Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012
2011 2013
Data 25 stycznia - 2 lutego 2012
Gospodarz Słowacja Osrblie
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Ołena Pidhruszna

Rosja Aleksiej Wołkow
Bieg indywidualny Rosja Anastasija Zagorujko

Niemcy Daniel Böhm
Bieg na dochodzenie Ukraina Ołena Pidhruszna

Rosja Aleksiej Wołkow
Sztafeta
Sztafeta  Ukraina (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012 odbyły się w słowackiej miejscowości Osrblie, w dniach 25 stycznia - 2 lutego 2012 roku. Rozegranych zostało 5 konkurencji: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów, sztafeta kobiet i mężczyzn oraz sztafeta mieszana juniorów. W sumie odbyło się 15 biegów.

Program zawodów

Data Mężczyźni Kobiety
Godzina Kategoria Godzina Kategoria
25 stycznia Trening
26 stycznia Trening, oficjalne otwarcie
27 stycznia 10:00 Juniorzy - sprint 13:00 Juniorki - sprint
28 stycznia 10:00 Seniorzy - sprint 13:00 Seniorki - sprint
29 stycznia 10:00
11:00
Seniorzy - bieg pościgowy
Juniorzy - bieg pościgowy
13:15
14:15
Seniorki - bieg pościgowy
Juniorki - bieg pościgowy
30 stycznia 13:00 Juniorzy - sztafeta mieszana
31 stycznia 13:30 Seniorzy - bieg indywidualny 11:00 Seniorki - bieg indywidualny
1 lutego 13:30 Juniorzy - bieg indywidualny 11:00 Juniorki - bieg indywidualny
2 lutego 11:30 Seniorzy - sztafeta Seniorki - sztafeta

Seniorzy

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski

Pierwszą rozegraną konkurencją wśród seniorek był bieg sprinterski na dystansie 7,5 km. Odbył się 28 stycznia 2012 roku. W zawodach wystartowało 53 zawodniczki, w tym cztery reprezentantki Polski. Złoty medal wywalczyła Ukrainka Ołena Pidhruszna, która wyprzedziła na mecie swoją rodaczkę Wałentynę Semerenko oraz Polkę Weronikę Nowakowską-Ziemniak.

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0 20:23,0
Wałentyna Semerenko  Ukraina 1+1 20:52,4 +29,4
Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+1 20:58,3 +35,3
4. Nadine Horchler  Niemcy 0+0 21:07,9 +44,9
5. Darja Usanowa  Kazachstan 0+1 21:09,2 +46,2
... ... ... ... ... ...
22. Karolina Pitoń  Polska 1+0 22:15,5 +1:52,5
37. Katarzyna Leja  Polska 0+2 23:47,5 +3:24,5
46. Beata Szymańczak  Polska 1+1 24:38,6 +4:15,6

Bieg pościgowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0+0+2 31:28,0
Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1+0+2 31:40,4 +12,4
Anastasija Zagorujko  Rosja 0+0+0+0 31:40,9 +12,9
4. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 0+1+0+1 31:41,4 +13,4
5. Nadine Horchler  Niemcy 0+0+0+0 32:03,2 +35,2
... ... ... ... ... ...
6. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+1+0+1 32:13,0 +45,0
20. Karolina Pitoń  Polska 1+1+0+1 35:14,3 +3:46,3
31. Katarzyna Leja  Polska 0+0+1+2 38:27,3 +6:59,3
LAP. Beata Szymańczak  Polska 2+4 LAP LAP

Bieg indywidualny

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anastasija Zagorujko  Rosja 0+0+0+1 42:44,1
Juliane Döll  Niemcy 1+1+0+0 43:30,6 +46,5
Carolin Hennecke  Niemcy 0+0+1+0 43:51,5 +1:07,4
4. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 0+0+0+2 43:54,4 +1:10,3
5. Nadine Horchler  Niemcy 0+0+1+0 44:01,9 +1:17,8
... ... ... ... ... ...
12. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+0+0+3 45:42,3 +2:58,2
18. Karolina Pitoń  Polska 2+0+0+1 46:33,5 +3:49,4
25. Beata Szymańczak  Polska 0+0+0+2 48:57,1 +6:13,0
40. Katarzyna Leja  Polska 2+4+1+1 55:38,1 +12:54,0

Sztafeta

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Ukraina
Julija Dżima
Wałentyna Semerenko
Wita Semerenko
Ołena Pidhruszna
0 + 7
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+0
0+2 0+1
1:15:14,3
 Rosja
Anastasija Zagorujko
Aleksandra Alikina
Jewgienija Siedowa
Jekatierina Szumiłowa
0 + 7
0+0 0+0
0+3 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
1:16:32,4 +1:18,1
 Niemcy
Maren Hammerschmidt
Nadine Horchler
Carolin Hennecke
Juliane Döll
0 + 9
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+3
0+0 0+1
1:17:07,0 +1:52,7
4.  Czechy
Veronika Zvařičová
Gabriela Soukalová
Barbora Tomešová
Lea Johanidesová
1 + 11
0+1 0+0
1+3 0+1
0+0 0+0
0+3 0+3
1:21:32,4 +6:18,1
5.  Białoruś
Darja Jurkiewicz
Ała Tałkacz
Darja Nieścierczyk
Maryja Cziełaczowa
0 + 7
0+0 0+1
0+0 0+2
0+0 0+1
0+1 0+2
1:22:12,1 +6:57,8
6.  Polska
Karolina Pitoń
Monika Hojnisz
Beata Szymanczak
Katarzyna Leja
0 + 8
0+0 0+1
0+2 0+0
0+0 0+1
0+2 0+2
1:22:52,2 +7:37,9

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+0 23:14,2
Artem Pryma  Ukraina 0+0 23:32,7 +18,5
Siergiej Klaczin  Rosja 0+1 23:33,8 +19,6
4. Serhij Semenow  Ukraina 1+0 23:34,6 +20,4
5. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1 23:51,3 +37,1
... ... ... ... ... ...
35. Grzegorz Bril  Polska 0+0 25:11,6 +1:57,4
39. Rafał Lepel  Polska 0+0 25:22,7 +2:08,5
46. Łukasz Szczurek  Polska 1+1 25:56,6 +2:42,4
58. Adam Kwak  Polska 0+5 26:48,9 +3:34,7

Bieg pościgowy

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksiej Wołkow  Rosja 1+0+0+0 31:48,0
Serhij Semenow  Ukraina 0+0+1+0 32:04,2 +16,2
Daniel Böhm  Niemcy 0+0+0+1 32:06,5 +18,5
4. Artem Pryma  Ukraina 0+1+0+1 32:24,7 +36,7
5. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1+1+1 32:45,1 +57,1
... ... ... ... ... ...
39. Łukasz Szczurek  Polska 0+0+2+1 36:39,7 +4:51,7
43. Rafał Lepel  Polska 1+1+1+1 37:24,4 +5:36,4
47. Grzegorz Bril  Polska 1+2+1+4 38:21,8 +6:33,8
LAP Adam Kwak  Polska 2+2+4 LAP LAP

Bieg indywidualny

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Daniel Böhm  Niemcy 0+0+0+0 48:20,7
Artem Pryma  Ukraina 0+0+0+0 49:27,4 +1:06,7
Erik Lesser  Niemcy 0+1+0+1 49:52,4 +1:31,7
4. Siergiej Klaczin  Rosja 0+1+0+0 50:03,2 +1:42,5
5. Martin Eng  Norwegia 0+0+0+1 50:38,9 +2:18,2
... ... ... ... ... ...
52. Grzegorz Bril  Polska 0+1+2+3 58:02,1 +9:41,4
56. Rafał Lepel  Polska 2+2+2+2 59:26,9 +11:06,2
58. Łukasz Szczurek  Polska 2+1+3+2 59:56,0 +11:35,3
DNS Adam Kwak  Polska

Sztafeta

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Daniel Böhm
Matthias Bischl
Johannes Kühn
Erik Lesser
0 + 10
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 0+2
0+1 0+2
1:16:54,1
 Norwegia
Jan Olav Gjermundshaug
Martin Eng
Dag Erik Kokkin
Henrik L'Abée-Lund
0 + 6
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+3
0+0 0+1
1:17:04,9 +10,8
 Rosja
Nikołaj Jakuszow
Siergiej Klaczin
Aleksandr Żirnyj
Aleksiej Wołkow
1 + 7
0+0 0+1
0+0 1+3
0+0 0+3
0+0 0+0
1:17:59,3 +1:05,2
4  Austria
Bernhard Landertinger
Michael Reiter
David Komatz
Julian Eberhard
0 + 14
0+0 0+3
0+3 0+1
0+3 0+2
0+1 0+1
1:18:40,4 +1:46,3
5  Ukraina
Ołeksandr Kołos
Artem Pryma
Witalij Kilczycki
Serhij Semenow
2 + 9
0+0 1+3
0+1 0+1
0+1 1+3
0+0 0+0
1:19:00,5 +2:06,4
... ... ... ... ...
13  Polska
Łukasz Szczurek
Rafał Lepel
Grzegorz Bril
Adam Kwak
0 + 8
0+0 0+1
0+3 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
1:23:36,4 +6:42,3

Juniorzy

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nija Dimitrowa  Bułgaria 0+0 21:09,3
Iryna Warwyneć  Ukraina 0+1 21:24,4 +15,1
Elisa Gasparin  Szwajcaria 1+0 21:38,4 +29,1
... ... ... ... ... ...
21. Monika Hojnisz  Polska 2+2 23:09,9 +2:00,6
27. Karolina Batożyńska  Polska 0+2 23:52,6 +2:43,3
43. Anna Mąka  Polska 1+3 25:16,0 +4:06,7
45. Maria Bukowska  Polska 1+2 25:31,8 +4:22,5

Bieg pościgowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Iryna Warwyneć  Ukraina 0+1+0+0 32:20,8
Elisa Gasparin  Szwajcaria 1+0+0+0 32:57,9 +37,1
Nija Dimitrowa  Bułgaria 0+0+1+0 33:00,7 +39,9
... ... ... ... ... ...
20. Monika Hojnisz  Polska 2+3+2+1 37:58,7 +5:37,9
26. Karolina Batożyńska  Polska 0+2+2+1 39:17,3 +6:56,5
29. Anna Mąka  Polska 0+0+0+3 39:37,5 +7:16,7
35. Maria Bukowska  Polska 1+0+2+0 40:47,7 +8:26,9

Bieg indywidualny

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marion Rønning Huber  Norwegia 0+0+0+1 39:13,7
Olga Galicz  Rosja 0+0+1+1 40:37,6 +1:23,9
Nicole Gontier  Włochy 1+1+0+1 40:51,6 +1:37,9
... ... ... ... ... ...
8. Monika Hojnisz  Polska 1+1+1+0 41:59,8 +2:46,1
17. Maria Bukowska  Polska 1+0+0+0 43:47,4 +4:33,7
31. Anna Mąka  Polska 0+2+1+2 47:52,0 +8:38,3
34. Karolina Batożyńska  Polska 0+2+2+2 48:04,2 +8:50,5

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+1 23:55,7
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0 23:56,7 +1,0
Maksim Cwietkow  Rosja 0+1 24:30,1 +34,4
... ... ... ... ... ...
35. Mateusz Zawól  Polska 1+1 27:18,6 +3:22,9
41. Bartłomiej Gwałt  Polska 0+3 27:49,7 +3:54,0
44. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 2+2 28:21,8 +4:26,1
47. Kamil Cymerman  Polska 3+1 28:39,9 +4:44,2

Bieg pościgowy

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+1+1 32:10,2
Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1+0+1+0 32:33,7 +23,5
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+1 32:33,9 +23,7
... ... ... ... ... ...
41. Kamil Cymerman  Polska 1+0+2+2 41:43,3 +9:33,1
LAP Mateusz Zawól  Polska 2+3 LAP LAP
LAP Bartłomiej Gwałt  Polska 2+1+1 LAP LAP
LAP Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+1+2 LAP LAP

Bieg indywidualny

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksandr Łoginow  Rosja 1+0+0+0 36:59,3
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0+1+0 37:05,9 +6,6
Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+1+0+1 38:47,8 +1:48,5
... ... ... ... ... ...
37. Bartłomiej Gwałt  Polska 2+0+0+1 45:07,6 +8:08,3
45. Mateusz Zawól  Polska 1+3+0+1 46:57,6 +9:58,3
46. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+3+0+1 47:01,9 +10:02,6
48. Kamil Cymerman  Polska 1+0+2+2 47:17,6 +10:18,3

Sztafeta mieszana

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Thekla Brun-Lie
Marion Rønning Huber
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
0 + 9
0+3 0+0
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+1
1:14:48,1
 Rosja
Olga Galicz
Jelena Badanina
Maksim Cwietkow
Aleksandr Łoginow
0 + 10
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+2
0+1 0+2
1:15:31,9 +43,8
 Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Iryna Warwyneć
Iwan Morawskyj
Ołeksandr Dachno
0 + 10
0+1 0+2
0+0 0+1
0+1 0+3
0+1 0+1
1:17:32,7 +2:44,6
... ... ... ... ...
LAP  Polska
Anna Mąka
Karolina Batożyńska
Kamil Cymerman
Mateusz Zawól
2+17
0+0 1+3
0+3 0+2
0+3 1+3
0+2 0+1
LAP LAP

Przypisy

  1. Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  2. Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  3. Women 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  4. Women 4 x 6 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  5. Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  6. Men 12,5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  7. Men 20 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  8. Men 4 x 7,5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  9. Junior Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  10. Junior Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  11. Junior Women 12,5 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  12. Junior Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  13. Junior Men 12,5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  14. Junior Men 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  15. Mixed 2 x 6 + 2 x 7,5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012
Listen to this article