Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011
2010 2012
Data 21 lutego - 27 lutego 2011
Gospodarz Włochy Ridnaun
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Juliane Döll

Austria Tobias Eberhard
Bieg indywidualny Niemcy Juliane Döll

Ukraina Artem Pryma
Bieg na dochodzenie Niemcy Juliane Döll

Ukraina Aleksiej Wołkow
Sztafeta
Sztafeta  Ukraina (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011 odbyły się we włoskiej miejscowości Ridnaun, w dniach 21-27 lutego 2011 roku. Rozegrane zostało 5 konkurencji: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów, sztafeta kobiet i mężczyzn oraz sztafeta mieszana juniorów. W sumie odbyło się 15 biegów. W tabeli medalowej najlepsza była Rosja

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Juliane Döll  Niemcy 0+1 23:15,7
Gabriela Soukalová  Czechy 1+0 23:23,6 +7,9
Marine Bolliet  Francja 0+0 23:28,8 +13,1
... ... ... ... ... ...
25. Karolina Pitoń  Polska 1+1 25:26,0 +2:10,3
36. Beata Szymańczyk  Polska 2+1 26:27,2 +3:11,5
51. Patrycja Hojnisz  Polska 3+2 29:11,1 +5:55,4

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Juliane Döll  Niemcy 1+0+0+1 34:54,1
Marine Bolliet  Francja 0+0+0+0 35:34,9 +40,8
Nadine Horchler  Niemcy 0+0+0+1 36:07,4 +1:13,3
... ... ... ... ... ...
23. Karolina Pitoń  Polska 1+0+0+1 39:58,9 +5:04,8
36. Beata Szymańczyk  Polska 1+2+2+2 42:47,4 +7:53,3
DNS Patrycja Hojnisz  Polska - - -

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Juliane Döll  Niemcy 0+0+1+0 50:45,1
Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0+0+0 51:01,8 +16,7
Jekatierina Głazyrina  Rosja 1+0+0+0 51:51,5 +1:06,4
... ... ... ... ... ...
17. Karolina Pitoń  Polska 0+1+0+2 58:02,4 +7:17,3
18. Beata Szymańczyk  Polska 0+1+2+2 58:09,4 +7:24,3
38. Patrycja Hojnisz  Polska 1+2+1+0 1:02:26,3 +11:41,2

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Ukraina
Ołena Pidhruszna
Wita Semerenko
Julija Dżima
Wałentyna Semerenko
0+2 0+3
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+1
0+1 0+0
1:19:52,0
 Włochy
Dorothea Wierer
Roberta Fiandino
Michela Andreola
Karin Oberhofer
0+3 0+4
0+2 0+2
0+0 0+0
0+0 0+2
0+1 0+0
1:20:44,2 +52,2
 Niemcy
Franziska Hildebrand
Susann König
Nadine Horchler
Juliane Döll
0+4 0+5
0+0 0+2
0+1 0+1
0+1 0+1
0+2 0+1
1:20:53,7 +1:01,7
... ... ... ... ...
LDP*  Polska
Monika Hojnisz
Beata Szymańczyk
Patrycja Hojnisz
Karolina Pitoń
2+8 2+3
0+2 0+0
0+1 2+3
2+3 0+0
0+2 0+0
- -

* zdublowane

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksandra Alikina  Rosja 2+0 24:05,6
Dorothea Wierer  Włochy 2+1 24:09,1 +3,5
Olga Galicz  Rosja 0+1 24:16,9 +11,3
... ... ... ... ... ...
25. Monika Hojnisz  Polska 3+0 26:26,4 +2:20,8
42. Katarzyna Leja  Polska 1+2 27:37,9 +3:32,3
49. Maria Bukowska  Polska 4+1 28:56,4 +4:50,8

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Dorothea Wierer  Włochy 0+1+1+1 35:24,5
Olga Galicz  Rosja 0+0+1+1 36:12,9 +48,4
Swietłana Pierminowa  Rosja 2+0+1+0 36:38,8 +1:14,3
... ... ... ... ... ...
LPD* Katarzyna Leja  Polska - - -
LPD* Maria Bukowska  Polska - - -
DNS Monika Hojnisz  Polska - - -

* zdublowana

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Galicz  Rosja 0+1+0+0 45:13,0
Enora Latuillière  Francja 0+0+0+2 47:00,4 +1:47,4
Giulia Collavo  Włochy 0+0+0+0 48:33,4 +3:20,4
... ... ... ... ... ...
6. Monika Hojnisz  Polska 1+2+1+0 48:55,9 +3:42,9
31. Katarzyna Leja  Polska 1+1+1+1 54:23,3 +9:01,5
34. Maria Bukowska  Polska 0+0+1+1 54:41,3 +9:28,3

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tobias Eberhard  Austria 0+0 26:11,2
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+0 26:28,9 +17,7
Lukas Hofer  Włochy 1+2 26:33,8 +22,6
... ... ... ... ... ...
43. Grzegorz Bril  Polska 3+0 29:12,5 +3:01,3
55. Łukasz Witek  Polska 1+3 30:07,9 +3:56,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksiej Wołkow  Rosja 1+0+0+1 39:35,7
Krasimir Anew  Bułgaria 0+0+1+0 39:53,8 +18,1
Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+1+0+2 40:09,9 +34,2
... ... ... ... ... ...
37. Grzegorz Bril  Polska 0+1+2+1 44:42,2 +5:06,5
48. Łukasz Witek  Polska 1+1+2+3 47:30,4 +7:54,7

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Artem Pryma  Ukraina 0+0+1+0 58:53,0
Jewgienij Ustiugow  Rosja 0+2+0+1 59:02,7 +9,7
Krasimir Anew  Bułgaria 1+0+0+1 59:24,1 +31,1
... ... ... ... ... ...
38. Grzegorz Bril  Polska 1+0+1+1 1:05:06,4 +6:13,4
45. Łukasz Witek  Polska 0+2+1+1 1:05:30,7 +6:37,7

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Robin Kiel
Benedikt Doll
Florian Graf
Erik Lesser
1+6 2+5
0+2 0+1
1+3 2+3
0+1 0+0
0+0 0+1
1:25:39,7
 Rosja
Nikołaj Jakuszow
Wiaczesław Akimow
Timofiej Łapszyn
Wiktor Wasiljew
0+2 1+5
0+0 0+0
0+0 0+1
0+1 0+1
0+1 1+3
1:25:46,4 +6,7
 Białoruś
Uładzimir Alaniszka
Uładzimir Czapielin
Maksim Jelisiejeu
Jury Ladau
0+4 0+6
0+0 0+0
0+1 0+2
0+1 0+1
0+2 0+3
1:27:23,8 +1:44,1
... ... ... ... ...
LPD*  Polska
Łukasz Witek
Grzegorz Bril
Grzegorz Jakubowicz
Grzegorz Guzik
0+6 1+9
0+1 0+1
0+1 1+3
0+2 0+2
0+2 0+3
- -

* zdublowani

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wiaczesław Akimow  Rosja 0+0 26:27,7
Benedikt Doll  Niemcy 1+1 26:45,4 +17,7
Michal Krčmář  Czechy 0+0 26:55,3 +27,6
... ... ... ... ... ...
33. Rafał Lepel  Polska 1+1 29:03,3 +2:35,6
47. Maciej Nędza Kubiniec  Polska 1+2 30:40,2 +4:12,5
55. Grzegorz Guzik  Polska 2+2 32:11,8 +5:44,1
56. Grzegorz Jakubowicz  Polska 2+3 32:15,8 +5:48,1

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wiaczesław Akimow  Rosja 0+1+1+2 38:53,7
Benedikt Doll  Niemcy 2+0+0+4 39:30,0 +36,3
Michal Krčmář  Czechy 0+0+2+2 39:45,2 +51,5
... ... ... ... ... ...
24. Rafał Lepel  Polska 0+1+2+1 43:26,2 +4:32,5
LPD* Maciej Nędza Kubiniec  Polska - - -
LPD* Grzegorz Guzik  Polska - - -
LPD* Grzegorz Jakubowicz  Polska - - -

* zdublowany

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nikołaj Jakuszow  Rosja 0+1+0+0 47:17,1
Simon Desthieux  Francja 1+0+1+0 48:09,6 +52,5
Iwan Kriukow  Rosja 0+1+0+1 48:23,3 +1:06,2
... ... ... ... ... ...
27. Maciej Nędza Kubiniec  Polska 2+2+1+1 55:59,3 +8:42,2
39. Rafał Lepel  Polska 1+2+2+0 56:06,4 +8:49,3
48. Grzegorz Jakubowicz  Polska 2+2+2+2 1:00:16,0 +12:58,9
DSQ Grzegorz Guzik  Polska - - -

Wyniki sztafety mieszanej

Bieg sztafety mieszanej juniorów – 2 × 6 km + 2 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Olga Galicz
Swietłana Pierminowa
Iwan Kriukow
Aleksandr Pieczenkin
0+4 0+6
0+1 0+1
0+1 0+1
0+1 0+2
0+1 0+2
1:25:17,6
 Francja
Florie Vigneron
Enora Latuilliere
Valentin Gaillard
Simon Desthieux
1+6 0+7
0+2 0+1
0+1 0+3
0+0 0+0
1+3 0+3
1:26:47,6 +1:30,0
 Białoruś
Iryna Kryuko
Darja Nieścierczyk
Alaksiej Abromczyk
Alaksandr Darożka
0+2 0+2
0+1 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
0+0 0+2
1:26:56,0 +1:38,4
... ... ... ... ...
LPD*  Polska
Maria Bukowska
Katarzyna Leja
Maciej Nędza Kubiniec
Rafał Lepel
1+7 1+8
0+2 0+2
0+0 0+0
1+3 1+3
0+2 0+3
- -

* zdublowani

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 7 4 4 15
2.  Niemcy 4 2 2 8
3.  Ukraina 2 1 3
4.  Włochy 1 2 2 5
5.  Austria 1 1
6.  Francja 4 2 6
7.  Czechy 1 2 3
8.  Bułgaria 1 1 2
9.  Białoruś 2 2

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  2. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 28 lutego 2011].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  6. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 28 lutego 2011].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  8. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  9. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  10. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  11. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  12. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  13. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  14. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
  15. Wyniki sztafety mieszanej juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2011].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2011
Listen to this article