For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2013.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2013
2012 2014
Data

18 lutego - 26 lutego 2013

Gospodarz

Bułgaria Bansko

Zwycięzcy
Sprint

Rosja Irina Starych


Norwegia Vetle Sjåstad
Christiansen
Bieg indywidualny

Rosja Anastasija Zagorujko


Ukraina Serhij Semenow
Bieg na dochodzenie

Polska Monika Hojnisz


Niemcy Benedikt Doll
Sztafety
Sztafety

 Niemcy (kobiety)


 Francja (mieszana)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2013 odbyły się w bułgarskim Bansku, w dniach 18 - 26 lutego 2013 roku. Rozegranych zostało 5 konkurencji: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów, sztafeta kobiet i mężczyzn oraz sztafeta mieszana juniorów. W sumie odbyło się 15 biegów.

Program zawodów

Data Mężczyźni Kobiety
Godzina Kategoria Godzina Kategoria
18 lutego Trening
19 lutego Trening, oficjalne otwarcie
20 lutego 13:00 Juniorzy - bieg indywidualny 10:00 Juniorki - bieg indywidualny
21 lutego 13:00 Seniorzy - bieg indywidualny 10:00 Seniorki - bieg indywidualny
22 lutego 13:00 Juniorzy - sprint 10:00 Juniorki - sprint
23 lutego 10:00 Seniorzy - sprint 13:00 Seniorki - sprint
24 lutego 10:00
11:00
Seniorzy - bieg pościgowy
Juniorzy - bieg pościgowy
13:30
14:30
Seniorki - bieg pościgowy
Juniorki - bieg pościgowy
25 lutego 11:00 Juniorzy - sztafeta mieszana
26 lutego 10:00 Seniorzy - sztafeta
26 lutego 13:00 Seniorki - sztafeta

Seniorzy

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny

  • Pełne wyniki:[1]
Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Anastasija Zagorujko  Rosja 0+0+0+0 48:04,9
Silver medal icon.svg
Ane Skrove Nossum  Norwegia 1+0+0+0 49:17,5 +1:12,6
Bronze medal icon.svg
Monika Hojnisz  Polska 0+0+1+1 49:38.2 +1:33.3
4. Walentina Nazarowa  Rosja 0+0+1+1 49:40,5 +1:35,6
5. Nicole Wötzel  Niemcy 0+0+0+1 50:04,7 +1:59,8
6. Vanessa Hinz  Niemcy 0+1+0+1 50:06,6 +2:01,7
7. Karolin Horchler  Niemcy 0+2+0+0 50:29,8 +2:24,9
8. Nadja Biełkina  Ukraina 0+0+2+0 51:04,7 +2:59,8
9. Martina Chrapánová  Słowacja 0+0+1+1 51:06,0 +3:01,1
10. Emelie Larsson  Szwecja 0+1+0+0 51:35,3 +3:30,4
37. Patrycja Hojnisz  Polska 0+1+3+0 57:39,0 +9:34,1

Sprint

  • Pełne wyniki:[2]
Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Irina Starych  Rosja 0+0 21:28,1
Silver medal icon.svg
Julija Dżima  Ukraina 0+0 21:28,5 +0,4
Bronze medal icon.svg
Monika Hojnisz  Polska 0+1 21:33,7 +5,6
4. Marija Panfiłowa  Ukraina 1+1 21:52,3 +42,2
5. Franziska Preuß  Niemcy 0+1 22:07,7 +39,6
6. Ane Skrove Nossum  Norwegia 0+1 22:47,5 +1:19,4
7. Katharina Innerhofer  Austria 1+1 22:49,0 +1:20,9
8. Jacquemine Baud  Francja 1+0 23:05,0 +1:36,9
9. Marte Olsbu  Norwegia 1+1 23:08,5 +1:40,4
10. Emilija Jordanowa  Bułgaria 3+0 23:16,3 +1:48,2
38. Patrycja Hojnisz  Polska 1+2 25:50,8 +4:22,7

Bieg pościgowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Monika Hojnisz  Polska 0+0+0+0 29:06,3
Silver medal with cup.svg
Franziska Preuß  Niemcy 1+0+1+0 30:49,5 +1:43,2
Bronze medal with cup.svg
Karolin Horchler  Niemcy 0+0+0+0 31:27,6 +2:21,3
4. Ane Skrove Nossum  Norwegia 1+0+2+0 31:56,5 +2:50,2
5. Marija Panfiłowa  Ukraina 3+2+0+1 31:59,8 +2:53.5
6. Jacquemine Baud  Francja 0+0+1+1 32:41,3 +3:35,0
7. Irina Starych  Rosja 1+0+5+1 33:09,1 +4:02,8
8. Walentina Nazarowa  Rosja 1+1+1+0 33:20,0 +4:13,7
9. Katharina Innerhofer  Austria 0+2+2+0 33:21,1 +4:14,8
10. Emelie Larsson  Szwecja 2+0+0+0 33:22,4 +4:16,1
DNS Patrycja Hojnisz  Polska

Sztafeta

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 Niemcy
Nicole Wötzel
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Karolin Horchler
0+3 0+7
0+0 0+1
0+1 0+2
0+0 0+3
0+2 0+1
1:11:12,7
Silver medal with cup.svg
 Czechy
Jitka Landová
Lea Johanidesová
Eva Puskarčíková
Veronika Zvařičová
0+2 0+7
0+1 0+3
0+0 0+0
0+0 0+3
0+1 0+1
1:11:36,7 +24,0
Bronze medal with cup.svg
 Ukraina
Julija Dżima
Jana Bondar
Iryna Warwyneć
Marija Panfiłowa
4+7 0+4
0+1 0+2
3+3 0+1
0+0 0+0
1+3 0+1
1:11:39,8 +27,1
4.  Norwegia
Ane Skrove Nossum
Bente Landheim
Frida Strand Kristoffersen
Marte Olsbu
1+8 0+4
0+3 0+0
0+0 0+1
0+2 0+2
1+3 0+1
1:11:53,3 +40,6
5.  Rosja
Anastasija Zagorujko
Łarisa Kuzniecowa
Irina Starych
Walentina Nazarowa
2+9 0+6
0+3 0+2
0+0 0+2
0+3 0+1
2+3 0+1
1:12:23,9 +1:11,2
6.  Słowacja
Martina Chrapánová
Ivona Fialková
Terézia Poliaková
Paulína Fialková
3+7 1+8
1+3 0+2
0+0 0+0
0+1 1+3
2+3 0+3
1:14:20,6 +3:07,9
7.  Bułgaria
Stefani Popowa
Dafinka Kojewa
Rajna Kojuwa
Emilija Jordanowa
1+9 1+9
0+1 0+1
0+3 1+3
1+3 0+2
0+2 0+3
1:16:16,1 +5:03,4
LPD  Kanada
Audrey Vaillancourt
Emma Lodge
Emma Lunder
Kathryn Stone
8+8 0+6
0+0 0+0
0+2 0+1
3+3 0+2
5+3 0+3

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Serhij Semenow  Ukraina 0+0+0+1 52:50,2
Silver medal with cup.svg
Tobias Arwidson  Szwecja 0+0+0+0 53:04,5 +14,3
Bronze medal with cup.svg
Krasimir Anew  Bułgaria 1+0+0+1 53:09,3 +19,1
4. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+2+1+0 53:13,5 +23,3
5. Tomáš Hasilla  Słowacja 0+0+0+1 53:20,2 +30,0
6. Timofiej Łapszyn  Rosja 0+2+0+0 53:43,8 +53,6
7. Florent Claude  Francja 1+1+0+0 54:13,1 +1:22,9
8. David Komatz  Austria 0+0+0+1 54:23,1 +1:32,9
9. Władimir Iliew  Bułgaria 0+1+1+2 54:31,3 +1:41,1
10. Tomas Kaukėnas  Litwa 0+1+0+2 54:41,5 +1:51,3
34. Łukasz Szczurek  Polska 1+1+0+1 57:16,6 +4:26,4
59. Łukasz Słonina  Polska 0+2+0+0 1:01:09,1 +8:18,9

Bieg sprinterski

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0 25:34,4
Silver medal with cup.svg
Benedikt Doll  Niemcy 1+0 25:51,9 +17,5
Bronze medal with cup.svg
Artem Pryma  Ukraina 1+0 26:23,1 +48,7
4. Johannes Kühn  Niemcy 0+3 26:25,1 +50,7
5. Alaksandr Darożka  Białoruś 0+0 26:31,8 +57,4
6. Kristoffer Skjelvik  Norwegia 0+1 26:31,9 +57,5
7. Timofiej Łapszyn  Rosja 0+2 26:38,1 +1:03,7
8. Sven Grossegger  Austria 0+1 26:48,3 +1:13,9
9. Florent Claude  Francja 1+1 26:50,4 +1:16,0
10. Antonin Guigonnat  Francja 1+0 26:51,4 +1:17,0

Bieg pościgowy

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Benedikt Doll  Niemcy 1+0+2+0 35:35,0
Silver medal with cup.svg
Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+1+1+1 35:57,3 +22,3
Bronze medal with cup.svg
Timofiej Łapszyn  Rosja 1+0+0+1 36:00,5 +25,5
4. Artem Pryma  Ukraina 1+0+2+0 36:34,7 +59,7
5. Serhij Semenow  Ukraina 1+1+0+0 37:14,2 +1:39,2
6. Maksim Burtasow  Rosja 0+0+1+1 +2:04,6
7. Vít Jánov  Czechy 1+1+2+0 37:41,0 +2:06,0
8. Mario Dolder  Szwajcaria 0+0+1+1 37:43,6 +2:08,6
9. Tobias Hermann  Niemcy 0+0+0+3 37:48,2 +2:13,2
10. Krasimir Anew  Bułgaria 1+2+0+0 38:06,8 +2:31,8

Sztafeta

  • Zawody nie odbyły się.[8]

Juniorzy

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Anaïs Chevalier  Francja 0+0+0+1 43:05,1
Silver medal with cup.svg
Jelena Ankudinowa  Rosja 0+2+0+0 44:00,8 +55,7
Bronze medal with cup.svg
Lisa Hauser  Austria 1+0+1+0 44:22,9 +1:17,8
31. Beata Lassak  Polska 1+1+1+2 50:34,6 +7:29,5

Bieg sprinterski

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Uljana Kajszewa  Rosja 0+1 25:04,6
Silver medal with cup.svg
Lisa Hauser  Austria 0+0 25:18,7 +14,1
Bronze medal with cup.svg
Floriane Parisse  Francja 0+0 25:36,6 +32,0
35. Beata Lassak  Polska 0+2 28:39,1 +3:34,5

Bieg pościgowy

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Patricia Jost  Szwajcaria 1+0+0+1 31:58,3
Silver medal with cup.svg
Lisa Hauser  Austria 4+2+0+0 33:04,0 +1:05,7
Bronze medal with cup.svg
Anaïs Chevalier  Francja 2+0+2+1 33:35,1 +1:36,8
26. Beata Lassak  Polska 1+1+3+0 38:58,61 +7:00,3

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+0+1 42:57,9
Silver medal with cup.svg
Maksim Cwietkow  Rosja 0+0+0+2 45:07,7 +2:09,8
Bronze medal with cup.svg
Benjamin Plaickner  Włochy 0+0+1+0 46:59,2 +4:01,3
42. Mateusz Zawół  Polska 0+2+1+0 52:37,6 +9:39,7
46. Jakub Topór  Polska 1+1+1+2 53:46,1 +10:48,.2

Bieg sprinterski

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+1 25:56.1
Silver medal with cup.svg
Maksim Cwietkow  Rosja 0+1 26:16,1 +20,0
Bronze medal with cup.svg
Timur Machambietow  Rosja 1+0 6:57,2 +1:01,1
56. Mateusz Zawół  Polska 3+1 33:22,7 +7:26,6
DNS Jakub Topór  Polska

Bieg pościgowy

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+0+1 30:59,0
Silver medal with cup.svg
Maksim Cwietkow  Rosja 1+0+1+2 33:29,8 +2:30,8
Bronze medal with cup.svg
Mathieu Legrand  Francja 0+1+0+1 34:07,7 +3:08,7
LAP Mateusz Zawół  Polska 4+ + +

Sztafeta mieszana

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 Francja
Anaïs Chevalier
Floriane Parisse
Mathieu Legrand
Quentin Fillon Maillet
0+1 1+9
0+1 0+3
0+0 1+3
0+0 0+1
0+0 0+2
1:15:40,4
Silver medal with cup.svg
 Rosja
Jelena Badanina
Jelena Ankudinowa
Aleksandr Czernyszow
Timur Machambietow
0+3 0+3
0+0 0+0
0+1 0+1
0+2 0+0
0+0 0+2
1:15:40,.5 +0,1
Bronze medal with cup.svg
 Ukraina
Julija Żurawok
Ałła Hiłenko
Rusłan Tkałenko
Artem Tyszczenko
0+3 0+5
0+2 0+0
0+1 0+2
0+0 0+2
0+0 0+1
1:17:25,5 +1:45,1

Przypisy

  1. Women 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  2. Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  3. Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  4. Women 4 x 6 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  5. Men 20 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  6. Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  7. Men 12.5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  8. Men 4 x 7,5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2014-01-12].
  9. Junior Women 12.5 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  10. Junior Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  11. Junior Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  12. Junior Men 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-09].
  13. Junior Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-10].
  14. Junior Men 12.5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-10].
  15. Mixed 2 x 6 + 2 x 7.5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-09-10].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2013
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.