułczina  Bułgaria 0+2+1+1 29:48,45 +1:29,6
... ... ... ... ... ...
24. Agnieszka Grzybek  Polska 2+3+0+1 36:03,86 +7:45,0

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Białoruś
Nadzieja Skardzina
Wolha Kudraszowa
Ludmiła Anańka
Darja Domraczawa
0+2 0+5
0+1 0+0
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+1
1:07:58,42
 Niemcy
Jenny Adler
Stephanie Müller
Ute Niziak
Sabrina Buchholz
0+3 0+2
0+1 0+1
0+2 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
1:08:29,96 +31,5
 Ukraina
Oksana Jakowlewa
Ołena Petrowa
Wita Semerenko
Wałentyna Semerenko
0+4 0+3
0+0 0+2
0+0 0+0
0+2 0+1
0+2 0+0
1:09:44,14 +1:45,7
... ... ... ... ...
10.  Polska
Krystyna Pałka
Paulina Bobak
Agnieszka Grzybek
Magdalena Gwizdoń
1+4 3+10
0+1 0+2
0+0 0+2
1+3 2+3
0+0 1+3
1:14:16,97 +6:18,5

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jekatierina Szumiłowa  Rosja 0+1+1+0 46:27,2
Iris Waldhuber  Austria 1+1+0+0 47:02,1 +34,9
Swietłana Slepcowa  Rosja 1+1+1+0 47:08,6 +41,4
... ... ... ... ... ...
12. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1+2+0+1 52:09,6 +5:42,4
22. Karolina Pitoń  Polska 2+0+2+1 57:25,3 +10:58,1
28. Patrycja Hojnisz  Polska 3+3+0+3 59:15,7 +12:48,5
34. Marta Koza  Polska 3+2+3+3 1:02:50,9 +16:23,7

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Swietłana Slepcowa  Rosja 0+2 26:17,2
Iris Waldhuber  Austria 0+1 26:54,7 +37,5
Ludmyła Żyber  Ukraina 0+0 27:13,1 +55,9
... ... ... ... ... ...
13. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 2+1 28:55,6 +2:38,4
17. Karolina Pitoń  Polska 1+1 30:27,4 +4:10,2
22. Marta Koza  Polska 2+1 31:28,0 +5:10,8
34. Patrycja Hojnisz  Polska 3+5 35:41,3 +9:24,1

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Iris Waldhuber  Austria 0+0+0+0 28:49,38
Swietłana Slepcowa  Rosja 0+1+1+1 29:21,64 +32,3
Veronika Vítková  Czechy 1+1+0+1 30:36,32 +1:47,0
... ... ... ... ... ...
10. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1+1+1+0 33:55,76 +5:06,4
19. Karolina Pitoń  Polska 0+1+0+3 38:16,12 +9:26,8
24. Marta Koza  Polska 0+1+2+2 39:54,68 +11:05,3
30. Patrycja Hojnisz  Polska 3+2+3+1 45:49,36 +17:00,0

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Swietłana Slepcowa
Olga Wiłuchina
Jekatierina Szumiłowa
0+2 0+5
0+0 0+1
0+0 0+2
0+2 0+2
53:08,36
 Ukraina
Ludmyła Żyber
Hanna Kułak
Ołena Pidhruszna
1+3 0+2
0+0 0+0
1+3 0+0
0+0 0+2
54:43,87 +1:35,5
 Bułgaria
Silwija Georgijewa
Ralica Galewa
Lilia Pandurowa
1+4 1+7
0+0 0+2
0+1 0+2
1+3 1+3
1:00:13,46 +7:05,1
... ... ... ... ...
5.  Polska
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Karolina Pitoń
Marta Koza
0+7 2+8
0+1 1+3
0+3 1+3
0+3 0+2
1:01:23,24 +8:14,9

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Egil Gjelland  Norwegia 0+0+0+0 50:11,7
Hans Martin Gjedrem  Norwegia 0+1+0+0 50:16,5 +4,8
Ołeksij Korabejnikow  Ukraina 0+0+0+2 50:29,2 +17,5
4. Tomasz Sikora  Polska 0+2+0+1 50:35,3 +23,6
... ... ... ... ... ...
15. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+2+0+0 53:17,3 +3:05,6
46. Grzegorz Bodziana  Polska 1+3+2+0 59:06,0 +8:54,3
54. Mirosław Kobus  Polska 1+4+1+1 1:02:47,0 +12:35,3

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora  Polska 0+0 24:04,4
Jaroslav Soukup  Czechy 0+0 24:34,1 +29,7
Tobias Eberhard  Austria 0+1 25:17,9 +1:13,5
... ... ... ... ... ...
18. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0 26:39,5 +2:35,1
41. Grzegorz Bodziana  Polska 2+0 28:24,7 +4:20,3
54. Mirosław Kobus  Polska 2+2 30:50,3 +6:45,9

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora  Polska 0+0+0+2 31:33,54
Ilmārs Bricis  Łotwa 0+0+2+0 32:59,76 +1:26,2
Egil Gjelland  Norwegia 1+0+0+0 33:16,75 +1:43,2

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Daniel Graf
Christoph Knie
Carsten Pump
Jörn Wollschläger
0+4 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
1:13:56,17
 Norwegia
Alexander Os
Hans Martin Gjedrem
Magne Thorleiv Rønning
Egil Gjelland
0+8 0+4
0+3 0+1
0+1 0+1
0+2 0+0
0+2 0+2
1:14:08,11 +12,0
 Białoruś
Siarhiej Nowikau
Alaksandr Syman
Rustam Waliullin
Uładzimir Mikłaszeuski
0+3 1+4
0+0 1+3
0+0 0+0
0+2 0+0
0+1 0+1
1:15:23,54 +1:27,4
... ... ... ... ...
10.  Polska
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Bodziana
Mirosław Kobus
Tomasz Sikora
0+3 0+7
0+3 0+1
0+0 0+3
0+0 0+3
0+0 0+0
1:18:23,88 +4:27,7

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+2+0 47:05,0
Wiktor Wasiljew  Rosja 0+0+1+0 48:38,9 +1:33,9
Henrik L'Abée-Lund  Norwegia 1+2+0+1 48:47,1 +1:42,1
... ... ... ... ... ...
10. Łukasz Szczurek  Polska 2+0+0+1 51:11,6 +4:06,6
12. Adam Kwak  Polska 1+1+2+0 51:19,1 +4:14,1
28. Sebastian Witek  Polska 3+0+2+1 56:47,4 +9:42,4
37. Tomasz Puda  Polska 2+3+1+0 1:00:28,3 +13:23,3

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dominik Landertinger  Austria 0+1 28:10,0
Anton Szypulin  Rosja 0+0 28:52,5 +42,5
Ihar Matłachou  Białoruś 0+0 29:15,3 +1:05,3
... ... ... ... ... ...
5. Adam Kwak  Polska 1+0 29:24,7 +1:14,7
17. Łukasz Szczurek  Polska 0+1 30:51,9 +2:41,9
23. Sebastian Witek  Polska 1+2 32:03,8 +3:53,8
44. Tomasz Puda  Polska 2+4 36:00,8 +7:50,8

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dominik Landertinger  Austria 1+2+0+3 33:46,58
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+0+1 33:57,11 +10,6
Anton Szypulin  Rosja 2+1+0+3 34:59,41 +1:12,9
... ... ... ... ... ...
7. Adam Kwak  Polska 1+2+1+2 35:53,08 +2:06,5
17. Łukasz Szczurek  Polska 2+1+2+2 38:36,85 +4:50,3
18. Sebastian Witek  Polska 1+0+0+1 38:47,92 +5:01,4

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Timur Abaszew
Anton Szypulin
Dmitrij Blinow
Wiktor Wasiljew
0+2 0+5
0+1 0+3
0+0 0+0
0+0 0+2
0+1 0+0
1:18:50,68
 Austria
Sven Grossegger
Andreas Zelzer
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
1+6 2+9
0+2 2+3
0+1 0+2
1+3 0+2
0+0 0+2
1:19:05,16 +14,5
 Ukraina
Witalij Kożuszko
Witalij Kilczycki
Artem Pryma
Ołeksandr Kołos
0+8 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
0+3 0+0
0+3 0+1
1:21:06,25 +2:15,6
... ... ... ... ...
7.  Polska
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Tomasz Puda
Sebastian Witek
1+7 2+8
0+2 0+1
0+2 2+3
0+0 0+1
1+3 0+3
1:23:57,75 +5:07,1

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 4 3 2 9
2.  Austria 3 3 1 7
3.  Białoruś 3 1 3 7
4.  Polska 2 1 3
5.  Ukraina 1 2 4 7
6.  Norwegia 1 2 2 5
7.  Niemcy 1 2 3
8.  Bułgaria 1 1 2 4
9.  Czechy 1 1 2
10.  Łotwa 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  2. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  6. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  10. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  14. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2007
Listen to this article