Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014
2013 2015
Data 27 stycznia - 4 lutego 2014
Gospodarz Czechy Nové Město na Moravě
Liczba konkurencji 15
Zwycięzcy
Sprint Norwegia Marte Olsbu
Norwegia Lars Helge Birkeland
Bieg indywidualny Kanada Audrey Vaillancourt
Łotwa Andrejs Rastorgujevs
Bieg na dochodzenie Szwecja Mona Brorsson
Rosja Maksim Cwietkow
Sztafety
Sztafety  Białoruś
 Austria

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014 odbywają się między 27 stycznia a 4 lutego 2014 w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě.

Na mistrzostwach zostanie rozegranych 15 konkurencji (7 juniorów i 8 seniorów).

Program zawodów

Data Mężczyźni Kobiety
Godzina (CET) Kategoria Godzina (CET) Kategoria
27 stycznia Trening
28 stycznia Trening, oficjalne otwarcie
29 stycznia 13:30 Juniorzy - bieg indywidualny 10:00 Juniorki - bieg indywidualny
30 stycznia 13:30 Seniorzy - bieg indywidualny 10:00 Seniorki - bieg indywidualny
31 stycznia 13:00 Juniorzy - sprint 10:00 Juniorki - sprint
1 lutego 12:45 Seniorzy - sprint 9:30 Seniorki - sprint
2 lutego 12:30
13:30
Seniorzy - bieg pościgowy
Juniorzy - bieg pościgowy
9:15
10:15
Seniorki - bieg pościgowy
Juniorki - bieg pościgowy
3 lutego 12:00 Juniorzy - sztafeta mieszana
4 lutego 13:00 Seniorzy - sztafeta 10:00 Seniorki - sztafeta

Seniorzy

Kobiety

Bieg indywidualny

  • 30 stycznia, 10:00 CET
  • Pełne wyniki:[1]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Audrey Vaillancourt  Kanada 2 (0+1+0+1) 51:33,4
Anastasija Kalina  Białoruś 4 (1+1+1+1) 51:35,5 +2,1
Iryna Kryuko  Białoruś 2 (1+1+0+0) 51:43,1 +9,7
4. Galina Nieczkasowa  Rosja 5 (1+0+2+2) 51:55,8 +22,4
5. Darja Wirołajnen  Rosja 4 (0+2+1+1) 52:13,8 +40,4
6. Kristel Viigipuu  Estonia 3 (1+2+0+0) 52:27,9 +54,5
7. Fanny Welle-Strand Horn  Norwegia 5 (0+2+1+2) 52:44,7 +1:11,3
8. Sophie Boilley  Francja 3 (1+1+1+0) 53:01,8 +1:28,4
9. Iryna Warwyneć  Ukraina 5 (1+1+2+1) 53:07,9 +1:34,5
10. Olga Podczufarowa  Rosja 5 (1+3+0+1) 53:39,7 +2:06,3

Sprint

  • 1 lutego, 9:30 CET
  • Pełne wyniki:[2]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Marte Olsbu  Norwegia 1+1 20:48.2
Victoria Padial Hernández  Hiszpania 0+0 20:49.4 +1.2
Jana Bondar  Ukraina 1+2 20:53.6 +5.4
4 Sophie Boilley  Francja 0+1 20:55.5 +7.3
5 Galina Nieczkasowa  Rosja 1+1 20:55.6 +7.4
6 Ane Skrove Nossum  Norwegia 0+1 21:02.8 +14.6
7 Vanessa Hinz  Niemcy 0+1 21:04.5 +16.3
8 Benta Landheim  Norwegia 1+0 21:06.8 +18.6
9 Federica Sanfilippo  Włochy 1+1 21:11.6 +23.4
10 Jacquemine Baud  Francja 0+0 21:12.4 +24.2

Bieg pościgowy

  • 2 lutego, 9:15 CET
  • Pełne wyniki:[3]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Mona Brorsson  Szwecja 1+0+1+0 32:38.7
Victoria Padial Hernández  Hiszpania 1+0+2+0 32:41.9 +3.2
Darja Wirołajnen  Rosja 1+0+1+2 32:43.7 +5.0
4 Anna Nikulina  Rosja 1+0+2+1 33:06.7 +28.0
5 Bente Landheim  Norwegia 1+0+1+2 33:13.3 +34.6
6 Jacquemine Baud  Francja 2+0+0+1 33:16.5 +37.8
7 Marte Olsbu  Norwegia 0+1+3+2 33:25.4 +46.7
8 Ane Skrove Nossum  Norwegia 0+1+2+2 33:30.4 +51.7
9 Olga Podczufarowa  Rosja 0+0+0+3 33:36.6 +57.9
10 Galina Nieczkasowa  Rosja 2+1+1+3 33:40.1 +1:01.4

Sztafeta

  • 4 lutego, 10:00 CET
  • Pełne wyniki:[4]
Pozycja Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Białoruś
Iryna Kryuko
Ała Tałkacz
Aksana Szymanowicz
Anastasija Kalina
1+4 1+7
0+0 0+2
0+1 1+3
1+3 0+1
0+0 0+1
1:15:39.3
 Niemcy
Karolin Horchler
Annika Knoll
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
0+4 3+10
0+2 0+1
0+0 1+3
0+0 1+3
0+2 1+3
1:16:14.6 +35.3
 Norwegia
Ane Skrove Nossum
Hilde Fenne
Bente Landheim
Marte Olsbu
1+5 5+12
0+2 1+3
0+0 1+3
0+0 2+3
1+3 1+3
1:17:14.4 +1:35.1
4  Rosja
Anastasija Zagorujko
Anna Nikulina
Darja Wirołajnen
Galina Nieczkasowa
2+9 4+10
0+1 0+1
0+3 2+3
0+2 2+3
2+3 0+3
1:17:27.9 +1:48.6
5  Francja
Carolin Varcin
Jacquemine Baud
Enora Latuilliere
Sophie Boilley
2+7 2+9
0+2 0+2
0+2 0+2
0+0 2+3
2+3 0+2
1:18:06.0 +2:26.7
6  Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Jana Bondar
Olga Abramowa
Iryna Warwyneć
1+10 10+9
0+3 0+0
0+1 4+3
0+3 4+3
1+3 2+3
1:19:14.7 +3:35.4
7  Szwecja
Asa Lif
Mona Brorsson
Anna Svedin Thunström
Kim Adolfsson
0+6 3+10
0+1 0+2
0+2 2+3
0+0 0+2
0+3 1+3
1:19:54.8 +4:15.5

Mężczyźni

Bieg indywidualny

  • 30 stycznia, 13:30 CET
  • Pełne wyniki:[5]
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 3 (0+2+0+1) 52:17,6
Benedikt Doll  Niemcy 3 (0+1+1+1) 52:17,9 +0,3
Maksim Cwietkow  Rosja 2 (0+1+0+1) 53:32,4 +1:14,8
4. Quentin Fillon Maillet  Francja 3 (0+1+1+1) 53:52,0 +1:34,4
5. Erlend Bjøntegaard  Norwegia 3 (0+1+2+0) 53:54,3 +1:36,7
6. Michael Willeitner  Niemcy 3 (0+1+1+1) 53:58,6 +1:41,0
7. Lars Helge Birkeland  Norwegia 4 (0+1+2+1) 54:27,8 +2:10,2
8. Florian Graf  Niemcy 4 (0+2+1+1) 54:48,6 +2:31,0
9. Scott Gow  Kanada 2 (0+2+0+0) 55:08,0 +2:50,4
10. Kristoffer Skjelvik  Norwegia 2 (1+0+1+0) 55:20,2 +3:02,6

Sprint

  • 1 lutego, 12:45 CET
  • Pełne wyniki:[6]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Lars Helge Birkeland  Norwegia 0+0 22:40.1
Maksim Cwietkow  Rosja 0+1 22:46.9 +6.8
Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 1+1 23:08.5 +28.4
David Komatz  Austria 0+0 23:08.5 +28.4
5 Benedikt Doll  Niemcy 1+2 23:38.1 +58.0
6 Michael Reiter  Austria 0+2 23:45.1 +1:05.0
7 Michal Krčmář  Czechy 0+1 23:50.2 +1:10.1
8 Milanko Petrović  Serbia 2+1 23:51.5 +1:11.4
9 Timofiej Łapszyn  Rosja 0+3 23:56.6 +1:16.5
9 Quentin Fillon Maillet  Francja 1+1 23:56.6 +1:16.5

Bieg pościgowy

  • 2 lutego, 12:30 CET
  • Pełne wyniki:[7]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Maksim Cwietkow  Rosja 0+0+1+0
Lars Helge Birkeland  Norwegia 0+1+1+3 34:00.3 +2:03.9
Anton Babikow  Rosja 0+1+1+1 34:03.3 +2:06.9
4 Benedikt Doll  Niemcy 0+0+2+2 34:04.9 +2:08.5
5 Timofiej Łapszyn  Rosja 1+1+3+1 34:58.6 +3:02.2
6 Quentin Fillon Maillet  Francja 2+0+3+0 35:00.0 +3:03.6
7 Scott Gow  Kanada 0+0+1+0 35:02.4 +3:06.0
8 David Komatz  Austria 3+1+1+1 35:02.8 +3:06.4
9 Witalij Kilczycki  Ukraina 0+0+0+3 35:17.3 +3:20.9
10 Florian Graf  Niemcy 0+0+2+1 35:22.1 +3:25.7

Sztafeta

  • 4 lutego, 13:00 CET
  • Pełne wyniki:[8]
Pozycja Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Austria
Lorenz Wäger
Michael Reiter
Peter Brunner
David Komatz
0+3 0+6
0+2 0+2
0+0 0+2
0+0 0+0
0+1 0+2
1:15:30.3
 Norwegia
Kristoffer Skjelvik
Vetle Ravnsborg Gurigard
Erlend Bjøntegaard
Lars Helge Birkeland
0+4 0+6
0+1 0+1
0+1 0+2
0+1 0+2
0+1 0+1
1:16:35.5 +1:05.2
 Niemcy
Michael Willeitner
Matthias Bischl
Benedikt Doll
Florian Graf
0+6 4+9
0+2 2+3
0+0 1+3
0+2 1+3
0+2 0+0
1:17:20.3 +1:50.0
4  Rosja
Siergiej Korastylew
Timofiej Łapszyn
Anton Babikow
Maksim Cwietkow
1+6 4+11
1+3 0+3
0+0 0+2
0+3 2+3
0+0 2+3
1:18:17.9 +2:47.6
5  Ukraina
Ołeksandr Dachno
Rusłan Tkałenko
Dmytro Rusinow
Witalij Kilczycki
0+1 4+8
0+1 0+0
0+0 2+3
0+0 2+3
0+0 0+2
1:18:25.1 +2:54.8
6  Białoruś
Alaksiej Abromczyk
Maksim Ramanouski
Raman Jalotnau
Dzmitryj Abaszeu
0+5 2+10
0+1 0+3
0+0 0+1
0+2 1+3
0+2 1+3
1:18:43.2 +3:12.9
7  Bułgaria
Wasił Czorbadżiew
Dimityr Gerdżikow
Mirosław Kenanow
Iwan Złatew
2+7 1+5
0+2 1+3
2+3 0+1
0+0 0+1
0+2 0+0
1:18:56.7 +3:26.4
8  Francja
Baptiste Jouty
Antonin Guigonnat
Remi Borgeot
Quentin Fillon Maillet
1+7 3+8
0+3 0+2
0+0 3+3
1+3 0+2
0+1 0+1
1:19:00.1 +3:29.8
9  Czechy
Lukáš Kristejn
Matěj Krupčík
Michal Žák
Michal Krčmář
1+6 3+10
1+3 0+3
0+1 0+1
0+2 1+3
0+0 2+3
1:19:24.3 +3:54.0
10  Włochy
Thierry Chenal
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
Pietro Dutto
1+7 2+10
1+3 0+1
0+3 0+3
0+0 2+3
0+1 0+3
1:19:33.2 +4:02.9

Juniorzy

Kobiety

Bieg indywidualny

  • 29 stycznia, 10:00 CET
  • Pełne wyniki:[9]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Anastasija Jewsiunina  Rosja 0 (0+0+0+0) 36:24,7
Anastasija Merkuszyna  Ukraina 2 (1+0+1+0) 38:16,3 +1:51,6
Lisa Vittozzi  Włochy 3 (0+0+1+2) 40:17,2 +3:52,5
4. Christina Rieder  Austria 2 (1+0+0+1) 40:22,4 +3:57,7
5. Luise Kummer  Niemcy 4 (1+1+0+2) 40:28,5 +4:03,8
6. Anna Kubek  Stany Zjednoczone 2 (0+2+0+0) 40:30,8 +4:06,1
7. Jekatierina Muralejewa  Rosja 3 (2+0+0+1) 40:34,7 +4:10,0
8. Dunja Zdouc  Austria 3 (0+2+0+1) 40:54,7 +4:30,0
9. Julija Bryhyneć  Ukraina 3 (1+2+0+0) 41:09,2 +4:44,5
10. Julija Żurawok  Ukraina 4 (1+2+1+0) 41:14,6 +4:49,9

Sprint

  • 31 stycznia, 10:00 CET
  • Pełne wyniki:[10]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Tuuli Tomingas  Estonia 0+1 22:13.0
Swietłana Mironowa  Rosja 0+2 22:29.2 +16.2
Uljana Kajszewa  Rosja 2+1 22:35.9 +22.9
4 Coline Varcin  Francja 0+2 22:40.8 +27.8
5 Jewgienija Pawłowa  Rosja 2+0 22:43.7 +30.7
6 Anastasija Jewsiunina  Rosja 1+1 22:46.4 +33.4
7 Anastasija Merkuszyna  Ukraina 1+2 22:53.0 +40.0
8 Luise Kummer  Niemcy 0+2 22:55.0 +42.0
9 Dunja Zdouc  Austria 0+2 23:24.3 +1:11.3
10 Lisa Vittozzi  Włochy 0+2 23:43.8 +1:30.8

Bieg pościgowy

  • 2 lutego, 10:15 CET
  • Pełne wyniki:[11]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Swietłana Mironowa  Rosja 0+1+1+2 33:54.7
Uljana Kajszewa  Rosja 1+1+1+2 34:07.6 +12.9
Dunja Zdouc  Austria 0+1+0+0 34:13.7 +19.0
4 Jewgienija Pawłowa  Rosja 1+0+2+2 34:16.3 +21.6
5 Luise Kummer  Niemcy 0+1+1+2 34:33.6 +38.9
6 Anastasija Jewsiunina  Rosja 1+0+2+2 34:43.8 +49.1
7 Coline Varcin  Francja 1+1+1+2 35:16.7 +1:22.0
8 Julija Żurawok  Ukraina 0+1+2+0 35:42.2 +1:47.5
9 Kristina Ilczenko  Rosja 1+2+3+1 36:05.5 +2:10.8
10 Lisa Vittozzi  Włochy 0+0+2+3 36:05.8 +2:11.1

Mężczyźni

Bieg indywidualny

  • 29 stycznia, 13:30 CET
  • Pełne wyniki:[12]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Rene Zahkna  Estonia 0+0+1+0 43:23.4
Iwan Alochin  Rosja 1+0+0+1 43:45.1 +21.7
Artem Tyszczenko  Ukraina 1+1+0+0 43:51.2 +27.8
4 Anton Sinapow  Bułgaria 1+1+0+0 44:35.4 +1:12.0
5 Fabien Claude  Francja 1+0+0+2 45:15.2 +1:51.8
6 Raman Jalotnau  Białoruś 1+2+0+1 45:50.8 +2:27.4
7 Aristide Bègue  Francja 0+2+1+0 46:08.0 +2:44.6
8 Aleksandr Powarnicyn  Rosja 1+1+1+1 46:09.1 +2:45.7
9 Anton Myhda  Ukraina 0+2+0+0 46:20.6 +2:57.2
10 Clément Dumont  Francja 1+1+1+0 46:21.8 +2:58.4

Sprint

  • 31 stycznia, 13:00 CET
  • Pełne wyniki:[13]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Raman Jalotnau  Białoruś 0+2 24:34.5
Adam Václavík  Czechy 1+0 24:46.2 +11.7
Maikol Demetz  Włochy 0+0 24:55.9 +21.4
4 Artem Tyszczenko  Ukraina 2+0 24:57.0 +22.5
5 Aleksandr Powarnicyn  Rosja 2+1 25:18.4 +43.9
6 Alaksandr Marczanka  Białoruś 1+2 25:23.4 +48.9
7 Tomáš Vojík  Czechy 0+2 25:25.3 +50.8
8 Dany Chavoutier  Francja 0+1 25:25.6 +51.1
9 Miha Dovžan  Słowenia 0+2 25:26.2 +51.7
10 Andrij Docenko  Ukraina 1+1 25:29.3 +54.8

Bieg pościgowy

  • 2 lutego, 13:30 CET
  • Pełne wyniki:[14]
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Aleksandr Powarnicyn  Rosja 0+0+1+1 32:55.7
Artem Tyszczenko  Ukraina 0+0+2+2 35:19.8 +1:24.1
Adam Václavík  Czechy 1+0+2+1 35:41.3 +1:45.6
4 Alaksandr Marczanka  Białoruś 0+0+3+3 36:22.4 +2:26.7
5 Clement Dumont  Francja 0+0+2+0 36:08.0 +2:32.3
6 Dany Chavoutier  Francja 0+0+2+1 36:34.3 +2:38.6
7 Anton Sinapow  Bułgaria 2+1+0+2 36:51.5 +2:55.8
8 Aristide Begue  Francja 0+2+0+0 36:57.2 +3:01.5
9 Iwan Alechin  Rosja 1+2+2+1 37:08.2 +3:12.5
10 Miha Dovžan  Słowenia 0+0+1+4 37:19.0 +3:23.3

Sztafeta mieszana

  • 3 lutego, 12:00 CET
  • Pełne wyniki:[15]
Pozycja Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Ukraina
Julija Bryhyneć
Julija Żurawok
Andrij Docenko
Artem Tyszczenko
0+4 0+8
0+1 0+3
0+2 0+2
0+0 0+1
0+1 0+2
1:14:32.0
 Rosja
Anastasija Jewsiunina
Uljana Kajszewa
Eduard Łatypow
Aleksandr Powaricyn
0+4 1+8
0+1 0+0
0+1 1+3
0+0 0+3
0+2 0+2
1:14:46.1 +14.1
 Estonia
Meril Beilmann
Tuuli Tomingas
Johan Tailhärm
Rene Zahkna
0+5 2+7
0+1 0+2
0+2 0+0
0+2 0+2
0+0 2+3
1:18:03.9 +3:31.9
4  Finlandia
Jessika Rolig
Meri Maijala
Antti Repo
Mikael Koivunen
0+3 1+11
0+1 0+2
0+0 0+3
0+2 0+3
0+0 1+3
1:19:34.4 +5:02.4

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014
Listen to this article